Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθαρο ασετον, οχι αυτο για τα νυχια με το λαδι, ή ΜΕΚ (μεθυλοαιθυλοκετονη) η δουλεια του ειναι ακριβως αυτη να βγαζει ξεραμενες κολλες. Θελουν γαντια και τα δυο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποια θεωρείται η καλύτερη σχολή μαγειρικής (Αθήνα Θεσσαλονίκη)?

Και που κυμαίνονται τα δίδακτρα

Link to comment
Share on other sites

Η Le Monde χρονια ειναι στις κορυφαιες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αγορά εντοιχιζομενη κουζίνα αυτόνομη , είμαι ανάμεσα σε 3 εταιρείες (Siemens, Bosch , Neff ) . Πια εταιρεία θεωρείται πιο καλή ? Έχετε να μου προτείνετε κάποια μοντέλα , η αν έχετε κάποια εσείς να μου πείτε γνώμη .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by mMary
:)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μοντέλο δεν έχω να σου προτείνω αλλά pitsos / Bosch / Siemens είναι στο ίδιο group πλέον.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μοντέλο δεν έχω να σου προτείνω αλλά pitsos / Bosch / Siemens είναι στο ίδιο group πλέον.

 

 

 

Μάλλον προς neff θα πάω από ότι βλέπω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Καθαρό ασετόν δεν έκανε τίποτα. Σεσουάρ κάτι κάνει αλλά αφήνει πολλά. Το καλύτερο που μπορεί να γίνει είναι όταν φεύγει μία λεπτή γραμμή σοβά με χρώμα γιατί στοκάρεται πανεύκολα. Όταν όμως μένει πάνω στον τοίχο η κόλλα , μάλλον σεσουάρ σπάτουλα και πολύ υπομονή!!!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δουλειά κάνει και το γυαλόχαρτο. Εγώ το έβαλα σε τριβείο και πήγε πιο ξεκούραστα η δουλειά. Μάλλον αυτή είναι η λύση!
Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν θα βαλεις.....παρε σεσουαρ,με ζεστο αερα,και τραβα τα σιγα-σιγα,φευγει αμεσως.....

 

Βγαίνει μαζί με το κανάλι...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δουλειά κάνει και το γυαλόχαρτο. Εγώ το έβαλα σε τριβείο και πήγε πιο ξεκούραστα η δουλειά. Μάλλον αυτή είναι η λύση!
WD 40 ή baby oil δοκίμασες ; Η ελαιώδης φάση που περιέχουν διαλύει την κόλλα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο.Κ. εντός Ε.Ε. βελτιώθηκε η κατάασταση αλλά για τις άλλες χώρες τι γίνεται; Το θέμα έχει έρθει και στη Βουλή.

http://www.parliament.gr/Koinovouleftikos-Elenchos/Mesa-Koinovouleutikou-Elegxou?pcm_id=66e7cf5c-8b5e-47fb-bf20-a79701266979

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

 

Λογω μετακομισης,τακτοποιωντας τα πραγματα,βλεπω οτι εχω παρα πολλα βιβλια που δεν τα χρησιμοποιω.Ξερετε καποιο βιβλιοπωλειο Θεσσαλονικη που να αγοραζει μεταχειρισμενα?Εχω βαλει καποιες αγγελιες αλλα αυτα που εμειναν φευγουν πολυ αργα.

Edited by dimikalo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μολις εφυγα απο ενα διαμερισμα που νοικιαζα για 2 χρονια.

Υπηρξαν ζημιες που προκαλεσα στο ενοικιαζομενο και ηξερα πως θα κληθω να πληρωσω για την επισκευη τους.

Ωστοσο μετα απο 2 χρονια καθημερινη χρηση,η καρεκλα του γραφειου με ροδακια καταφερε να φθειρε το ξυλινο παρκε.

Δεν εγινε καποια βιαια μετατοπιση αλλων επιπλων ουτε - προφανως - καποια ενεργεια επιτηδες για τη φθορα του πατωματος.

εξαλλου μιλαμε για το πατωμα.Φθαρθηκε λοιπον σε ενα σημειο μια σανιδα(μονοσανιδο παρκε),σαν να εφυγε το βερνικι,να ξεφλουδισε,και η σπιτονοικοκυρα με καλει να πληρωσω τεχνικο για την επιδιορθωση του.Θα θελα να ρωτησω αν αυτη η φθορα καταλογιζεται στις φυσικες φθορες με το περασμα του χρονου και φυσιολογικη χρηση ή οχι.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα κάνε την ερώτησή σου εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=83937

που είναι το κατάλληλο θέμα και θα λάβεις απαντήσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σεβόμαστε τον χώρο που νοικιάζουμε.

Υπάρχουν ειδικά πλαστικά χαλάκια για αυτή την προστασία !!

Απολύτως λογικό να ζητάει αποκατάσταση και επιβάλλεται να την πληρώσεις ακομη κι αν πρεπει να ξαναφτιαχτεί ολο το πατωμα για να μην ξεχωρίζει το "patch"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή νοικιάζω διαμερίσματα,όταν το νοίκιασες ηταν φθαρμένο; Αν όχι πρέπει να αποκατασταθεί η φθορά,εκτός αν τα ενοίκια που έχεις δώσει μπροστά αποζημιώνουν την φθορά
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές στην περιπλάνηση μου στο διαδίκτυο έπεσε πάνω σε αυτήν την λίστα : http://www.greatplacetowork.gr/best-workplaces/best-workplaces-hellas

 

Προφανώς και μπορεί να θεωρηθεί αβάσιμη αν αναλύσουμε ποιες εταιρείες ελέγχονται και με τι κριτήρια αλλά και από ποιους.

