Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service LG


psilelos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως παιδιά είμαι πολύ ικανοποιημένος από το service της lg.

Έχω το L9 P760 και τον τελευταίο καιρό κολλούσε το power button. Toυς πήρα τηλέφωνο, έδωσα το ΙΜΕΙ και την μεθεπόμενη ήρθε κούριερ στο σπίτι, το έβαλε σε ειδική συσκευασία και το πήρε. Μετά από μια βδομάδα μου το έφεραν το κινητό επισκευασμένο, όλα μια χαρά.

Να σημειώσω, έτσι για την ιστορία, ότι όταν ανέφερα το ΙΜΕΙ στην τηλεφωνήτρια της lg, μου τόνισε ότι επειδή το κινητό είναι παραεισαγωγής (birdphone) και όχι από την Lg Ελλάς, θα γίνει μόνο επισκευή της συσκευής και όχι αντικατάσταση.

Εν τέλει, οφείλω να τους ευχαριστήσω, σε μένα φέρθηκαν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει επισημο σερβις της LG στη Θεσ/νικη;

 

ότι και να χρειάζεσαι , να επικοινωνείς πάντα με την εξυπηρέτηση πελατών.

μόνο από εκεί θα βρεις άκρη για το πρόβλημά σου και το αντίστοιχο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Η τελευταια μου εμπειρια με το service της LG.Procordia απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

Και τουτο απευθηνετε και στις 2 μεριες και στην LG και στη Procordia.

Αγορασα After market μια μπαταρια η οποια μου εκανε νερα(εντος 6μηνης εγγυησης) και αποφασισα να τη στειλω στο Service. To To προσωπικο της Procordia ειπε να τη στειλω και αφου εφτασε με επαιρναν τηλ λεγοντας μου οτι επρεπε να στειλω και τη συσκευη.

Παιρνω και εγω την LG να δω τι θα γινει... τους ΚΙΝΕΖΟΥΣ εκεινοι( αν και Κορεατες).

Μια σοβαρη εταιρια διδει σωστες απαντησεις στους καταναλωτες και δεν δημιουργει αρνητικου τυπου εντυπωσεις με το να μην καλυπτει την εγγυηση!!!

 

Η μπαταρια χαρισμα τους δε θα ασχοληθω με τα 17€.

LG / Procordia απλα ΜΑΚΡΙΑ για εμενα.

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είχα ένα ατύχημα πριν λίγες μέρες με το G2 σε μια καφετέρια και έπεσε καφές στο κινητό. Ενώ δουλεύει κανονικά το κινητό, το ακουστικό δεν ακούγεται καλά και τα πίσω πλήκτρα φαίνεται ότι δεν πατάνε όπως πριν. Πήρα τηλ. στην LG να ρωτήσω για service στη Θεσσαλονίκη και μου είπαν ότι πλέον δεν υπάρχει. Μόνο Procordia στην Αθήνα.

1) Αξίζει να το στείλω και να υποστώ όλη αυτή την ταλαιπωρία;

2) Καλύπτεται αυτό το συμβάν από την εγγύηση; (Το κινητό το αγόρασα πέρσυ τον Ιανουάριο)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1 εβδομαδα στο service (LG G4) και ακομα περιμενουμε πλακετα για το γνωστο προβλημα με bootloop.

Θα εφευγα απο LG μονο και μονο για το service της procordia που δεν στοκαρει ανταλλακτικα για ενα προβλημα που εχουν ολοι.

Το μονο που αξιζει μεχρι στιγμης ειναι που εστειλε η LG HELLAS κουριερ να το στειλει στην procordia.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

1 εβδομαδα στο service (LG G4) και ακομα περιμενουμε πλακετα για το γνωστο προβλημα με bootloop.

Θα εφευγα απο LG μονο και μονο για το service της procordia που δεν στοκαρει ανταλλακτικα για ενα προβλημα που εχουν ολοι.

Το μονο που αξιζει μεχρι στιγμης ειναι που εστειλε η LG HELLAS κουριερ να το στειλει στην procordia.

 

Καλά είσαι. Εμένα είναι 2 βδομάδες για μια ριμάδα πλακέτα και ακόμα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

 

2η φορά που στέλνω το κινητό για service,καθώς όπως και το G2 που είχα παλιότερα,έτσι και το G3 εμφάνισε έντονη κιτρινίλα στην οθόνη.Επίσης είχε αρχίσει και μου έκανε restart χωρίς κάποιο προφανή λόγο.Μου αντικατέστησαν την οθόνη,μου αντικατέστησαν τα covers(μπροστινό,πλαινά) και μου αντικατέστησαν και την μητρική πλακέτα.

