Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ιντερνετ το pc εχει και με activesync ειναι συνδεμενο. Αλλα οταν παταω τον καιρο για ενημερωση λεει δεν ειναι δυνατον να γινει κτλ. Δεν παιρνει δλδ ιντερνετ απο το καλωδιο. Πρεπει να βγαλω το καλωδιο και να ανοιξω το ασυρματο. Μηπως υπαρχει πουθενα καμια επιλογη;

 

Σίγουρα το active sync λέει "connected" ;;

 

Επίσης, για δες μήπως κανένα firewall σου κόβει κάποια σύνδεση.

 

Γιατί σε εμένα και σε άλλα παιδιά, δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι λεει "Συνδεμενο".

 

Δεν εχω firewall. Και σε εμενα περιεργο μου φενεται.

 

Επισης ξερει κανεις κανενα προγραμμα Η να το εχει σας επιλογη το diamond να βλεπεις πληροφοριες για το δικτυο σου; (Netmonitor)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να το αγοράσει κανείς από την επίσημη αντιπροσωπεία...αλλά με αγγλικά windows....?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!

tha ithela na kano mia erotisi sxetika me to diamond.signomi an exei anaferthei ksana afto to thema alla epeidi prepei na doso mia apantisi polu sintoma den exo xrono na to psakso tora!

exo vrei ena diamond apo germania se polu kali timi.to thema einai oti autos pou to poulaei leei pos den exei aggliko menu k den kserei an mporei na allaksei.

epeidi k ego opos katalavenete den exo polupsaxtei sta themata tou diamond tha ithela na rotiso an apla me mia allagi tis rom tha eixa aggliko menu.

 

efxaristw prokatavolika k pali signomi an exei ksanaanaferthei i erotisi mou!

 

PS.o pwlhths mou exei steilei k to serial tou kinitou k mporei na mou steilei k to IMEI tou kinitou na to psakso monos mou.voithane se tpt auta?k an nai pou mporo na to psakso ??

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να το αγοράσει κανείς από την επίσημη αντιπροσωπεία...αλλά με αγγλικά windows....?

 

Ευχαριστώ

 

Έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις να εμφανίζονται τα μενού και τα λοιπά στα Αγγλικά με μια απλή ρύθμιση. Και τα ελληνικά συνεχίζουν να υποστηρίζονται κανονικά, εννοείται. ;)

Link to comment
Share on other sites

zoid70 Υπάρχει περίπτωση να το αγοράσει κανείς από την επίσημη αντιπροσωπεία...αλλά με αγγλικά windows....?

 

Ευχαριστώ

 

Τι να το κανεις ???

 

Το ολο θεμα αγορας απο την αντιπροσωπεια ειναι η υποστηριξη Ελληνικων. Διαφορετικα σαν Αγγλικη συσκευη παλι καλυπτεται αλλα μονο σε επιπεδο hardware.

 

Παντως προσφατες πληροφοριες (ρωτησα σε 3 καταστηματα) δειχνουν οτι ο Γερμανος μονο Αγγλικες ( με swtos rom) και οχι αντιπροσωπειας διαθετει αυτη την στιγμη.

 

Αληθεια ξερουμε αν και η κοσμοτε διαθετει με την ιδια τακτικη (του Γερμανου) συσκευες η μονο αντιπροσωπειας.

 

Αυτην την εβδομαδα λεγοταν οτι ειχε βγει καποια αναβαθμιση απο την ACE.

Την εβαλε κανεις ? Βελτιωσε κατι ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

εχετε βρει πως γινεται η αναφορα sms να ειναι μια απλη ειδοποιηση και οχι σαν μηνυμα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια ξερουμε αν και η κοσμοτε διαθετει με την ιδια τακτικη (του Γερμανου) συσκευες η μονο αντιπροσωπειας.

 

Δεν έχω ακούσει παρατράγουδα με συσκευές από την Cosmote.

Το diamond που πήρα εγώ από Cosmote είναι μέσω ACE πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχετε βρει πως γινεται η αναφορα sms να ειναι μια απλη ειδοποιηση και οχι σαν μηνυμα?

 

Έτσι είναι και δεν αλλάζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως προσφατες πληροφοριες (ρωτησα σε 3 καταστηματα) δειχνουν οτι ο Γερμανος μονο Αγγλικες ( με swtos rom) και οχι αντιπροσωπειας διαθετει αυτη την στιγμη.

