Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου διαβασα πανω απο 200 σελιδες...

Ερωτηση, το μονο που με απασχολει ειναι η διαρκεια μπαταριας.

Εχω (σχεδον) αποφασισει για το διαμαντακι, αλλα δεν καταλαβα τελικα με μια νορμαλ χρηση ( λιγα τηλεφωνα, λιγο νετ και λιγο ... πειραγμα) ποσο κραταει η μπαταρια.

Μπορει καποιος που το εχει στρωσει να με διαφωτισει?

 

Υ.Γ Θα παρω το αγγλικο, δεν με νοιαζει το Ελληνικο μενου, θα εχω κανενα αλλο προβλημα? Ελληνικα γραφη θα την περασω (αν δεν την εχει)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά θέλω και εγώ να το αγοράσω αλλά έχω ένα προβληματισμό. Γιατί υπάρχουν τόσες αγγελίες στο buy and sell? Και η τιμή του έχει πέσει αρκετά στα μεταχειρισμένα. Όχι ότι με χαλάει που έπεσε αλλά γιατί συμβαίνει αυτό μόνο στο διαμαντάκι και όχι σε άλλα κινητά αυτής της κατηγορίας?
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Αφου διαβασα πανω απο 200 σελιδες...

Ερωτηση, το μονο που με απασχολει ειναι η διαρκεια μπαταριας.

Εχω (σχεδον) αποφασισει για το διαμαντακι, αλλα δεν καταλαβα τελικα με μια νορμαλ χρηση ( λιγα τηλεφωνα, λιγο νετ και λιγο ... πειραγμα) ποσο κραταει η μπαταρια.

Μπορει καποιος που το εχει στρωσει να με διαφωτισει?

 

Υ.Γ Θα παρω το αγγλικο, δεν με νοιαζει το Ελληνικο μενου, θα εχω κανενα αλλο προβλημα? Ελληνικα γραφη θα την περασω (αν δεν την εχει)

Με αυτά που λες λογικά θα σου κρατάει 2 μέρες μετά από κάποιους κύκλους φόρτισης. Με τα ελληνικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Ρε παιδιά θέλω και εγώ να το αγοράσω αλλά έχω ένα προβληματισμό. Γιατί υπάρχουν τόσες αγγελίες στο buy and sell? Και η τιμή του έχει πέσει αρκετά στα μεταχειρισμένα. Όχι ότι με χαλάει που έπεσε αλλά γιατί συμβαίνει αυτό μόνο στο διαμαντάκι και όχι σε άλλα κινητά αυτής της κατηγορίας?

Φθηνές τιμές έχουν οι μη ελληνικές συσκευές και αυτές που πουλιούνται από ανθρώπους που το αγόρασαν χωρίς να ξέρουν τι παίρνουν. Είναι πολλοί αυτοί που νομίζουν ότι πρόκειται για απλό κινητό ενώ είναι μια Windows Mobile συσκευή (ppc).

Link to comment
Share on other sites

οκ το κατέβασα!!Αυτό το πρόγραμμα τώρα μου διασφαλίζει ότι μόλις κατεβάσει το mms θα διακόψει τη σύνδεση?επειδη χρησιμοποιώ και video calls πρέπει να κάνω καποια ρύθμιση?

 

Η κίνηση δεδομένων για τα MMS κανονικά δεν χρεώνεται... Έλεγξε τις συνδέσεις σου, πρέπει να έχεις μια σύνδεση αποκλειστικά για MMS, η οποια πρέπει να είναι δηλωμένη και στις ρυθμίσεις των MMS.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι ότι με χαλάει που έπεσε αλλά γιατί συμβαίνει αυτό μόνο στο διαμαντάκι και όχι σε άλλα κινητά αυτής της κατηγορίας?

 

Giati... se poia syskevi den symbainei afto?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Giati... se poia syskevi den symbainei afto?

