Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Exeis syskevi apo Wind me ROM tou swtou?

 

Όχι, η συσκευή μου είναι μεν από Wind, αλλά της ACE.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα που αν την ζητήσεις, σου την φέρνουν.

Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω pm.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, η συσκευή μου είναι μεν από Wind, αλλά της ACE.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα που αν την ζητήσεις, σου την φέρνουν.

Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω pm.;)

 

Kalo einai tote na min to genikopoioume kai na eimaste pio sygkrotimenoi sta legomena mas gia na min dinoume lathos entypwseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γω 20 Αυγουστου ειχα παρει απο Vodafone ελληνικο diamond της ace, οταν ακομα ουτε το αγγλικο δεν ηξεραν ποτε θα ερθει.... ειναι καποια καταστηματα που σου φερνουν οτι ζητησεις.

 

Οσο για την κιτρινιλα που αναφερεις περνα στο κινητο μια κατασπρη φωτογραφια και βαλτην fullscreen και αμα δεις κιτρινιλα εχεις προβλημα. Και για να το δεις υπο φυσιολογικες συνθηκες δοκιμασε να δεις αν φαινεται εν ωρα browsing ή οταν διαβαζεις ενα pdf ή οταν γραφεις κατι στο word.

Link to comment
Share on other sites

Kalo einai tote na min to genikopoioume kai na eimaste pio sygkrotimenoi sta legomena mas gia na min dinoume lathos entypwseis.

 

Όχι, όχι, γενικά ισχύει ότι Wind και Sotos πάνε παρέα!

Μόνο το συγκεκριμένο κατάστημα έχει την δυνατότητα (δεν ξέρω πώς) να σου φέρει συσκευή της ACE.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Prospathw na sou pw oti kserw perissotero apo ena katastimata Wind pou poulane Diamond xwris ti ROM tou Swtou alla den me akous!

 

To idio ekane kai o Germanos kai malista se poly megalyteri ektasi... alla afto den simainei oti ola ta katastimata tou Germanou exoun Diamond apokleistika me tis ROM tou swtou mono! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Paidia egw to diko mou to diamond to pira apo katasthma wind ths kw kai xwris na zhthsw na einai ths ACE HELLAS kai mou to eferan gnhsio xwris ROM tou Swtou h tou kathe Swtou.Sas parakalw mhn leme oti theloume.Skefthte oti den to pira kan apo thn athina alla apo ena nhsi me 30.000 plithismo.Dld eleos ti allo tha akousoume
Link to comment
Share on other sites

Prospathw na sou pw oti kserw perissotero apo ena katastimata Wind pou poulane Diamond xwris ti ROM tou Swtou alla den me akous!

 

To idio ekane kai o Germanos kai malista se poly megalyteri ektasi... alla afto den simainei oti ola ta katastimata tou Germanou exoun Diamond apokleistika me tis ROM tou swtou mono! :rolleyes:

 

Δεν διαφωνώ, απλά έχω μιλήσει με ~ 20 καταστήματα WIND.

Τα 15 μου είπαν ότι η συσκευή δεν θα είναι της ACE, τα δε υπόλοιπα δεν ήξεραν την τύφλα τους... Όντως, κακώς το γενίκευσα.

Link to comment
Share on other sites

Paidia egw to diko mou to diamond to pira apo katasthma wind ths kw kai xwris na zhthsw na einai ths ACE HELLAS kai mou to eferan gnhsio xwris ROM tou Swtou h tou kathe Swtou.Sas parakalw mhn leme oti theloume.Skefthte oti den to pira kan apo thn athina alla apo ena nhsi me 30.000 plithismo.Dld eleos ti allo tha akousoume

 

Την άλλη φορά θα παραγγείλω τηλέφωνο από νησί για να είμαι σίγουρος....

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω απο νησι το πηρα μεσω vodafone ελληνικο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώτα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι επειδή είμαι και άσχετος, τι είναι το swtos?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώτα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι επειδή είμαι και άσχετος, τι είναι το swtos?