 

Παιδιά... αυτή η κίνηση του Γερμανού είναι παράνομη και δεν θα έχει καλές εξελίξεις μιας και η ACE Hellas έχει κινήσει τις ανάλογες νομικές διαδικασίες. Δεν συνιστώ τέτοια αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
exo vrei ena diamond apo germania se polu kali timi.to thema einai oti autos pou to poulaei leei pos den exei aggliko menu k den kserei an mporei na allaksei.

epeidi k ego opos katalavenete den exo polupsaxtei sta themata tou diamond tha ithela na rotiso an apla me mia allagi tis rom tha eixa aggliko menu.

 

Μπορείς να του περάσεις την αγγλική ROM εύκολα αλλά πρώτα θέλει ξεκλείδωμα η συσκευή, κάτι που σημαίνει ότι χάνεις την εγγύηση σε περίπτωση μέχρι να την ξανακλειδώσεις. Έχει βρεθεί πάντως και τρόπος να την ξανακλειδώσεις για να ισχύει η εγγύησή σου. Η ευθύνη για όλες αυτές τις διαδικασίες φυσικά είναι αποκλειστικά δικιά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχετε βρει πως γινεται η αναφορα sms να ειναι μια απλη ειδοποιηση και οχι σαν μηνυμα?

 

Υπάρχει λύση:

http://freewareppc.com/communication/smsreportseraser.shtml

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Δεν είναι και τόσο άμεση λύση κατά τη γνώμη μου μιας και το μήνυμα όντως σου έρχεται. Υποθέτω ότι αυτό είναι το πρόβλημα του φίλου. Κατά τα άλλα... αρκετά έξυπνη εφαρμογή! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να που με το diamond θυμηθηκα τα παιδικα μου χρονια:)οπως τοοοοοτε με τις αναφορες του 8210:lol:

θα το δοκιμασω το ειδα και στο xda αλλα δεν εδωσα σημασια thank u both!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... αυτή η κίνηση του Γερμανού είναι παράνομη και δεν θα έχει καλές εξελίξεις μιας και η ACE Hellas έχει κινήσει τις ανάλογες νομικές διαδικασίες. Δεν συνιστώ τέτοια αγορά.

 

Λογικα υπαρχει συνεργασία του swtos με τον Γερμανο, 160 sms εχει? σε περίπτωση βλάβης επαναφερει spl ο Γερμανός?

Ουτε εγω θα συνιστουσα τετοια αγορά, βλεπω τις συσκευες τους να μπενουν black list, απο την αλλη να ειναι τοσο μακακας? ειμαι περίεργος να δω τις εξελίξεις.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, αν βρει καποιος χρονο ας μου απαντησει.

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα ή αλλος τροπος να κανω με καποιο κουμπι την συσκευη LOCK οταν χρειαζομαι ?

Καμια φορα στη δουλεια θελω να παω καπου και δεν θελω να παρω το τηλεφωνο μαζι οποτε μου χρειαζεται.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... αυτή η κίνηση του Γερμανού είναι παράνομη και δεν θα έχει καλές εξελίξεις μιας και η ACE Hellas έχει κινήσει τις ανάλογες νομικές διαδικασίες. Δεν συνιστώ τέτοια αγορά.

 

Γιάννη μου κάνει εντύπωση που ενώ το θέμα έχει μαθευτεί ο Γερμανός συνεχίζει απτόητος.

Προφανώς δεν ανησυχούν. Δεν εξηγείται.

Σε διαφορετική περίπτωση, θα μάζευε αμέσως τις συσκευές και θα τις γύρναγε στην original official rom και φυσικά δεν θα συνέχιζε να πωλεί.

 

Το λιγότερο που θα είχε να κάνει η ACE είναι να στείλει τον δικηγόρο της μαζί με κάποιον αστυνομικό να αγοράσουν μια συσκευή. Παρουσία λοιπόν του αστυνομικού της δίωξης ηλεκτρονικού εγλήματος, ανοίγουν την συσκευή.

Εφόσον έχει την ROM του Σώτου, αυτομάτως ασκείται ποινική δίωξη.

 

Το να μην έχει σταματήσει λοιπόν η πώληση τέτοιων συσκευών απο τον Γερμανό, δυο τινά μπορεί να συμβαίνουν.

