Jump to content

Nova Καρτοσύνδεση


jokulsarlon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κινήσεις εκτός παγίου και αφαίρεση ποσού?? Περίεργο. Όπως επίσης περίεργο που είναι ίδιο το ποσό κάθε μήνα.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι έκπτωση στο πάγιο που επελέγη αντί για επιδότηση συσκευής έτσι;

 

Μπορεί και να έχουν κάνει λάθος. Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κινήσεις εκτός παγίου και αφαίρεση ποσού?? Περίεργο. Όπως επίσης περίεργο που είναι ίδιο το ποσό κάθε μήνα.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι έκπτωση στο πάγιο που επελέγη αντί για επιδότηση συσκευής έτσι;

όχι δεν είναι έκπτωση στο πάγιο αντι για επιδότηση συσκευής. αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τώρα που το είδα πιο προσεκτικά έχει ως εξής: έχω δώρο 1γιγα κάθε μήνα το οποίο κοστίζει 4,06 και αντί να το μηδενίζει το ποσό όπως έκαναν 2 χρόνια.....μου το αφαιρεί.... ή πρόκειται περί λάθους ή είναι κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω.θα φανεί στον επόμενο λογαριασμό Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

H AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI ΔΩPEAN 300 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 MEPEΣ ME ANANEΩΣH AΠO 12E+ EΠEKTAΘHKE MEXPI TON MAPTIO! EΠIΠΛEON ME THN EΠEKTAΣH EΛABEΣ BONUS 500MB ΓIA 30 MEPEΣ. H EΠEKTAΣH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ AΞIAΣ 10.4E AΦAIPEΘHKE AΠO TO YΠOΛOIΠO ΣOY. ΠΛHPOΦOPIEΣ YΠOΛOIΠOY ΣTO MYF2G APP 'H ΣTO 1269.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό; δεύτερη φορά μου γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το συμβόλαιο μου λήγει σύντομα, δεν θέλω να γίνει ανανέωση τι πρέπει να κάνω; Να τους ενημερώσω ότι δεν θέλω να γίνει ανανέωση ή πρέπει να πάω σε f2g κλπ από άλλη εταιρεία;
Link to comment
Share on other sites

20€ τέλος μετατροπής σε καρτοκινητο αν δεν κάνω λάθος. Αν κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρία δεν χρεώνεσαι κάτι από την wind, αρκεί να έχει λήξει το συμβόλαιο σου.

Αν θες να γυρίσεις σε καρτοκινητο wind (f2g/q) θα πρέπει να κάνεις αίτημα 30 μέρες πριν την λήξη του συμβολαίου σου για να μην χρεωθείς ένα μήνα εκτός συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

20€ τέλος μετατροπής σε καρτοκινητο αν δεν κάνω λάθος. Αν κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρία δεν χρεώνεσαι κάτι από την wind, αρκεί να έχει λήξει το συμβόλαιο σου.

Αν θες να γυρίσεις σε καρτοκινητο wind (f2g/q) θα πρέπει να κάνεις αίτημα 30 μέρες πριν την λήξη του συμβολαίου σου για να μην χρεωθείς ένα μήνα εκτός συμβολαίου.

 

Νομίζω οτι το τελος μετατροπής σε καρτοκινητο εχει απαγορευθεί απο τον νεο κανονισμο της ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το καρτοσυνδεση plus στα 12 ευρώ....και έκανα ανανέωση στα 13.ομως οι δυο πρώτοι λογαριασμοί μου ήρθαν στα 7.37. ξέρετε τι μπορεί να παίζει;μήπως κάποιο λάθος;

 

Να σε ρωτήσω για να καταλαβω και εγω , ειχες 24μηνο στο plus σου έληξε και σου εκαναν νεα προσφορά για ανανεωση στα 13 ? και ποιο plus εχεις αυτο με το 1Gb η αυτο που σου εκαναν αλλα 2,5 δωρο και ήσουν στα 3,5 ???

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω για να καταλαβω και εγω , ειχες 24μηνο στο plus σου έληξε και σου εκαναν νεα προσφορά για ανανεωση στα 13 ? και ποιο plus εχεις αυτο με το 1Gb η αυτο που σου εκαναν αλλα 2,5 δωρο και ήσουν στα 3,5 ???

Ναι μου έκαναν προσφορά στα 13 αλλά έχω δώρο +1γιγα κάθε μήνα....δλδ σύνολο έχω 2 γιγα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Με τη καρτοσυνδεση, παρέχεται η υπηρεσία volte? Ξέρουμε; ευχαριστώ

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις πλήρωσα από την εφαρμογή το λογαριασμό και μου έδωσε για15 μέρες 1000 λεπτά προς όλους και 20 gb!!!

esim κάρτα έχει βγάλει η wind?

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με τα 30€ που ζητάνε για μετατροπή σε καρτοκινητό; Διάβασα από παραπάνω ότι έχουν καταργηθει έψαξα λίγο και βρήκα αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7676640

Απ 'όσο καταλαβαίνω, δεν μπορούν να τα ζητάνε αν είναι κάποιος πελάτης σε αορίστου χρόνου σύμβαση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ζητάνε 30€ για την μετατροπή σε F2G, είναι έτσι ή μπορώ να τα αποφύγω χωρίς να αλλάξω αριθμό;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 30 πληρώνονται κατά την αίτηση μετατροπής και αφορούν μάλλον την ενεργοποίηση του καρτοκινητού και όχι το σπάσιμο του συμβολαίου. Έτσι το δικαιολογούν. Πάντως σε περίπτωση που γίνει η αίτηση μέσα στον ένα μήνα - σαράντα μέρες που περνάνε μέχρι να υλοποιηθεί, θα σπάσουν τα τηλέφωνα με καλύτερη προσφορά για το καρτοσυμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 30 πληρώνονται κατά την αίτηση μετατροπής και αφορούν μάλλον την ενεργοποίηση του καρτοκινητού και όχι το σπάσιμο του συμβολαίου. Έτσι το δικαιολογούν. Πάντως σε περίπτωση που γίνει η αίτηση μέσα στον ένα μήνα - σαράντα μέρες που περνάνε μέχρι να υλοποιηθεί, θα σπάσουν τα τηλέφωνα με καλύτερη προσφορά για το καρτοσυμβόλαιο.

