Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Α και να κάνω update τον καιρό

 

Ε... αυτό μπορείς να το κάνεις δωρεάν και όποτε συνδέεις τη συσκευή σου με τον υπολογιστή μέσω ActiveSync.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παω να κανω βιντεοκληση και δεν κανει.. τι ρυ8μισεις πρεπει να κανω? εχω wind. Γνωριζει καποιος?

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παω να κανω βιντεοκληση και δεν κανει.. τι ρυ8μισεις πρεπει να κανω? εχω wind. Γνωριζει καποιος?

 

Υποθέτοντας ότι έχεις ενεργοποιήσει το 3G... είσαι σίγουρος ότι ο παραλήπτης της κλήσης είναι σε θέση να δεχτεί video κλήση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To ActiveSync μπορεί να κάνει σύνδεση με bluetooth;

 

παω να κανω βιντεοκληση και δεν κανει.. τι ρυ8μισεις πρεπει να κανω? εχω wind. Γνωριζει καποιος?

Νομίζω ότι παίζει ρόλο και η SIM κάρτα. Γιατί κι εγώ έχω ένα 3G κινητό με βιντεο-κλήση και όταν πήγα να το δοκιμάσω δε δούλευε και μετά έμαθα ότι πρέπει να πάρω καινούργια SIM...:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To ActiveSync μπορεί να κάνει σύνδεση με bluetooth;

 

Γίνεται... υπάρχει η επιλογή στο ActiveSync της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτοντας ότι έχεις ενεργοποιήσει το 3G... είσαι σίγουρος ότι ο παραλήπτης της κλήσης είναι σε θέση να δεχτεί video κλήση;

 

πρεπει να κανω κατι ιδιαιτερο για να το ενεργοποιησω? αν μπαινω στο internet μεσω wind plus και μου βγαζει το ''H'' απο πανω , αυτο δε σημαινει οτι εχω και 3g ενεργοποιημενο ταυτοχρονα??

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μηπως να μιλησεις με wind;και εγω σε voda ειχα 3g αλλα επρεπε να μου ανοιξουν τις βιντεοκλησεις(αυτο πριν 2 χρονια)δεν ξερω πως λειτουργει η wind
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πρεπει να κανω κατι ιδιαιτερο για να το ενεργοποιησω?

 

Αρκεί στο Start -> Settings -> Phone -> Band (tab) να έχεις και τις δύο επιλογές στο Auto και σε περιοχή με καλό σήμα. Αλλά είσαι οκ με αυτό... δεν έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια κι απο μενα ειμαι καινουργια σε ολο αυτο αλλα θελω την συμβουλη των ειδικων:) γιατι δεν ξερω και πολλα γι αυτο για οποιοδηποτε λαθος sorryyyyy εγω εχω ενα nokia 6288 στην αρχη ολα καλα αλλα μετα απο 8 μηνες που το εχω δεν παει μια ετσι ψαχνω καινουργιο κινητο ειδα το iphone πολυ εντυπωσιακο δεν λεω αλλα η απουσια ελληνικο μενου και αλλων λεπτομερειων με κραταει λιγο μετα ειδα και το διαμαντακι πολυ καλο αλλα επειδη ακριβως δεν ειμαι expert και δεν καταλαβαινω πολλα απο rom προγραμματα και αλλα plizzzzzzzzzzzz καντε το μου πιο λιανα αν γινεται κλινω περισσοτερο στο διαμαντι πειτε μου αξιζει τελικα????

ευχαριστω εκ τοων προτερων ολους οσους θα χαλασουν χρονο για να μου απαντησουν

σας ευχαριστω :):):)

Link to comment
Share on other sites

γεια κι απο μενα ειμαι καινουργια σε ολο αυτο αλλα θελω την συμβουλη των ειδικων:) γιατι δεν ξερω και πολλα γι αυτο για οποιοδηποτε λαθος sorryyyyy εγω εχω ενα nokia 6288 στην αρχη ολα καλα αλλα μετα απο 8 μηνες που το εχω δεν παει μια ετσι ψαχνω καινουργιο κινητο ειδα το iphone πολυ εντυπωσιακο δεν λεω αλλα η απουσια ελληνικο μενου και αλλων λεπτομερειων με κραταει λιγο μετα ειδα και το διαμαντακι πολυ καλο αλλα επειδη ακριβως δεν ειμαι expert και δεν καταλαβαινω πολλα απο rom προγραμματα και αλλα plizzzzzzzzzzzz καντε το μου πιο λιανα αν γινεται κλινω περισσοτερο στο διαμαντι πειτε μου αξιζει τελικα????

