Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sos παντρευομαι και εχω πελαγωσει. Ερωτηση. Ποιο το καλυτερο υφασμα για στολισμο;

 

Να στολίσεις τι;Την εκκλησία;Την νύφη;

Link to comment
Share on other sites

Sos παντρευομαι και εχω πελαγωσει. Ερωτηση. Ποιο το καλυτερο υφασμα για στολισμο;

Με το κάλο!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Sos παντρευομαι και εχω πελαγωσει. Ερωτηση. Ποιο το καλυτερο υφασμα για στολισμο;

Ηρέμησε!

Μη δίνεις σημασία σε πράγματα που κανείς δε θα προσέξει.

Βάλε ότι χρωμα σου αρέσει & τέλος. Θα γίνει ο γάμος, θα τελειώσει & μετά θα καταλάβεις ότι όλο αυτό το άγχος για το στολισμό κτλ, δεν αξίζει.

Αυτήν την τρέλα που παθαίνετε εσείς οι γυναίκες με την ετοιμασία του γάμου δεν την καταλαβαίνω. Πραγματικά.

Μην κάνεις το λάθος & δώσεις πολλά χρήματα σε στολισμούς κλπ.

Κάνε τα βασικα.

Όπως είπαν & τα παιδιά πιο πριν, άρπα το γαμπρό & πηγαίνετε ένα ταξίδι να το απολαύσετε.

Κορδέλες, υφάσματα, λουλούδια, δε θα τα θυμάται κανείς. Την απόλαυση του ταξιδιού όμως θα τη θυμάστε για πάντα.

Φιλικά & η ώρα η καλή.

Σίδεροκέφαλος ο σύζυγος!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ο τροχονόμος

ψαρεμα

Edited by seismic
Αφού δεν μπόρεσα να πάω με αυτούς που όλοι μαζί τα φάγαμε πήγα με αυτούς που όλοι μαζί μπορούμε για να ταΐζουμε αυτούς που όλοι μαζί τα τρώνε
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε στο μυαλό μας μια ιδέα για μια εφαρμογή για smartphone η οποία θα απευθύνεται σε ταξιδιώτες που επισκέπτονται μια πόλη/χώρα για πρώτη φορά, δηλαδή δεν είναι εξοικιωμένοι με το τι υπάρχει σε αυτήν με σκοπό να βελιτώσουμε την εμπειριά του ταξιδιού τους.

 

Για να καταλάβουμε όμως καλύτερα τις πραγματικές ανάγκες των χρηστών αυτών δημιουργήσαμε ένα γρήγορο ερωτηματολόγιο. Αν διαθέτετε λίγο χρόνο, μπορείτε να μας βοηθήσετε και που ξέρετε, μπορεί στο μέλλον η ιδέα μας να βοηθήσει εσάς σε κάποιο σας ταξίδι :)

 

Το ερωτηματολόγιο: https://goo.gl/forms/27uVwh05gKlWgQpq1

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια φετος εδωσα παννεληνιες και δεν πηγα καθολου καλα περασα στο τει πειραια κλωστουφαντουργια ενω ο στοχος μου ηταν παπει ναυτιλιακα η τουλαχιστον στην χιο.Ποια ειναι η γνωμη σας για τα ιδιωτικα ιεκ? Εχω προσφορα απο ιεκ 2 χρονια και μετα 1.5 χρονο να τελειωσω σε κολλεγιο. Το πτυχιο του κολλεγιου ειναι αναγνωρισμενο απο το κρατος? Να ξαναδωσω καλυτερα η να παω σε καποιο ιεκ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

νεο μελος

εχεις κανεις σας υποψιν προβληματα απ το Lenovo K3 NOTE?

 

Σε λάθος μέρος άνοιξες thread. Εδώ μιλάνε για το K3 Note.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελει η μητερα μου να βαψει το δωματιο της και θα βαψουμε ολα τα υπνοδωματια και θελω να μου πειτε ιδες για χρωμα τοιχου , επισης υπαρχει καποια εφαρμογη της vivechrom που μπορουσες να φωτογραφισεις το δωματιο και να δεις πως θα φαινεται την θεωρειτε αξιοπιστη λυση ; τι μου προτεινεται να κανω για βρω το καταλληλο χρωμα;

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια φετος εδωσα παννεληνιες και δεν πηγα καθολου καλα περασα στο τει πειραια κλωστουφαντουργια ενω ο στοχος μου ηταν παπει ναυτιλιακα η τουλαχιστον στην χιο.Ποια ειναι η γνωμη σας για τα ιδιωτικα ιεκ? Εχω προσφορα απο ιεκ 2 χρονια και μετα 1.5 χρονο να τελειωσω σε κολλεγιο. Το πτυχιο του κολλεγιου ειναι αναγνωρισμενο απο το κρατος? Να ξαναδωσω καλυτερα η να παω σε καποιο ιεκ?

