Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα franchise έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους. Το κυριότερο θετικό είναι ότι δε χρειάζεται να έχεις γνώση πάνω στο αντικείμενο καθώς τα γνωρίζουν ήδη οι από πάνω. Το κυριότερο μειονέκτημα είναι ότι πρακτικά είσαι υπάλληλος στο δικό σου μαγαζί και τους πληρώνεις και τα "αφεντικά" από πάνω !

Πρόσεξε πολύ αν το προχωρήσεις και δώσε μεγάλη σημασία στους όρους της συνεργασίας. Πολλές τέτοιες εταιρίες κοιτάνε μόνο να σου τα αρπάξουν στην αρχή και μετά σε παρατάνε στην τύχη σου. Άλλες πάλι, κοιτάνε να σε αρμέγουν συνέχεια...

Αν έστω υποψιαστείς κάτι από τα παραπάνω, φύγε μακρυά !

Το κυριότερο... ΡΩΤΑ !!! Μπες σε ήδη υπάρχοντα καταστήματα των εταιριών που σε ενδιαφέρουν, βρες τα αφεντικά και συζήτησε μαζί τους.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εδώ και περίπου 6 μήνες έχουμε ξεκινίσει ένα project. Είναι το mytracknet.

 

https://www.mytracknet.com/

 

Ένας bluetooth tracker όπως και άλλοι που έχουν ξεκινήσει στο kickstarter ΑΛΛΑ το όλο θέμα είναι ότι δημιουργούμε και ένα ecosystem με εφαρμογή που το κάθε tracker θα μπορείτε να συνδέεται σε ολόκληρο δίκτυο και σε κάθε χρήστη που έχει την εφρμογή και έτσι αν χάσεις πχ την βαλίτσα σου δεν χρειάζεται να τρέχεις με το κινητό σου και να κάνεις βόλτες στο αεροδρόμιο αλλά θα μπορείς να περιμένεις κάποιον άλλον να στην βρει και να τον ενημερώσεις και μέσω της εφαρμογής για κάποια αμοιβή :)

 

Πήγαμε και στον διαγωνισμό της ICO

 

https://blog.wavesplatform.com/icohub-competition-winners-announced-85ea6ff153ca

 

και βγήκαμε πρώτοι σε όλη την Ευρώπη.

 

Τώρα όμως χρειάζομαι λίγο και την βοήθεια σας.

 

http://app.evalandgo.com/s/?id=JTk1ciU5MmwlOUYlQjE=&a=JTk1bSU5QWslOTklQjI=

 

Έχουμε αυτό εδώ το ερωτηματολόγιο που χρειαζόμαστε για να μπορέσουμε να βγάλουμε μια άκρη και να υπολογίζουμε θεωρητικά το πόσο κόσμο μπορούμε να περιμένουμε :)

 

Θα εκτιμήσω απίστευτα αν μπορείτε να μας βοηθήσετε :)

 

PS: στο τέλος στο κενό name θα βάλετε Manolis για να ξέρουμε και εμείς μεταξύ μας πόσοι έχουν μπει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου

 

τελευταια στιγμη το θυμηθηκα ετσι για την πλακα μιας και αρχιζει το πρωταθλημα να παιξω fantasy league για το ελληνικο πρωταθλημα. Δεν με ενδιαφερουν ξενα πρωταθληματα

 

ξερετε κανενα να παιξω δωρεαν να περναω την ωρα μου?

 

Σας ευχαριστω πολυ

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

ποτε θα ανεβουν?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σε μια συζήτηση που είχα με κάποιους φίλους μου είπαν ότι υπάρχουν συγκεκριμένα apps για iPhone με τα οποία μπορείς να αυξήσεις τους ακόλουθους στο Instagram.