 

Κοίτα είναι πολύ μεγάλη η συχνότητα που εμφανίζεται αυτό το κινητό στην ενότητα buy and sell και σε τιμή ακόμη και 220€ κάτω από αυτήν που πωλείται στα περισσότερα ελληνικά καταστήματα. Δεν συμβαίνει και πολύ συχνά αυτό και έλεγα μήπως υπήρχε κανένα πρόβλημα που δεν ακούγεται και πάρα πολύ εδώ αλλά μάλλον η απορία μου λύνεται με αυτήν την απάντηση σε κάποιο βαθμό:

 

Φθηνές τιμές έχουν οι μη ελληνικές συσκευές και αυτές που πουλιούνται από ανθρώπους που το αγόρασαν χωρίς να ξέρουν τι παίρνουν. Είναι πολλοί αυτοί που νομίζουν ότι πρόκειται για απλό κινητό ενώ είναι μια Windows Mobile συσκευή (ppc).

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν συμβαίνει και πολύ συχνά αυτό και έλεγα μήπως υπήρχε κανένα πρόβλημα που δεν ακούγεται

 

Problima den yparxei pantws. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω και εγώ να το αγοράσω αλλά έχω ένα προβληματισμό. Γιατί υπάρχουν τόσες αγγελίες στο buy and sell? Και η τιμή του έχει πέσει αρκετά στα μεταχειρισμένα. Όχι ότι με χαλάει που έπεσε αλλά γιατί συμβαίνει αυτό μόνο στο διαμαντάκι και όχι σε άλλα κινητά αυτής της κατηγορίας?

 

Φθηνές τιμές έχουν οι μη ελληνικές συσκευές και αυτές που πουλιούνται από ανθρώπους που το αγόρασαν χωρίς να ξέρουν τι παίρνουν. Είναι πολλοί αυτοί που νομίζουν ότι πρόκειται για απλό κινητό ενώ είναι μια Windows Mobile συσκευή (ppc).

 

Σίγουρα η απάντηση στο ερώτημα σου είναι αυτό που λέει ο CarpeNoctum και το καταλαβαίνεις πολύ εύκολα διαβάζοντας τα μήνυματα του φόρουμ τον πρώτο καιρό κυκλοφορίας του από την Cosmote.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Gia dite edw..exei thn gnisia mpataria HTC 1340mah 45€ mazi me metaforika kai polla alla kaloudia toy diamond.

 

http://www.mobilefun.co.uk/cat/Touch-Diamond-Batteries.htm

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αρκετό καιρό, τώρα, το topic και ήθελα να ρωτήσω αν εκτός από το Sensorlock, που αναφέρθηκε λίγο πριν, υπάρχει άλλο πρόγραμμα που να κλειδώνει απλά το κινητό. Κάτι σαν το κλείφωμα του iphone, πχ., όπου κλειδώνει όπως κάθε κινητό και μετά ξεκλειδώνει με απλό "σύρσιμο" μιας μπάρας...
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που λες λογικά θα σου κρατάει 2 μέρες μετά από κάποιους κύκλους φόρτισης. Με τα ελληνικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

 

Φθηνές τιμές έχουν οι μη ελληνικές συσκευές και αυτές που πουλιούνται από ανθρώπους που το αγόρασαν χωρίς να ξέρουν τι παίρνουν. Είναι πολλοί αυτοί που νομίζουν ότι πρόκειται για απλό κινητό ενώ είναι μια Windows Mobile συσκευή (ppc).

 

Να 'σαι καλα σε ευχαριστω.

Οσο για τις τιμες , εχεις δικιο, ετσι συμβαινει συνιθως οταν καποιος δεν ξερει τι ... αγοραζει!

 

 

Ο συνηθης υποπτος, ... ειπα και εγω δεν θα απαντησεις?

