Jump to content

Nova Καρτοσύνδεση


jokulsarlon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) υπαρχει καποιο χρονικη προθεσμια που μπορεις να διακοψεις την ενεργοποιηση της καρτοσυνδεσης χωρις προστιμο;

2) αν δεν υπαρχει ή αν περασει αυτη η χρονικη προθεσμια, πως υπολογιζεται το προστιμο για διακοπη της καρτοσυνδεσης;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΙΔΙΩΤΩΝ ΚΑΡΤΟΣΥΝΔΕΣΗΣ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΕΣ WIND HELLAS

 

27/10/2016

 

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές σε προγράμματα συμβολαίου καρτοσύνδεσης κινητής για ιδιώτες:

 

Aπό 28/11/2016 εξαιρείται η κίνηση προς/από υπηρεσίες πολυμεσικής πληροφόρησης και προστιθέμενης αξίας από το δωρεάν ενσωματωμένο ποσό χρήσης σε ευρώ (€) που διατίθεται στα προγράμματα WIND Καρτοσύνδεση Basic, WIND Καρτοσύνδεση Plus, WIND Καρτοσύνδεση Mini, WIND Καρτοσύνδεση-28, WIND Καρτοσύνδεση 28, WIND Καρτοσύνδεση 35, WIND Καρτοσύνδεση-35, WIND Καρτοσύνδεση Student. Η κίνηση και η χρέωση υπηρεσιών πολυμεσικής πληροφόρησης και προστιθέμενης αξίας θα πραγματοποιείται με βάση το διαθέσιμο υπόλοιπο από ανανέωση χρόνου ομιλίας ή επέκταση υπολοίπου από το συνδρομητή.Λόγω όλων των ανωτέρων αλλαγών, οι συνδρομητές των προγραμμάτων αυτών που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης και τη λήψη του παρόντος.

Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 24%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο http://www.wind.gr.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=442

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...
Καλησπέρα σε όλους, το μόνο νήμα που βρήκα για την καρτοσύνδεση. Έγινε μετατροπή f2g σε καρτοσύνδεση, έχουμε κάποιο πακέτο για sms προς wind/q ? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, το μόνο νήμα που βρήκα για την καρτοσύνδεση. Έγινε μετατροπή f2g σε καρτοσύνδεση, έχουμε κάποιο πακέτο για sms προς wind/q ? Ευχαριστώ.

Πόσο πάγιο θα δίνεις φίλε μου;

Με τι παροχές;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάγιο θα δίνεις φίλε μου;

Με τι παροχές;

11€

1000' wind

600 σε όλους

100 SMS σε όλους

8€ υπόλοιπο στη καρτα.

24 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

11€

1000' wind

600 σε όλους

100 SMS σε όλους

8€ υπόλοιπο στη καρτα.

24 μήνες.

Πόσα γιγα ίντερνετ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3,5 gb,το ξέχασα να το γράψω και γω λεω κατι ξέχασα...
Link to comment
Share on other sites

3,5 gb είναι πολύ καλά!

Όπως και τα υπόλοιπα βέβαια, από κατάστημα ή τηλεφωνική προσφορά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνική προσφορα μόνο στο ενα απο τα δυο κινητά του σπιτιού..
Link to comment
Share on other sites

Είναι τηλεφωνική, δεν νομίζω να μπορούσες να κάνεις κάτι. Anyway, μου είπαν ότι θα γίνει με την ίδια κάρτα sim του αριθμού και περιμένω να δω πότε θα το αλλάξουν. Θεωρητικά πιστεύω ότι θα έρθουν και κάποια sms...ελπίζω να μην μου το είπε η κοπέλα στο τηλέφωνο έτσι (μιας και μίλησε με την προϊστάμενη της για να μου απαντήσει) γιατί θα τους πάρει λίγο η μπόρα.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν γίνεται σε όλους Η ίδια προσφορά

Σε μένα 1000 +600 λεπτά ομιλίας 100 SMS 3.5gb 8€ υπόλοιπο με 13.5€

Και δώρο μια action camera

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν γίνεται σε όλους Η ίδια προσφορά

Σε μένα 1000 +600 λεπτά ομιλίας 100 SMS 3.5gb 8€ υπόλοιπο με 13.5€

Και δώρο μια action camera

Ναι, αυτή είναι η προσφορά που δεχτήκαμε σε νούμερο του σπιτιού...αλλά με 11 ευρώ/μήνα. Παράξενο που σε άλλους την δίνουν με 11 και σε άλλους με 13,5 πάντως...:confused::X

 

υ.γ η action camera είναι 15fps/sec στα 1080 και 30 στα 720...Ενημερωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω προσφορά όπου αναφέρεται έγινε για νέο αριθμό ή για καινούριο;
Link to comment
Share on other sites

μετά τα 2 έτη μπορείς να γυρίσεις στο F2G? πληρώνοντας 30 ευρω ή ειναι κάτι που γίνεται σχετικά φτηνά?
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

μετά τα 2 έτη μπορείς να γυρίσεις στο F2G? πληρώνοντας 30 ευρω ή ειναι κάτι που γίνεται σχετικά φτηνά?

 

Ναι,με μετατροπη του αριθμου συμβολαιου σε καρτοκινητο.

Το θεμα ειναι οτι για να στο κανουν αυτο,θα σου σπασουν τα νευρα.

