Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εκανα ετσι

app="%Touch Diamond P3700%/Internal Storage/Program Files/iGO8"

 

και

app="%Internal Storage%/Program Files/iGO8"

 

αλλα τζιφος

 

Που ακριβως βρισκεται η καρτελα iGO8 και ποιο ειναι το ονομα της internal storage σου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που ακριβως βρισκεται η καρτελα iGO8 και ποιο ειναι το ονομα της internal storage σου;

 

Το αρχειο (directory) IGO8 βρισκεται μεσα στην internal storage, η οποια ετσι λεγεται. Δεν την εχω μετονομασει και για να πω την αληθεια δεν ηξερα και αν επρεπε να το κανω.

 

Το περιεργο ειναι οτι οπως ειναι η συνταξη της εντολης αυτο παει και δημιουργει στην κεντρικη μνημη της συσκευης.

Δηλαδη.

app="%Internal Storage%/iGO8"

παει και δημιουργει στην κεντρικη μνημη 1 αρχειο με ονομα %internal storage% και υποκαταλογο igo8 με υποκαταλογο content,save,etc.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αληθευει οτι χωρις screen protector το stylus γρατζουναει την οθονη ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να συνδεσω μεσω δυκτιου το htc diamond με υπολογιστη πως μπορω να το κανω ευχαριστω !!!

 

Αν θέλεις να δουλέψει το activesync μέσω wifi δεν γίνεται. Αν θες απλώς να τα συνδέσεις, δημιουργείς ένα adhoc δίκτυο στο pc και μετά συνδέεις το diamond στο δίκτυο αυτό.

 

Αληθευει οτι χωρις screen protector το stylus γρατζουναει την οθονη ?

 

Αληθεύει. Το screen protector είναι άκρως απαραίτητο ιδίως όταν πρόκειται να προστατέψει μια οθόνη σαν του diamond.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο (directory) IGO8 βρισκεται μεσα στην internal storage, η οποια ετσι λεγεται. Δεν την εχω μετονομασει και για να πω την αληθεια δεν ηξερα και αν επρεπε να το κανω.

 

Το περιεργο ειναι οτι οπως ειναι η συνταξη της εντολης αυτο παει και δημιουργει στην κεντρικη μνημη της συσκευης.

Δηλαδη.

app="%Internal Storage%/iGO8"

παει και δημιουργει στην κεντρικη μνημη 1 αρχειο με ονομα %internal storage% και υποκαταλογο igo8 με υποκαταλογο content,save,etc.

 

Δοκιμασε το παρακατω

 

app="Internal Storage/iGO8"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να ανοιξω την μουσικη απο την Home screen, ενω ξεκιναει για 1-2 δευτερα μετα σταματαει!!! και δεν κανει ενημερωση της βιβλιοθηκης, με τον mediaplayer δεν εχω προβλημα, τι να κανω?

Α, και δεν μπορω να συνδεθω με Vodafone GPRS, μαλλον θα φταινε οι ρυθμισεις.

Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

sos!!!! εγκατεστησα ενα ηλι8ιο προγραμμα για το εορτολογιο και κολλησε και δε φπρτωνει καθολου τα windows. τι μπορω να κανω?εβγαλα τη μπαταρια αλλα παλι τα ιδια. πως μπρω να κανω format?????

Αν δεν μπορείτε να μπείτε στο λειτουργικό για να κάνετε hard reset (Start / Settings / Clear Storage) ----->>> Με την συσκευή σε λειτουργία κρατήστε πατημένα τα κουπιά VOLUME DOWN + ENTER και κάνετε επανεκκίνηση με την γραφίδα χωρίς να ελευθερώσετε τα κουμπιά, μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη το μήνυμα:

http://img166.imageshack.us/img166/8250/capturegr3.png

Απελευθερώστε τα προηγούμενα κουμπιά και πατήστε το κουμπί VOLUME UP.

 

Η παραπάνω διαδικασία δεν διαγράφει την εσωτερική μνήμη 4GB. Υπάρχει σχετική επιλογή για format της internal storage, μέσα από το λειτουργικό στο Clear Storage.

πηγή : http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9188

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το παρακατω

 

app="Internal Storage/iGO8"

 

Χαχαχα.........:lol::lol:

 

Την ιδια σκεψη καναμε .........τωρα λειτουργουν και τα 2 προγραμματα κανονικα.

 

 

Παντως οταν ειναι σε αδρανεια ετσι "μαυρο" ειναι ?? Χωρις καμμια ενδειξη ζωης?