 

Ευχαριστώ

δηλαδή αν πάω σε what's up ή στο αντίστοιχο της Vodafone μπορώ να τα γλυτώσω;

Υπάρχει περίπτωση να μην δώσει τον αριθμό η Wind;

Για την προσφορά που λες, θα έχει σημασία αν πάω σε άλλη εταιρεία;

σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε άλλο καρτοκινητο δεν θα πληρώσεις τα 30€ αλλά θα πρέπει να κάνεις την αίτηση αφού λήξει το συμβόλαιο.

Προσφορά από την wind δεν θα μπορέσεις να πάρεις αν κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρία γιατί θα λάβει το αίτημα η wind και θα ξεκινήσει η διαδικασία της φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι αορίστου χρόνου το συμβόλαιο δεν μπορούν να σου ζητήσουν κάτι. Κάποτε υπήρχε ένα τέλος αποδέσμευσης αλλά δεν ξέρω αν σε αυτό αναφέρεται ο κανονισμός. Αν δεν υπάρχει χρέος δεν μπορεί να τον κρατήσει τον αριθμό η wind. Εάν κάνεις αίτηση φορητότητας εξ αποστάσεως σε άλλη εταιρεία έχεις πολλές πιθανότητες να πάρεις κάποια καλύτερη προσφορά,αν πας σε κατάστημα δεν υπάρχει υπαναχώρηση.

Τα γράφει αναλυτικά στον κανονισμό που παρατέθηκε παραπάνω.Το αν θα σου δώσουν την ίδια που θα δίνανε για τη μετατροπή σε καρτοκινητό δεν το ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδικά για φορητότητα σε καρτοκινητό πιθανότατα ισχύει αυτό το οποίο αναφέρει ο paanos

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα, επανέρχομαι για να σας θέσω την περίπτωσή μου: έχω 2 νούμερα καρτοσύνδεση plus στα 14,50 ευρώ το καθένα (δηλ. συνολικά 29 ευρώ) με 600' προς όλους+100sms+2GB συνολικά (1+1) τα οποία λήγουν και τα δύο στις 19 Ιουλίου (τα έχω για τα παιδιά 17 και 15 ετών και συνήθως ξεμένουν από data στο 20ήμερο!:))

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο να μου προτείνουν τα ίδια ακριβώς προγράμματα με 15 ευρώ το καθένα (δηλ. συνολικά 30 ευρώ). Δεν με πειράζει η αύξηση (0,5 ευρώ στο κάθε πρόγραμμα). Απλά τους ζήτησα αν γινόταν να μου αυξήσουν τα data και να τα κάνουν συνολικά 3,5GB (1+2,5) (το έχουν δώσει σε γνωστό μου και μάλιστα για 2 αριθμούς) και μου είπαν ότι και καλά δεν γίνεται.

Σκέφτομαι λοιπόν να πάω σε κατάστημα και να να κάνω αίτηση μετατροπής σε f2g μπας και κάνουν καμιά καλύτερη προσφορά.

Ερώτημα: 1) πρέπει να το κάνω 1 μήνα πριν; δηλ. στις 19/6;

2) θα πληρώσω 30 ευρώ για κάθε αίτημα, δηλ συνολικά 60;

3) αν εν τω μεταξύ μου κάνουν καλύτερη προσφορά, την αποδεχτώ και δεν ενεργοποιηθεί ποτέ το f2g και παραμείνω σε καρτοσύνδεση plus θα μου επιστραφούν τα 60 ευρώ συνολικά που θα έχω δώσει και πώς;

Ευχαριστώ και συγνώμη για το σεντόνι:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

1) ναι.

2) όχι, δεν μπορεί να σε χρεώσει για μετατροπή εφόσον το συμβόλαιο έχει λήξει

3) αν σε χρέωναν, θα έβγαινε ο εκκαθαριστικος λογαριασμός με τις χρεώσεις. Αν έμενες στη καρτοσυνδεση, δεν θα έβγαινε ποτέ ο εκκαθαριστικος άρα δεν θα πλήρωνες.

Link to comment
Share on other sites

1) ναι.

2) όχι, δεν μπορεί να σε χρεώσει για μετατροπή εφόσον το συμβόλαιο έχει λήξει

3) αν σε χρέωναν, θα έβγαινε ο εκκαθαριστικος λογαριασμός με τις χρεώσεις. Αν έμενες στη καρτοσυνδεση, δεν θα έβγαινε ποτέ ο εκκαθαριστικος άρα δεν θα πλήρωνες.

Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:)

Ομως στο 2ο ερώτημα, όταν θα κάνω την αίτηση μετατροπής (19/6) δεν θα έχει λήξει η καρτοσύνδεση (λήγει 19/7). Μήπως με χρεώσει τα 30άρια;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Καρτοσύνδεση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...