Θα σε παιρνουν συνεχεια τηλεφωνα για προσφορες ωστε να μη πας σε καρτοκινητο ειτε επιτηδες για να πληρωσεις κανονικο παγιο.

Σε φορητοτητα προς κοσμοτε,κανουν 3-4 μερες γιατι δεν δινουν τη γραμμη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εκδόθηκε πρώτος λογαριασμός, μου είχαν πει ότι προ-πληρώνεις πάγιο κ.τ.λ στο τηλέφωνο...Να μην τα πολυλογό, θα πληρώσει το νούμερο 17 ευρώ αντί για 11 που υποτίθεται ότι είναι η 'συμφωνία'...Ελπίζω τον επόμενο μήνα να μην επαναληφθεί...
Link to comment
Share on other sites

Εκδόθηκε πρώτος λογαριασμός, μου είχαν πει ότι προ-πληρώνεις πάγιο κ.τ.λ στο τηλέφωνο...Να μην τα πολυλογό, θα πληρώσει το νούμερο 17 ευρώ αντί για 11 που υποτίθεται ότι είναι η 'συμφωνία'...Ελπίζω τον επόμενο μήνα να μην επαναληφθεί...

 

Ναι, δεν πρέπει να επαναληφθεί, αλλά και τώρα που έγινε, υπάρχει στο λογαριασμό ανάλυση χρεώσεων, για να δει από πού προκύπτει το 17: κανονικά είναι το πάγιο του επόμενου χρονολογικά χρεώσιμου μήνα συν την αναλογία από την ημέρα ενεργοποίησης στον τρέχοντα ημερολογιακό μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εκδόθηκε πρώτος λογαριασμός, μου είχαν πει ότι προ-πληρώνεις πάγιο κ.τ.λ στο τηλέφωνο...Να μην τα πολυλογό, θα πληρώσει το νούμερο 17 ευρώ αντί για 11 που υποτίθεται ότι είναι η 'συμφωνία'...Ελπίζω τον επόμενο μήνα να μην επαναληφθεί...

 

Και σε μένα είπαν ότι ο 1ος λογαριασμός θα είναι 2 με 3 € ακριβότερος.

Σε σένα βλέπω 6€. Εμένα δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το πρόγραμμα οπότε δεν έχω εικονα. 29 του μήνα ξεκινάει. Φαντάζομαι ότι από τον 2ο λογαριασμό θα ισχύει το ποσό που συμφωνήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ απο συμβόλαιο wind, να περασω στο πιο πανω πρόγραμμα καρτοσυνδεσης, που ανεφερε ο sv2evs?

Υπαρχει στο site τους? γιατι δεν το βρίσκω!

Εχει καποια ονομασια?

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ απο συμβόλαιο wind, να περασω στο πιο πανω πρόγραμμα καρτοσυνδεσης, που ανεφερε ο sv2evs?

Υπαρχει στο site τους? γιατι δεν το βρίσκω!

Εχει καποια ονομασια?

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Σε μένα έγινε με τηλεφωνική προσφορά για μετατροπή από free go (προνομιακό) σε καρτοσυνδεση.

Νομίζω πως δεν υπάρχει σαν πρόγραμμα στα καταστήματα. Από την σελίδα της wind είδα το ίδιο πρόγραμμα (εκτός από τα data που από 3.5gb δίνουν μόνο 1.5gb) στα 30κατι €

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα είπαν ότι ο 1ος λογαριασμός θα είναι 2 με 3 € ακριβότερος.

Σε σένα βλέπω 6€. Εμένα δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το πρόγραμμα οπότε δεν έχω εικονα. 29 του μήνα ξεκινάει. Φαντάζομαι ότι από τον 2ο λογαριασμό θα ισχύει το ποσό που συμφωνήθηκε.

 

Ελπίζω να έχουμε δίκιο και από τον επόμενο να μην υπάρχει κάτι παράξενο...για να δούμε, σαν παροχές είναι καλά αλλά μόνο σε αυτή την τιμή. Δεν είμαστε για να δίνουμε από 10 σε 15ή17/μήνα.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, δεν πρέπει να επαναληφθεί, αλλά και τώρα που έγινε, υπάρχει στο λογαριασμό ανάλυση χρεώσεων, για να δει από πού προκύπτει το 17: κανονικά είναι το πάγιο του επόμενου χρονολογικά χρεώσιμου μήνα συν την αναλογία από την ημέρα ενεργοποίησης στον τρέχοντα ημερολογιακό μήνα.

Αυτό που με 'ανησυχεί' είναι η αγορά πακέτου 100sms (έξτρα) από εμένα, προς 5 ευρώ που φαίνεται σαν να το χρεώνει, ενώ λένε ότι υπάρχει υπόλοιπο 8 ευρώ στην κάρτα...εκεί λίγο θα χρειαστώ να το διευκρινήσω...:blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ απο συμβόλαιο wind, να περασω στο πιο πανω πρόγραμμα καρτοσυνδεσης, που ανεφερε ο sv2evs?

Υπαρχει στο site τους? γιατι δεν το βρίσκω!

Εχει καποια ονομασια?

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Είναι τηλεφωνική προσφορά μόνο...και στο δικό μου που είναι πιο παλιό καρτοκινητό f2g δεν μου έχουν προτείνει κάτι τέτοιο.:X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Καρτοσύνδεση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...