Και πως το ξεχωριζεις οταν μεινει απο μπαταρια ???

Πατας το κουμπι και δεν αναβει ? :lol::lol:

 

Α και κατι ακομη, μετα απο καθε ρεσετ μου δειχνει 1 ωρα πιο μπροστα και μου αλλαζει κατην χωρα ζωνης (Μοσχα,κτλ). Λυνεται αυτο η ειναι καποιο bug ???

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις και την βοηθεια σας.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασε κανέις το διαμάντι απο το e-shop αυτες τις μέρες;http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000975

Θέλω να μου πείτε αν είναι όντως της ace-hellas για να το παραγγείλω και εγώ. Το e-shop λέει οτι έχει 2 χρόνια εγγύηση απο ace-hellas απλώς θέλω να συγουρευτώ για να μην τρέχω μετά.(είναι και λίγο περίεργοι στο e-shop με τις επιστροφές)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλε το και οταν ερθει θα το ελεγξεις πριν το πληρωσεις και το κρατησεις φυσικα. ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ τοτε πολυ απλα θα πεις στον κουριερ οτι ειναι λαθος προιον και οτι αρνεισαι να το παραλλαβεις. Απλο ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Θα το παραλάβω απο e-shop point. Αν δεν είναι ελλήνικο μπορώ να μην το πάρω; ή θα μου λέει @$##@%$@ ο πωλητής;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά μπορείς να μην το πάρεις, αλλά μπορείς και να τους κράξεις.

Βέβαια δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, αλλά μη μασας, το δίκιο είναι με το μέρος σου.

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδιά. Θα το παραγγείλω και θα σας πω.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

re paidia enas pio kalos explorer p na mhn einai beta opws o opera opou akoma kai stis official rom p exxei beta exxei yparxei kapoios allos explorer????an nai peite m link gia na ton valw:confused:
Link to comment
Share on other sites

re paidia enas pio kalos explorer p na mhn einai beta opws o opera opou akoma kai stis official rom p exxei beta exxei yparxei kapoios allos explorer????an nai peite m link gia na ton valw:confused:

 

opera mini ...

διαβασε εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=11304

Link to comment
Share on other sites

nai alla ayth den einai beta???

 

αλλο opera mini αλλο opera mobile

μην μπερδευεσαι...

δοκιμασε το και θα δεις

Link to comment
Share on other sites

re paidia enas pio kalos explorer p na mhn einai beta opws o opera opou akoma kai stis official rom p exxei beta exxei yparxei kapoios allos explorer????an nai peite m link gia na ton valw:confused:

 

http://www.access-company.com/products/mobile_solutions/netfrontmobile/browser/index.html

Link to comment
Share on other sites

Θα το παραλάβω απο e-shop point. Αν δεν είναι ελλήνικο μπορώ να μην το πάρω; ή θα μου λέει @$##@%$@ ο πωλητής;

ειναι σαν να παραγγειλεις πιτσα και να σου φερει μακαροναδα. Εισαι υποχρεωμενος να την κρατησεις;:p:p

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθειά σας σχετικα με κάποιο πρόβλημα που δημιουργήθηκε μετά την αναβάθμηση του τηλεφώνου. Συγκεκριμένα οταν πατήσεις στην αρχική οθόνη την επιλογή τηλεφωνο, στην επόμενη οθόνη αντί να εμφανίζει την επιλογή επαφές κάτω αριστερά εμφανίζει την επιλογή βιντεοκλήση. Μπορεί να λυθεί το πρόβλημα και πως? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθειά σας σχετικα με κάποιο πρόβλημα που δημιουργήθηκε μετά την αναβάθμηση του τηλεφώνου. Συγκεκριμένα οταν πατήσεις στην αρχική οθόνη την επιλογή τηλεφωνο, στην επόμενη οθόνη αντί να εμφανίζει την επιλογή επαφές κάτω αριστερά εμφανίζει την επιλογή βιντεοκλήση. Μπορεί να λυθεί το πρόβλημα και πως? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

Δεν είναι πρόβλημα!

Ετσι είναι στο νέο firmware Και δε διορθώνεται!

Εκτός και αν επανέλθεις πάλι στο παλιό αλλά πρέπει να γνωρίζεις απο το θέμα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασατε καμια νεα εκδοση του HomeScreen_Plus(batτerystatus) να ενεργοποιουνται ολα τα row οπως παλια?εχω στο s.today ακομα το 1.05ext γιατι το νεο εχει πολλες ανενεργες λειτουργιες

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...