Jump to content

Nova Καρτοσύνδεση


jokulsarlon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που με 'ανησυχεί' είναι η αγορά πακέτου 100sms (έξτρα) από εμένα, προς 5 ευρώ που φαίνεται σαν να το χρεώνει, ενώ λένε ότι υπάρχει υπόλοιπο 8 ευρώ στην κάρτα...εκεί λίγο θα χρειαστώ να το διευκρινήσω...:blink:

 

Εμένα μου ξεκαθάρισαν (το ρώτησα εγώ) ότι με τα 8€ δεν μπορώ να κάνω αγορά κάποιου πακέτου. Είναι μόνο σε περίπτωση που τελειώσει κάτι (χρόνος ομιλίας, data, SMS) να καταναλωνονται και αν δεν καταναλώσεις τα 8€ στον μήνα δεν πάνε συμπληρωματικά στον επόμενο. Στον επόμενο ξεκινάς ξανά με 8€.

Αρα τα έξτρα SMS που προσθεσες σαν πακετο θα χρεώνονται στον λογαριασμό έξτρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου ξεκαθάρισαν (το ρώτησα εγώ) ότι με τα 8€ δεν μπορώ να κάνω αγορά κάποιου πακέτου. Είναι μόνο σε περίπτωση που τελειώσει κάτι (χρόνος ομιλίας, data, SMS) να καταναλωνονται και αν δεν καταναλώσεις τα 8€ στον μήνα δεν πάνε συμπληρωματικά στον επόμενο. Στον επόμενο ξεκινάς ξανά με 8€.

Αρα τα έξτρα SMS που προσθεσες σαν πακετο θα χρεώνονται στον λογαριασμό έξτρα.

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/kartosundesi/paketa-kartosundesis/

Το κόστος ενεργοποίησης κάθε πακέτου χρεώνεται στον επόμενο λογαριασμό σου και είναι επιπλέον του παγίου σου.

 

Τα 8€ μπορούν να χρησιμοποιηθούν για SMS με την χρέωση βάσει τιμοκαταλόγου καρτοσύνδεσης (αυτή τη στιγμή 0,1613 € / Μήνυμα).

 

Σαν μαξιλαράκι ασφαλείας είναι τα 8€ "υπόλοιπο κάρτας", το οποίο στην πράξη αντιστοιχεί σε περίπου 13 λεπτά ομιλίας ή 50 SMS ή 16 MMS ή 80MB... :X

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ξεκαθάρισαν (το ρώτησα εγώ) ότι με τα 8€ δεν μπορώ να κάνω αγορά κάποιου πακέτου. Είναι μόνο σε περίπτωση που τελειώσει κάτι (χρόνος ομιλίας, data, SMS) να καταναλωνονται και αν δεν καταναλώσεις τα 8€ στον μήνα δεν πάνε συμπληρωματικά στον επόμενο. Στον επόμενο ξεκινάς ξανά με 8€.

Αρα τα έξτρα SMS που προσθεσες σαν πακετο θα χρεώνονται στον λογαριασμό έξτρα.

Τι χαζομάρα είναι αυτή, δηλαδή με το ζόρι 32 sms αφού το κάθε sms εκτός πακέτων έχει πάει ~0,2 ευρώ.

:mad:

Μάλλον αυτό ανέβασε και τον λογαριασμό όπως μου λες...:X

Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρα είναι αυτή, δηλαδή με το ζόρι 32 sms αφού το κάθε sms εκτός πακέτων έχει πάει ~0,2 ευρώ.

:mad:

Μάλλον αυτό ανέβασε και τον λογαριασμό όπως μου λες...:X

 

Ναι αλλά θα συνεχίσεις να έχεις 8€ υπόλοιπο. :lol:

Πέρα από την πλάκα τα 8€ ακούγονται δελεαστικά στο 1ο άκουσμα αλλά στην ουσία δεν είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα συνεχίσεις να έχεις 8€ υπόλοιπο. :lol:

Πέρα από την πλάκα τα 8€ ακούγονται δελεαστικά στο 1ο άκουσμα αλλά στην ουσία δεν είναι τίποτα.

όντως, σε αυτό έχεις δίκιο, επειδή την ώρα που το ακούς λες θα αγοράσω και κάποιο πακέτο αν δεν μου φτάσουν τα μηνύματα...αλλά φυσικά υπάρχει * που δεν στο λένε εκείνη την ώρα.:blink:

Link to comment
Share on other sites

όντως, σε αυτό έχεις δίκιο, επειδή την ώρα που το ακούς λες θα αγοράσω και κάποιο πακέτο αν δεν μου φτάσουν τα μηνύματα...αλλά φυσικά υπάρχει * που δεν στο λένε εκείνη την ώρα.:blink:

 

Βέβαια θέλει και λίγη καχυποψία... Αν με 11 ευρώ παίρνεις τέτοιες πάγιες παροχές, τα 8 θα έδιναν άλλες τόσες; Όχι, αλλά η κλασική παγίδα της "κάρτας" ζει και βασιλεύει: τα πρώτα 11€ είναι αληθινά ευρώ, τα δεύτερα 8€ είναι συνώνυμη μονάδα μέτρησης υπηρεσιών.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια θέλει και λίγη καχυποψία... Αν με 11 ευρώ παίρνεις τέτοιες πάγιες παροχές, τα 8 θα έδιναν άλλες τόσες; Όχι, αλλά η κλασική παγίδα της "κάρτας" ζει και βασιλεύει: τα πρώτα 11€ είναι αληθινά ευρώ, τα δεύτερα 8€ είναι συνώνυμη μονάδα μέτρησης υπηρεσιών.