Και επειδή πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους,

Είτε το νομικό πλαίσιο δεν είναι σαφές και αφήνει παραθυράκια, είτε η ACE δεν θέλει να τα βάλει με τον Γερμανό=Cosmote για ευνόητους λόγους.

 

Προσωπικά νομίζω ότι συμβαίνει το πρώτο. Θα το μάθουμε, δεν πρόκειται να ξεχαστεί γιατί όπου να 'ναι έρχεται και το PRO, θα έλθουν και τα ΟΜΝΙΑ και Experia. Τώρα που μάθανε το κόλπο θα σταματήσουν στο Diamond?

 

Κανονικά θα έπρεπε και ο Σώτος να κινηθεί νομικά:shock::shock:

Δεν μπορούν να εκμεταλεύονται μια rom που έχει φτιαχθεί για εκπαιδευτικούς σκοπούς.

 

Το ζήτημα όμως δεν είναι τι κάνουν αυτοί αλλά αλλά εμείς οι καταναλωτές που όσοι αγοράσουν Σωτός-Γερμανός θα έχουν πρόβλημα.

Ποιό είναι αυτό?

Η 2ετής εγγύηση που τους υπόσχεται ο γερμανός, θα εκπληρωθεί μέσω κάποιου σερβις μη επίσημου κάπου στο εξωτερικό.

Αυτό σημαίνει, πρώτον αμφίβολη ποιότητα εργασίας και δεύτερον τρομερά μεγάλη καθυστέρηση παραλαβής.

 

Επιπλέον θεωρώ εντελώς ηλίθιο όποιον αγοράζει συσκευή στην ίδια τιμή με της αντιπροσωπίας βάζοντας τον εαυτό του σ' αυτήν την διαδικασία.

Ακόμα κι αν δεν γνώριζε, έχει το δικαίωμα να ζητήσει αντικατάσταση απειλόντας με μήνυση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχθες που το πηρα ζητησα με αυτοκολλητο ace και μου το εδωσαν. Μου το ανοιξαν μπροστα μου να το δω κιολας και ολα καλα...

 

Μηπως αυτο συμβαινει σε μεγαλα αστικα κεντρα που η ζητηση ειναι μεγαλη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχετε να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για ξυπνητηρι γιατι στο diamond

δεν σταματαει

 

thnks

 

Δοκίμασε το Klaxon!

Είναι εξαιρετικό!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=412669

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Klaxon!

Είναι εξαιρετικό!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=412669

 

φιλε μου το εβαλα

και το diamond σερνεται . κατι ποιο soft ?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε και ο Σώτος να κινηθεί νομικά:shock::shock:

Δεν μπορούν να εκμεταλεύονται μια rom που έχει φτιαχθεί για εκπαιδευτικούς σκοπούς.

LOL

Ενδέχεται να τον έχουν μπλέξει άσχημα και συ μου λές να κάνει μήνυση?

 

Και τί έμαθε ο κόσμος που χρησιμοποιεί την εκπαιδευτική ROM?

Link to comment
Share on other sites

Το diamond το πήρα μόλις χθες στην γυναίκα μου (γενέθλια βλέπετε :p ) και αν και είμαι κατευχαριστημένος με το kaiser μου, η αλήθεια είναι ότι το ζήλεψα αρκετά :rolleyes: με το εξαιρετικό μενού του :) ... κριμα που δεν βγαίνει kaiser με αυτό το μενού

 

Το αγόρασα από το πλαίσιο και με ρώτησαν όταν το αγόραζα αν θέλω Ελληνικό ή Αγγλικό μενού... το πήρα με Ελληνικό, αλλά ερωτώ υπάρχει τέτοιος διαχωρισμός στις συσκευές ; Όσες συσκευές τέτοιου τύπου έχω αγοράσει ποτέ δεν με έχουν ρωτήσει κάτι τέτοιο :) Υπάρχει δλδ περίπτωση η Αγγλική έκδοση να μην είναι της ACE αλλά να είναι δική του εισαγωγή ;

 

ΥΓ. Κάρτα μνήμης εξωτερική δεν παίρνει ;

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Με γεια !!!:happy:

 

Οι συσκευες με Ελληνικα ειναι της αντιπροσωπειας και εχουν τα αυτοκολλητα της ACE. Αυτες με Αγγλικο ειναι παραλληλες εισαγωγες και λογικα φτηνοτερες.

 

Υπαρχει μονο εσωτερικη μνημη μη επεκτασιμη μεγεθους 4gb.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...