Το κινητό επέστρεψε και ξαναπαρουσιάζει το θέμα με τα restart και μου λένε οτι μπορεί να φταίει η μπαταρία.Η μπαταρία μετρήθηκε απο μένα σε 3 διαφορετικά μαγαζιά και δείχνει να βγάζει έξοδο το κανονικό φορτιό που πρέπει (3,8V).Επίσης να πω οτι παρόλο που είχα στείλει και την μπαταρία στο service δεν μπήκαν στην διαδικασία να την ελέγξουν.

Με προτρέπουν να αγοράσω καινούργια μπαταρία με την πιθανότητα οτι μπορεί να λυθεί το θέμα αλλά όπως καταλαβαίνεται δεν τους εμπιστεύομαι και ούτε προτίθεμαι να αγοράσω νέα μπαταρία και να μου ξανακάνει τα ίδια λόγω μητρικής.

 

Το ερώτημα είναι το εξής:Πόσο πιθανό είναι να έχουν βάλει refurbished μητρική πάνω;

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Θα λυθεί το θέμα σου άλλαξε τη μπαταρία. Ίδια περίπτωση με σένα ακριβώς και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα λυθεί το θέμα σου άλλαξε τη μπαταρία. Ίδια περίπτωση με σένα ακριβώς και εγώ.

 

Εκεί πιστεύω οτι θα με παροτρύνουν και αυτοί να πάω.Στην αλλαγή της μπαταρίας εννοώ.Τι έχεις να πεις όμως για το γεγονός οτι την μέτρησα και βρέθηκε ok;:confused:

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Εκεί πιστεύω οτι θα με παροτρύνουν και αυτοί να πάω.Στην αλλαγή της μπαταρίας εννοώ.Τι έχεις να πεις όμως για το γεγονός οτι την μέτρησα και βρέθηκε ok;:confused:

Άλλαξε τη σου είπα και πιο πάνω. Και μένα δεν μου την άλλαξαν ούτε την ανέφεραν σαν πρόβλημα. Μου άλλαξαν μόνο πλακέτα και εξακολουθουσε να κάνει επανεκκίνησεις. Την άλλαξα και σταμάτησε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα με το g3 μου.Οχι τοσο με τυχαια restarts αλλα με την κιτρινη κουκιδα στην οθονη.Το κινητο σου ηταν εντος εγγυησης?Η αλλαγη ηταν δωρεαν και ποσο στο κρατησαν?Διοτι σκεφτομαι και εγω να το στειλω αυτες τις μερες
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρατήρησα τις ρωγμές πάνω και κάτω. Ακριβώς 1 χρόνο και κάτι αγορα. Πήρα τηλεφωνο, αύριο έρχεται κούριερ παραλαμβάνει. Εξυπηρετικοί στην procordia.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι εντός εγγύησης,ναι.Απο την στιγμή που είναι εντός εγγύησης, η αντικατάσταση της οθόνης βαρύνει την εταιρία.Το κινητό συνολικά το κράτησαν 5 εργάσιμες μέρες.Ελπίζω να σε βοήθησα :)

 