Ευχαριστώ

 

Στο Pda με windows mobile, μπορεις να αντικαταστησεις την γνησια rom που εχουν απο την μαμα τους με καποια που καποιος εφτιαξε για να κανει το κεφι του, η ακομα και για να εχει κερδος. Ο Σωτος ειναι ενας απο αυτους και εχει φτιαξει μια εξελληνισμενη rom για Diamond. Kαποια καταστηματα βλεποντας την επιτυχια του diamond στην αγορα πουλανε συσκευες με αυτην την rom.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=414806

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Στο Pda με windows mobile, μπορεις να αντικαταστησεις την γνησια rom που εχουν απο την μαμα τους με καποια που καποιος εφτιαξε για να κανει το κεφι του, η ακομα και για να εχει κερδος. Ο Σωτος ειναι ενας απο αυτους και εχει φτιαξει μια εξελληνισμενη rom για Diamond. Kαποια καταστηματα βλεποντας την επιτυχια του diamond στην αγορα πουλανε συσκευες με αυτην την rom.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=414806

Αν μου επιτρέπεις να σε διορθώσω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=418312

Αυτή είναι η σωστή διεύθυνση για την "Diamond rom" του swtos.

Η προηγούμενη που έδωσες ήταν για polaris.

Επίσης, να τονίσω, οτι προς τιμήν του ο swtos παρακινεί για donation στην UNICEF ή στους xda...

Το παιδί δεν το κάνει για το κέρδος.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την διορθωση.

Οσο για το αν το κανει για κερδος, αυτο δεν το γνωριζω. Παντως εχω την γνωμη οτι δεν εχει καμια αναμιξη με το παιχνιδι που κανουν μερικα καταστηματα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Και γω 20 Αυγουστου ειχα παρει απο Vodafone ελληνικο diamond της ace, οταν ακομα ουτε το αγγλικο δεν ηξεραν ποτε θα ερθει.... ειναι καποια καταστηματα που σου φερνουν οτι ζητησεις.

 

Οσο για την κιτρινιλα που αναφερεις περνα στο κινητο μια κατασπρη φωτογραφια και βαλτην fullscreen και αμα δεις κιτρινιλα εχεις προβλημα. Και για να το δεις υπο φυσιολογικες συνθηκες δοκιμασε να δεις αν φαινεται εν ωρα browsing ή οταν διαβαζεις ενα pdf ή οταν γραφεις κατι στο word.

 

Βρε Σαγονια μην με τρελλανεις τωρα !!!!!!!!!!!

 

Πηγα και σχεδον τσακωθηκα στο τοπικο καταστημα της vodafone, πηραμε και τηλεφωνο στα κενντρικα τους και η απαντηση ηταν ΜΙΑ. ΜΟΝΟ Αγγλικες συσκευες, χωρις ΚΑΜΜΙΑ δυνατοτητα επιλογης για "ελληνικη" συσκευη αντιπροσωπειας. Οπως καταλαβαινεις επεμεινα πολυ γιατι ηταν η επιδοτηση που θα εχανα αν πηγαινα αλλου (οπως και εκανα αναγκαστικα) και τωρα ερχεσαι εσυ και μου λες αυτα.....:mad:

 

Και περναω στο δευτερο θεμα.

 

Η κιτρινιλα οντως υπαρχει και μετα απο διωρο παραμονη στην cosmote η συσκευη επιστρεφεται ως DOA και (καλως εχοντων των πραγματων) μεσα σε 3 ημερες (και αν ισχυουν μια σειρα απο "αν") ερχεται καινουργια. Σε καμμια περιπτωση οπως ελεγαν αλλοι φιλοι ακομη και αν εχουν συσκευη δεν μπορουν αμεσα εκεινοι να την ανταλλαξουν. Τωρα βεβαια αυτο εμενα με στρεσαρει διοτι τελος της εβδομαδας ηθελα να ταξιδεψω και να δουμε αν θα προλαβει να ερθει και το ενημερωσω και εγω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Βρε Σαγονια μην με τρελλανεις τωρα !!!!!!!!!!!

εχεις πμ:ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει περίπτωση η συσκευασία να γράφει μπροστά http://www.htc.com.gr και να έχει την cooked rom;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει περίπτωση η συσκευασία να γράφει μπροστά http://www.htc.com.gr και να έχει την cooked rom;

 

Καλυτερα να γραφει ACE για να εισαι σιγουρος.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να γραφει ACE για να εισαι σιγουρος.

