Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,τωρα που εδωσα το 3600 σκεφτομαι να παρω το diamond θα ηθελα απο τους κατοχους να μου πουνε μεχρι στιγμης τις εντυπωσεις τους.

αξιζει??

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εδω μητσαρα που ρωτας θα σου πουν ολοι παρτο μεγαλε:p,μεταξυ μας στο λιγο διαστημα που το κρατησα εμενα προσωπικα μου αρεσε και δεν ειδα κατι ενοχλητικο,πιστευω οτι εσενα προσωπικα θα σε βολεψει
Link to comment
Share on other sites

εδω μητσαρα που ρωτας θα σου πουν ολοι παρτο μεγαλε:p,μεταξυ μας στο λιγο διαστημα που το κρατησα εμενα προσωπικα μου αρεσε και δεν ειδα κατι ενοχλητικο,πιστευω οτι εσενα προσωπικα θα σε βολεψει

 

καλα ναι σιγουρα,το ξερω

εχω βρει ενα μεταχειρησμενο αλλα φοβαμαι για την οθονη και τις κιτρινιλες που διαβαζω

 

ετσι και αλλιως θα το δωσω τα χριστουγεννα για το hd

 

απλα θελω μια αλλαγη απο το 3600

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλα ναι σιγουρα,το ξερω

εχω βρει ενα μεταχειρησμενο αλλα φοβαμαι για την οθονη και τις κιτρινιλες που διαβαζω

 

ετσι και αλλιως θα το δωσω τα χριστουγεννα για το hd

 

απλα θελω μια αλλαγη απο το 3600

δεν θα το δεις πριν το παρεις;
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το δεις πριν το παρεις;

 

φυσικα και θα το δω,αλλα μην βγει το προβλημα στην πορεια.

δεν εχει τωρα αυτη την κιτρινιλα παντος

και ειναι σε αρκετη καλη κατασταση

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και θα το δω,αλλα μην βγει το προβλημα στην πορεια.

δεν εχει τωρα αυτη την κιτρινιλα παντος

και ειναι σε αρκετη καλη κατασταση

 

Ή την εχει ή δεν την εχει, δεν εχει ακουστει να εμφανιζετε στην πορεια.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάθος.. Δέν είναι όλες κινέζικες, η HTC χρησιμοποιεί και samsung και sanyo και διάφορες κατασκευής της made in taiwan. Επίσης αν ανοίξουμε δυο μπαταρίες μια γνήσια και μια ημιτασιόν στην ημιτασιόν δεν θα βρείς τον μικροελεγκτή (και σίγουρα όχι το firmware) της Dallas semiconductors το οποίο είναι battery surveillance με άριστες προστασίες κλπ. Επικοινωνεί με τη συσκευή μέσω ψηφιακού πρωτοκόλλου. Στις ημιτασιόν δεν υπάρχει αυτό αλλα κάτι παρόμοιο.

ΔΕΝ είναι ίδιες.

 

Δεν αμφιβάλω γι' αυτά που λες.

Όμως πολλες φορές στην πράξη συμβαίνουν άλλα.

Για παράδειγμα όταν είμαι συνδεδεμένος με activesync και ταυτόχρονα φορτώνει η original, το χέρι μου ιδρώνει από την θερμοκρασία που ανπτύσει.

Το ίδιο και όταν υπάρχει μεγάλη κατανάλωση ενέργειας, πχ όταν φόρτωνω χάρτες στο Google navigator.

Όλα αυτά συν του ότι κρατά περισσότερο χρόνο με κάνουν να την προτιμώ.

Απλά αποφεύγω να την φορτίζω ενόσω είναι στην συσκευή για παν ενδεχόμενο.

Δεν είμαι τεχνικός για να γνωρίζω λεπτομέριες αλλά έχω την εντύπωση ότι ο κίνδυνος βρίσκεται στην διάρκεια της φόρτισης.

Ειλικρινά αν δεν είμουν 100% δυσαρεστημένος από την original δεν θα σκεφτόμουν τα 30 ευρώ που κοστίζει και θα την προτιμούσα.

Και κάτι άλλο, η original αποφορτίζεται πολύ γρηγορότερα με usb φόρτιση, ενώ η κινεζικη σχεδόν τον ίδιο χρόνο.

Τέλος δεν με ενδιαφέρει αν κρατήσει 2-3 μήνες, το μόνο που με απασχολεί είναι να μην δημιουργήσει πρόβλημα στην συσκευή.

Δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα στα φόρα κάποιο σχετικό πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδία θέλω να ρωτήσω, δεν είναι καλό να φορτίζουμε το κινητό από το usb συχνά, γιατί σπίτι μου το φορτίζω από το usb επειδή τον άλλο τον έχωβ εγκαταστήση στο σπίτι της κοπέλας μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδία θέλω να ρωτήσω, δεν είναι καλό να φορτίζουμε το κινητό από το usb συχνά, γιατί σπίτι μου το φορτίζω από το usb επειδή τον άλλο τον έχωβ εγκαταστήση στο σπίτι της κοπέλας μου.