Εχω το ιδιο προβλημα με το g3 μου.Οχι τοσο με τυχαια restarts αλλα με την κιτρινη κουκιδα στην οθονη.Το κινητο σου ηταν εντος εγγυησης?Η αλλαγη ηταν δωρεαν και ποσο στο κρατησαν?Διοτι σκεφτομαι και εγω να το στειλω αυτες τις μερες
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα το lg g3 α;πο το σέρβις οτι το τηλέφωνο καίει πραγματικά δεν πιάνεται και μου ειπε δεν εχει πρόβλημα...έλεγχος μπαταριά γράφει...εφοσον πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών μόνο που δεν με είπε ηλίθιο ο κυριος και μου είπε είναι φυσιολογικο αυτο το πράγμα όλα ζεσταίνονται...εξήγησα οτι δεν πιάνετε και μου είπε δεν βρήκε πρόβλημα το σέρβις και του είπα οχι μόνο στην φόρτιση αλλα και στην χρήση και με ρώτησε τι εφαρμογές.......δούλεμα πολυτελείας απο την "εξυπηρέτηση" σας...το τηλέφωνο δεν πιανεται καν στο πανω μέρος....μην με περνάτε για τρελό αυτη ειναι η εξυπηρετηση ?ερχεται δεν αλλαξε τπτ και αντε ξανα μια βδομάδα ξανάστειλτο?
Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα το lg g3 α;πο το σέρβις οτι το τηλέφωνο καίει πραγματικά δεν πιάνεται και μου ειπε δεν εχει πρόβλημα...έλεγχος μπαταριά γράφει...εφοσον πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών μόνο που δεν με είπε ηλίθιο ο κυριος και μου είπε είναι φυσιολογικο αυτο το πράγμα όλα ζεσταίνονται...εξήγησα οτι δεν πιάνετε και μου είπε δεν βρήκε πρόβλημα το σέρβις και του είπα οχι μόνο στην φόρτιση αλλα και στην χρήση και με ρώτησε τι εφαρμογές.......δούλεμα πολυτελείας απο την "εξυπηρέτηση" σας...το τηλέφωνο δεν πιανεται καν στο πανω μέρος....μην με περνάτε για τρελό αυτη ειναι η εξυπηρετηση ?ερχεται δεν αλλαξε τπτ και αντε ξανα μια βδομάδα ξανάστειλτο?
Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ολα τα φορουμ του lg το αναφερεις ,εμεις περα επο λογια παρηγοριας δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.:rolleyes:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Πρίν μερικές μέρες το κινητό μου lg g3 έσβησε και δεν άνοιγε (κολλούσε στο logo της lg και έσβηνε). Επικοινώνησα με την lg και έστειλαν την άλλη μέρα courier για παραλαβή από Θεσ/νίκη.Πήγε στο service της procodia όπου μέσα στην εγγύηση (το είχα 1,5 χρόνο) άλλαξαν την πλακέτα (πήρα και άλλο IMEI) και το κινητό μου επιστράφηκε εντός 3 ημερών. Το αναφέρω αυτό γιατί διαβάζοντας για την procodia είχα την εντύπωση οτι δεν πρόκειται να γίνει σωστή δουλειά τουλάχιστον εντός εγγύησης. Παρόλα αυτά για εμένα το service λειτούργησε σωστά. Δεν ξέρω αν ήμουν απλά τυχερός ή δουλεύουν σωστά. Απλά το αναφέρω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ LG G3 ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ 08/14 ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ,, ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ 3 ΕΠΑΝΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ... ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΛΑΚΕΤΑ.. ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 14/6 ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΛ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΩ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ 22/6... ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ?? ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΣΟ ΔΙΑΡΚΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ?? ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΙΣ 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ?? ΙΣΧΥΕΙ ???

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΤΑΛΘΕΙ ΣΤΗ PROCORDIA ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΤΟΧΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΣΟΨΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΦΗΜΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΡΩΓΜΕΣ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ... ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ?

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν άλλαξε τα κεφαλαία με μικρά γιατί μας έβγαλες τα μάτια.

 

φίλος το έστειλε την περασμένη τρίτη με το ίδιο θέμα και το πήρε χτες.μόνο την απόδειξη αγοράς ζητάνε.ζήτα τους τηλέφωνο άλλο να κάνεις την δουλειά σου όσο το έχουν εκεί.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ,ΕΧΩ ΤΟ LG SPIRIT 3G ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΓΙΑ ANDROID 6.ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΩΣ ΤΡΩΕΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΟΥ.ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΜΕΣΩ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΝΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;
Link to comment
Share on other sites

χθες το τριαρι μου λογο αφηρημαδας μου το ξέχασα στον ουρανο του αυτοκινητου οταν γυρισα απο θάλασσα το πηρε μετα ο αδερφος μου και εφαγε μια καλη πτώση ευτυχως το πήρε πρέφα ο αδερφος μου(οταν επεσε είχε ανοιχτο το παράθυρο) το πάτησαν δυο αμάξια το αποτέλεσμα τζαμακι εννοειται διαλειμένο και την ακουσε ασχημα η οθόνη(καμία γρατζουνιά εξωτερική το προστατεψε το τζαμακι και η θηκη) το touch ειναι μια χαρά και δουλεύει!ηχεια κτλπ δουλευουν μια χαρά!να ρωτήσω ποσο θα μου στοιχίσει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...