 

οκ. ευχαριστώ! Το παρήγγειλα απο e-shop και το περιμενω αύριο! Θα σας πω εντυπώσεις και τα πρώτα μου πιθανώς προβλήματα. Είναι η πρώτη φορά που παίρνω WM κινητό. Μέχρι τώρα έπαιρνα μόνο κινητά SE της σειράς P που είχαν Symbian.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το diamond απο το e-shop..και απ'έξω και μέσα είχε αυτοκόλλητο της ACE..το φορτίζω..αργότερα θα δω τι ROM έχει και θα γίνω μέλος στο site της ΗΤC ώστε να δω αν πάνε όλα καλά..και μετά αρχίζει ο αγώνας.......
Link to comment
Share on other sites

Βρε Σαγονια μην με τρελλανεις τωρα !!!!!!!!!!!

 

 

 

Και περναω στο δευτερο θεμα.

 

Η κιτρινιλα οντως υπαρχει και μετα απο διωρο παραμονη στην cosmote η συσκευη επιστρεφεται ως DOA και (καλως εχοντων των πραγματων) μεσα σε 3 ημερες (και αν ισχυουν μια σειρα απο "αν") ερχεται καινουργια. Σε καμμια περιπτωση οπως ελεγαν αλλοι φιλοι ακομη και αν εχουν συσκευη δεν μπορουν αμεσα εκεινοι να την ανταλλαξουν. Τωρα βεβαια αυτο εμενα με στρεσαρει διοτι τελος της εβδομαδας ηθελα να ταξιδεψω και να δουμε αν θα προλαβει να ερθει και το ενημερωσω και εγω.

 

Να τσεκάρεις επιτόπου και την νέα συσκευή που θα σου δώσουν γιατί όπως διαβάζω στα φόρα έχουν αναφερθεί πολλές με το ίδιο πρόβλημα, που σημαίνει ότι πρόκειται για μεγάλο ποσοστό προβληματικών συσκευών που εισήχθησαν από την ace

Βεβαίως σε όλα τα προιόντα υπάρχει ένα ποσοστό αστοχίας που δεν ξεπερνά το 2,5% και αν αναλογιστούμε ότι η ACE έχει πουλήσει πάνω από 10000 συσκευές, τότε το ποσοστό είναι πολύ μικρότερο, ακόμα και αν συμπεριλάβουμε κατά προσέγγιση αυτους που δεν έχουν αναφέρει το πρόβλημα σε κάποιο φόρουμ ή δεν το έχουν καταλάβει.

 

H αντιπροσωπία συνιστά την αλλαγή της οθόνης μέσω της εγγύησης αλλά δεν ξέρω πόσο καλύπτει το αγοραστή να έχει καινούργιο τηλέφωνο με αλλαγμένη οθόνη.

Απλά κανε ένα τσεκάρισμα επι τόπου για να μην ξανατρέχεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμη.Ποιά είναι τα μειονεκτήματα που έχει αυτή η swtos rom?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμη.Ποιά είναι τα μειονεκτήματα που έχει αυτή η swtos rom?

 

Την δοκίμασα από περιέργια για ένα 20 λεπτο προχθές ενώ ετοιμαζόμουν να περάσω άλλη cooked rom.

Με μια ματιά που της έριξα είναι ιδιαίτερα ελειπής σε σχέση με την official πράγμα που σημαίνει ότι λείπουν αρκετές εφαρμογές.

Το πρόβλημα είναι ότι αν κάποιος αρχάρειος πάρει συσκευή με τέτοια rom δεν θα ξέρει να περάσει αυτά που λείπουν και θα ταλαιπωρηθεί.

Αυτή που δοκίμασα εγώ ήταν στο XDA , δεν ξέρω αν στις συσκευές που πουλάει ο Γερμανός και η Wind είναι η ίδια έκδοση.

 

Πάντως ακόμα και για κάποιον που δεν μιλά καλά αγγλικά δεν είναι δύσκολο να δουλέψει την αγγλική συσκευή, όπως είναι. Μην ξεχνάτε ότι τα περισσότερα προγράμματα είναι στην αγγλική οπότε είναι δώρον άδωρο.

 

Προσωπικά δεν έχω προβλημα όσον αφορά τον ίδιο τον swtos, αλλά με αυτούς που πουλανε συσκευές με cooked rom. Το να βάλεις μόνος σου μια τέτοια ρομ είναι δική σου επιλογή αλλά να στην πουλάνε και να κινδυνεύεις να βρεθείς εκτός εγγύησης είναι απαράδεκτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην με βρίσετε αλλά όταν θελήσω κάποια στιγμη να βάλω την αγγλική γλώσσα γίνεται απλα; Ή πρέπει να περάσω την αγγλική ROM;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...