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εργάζομαι σαν πωλήτρια πλήρους απασχόλησης από 1/12/2016 και η σύμβασή μου λήγει στις 3/11/2017. Θα ήθελα να ρωτήσω αν δικαιούμαι να λάβω το επίδομα ανεργίας!! Δεν έχω πάρει στο παρελθόν επίδομα ανεργίας,είναι η πρώτη φορά που θα κάνω τα χαρτιά μου. Το 2016 πριν εργαστώ, είχα κάρτα ανεργίας.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα μέλη, δημιουργώ καινούριο θέμα καθως αναζητώ μια γρήγορη απάντηση. Πρίν από 1μιση μήνα έστειλα μια συσκευή (Nexus 5x) για επισκευή στην αντιπροσωπεία μετά από bootloop. (Συχνό φαινόμενο τελευταία μετά από αναβαθμιση σε καποιο από τις τελευταίες ενημερώσεις του Android). Σήμερα είναι πλέον το κινητο έτοιμο μετα από αλλαγή πλακέτας. Η προηγουμενη πιθανως αχρηστευτηκε αλλα δεν είναι και σίγουρο αυτό. Το πρόβλημα μου είναι οτι σκέφτομαι να ζητήσω την παλιά μου πλακέτα μαζι με το κινητό μετά την επισκευή. Ο λόγος, φοβος για πιθανή ανακτηση προσωπικών δεδομένων από τρίτους, ξέρω μπορεί να ακούγεται αστείο, αλλα δεν γνωρίζω πραγματικά τι γίνεται και ήθελα μια απάντηση από καποιον. Υπάρχει κάποιος λόγος να φοβάμαι για κάτι τέτοιο, υπάρχει περίπτωση να πάρω μαζί με το κινητό την πλακέτα μου αν την ζητήσω από το service της αντιπροσωπείας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by GeoB12
Link to comment
Share on other sites

Δε πιστεύω να την δωσουν πισω, ομως δε χάνεις κατι αν ρωτησεις.

Επισης σιγα μην ασχοληθεί κανείς με τις πλακετες ωστε να υποκλέψει δεδομενα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα πρεπει να τη στειλουν πισω για να καλυφθουν μεσω εγγυησης.

κατα 99,999% κανεις δεν προκειται να ασχοληθει με τη πλακετα σου....(για ελλαδα ουτε για αστειο)

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Tη ζήτησα με το πρόσχημα οτι έχω έναν φίλο που ασχολείται και θα ηθελε να την κοιτάξει, μου απάντησαν οτι οι πλακέτες γυρίζουν όντως πίσω στην εταιρία, προφανώς και δεν υπάρχει τρόπος να την πάρεις πίσω. Ευχαριστώ για τα replies.

 

P.s. δεν βλέπω ταινίες, απλά ήταν ένα flash της στιγμής, που ακόμα και τώρα κρίνοντας μετά από μια μέρα, ακόμα μου φαίνεται άξιο έστω και ερώτησης με ενδιαφέρον για το που καταλήγουν τα hardware pieces που προκύπτουν από service. ;]

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Επισκεφτείτε ένα νέο forum για ατέλειωτη γνώση και download σε ελληνική μουσική, ξένοι μουσική, βιβλία, παιχνίδια για όλες της συσκευές και πολλά προγράμματα. Ολα δωρεάν για κατέβασμα και από κινητό και υπολογιστή! Edited by valadis.k
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχει δημοκρατική διαχείρηση...όχι σαν κάποια άλλα(δεν λέω το myphone).

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα.

 

Ένα ακόμα forum με θέματα του τύπου 'Μισούν την Ελλάδα και την σκοτώνουν, σκοτώνοντας τα παιδιά μας', ' ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ! ΚΟΙΝΟΠΟΙΕΙΣΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ!" (με ελληνικά του στυλ "MOΛΙΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΣΕ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΑΣ..."), 'Οι αρχαίοι Έλληνες εξυμνούσαν τον πολιτισμό τους!' (what?)...

 

Γιατί αυτό έλειπε από το ελληνικό internet!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έκανα αγορά για πρώτη φορά στο Google Play πήρα τον Nova Prime αλλά εκτός από τα λεφτά τα 4.50 που έκανε μου πήρε άλλο 1 ευρώ Google service τι είναι αυτο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έκανα αγορά για πρώτη φορά στο Google Play πήρα τον Nova Prime αλλά εκτός από τα λεφτά τα 4.50 που έκανε μου πήρε άλλο 1 ευρώ Google service τι είναι αυτο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όταν προσθέτεις για πρώτη φορά κάρτα αυτό γίνεται, έτσι έγινε και σε εμένα την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνήστε με το διαφημιστικό τμήμα του myphone αν ενδιαφέρεστε να προβλήθείτε σε αυτό. :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, παντρεύομαι σε ένα χρόνο και θέλουμε με την κοπέλα μου να διακοσμήσουμε το γάμο μας με γυάλινα βαζάκια. Ξέρετε μήπως που μπορουμε να βρουμε; θα χρειαστούμε γύρω στα 100-150 με διαστάσεις 12-15 εκατοστά υψος και 6-8 διάμετρο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...