Ας είναι, τουλάχιστον θα είναι για ώρα ανάγκης εκεί...από το τίποτα δεν με χαλάει. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παλιά ήταν η ασφάλεια σου στο ροαμιγκ.... Για να σου τηλεφωνήσουν χρειαζόσουν χρήματα
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

αν στείλουμε μήνυμα σε 5ψηφιο νούμερο να φανταστώ θα χρεωθούμε κανονικά και δεν θα τραβήξει από τα παρκαρισμένα 8€. σωστά?
Link to comment
Share on other sites

αν στείλουμε μήνυμα σε 5ψηφιο νούμερο να φανταστώ θα χρεωθούμε κανονικά και δεν θα τραβήξει από τα παρκαρισμένα 8€. σωστά?

 

Εχω την εντύπωση ότι θα σε χρεώσει από τα παρκαρισμένα. Αυτή είναι η έννοια της καρτοσύνδεσης, να μην μπορείς να χρεωθείς επιπλέον αν δεν το επιλέξεις ξεκάθαρα (πχ. με τα πακέτα επέκτασης).

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λάθος ειχε βγει ανακοίνωση που έλεγε ακριβως οτι τη χρέωση των 5ψηφιων δεν την κανει απο τα παρκαρισμενα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τηλεφωνικά μου κάνανε τη παρακάτω πρόταση. Επειδή δεν κατέχω καθόλου από καρτοσύνδεση. Αξίζει? Τώρα είμαι Q.

12€ το μήνα

11GB Internet

1000' wind/Q

600 σε όλους

100 SMS σε όλους

8€ υπόλοιπο στη κάρτα.

24 μήνες.

Και μία κάμερα τύπου go pro...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τηλεφωνικά μου κάνανε τη παρακάτω πρόταση. Επειδή δεν κατέχω καθόλου από καρτοσύνδεση. Αξίζει? Τώρα είμαι Q.

12€ το μήνα

11GB Internet

1000' wind/Q

600 σε όλους

100 SMS σε όλους

8€ υπόλοιπο στη κάρτα.

24 μήνες.

Και μία κάμερα τύπου go pro...

Είσαι σίγουρος ότι είναι 11gb ίντερνετ;

Αν ναι, τότε συμφέρει και μάλιστα πολύ.

Μήπως ήθελες να γράψεις 1;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11gb ? 11 ???? Αν την δεχτείς ανέβασε μια φωτό με την φωτοτυπία που θα σου φέρουν στο συμβόλαιο που θα υπογράψεις...γιατί αλλού είπαν για 1, άλλοι λένε 2, σε εμάς έκαναν προσφορά 3,5...και τώρα εσύ λες 11 !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.2 ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω,για την μια έψαξα αλλά δεν μπορώ να το βρω.Τα λεπτά προς όλους έχουν ελάχιστη χρέωση τα 3' και μετά ανά δευτερόλεπτο ή ελάχιστη τα 60"?Και 2ον αν υπάρχει κάποιος αριθμός που να αντιστοιχεί σε αξιόπιστο πωλητή να πάρω μήπως μου δώσουν κάποια από αυτές τις παραπάνω προσφορές (11-12-13€ το μήνα) θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον τον στειλει έστω και με πμ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.2 ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω,για την μια έψαξα αλλά δεν μπορώ να το βρω.Τα λεπτά προς όλους έχουν ελάχιστη χρέωση τα 3' και μετά ανά δευτερόλεπτο ή ελάχιστη τα 60"?

 

Στις κλήσεις που πραγματοποιούνται εντός των λεπτών ομιλίας της ενσωματωμένης χρήσης ισχύει χρέωση ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά.

 

https://www.wind.gr/files/1/Wind_v2/kiniti/pdfs/October2018/kartosindesi_BASIC_&_PLUS.pdf

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες δινουν δυνατοτητα σε συγκεκριμενα καταστηματα να πλασαρουν το εν λογω προγραμμα,ρωτα σε καταστημα μηπως και στο δωσουν απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

 

Αα μάλιστα σ ευχαριστώ!!Να ήταν τουλάχιστον τα προς όλους με ελάχιστη χρέωση τα 60" θα ήταν πολύ καλά αλλά τώρα βλέπουμε.Kmpatra θα ρωτήσω και σε κατάστημα,ακόμα καλύτερα αν μπορέσω να το βρω από κει.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το έδωσαν στην γυναίκα μου, σε εμένα επειδή είμαι σε 'άλλη κλίμακα' δεν παίζει να μου το δώσουν...με τα 11 ευρώ. Φυσικά επειδή έχω double play στο όνομα μου !
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε έμενα μου είπαν ότι επειδή έχω double play τιμή 33,50

Δηλαδή τι εννοείς 33,50; Καρτοσυνδεση και dp μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η καρτοσύνδεση 33,50

 

Δες εδώ, γιατί είναι πολλά τα λεφτά για καρτοσύνδεση

 

Έχει τις ίδιες παροχές, αλλά 10 GB περισσότερα και μισό+ κόστος

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Καρτοσύνδεση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...