Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι γιατι ψάχνω και άκρη δεν βρίσκω.

Ευχαριστώ

Αν δεν το βρεις στείλε pm

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Συγγνώμη μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι γιατι ψάχνω και άκρη δεν βρίσκω.

Ευχαριστώ

γραψε ipmart-forum στο google και στο βγαζει πρωτο;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Η αγορα της Παρασκευης παει για αντικατασταση την Δευτερα λογω κιτρινιλας στο κατω μερος της οθονης. Βεβαια αυτη η κιτρινιλα φαινεται οταν η συσκευη ηταν στο align screen σε πολυ φωτεινη οθονη. Στην κανονικη χρηση της συσκευης σε μαυρο φοντο δεν φαινεται τιποτα. Υπαρχει κανεις ομοιοπαθης που να μπορει να επιβεβαιωσει οτι οντως προκειται για προβλημα και χρειαζεται αντικατασταση ?

Οχι τιποτε αλλο αλλα να μην τρεχω τζαμπα.

 

Ασχετο προβλημα με το παρον φορουμ αλλα λεω μηπως ξερει κανεις να βοηθησει λιγο.

 

Σε μια sd 8gb που χρησιμοποιησα αυτες τις μερες για να παρω το destinator και το igo8 για το diamond κατι πατησα και η καρτα δεν διαβαζεται πια. Υπαρχει κανενας τροπος/προγραμμα για να ξανακανω φορματ και να τα ξαναπερασω?

γνωστο προβλημα σε πολλες συσκευες,το στελνεις στην ace και σου αλλαζουν οθονη,δεν θα εχεις προβλημα,εχουν αλλαξει σε πολλους;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εγω το δικο μου διαμαντη το πηρα απο την wind με αυτοκολλητο της ACE και στο site της htc εκανα κανονικα register χωρις κανενα απολυτος προβλημα και δεχτηκε και το ΙΜΕΑ.Το διαμαντη μου το εχω εδω και 3 βδομαδες.Εμενα παντως η wind δεν με κοροιδεψε με coked roms
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εγω το δικο μου διαμαντη το πηρα απο την wind με αυτοκολλητο της ACE και στο site της htc εκανα κανονικα register χωρις κανενα απολυτος προβλημα και δεχτηκε και το ΙΜΕΑ.Το διαμαντη μου το εχω εδω και 3 βδομαδες.Εμενα παντως η wind δεν με κοροιδεψε με coked roms

 

Ο Γερμανος περναγε cooked οχι η wind.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Review HTC Touch Diamond (στα ρώσικα)

 

http://www.mobile-review.com/articles/2008/image/inuse-diamond/pic/pic01.jpg

 

http://www.mobile-review.com/articles/2008/inuse-diamond.shtml

Link to comment
Share on other sites

Review HTC Touch Diamond (στα ρώσικα)

http://www.mobile-review.com/articles/2008/inuse-diamond.shtml

 

Στο ίδιο site στα Αγγλικά http://www.mobile-review.com/pda/review/htc-touch-diamond-full-part2-en.shtml

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο Γερμανος περναγε cooked οχι η wind.

 

Kai se kapoia katastimata tis Wind isxyrizontai oti oi syskeves erxontai agglikes kai pernane oi texnikoi tis Wind ta ellinika me tin pliri kalipsi tis ACE Hellas! :wacko:

 

Kati pou den isxyei fysika!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε μια sd 8gb που χρησιμοποιησα αυτες τις μερες για να παρω το destinator και το igo8 για το diamond κατι πατησα και η καρτα δεν διαβαζεται πια. Υπαρχει κανενας τροπος/προγραμμα για να ξανακανω φορματ και να τα ξαναπερασω?

 

Pws xrisimopoiouses SD 8GB karta me to Diamond? :blink:

 

Ean anaferesai mesw card reader (giati den ginetai kai alliws) yparxei i dynatotita na tis kaneis format apo ton ypologisti me deksi klik panw stin karta me ton explorer tou ypologisti sou.

 

Gia to allo pou anafereis me tin kitrinila stin othoni einai dystyxws gnwsto problima me problimatiki partida kai diorthwnetai me allagi othonis apo ACE Hellas opws sou eipe kai o filos Giannis (lagoudakis).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι:

Εξακολουθώ να μην μπορώ να περάσω το aqctivesync.

Μου γράφει ότι δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στον windows installer.

Προσπάθησα να τον ξαναπεράσω (δεν ξέρω αν έπρεπε) αλλά και πάλι τζίφος.

Απελπισία..:(

Link to comment
Share on other sites

Pou pas na to peraseis? Prospatheis na kaneis apli egkatastasi ston ypologisti sou kai den mporeis?

 

 

Αρχικά προσπάθησα να περάσω το Activesync από το CD και απλά μου έγραψε ότι η εγκατάσταση απέτυχε. Μετά δοκίμασα να το κατεβάσω από την microsoft, αλλά όταν πάω να εκτελέσω το πρόγραμμα, μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στον windows installer.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κανεις ενα windows update. Μάλλον πρεπει να περασεις τον τελευταιο windows installer.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ο οποίος αν θυμάμαι καλά θέλει και αυθεντικά windows? Οπότε ίσως γι΄αυτό να μην του δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κανεις ενα windows update. Μάλλον πρεπει να περασεις τον τελευταιο windows installer.