Παρ'όλα αυτά δεν μπορώ να μη σταθώ στο γεγονός ότι από όλη την Ελλάδα επιλέχθηκαν στις 10 καλύτερες εταιρείες για να δουλέψει κανείς το Πλαίσιο και η Online Sales. Στο πρώτο ξέρουμε όλοι τι γίνεται στους υπαλλήλους, με τις "δοκιμαστικές προσλήψεις", ωράρια, βάρδιες, συμπεριφορά προϊσταμένων κλπ κλπ. Στη δε δεύτερη έχουν γίνει απολύσεις μέχρι και επειδή κάποιος πήγαινε στη τουαλέτα και "δεν δούλευε".

 

Προσωπικά έχω να πατήσω στο Πλαίσιο, χρόνια μιας και οι τιμές δεν καλές, δεν βάζουν εκπτώσεις και σου πλασάρουν επίτηδες τα turbo-x σαν το 8ο θαύμα του κόσμου. Κυρίως όμως για τον τρόπο που συμπεριφέρονται στο προσωπικό που το ξέρω και επειδή το βλέπω και από γνωστούς που έχουν περάσει από εκεί κατά καιρούς.

 

1) Είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια ξετσιπωσιά απλά και μόνο για το χρήμα από τις εταιρείες που "βραβεύουν"?

2) Είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια ξετσιπωσιά που να βγαίνουν και να πανηγυρίζουν με άρθρα σε εφημερίδες και sites ότι υπάρχει πρόγραμμα HR και ότι το ακολουθούν πιστά κλπ κλπ?

3) Μήπως έχει αλλάξει κάτι και απλά δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι......?:blink:

 

Υ.Γ Άντε του χρόνου να δούμε στη λίστα και τα Jumbo

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Members. Θα ηθελα την στηριξη σας! Συμμετεχω στον διαγωνισμο της AXE YOU στο site yougotsomething.gr για την δημιουργια στιχων του νεου τραγουδιου της Ελενης Φουρειρα "Το Κατι Που Εχεις" Θα ηθελα οποιος το επιθυμει να με ψηφισει ακολουθωντας τις παρακατω οδηγιες:

 

1) Μπαινετε εδω: http://www.yougotsomething.gr/index.php?fb_ref#_=_

 

2) Bρειτε το τετραστιχο που λεει 'Δεν Μ'ενδιαφερει εαν εχεις βαλει σκουλαρηκι......"

 

image.png

 

3) Μετα κατω δεξια μετα την συνδεση Facebook

 

θα δειτε αυτο

 

tddbhbybj.png

 

4) διπλα απο το ονομα μου θα βρειτε ενα χερακι και πατατε πανω εκει μια φορα LIKE! απλα αυτο. σας ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για διακοπές στη Νάξο για αρχές έως μέσα Αυγούστου, 5-6 βράδια. Οι τιμές στο booking είναι στα ύψη, το κακό είναι ότι θα πάω για κοινωνική υποχρέωση και από την φιλοξενία τελικά καταλήξαμε να ψάχνουμε δωμάτιο.

Έχει κάποιος επισκεφτεί κάτι στο παρελθόν και μπορεί να το προτείνει, κατά προτίμηση studio ώστε να μαγειρεύουμε μέσα.

 

Ακόμη και κάποιο site με τοπικές επιχειρήσεις που μπορώ να βρω συγκεντρωτικά στοιχεία επιχειρήσεων για να πάρω τηλέφωνα είναι παραπάνω από καλοδεχούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα μεινει σε αυτο:

https://www.booking.com/hotel/gr/pension-lagoudera.el.html

Βρισκεται στην χωρα της Ναξους και εχει ημιυπογεια δωματια σε αρκετα χαμηλη τιμη.Εχει και κοινοχρηστη κουζινα που μπορεις να μαγειρευεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, θα του τηλεφωνήσω αύριο κιόλας.

 

Μέχρι τώρα έχω βρει σε χώρα και σε Αγ.Προκόπιο. Δεδομένου ότι δεν θα έχουμε μεταφορικό μέσο τι είναι πιο βολικό μιας και έχεις πάει?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κτελ απο την χωρα προς τις κοντινες παραλιες(Αγ.Προκοπιος,Πλακα,Καστρακι,Πυργακι κτλ.) με αρκετα συχνα δρομολογια.Αν θες ομως να γυρισεις και πιο απομακρυσμενα χωρια και περιοχες καλυτερα να νοικιασεις αυτοκινητο για καποιες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κτελ απο την χωρα προς τις κοντινες παραλιες(Αγ.Προκοπιος,Πλακα,Καστρακι,Πυργακι κτλ.) με αρκετα συχνα δρομολογια.Αν θες ομως να γυρισεις και πιο απομακρυσμενα χωρια και περιοχες καλυτερα να νοικιασεις αυτοκινητο για καποιες μερες.

 

Ήδη με την αλλαγή στο κομμάτι της διαμονής έχουμε βγει εκτός μπάτζετ. Υπολογίζαμε για ενοικίαση αυτοκινήτου ώστε να είμαστε ανεξάρτητοι αλλά τώρα πρέπει να πάμε σε δωμάτιο οπότε στην καλύτερη 50 ευρώ ανά βράδυ.

Μηχανάκι δεν παίζει, οπότε μας βλέπω για κέντρο μιας και αν πρέπει να πηγαίνουμε από αγ.Προκόπιο-κέντρο και από εκεί στον τελικό προορισμό φέξε μου και γλίστρησα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...