Σε ευχαριστω και να εισαι καλα, αλλα απορω πως προλαβαινεις και εισαι μεσα συνεχεια :) και οχι μονο αυτο αλλα για καθε εωτηση εχεις και την απαντηση:!:, μπραβο σου:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@liberostelios: Afto ginetai me ti xrisi extra programmatos (px. S2U2) alla i yparksi tou TF3D sti syskevi den diefkolynei ti xrisi tous. Dimiourgountai diladi kapoia conflicts metaksy twn efarmogwn me apotelesma na xanetai i aksiopistia kai efxristia tou programmatos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@liberostelios: Afto ginetai me ti xrisi extra programmatos (px. S2U2) alla i yparksi tou TF3D sti syskevi den diefkolynei ti xrisi tous. Dimiourgountai diladi kapoia conflicts metaksy twn efarmogwn me apotelesma na xanetai i aksiopistia kai efxristia tou programmatos.

Δηλαδή, ακόμα δεν υπάρχει αξιιοπρεπής-εύχρηστη λύση ώστε να μην πατιούνται μόνα τους τα πλήκτρα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή, ακόμα δεν υπάρχει αξιιοπρεπής-εύχρηστη λύση ώστε να μην πατιούνται μόνα τους τα πλήκτρα;

 

Me paratetameno patima tou pliktrou aporipsis klisis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο προηγουμενο τηλ. μου[p1] τα bluetooth ακουστικα ειχαν πολυ δυνατο ηχο,στο diamond εχουν χαμηλο πως μπορει να διορθωθει??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος κάτοχος του διαμαντιού και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Υπάρχει τρόπος να στείλω sms σε μια ομάδα που θα φτιάξω εγώ?(όπως στα άλλα κινητά).

 

Εκτός από τον χειροκίνητο τρόπο που λέει ο φίλος athanaso77, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτήν εδώ την εφαρμογή: Group SMS με την οποία μπορείς να στέλνεις sms σε ομάδες, όπως τις έχεις ορίσει στις επαφές σου (π.χ. φίλοι, συνεργάτες, οικογένεια κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Από εσάς που πριν πάρετε το Touch Diamond είχατε το Touch Cruise, τι έχετε να πείτε για τη σύγκριση; Καθολικά, σε θέμα στιβαρότητας, αξιοπιστίας, ταχύτητας και λειτουργικότητας...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

στο προηγουμενο τηλ. μου[p1] τα bluetooth ακουστικα ειχαν πολυ δυνατο ηχο,στο diamond εχουν χαμηλο πως μπορει να διορθωθει??

 

Για δοκίμασε αυτό...

Χαμήλωσε στο μηδέν τον ήχο από το bluetooth και ξανάνοιξε τον τέρμα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Από εσάς που πριν πάρετε το Touch Diamond είχατε το Touch Cruise, τι έχετε να πείτε για τη σύγκριση; Καθολικά, σε θέμα στιβαρότητας, αξιοπιστίας, ταχύτητας και λειτουργικότητας...

 

Η νύχτα με τη μέρα...:lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ το διαμάντι μου...

 

Η πρώτη φόρτιση πόσο πρέπει να διαρκέσει? Δεν βρήκα κάτι στο manual.

Πρέπει να περιμένουμε να αδειάσει η εργοστασιακή φόρτιση?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ το διαμάντι μου...

 

Η πρώτη φόρτιση πόσο πρέπει να διαρκέσει? Δεν βρήκα κάτι στο manual.

Πρέπει να περιμένουμε να αδειάσει η εργοστασιακή φόρτιση?

 

1. Μέχρι να πάει στο 100% απλά

2. Οχι

 

Δες και εδώ:

http://www.navimania.gr/faq.php?faq=a17#faq_a18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Από εσάς που πριν πάρετε το Touch Diamond είχατε το Touch Cruise, τι έχετε να πείτε για τη σύγκριση; Καθολικά, σε θέμα στιβαρότητας, αξιοπιστίας, ταχύτητας και λειτουργικότητας...

 

To diamond einai polu kalhtero se ola ta epipeda pou anafereis...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...