 

Ποιος είναι ο τελευταίος windows installer;

Προσπάθησα να περάσω τον 4.5 αλλά δεν μου επιτρέπει την πρόσβαη.

Link to comment
Share on other sites

Kai se kapoia katastimata tis Wind isxyrizontai oti oi syskeves erxontai agglikes kai pernane oi texnikoi tis Wind ta ellinika me tin pliri kalipsi tis ACE Hellas! :wacko:

 

Kati pou den isxyei fysika!

 

Επειδη το εψαχνα κ εγω μεσω wind μου ειχαν πει οτι περνανε εδω οι τεχνικοι της τα ελληνικα, αλλα δεν μου ανεφεραν ποτε την ace.

:)
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι:

Εξακολουθώ να μην μπορώ να περάσω το aqctivesync.

Μου γράφει ότι δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στον windows installer.

Προσπάθησα να τον ξαναπεράσω (δεν ξέρω αν έπρεπε) αλλά και πάλι τζίφος.

Απελπισία..:(

 

πριν συνεχισεις (το εγραψα πολυ προσφατα παλι) ==> μηπως εχεις xp sp3????? Aν ναι εχω δωσει απαντηση που δουλεψε σε μενα...

:)
Link to comment
Share on other sites

πριν συνεχισεις (το εγραψα πολυ προσφατα παλι) ==> μηπως εχεις xp sp3????? Aν ναι εχω δωσει απαντηση που δουλεψε σε μενα...

 

Όχι, έχω xp SP2

Link to comment
Share on other sites

Pws xrisimopoiouses SD 8GB karta me to Diamond?

 

Ean anaferesai mesw card reader (giati den ginetai kai alliws) yparxei i dynatotita na tis kaneis format apo ton ypologisti me deksi klik panw stin karta me ton explorer tou ypologisti sou.

 

Gia to allo pou anafereis me tin kitrinila stin othoni einai dystyxws gnwsto problima me problimatiki partida kai diorthwnetai me allagi othonis apo ACE Hellas opws sou eipe kai o filos Giannis (lagoudakis).

 

Φυσικα και δεν την χρησιμοποιουσα στο διαμαντι :lol:

 

Την χρησιμοποιουσα ομως στο mio c520 οπου ειχα περασμενα τα προγραμματα πλοηγησης και απο οπου τα αντεγραψα στο διαμαντι. Καπου εκει μεσα στην βιασυνη κατι εκανα και η καρτα αχρηστευθηκε. Ευτυχως τα περισσοτερα που ειχε μεσα τα εχω δεξια και αριστερα και θα μπορεσω να τα ξαναβαλω αρκει να φορμαρω την καρτα. Η χρηση της γινοταν και γινεται μεσω card reader αλλα ειναι αδυνατο να γινει φορματ πια με οποιονδηποτε τροπο συμπεριλαμβανομενου και αυτου που αναφερεις.

 

Οσον αφορα στην οθονη αν μπορεις ξεκαθαρισε μου αν αυτη η κιτρινιλα φαινεται και στο μαυρο η αλλο φοντο του διαμαντιου. Σε εμενα δεν φαινεται, φανηκε μονο κατα την διαρκεια του screen aligning οπου η οθονη ηταν πολυ λευκη και φωτεινη και αν δεν ειχα διαβασει τιποτε σχετικο δεν ειχα δωσει σημασια γιατι δεν το ξαναειδα καμμια αλλη στιγμη.

 

Αναφερθηκα επισης στη χρηση του spb wallet αν μπορει καποιος να βοηθησει, γιατι αφου περνω στοιχεια στο desktop του pc, αυτα αν δεν κανω λαθος πρεπει μεσω του συγχρονισμου να περαστουν και στο τηλεφωνο.Ε αυτο δεν γινεται, δηλαδη δεν μεταφερονται για αυτο και ζητω βοηθεια.

 

Και κατι τελευταιο, παρατηρησα οτι η ενδειξη μπαταριας στην επανω μπαρα εχει αντικατασταθει απο την ωρα (ρολοι). Υπαρχει τροπος να επανελθει η ενδειξη της μπαταριας, ισως μεσα στο ψαξιμο των πρωτων ημερων κατι πατηθηκε.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη το εψαχνα κ εγω μεσω wind μου ειχαν πει οτι περνανε εδω οι τεχνικοι της τα ελληνικα, αλλα δεν μου ανεφεραν ποτε την ace.

 

Kai pou ta brikan? :blink:

 

Oti nanai akoume dystyxws apo ta katastimata pia!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kai pou ta brikan? :blink:

 

Oti nanai akoume dystyxws apo ta katastimata pia!!!

 

καλα, εννοειται οτι να ναι. Πιστευω οτι περνανε ελληνικο πληκτρολογιο κ οχι τα ace ελληνικα. Τωρα αν ο αλλος δεν το εχει ψαξει πριν κανει την αγορα, πιστευει οτι του λενε... :confused:

:)
Link to comment
Share on other sites

καλα, εννοειται οτι να ναι. Πιστευω οτι περνανε ελληνικο πληκτρολογιο κ οχι τα ace ελληνικα. Τωρα αν ο αλλος δεν το εχει ψαξει πριν κανει την αγορα, πιστευει οτι του λενε... :confused:

 

Sotos είναι η ROM της WIND.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...