 

Για τα πτυχία των ΙΕΚ δεν είμαι σίγουρος, αλλά αφού τελικά θα καταλήξεις σε κολλέγιο γιατί να μην πας εξαρχής σε κολλέγιο;

Τα πτυχία των κολλεγίων (ανάλογα φυσικά με το κολλέγιο, γιατί πρέπει να έχουν άδεια από το κράτος) αναγνωρίζονται ως προς την επαγγελματική ισοδυναμία. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι θα μπορείς να διεκδικήσεις θέση στο δημόσιο, αφού το πτυχίο σου αναγνωριστεί (που πλέον έχει ψιλοξεμπλοκαριστεί το πρόβλημα με τις καθυστερήσεις που υπήρχαν στην αναγνώριση από το αρμόδιο φορέα ΣΑΕΠ), αλλά δε θα μπορείς να συνεχίσεις για μεταπτυχιακό σε ελληνικό δημόσιο πανεπιστήμιο. Βέβαια θα μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό σε κολλέγιο ή στο εξωτερικό.

 

Πάντως αν επιλέξεις να πας όπως το σκέφτεσαι σε ΙΕΚ και μετά να πας κολλέγιο, ψάξτο λίγο γιατί νομίζω για την αναγνώριση απαιτείται τουλάχιστον 3 συνεχή χρόνια σπουδών.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια φετος εδωσα παννεληνιες και δεν πηγα καθολου καλα περασα στο τει πειραια κλωστουφαντουργια ενω ο στοχος μου ηταν παπει ναυτιλιακα η τουλαχιστον στην χιο.Ποια ειναι η γνωμη σας για τα ιδιωτικα ιεκ? Εχω προσφορα απο ιεκ 2 χρονια και μετα 1.5 χρονο να τελειωσω σε κολλεγιο. Το πτυχιο του κολλεγιου ειναι αναγνωρισμενο απο το κρατος? Να ξαναδωσω καλυτερα η να παω σε καποιο ιεκ?

Αν πηγες ασχημα σε 1-2 μαθηματα, ξαναδωσε, αν πηγες σε ολα χαλια μην ξαναδωσεις.

Δεν αναφερεις ομως τι σπουδες σε ενδιαφερουν. Αν θες ναυτιλιακα υπαρχουν αρκετα καλα (αλλα καπως ακριβα) κολλεγια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω επιδοτηθεί στο παρελθόν με την γενική κατηγορία ανέργων και τώρα θέλω να επιδοτηθώ 2η φορά έχοντας τα παρακάτω ένσημα ως εποχικά απασχολούμενος.

Για το 2016 έχω 15 τον Σεπτέμβριο

Για το 2017 έχω 87 από 1/6/17 έως 15/9/17..

Με την κατηγορία των εποχικών υπαλλήλων για 14 μηνο και 100 ένσημα νομίζω πως το δικαιούμαι.

από τον ΟΑΕΔ μου λένε μια ότι του δικαιούμαι και από την άλλη να μην κάνω αίτηση διότι στο 14 μηνo οι 2 τελευταίοι μήνες(άρα ένσημα) δεν προσμετρούνται και έτσι δεν συγκεντρώνω το όριο των 100 ημερομισθίων..

 

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει να με διαφωτίσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εχω παραγγειλει ενα αντικειμενο απο την Κινα(Μεσω China Post) και δειχνει πως εχει σταλει για Ελλαδα..Το site των ΕΛΤΑ δειχνει μονο οτι απλα εχει το αντικειμενο παραληφθει απο το Ελληνικο ταχυδρομιο...Μπορειτε να μιυ πειτε ποσο ακομα θα περιμενω;(Transit time 14 μερες)

(Το αντικειμενο κοστισε 22€ με μεταφορικα)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ότι είναι εκτός ΕΕ πλέον καθυστερεί, γιατί έχουν αυξηθεί οι έλεγχοι στο τελωνείο.

ανοίγουν περισσότερα πράγματα από όσο παλιά οπότε είναι "λογική" η καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...