 

An kai me mperdepses ligo me to spiti tis kopelas sou... i fortisi apo to USB kanei kalytero sti mpataria apo oti o taxyfortistis tis mprizas o opoios logo aftis tis idiotitas tou fthirei tin apodosi tis mpatarias grigorotera.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλο ενα μικρο χρησιμο προγραμματακι http://freewareppc.com/utilities/diamondhacks.shtml

 

Ean xrisimopoiei kapoios to schap's advance config v3.2 afto einai mallon perito. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
paidia, otan grafo neo minima mou vgazi apo kato sinexos dikes tou agglikes le3is kai den me afini na grapso afto pou 8elo, pws to apenergopio afto?

 

Sta pliktrologia tis HTC patise to ABC-T9 pliktro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν το 1/3 των μηνυμάτων έχει σχέση με το diamond, είναι ζήτημα

αν επίσης από το σύνολο των μηνυμάτων το 1/10 δεν έχουν ξανασυζητηθεί μέσα στο ΙΔΙΟ thread, είναι επίσης ζήτημα

 

ώωωωχ μανούλα 'μ

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Υπάρχει τρόπος όταν ανοίγω τον φάκελο με τις φωτο, να τις βλέπω σαν "μικρογραφίες" και όχι σαν "λίστα".

Ξέρω ότι μάλλον είναι κάτι απλό, αλλά δεν μπορώ να το βρω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Υπάρχει τρόπος όταν ανοίγω τον φάκελο με τις φωτο, να τις βλέπω σαν "μικρογραφίες" και όχι σαν "λίστα".

Ξέρω ότι μάλλον είναι κάτι απλό, αλλά δεν μπορώ να το βρω...

 

Με τον file explorer εννοεις? δεν γινετε, ανοιξε το album.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Υπάρχει τρόπος όταν ανοίγω τον φάκελο με τις φωτο, να τις βλέπω σαν "μικρογραφίες" και όχι σαν "λίστα".

Ξέρω ότι μάλλον είναι κάτι απλό, αλλά δεν μπορώ να το βρω...

Για να βλέπεις τις φωτο σου, ή θα τις ανοίγεις απο το "εικόνες και βίντεο", ή απο το άλμπουμ του 3DTF, ή θα βάλεις το Resco Photo Viewer για να τα κάνεις όλα.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Υπάρχει τρόπος όταν ανοίγω τον φάκελο με τις φωτο, να τις βλέπω σαν "μικρογραφίες" και όχι σαν "λίστα".

Ξέρω ότι μάλλον είναι κάτι απλό, αλλά δεν μπορώ να το βρω...

 

Resco photo viewer pro! Αλλά πρέπει να υπάρχει και το default πρόγραμμα των windows το Pictures & Videos

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο P3500 ενός συναδέλφου ότι όταν πάει να γράψει κάπου μια λέξη (οπουδήποτε) του βγάζει προτάσεις από καταχωρήσεις που είχε κάνει παλαιότερα.

 

Αυτό πως γίνεται ;

 

Βαριέμαι κάθε φορά που καταχωρώ (σχεδόν) το ίδιο appointment να γράφω τον τίτλο ενώ τον έχω ξαναγράψει πάμπολες φορές.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είδα στο P3500 ενός συναδέλφου ότι όταν πάει να γράψει κάπου μια λέξη (οπουδήποτε) του βγάζει προτάσεις από καταχωρήσεις που είχε κάνει παλαιότερα.

 

Αυτό πως γίνεται ;

 

Βαριέμαι κάθε φορά που καταχωρώ (σχεδόν) το ίδιο appointment να γράφω τον τίτλο ενώ τον έχω ξαναγράψει πάμπολες φορές.

 

Μπες στο μενού του πληκτρολόγιου απο το βελακι, ρυθμίσεις εισαγωγης και τσεκαρισετα ολα

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να βλέπεις τις φωτο σου, ή θα τις ανοίγεις απο το "εικόνες και βίντεο", ή απο το άλμπουμ του 3DTF, ή θα βάλεις το Resco Photo Viewer για να τα κάνεις όλα.

 

Το έκανα.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αποθηκεύονται τα αρχεία που μας αποστέλονται με Bluetooh στην Internal Storage απ'ευθείας και όχι στην μνήμη της συσκευής με κάποιο προγραμματάκι ή ίσως με κάποια αλλαγή στην registry.Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα.

Ευχαριστώ!!!

 

Υπάρχει και το File Explorer Extension που δείχνει thumb στην φώτο που είσαι αν για κάποιο λόγο θες να χρησιμοποιείς τον File Explorer :) Δεν συγκρίνεται με τον Resco Photo Viewer, αλλά για δωρεάν είναι καλό.

 

http://tinyurl.com/3mt2gh

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...