ευχαριστω εκ τοων προτερων ολους οσους θα χαλασουν χρονο για να μου απαντησουν

σας ευχαριστω :):):)

 

κανεις δεν ηταν ειδικος,απλα με τον καιρο μαθαινεις και μερικα πραγματα

 

δεν ειναι και τοσο δυσκολο,ορεξη να εχεις να ασχοληθεις λιγο με την συσκευη που θα επιλεξεις,γιατι δεν ειναι απλα μια κινητη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι...

 

εστω οτι παιρνω τηλεφωνο σε μια εταιρια και μετα πρεπει να πατησω το εσωτερικο νουμερο... πως να το κανω αυτο με το διαμαντι γιατι δεν βρηκα ακρη ακομα. και προγραμμα να βαλω να μην κλεινει η οθονη μετα και να πατας τα πληκτρα ηχο δεν κανουν για να παρεις εσωτερικο νουμερο.

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

@zouzounagr:

2 παρατηρήσεις:

1) Προτίμησε να βάζεις τελείες στο κείμενο σου, γιατί μου ήταν λίγο βάλσαμο να καταφέρω να το διαβάσω αυτό το post... Φιλικά πάντα... :)

2) Εδώ που το ρωτάς περιμένεις να ακούσεις διαφορετική απάντηση από το ότι το diamond είναι καλύτερο; :p

 

Η γνώμη μου είναι ότι το diamond υπερέχει γιατί: 1) έχει καλύτερη οθόνη, 2) έχει bluetooth (του iphone είναι κλειδωμένο και δεν μπορείς να στείλεις/λάβεις), 3) έχει ραδιόφωνο-βινετοκλήση-MMS, 4) είναι Windows Mobile και έχει περισσότερες εφαρμογές που μπορείς να βάλεις και, γενικώς, περισσότερα πράγματα να "παίξεις".

 

Αν τίποτα από τα παραπάνω δε σου λέει κάτι, ωστόσο, και προτιμάς αντί για τα οφέλη αυτά να έχεις πιο ωραίο-γρήγορο-στυλάτο περιβάλλον, προτίμησε το iphone. Έχε υπόψη σου, πάντως, ότι (προς το παρόν) δεν έχει ελληνικά ούτε για να γράψεις, αλλά αναμένεται σε λίγες εβδομάδες να διορθωθεί αυτό. Στα θετικά του iphone είναι και ο μεγαλύτερος χώρος (8GB ή 16GB αντί για 4 του diamond), οπότε αν θες να βάλεις ΠΟΛΛΑ mp3 μέσα είναι προτιμότερο... Το bluetooth, ωστόσο, παραμένει μεγάλο μείον του Iphone.

 

Πήγαινε και από κάποιο Γερμανό να δεις τι λέει το διαμάντι από κοντά, μήπως και σε βοηθήσει να αποφασίσεις... ;) Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε η πρώτη μέρα συμβίωσης με την Vanilla 1.0 ROM του Swtos...

 

Έχω περάσει:

Resco Explorer w/ addins

HTC Diamond Greek/Eng Keyboard

QuickGPS

4icons

MsOffice

CorePlayer

Google Maps

Opera 9

Spb Pocket Plus 4

PhoneAlarm

Resco Photo Viewer

WisBar Lite

HTC phone theme + video call support

 

και ακόμα δεν έχει καταλάβει τίποτα. φοβερή ταχύτητα :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, μήπως έχει κανείς το διαμαντάκι με 2in1 SIM από Cosmote? Δουλεύει κανονικά με αυτήν ή έχει κολληματάκια;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δουλευει κανονικα χωρις κολληματα, σε Αγγλικη ΡΟΜ

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
HTC Diamond Greek/Eng Keyboard

 

Αυτό είναι από τα add-ons του swtos σωστά; Γράφεις sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι από τα add-ons του swtos σωστά; Γράφεις sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες;

 

δεν το εχω δοκιμάσει. βεβαια φαντάζομαι ότι δεν θα στέλνει, αλλα θα το δοκιμάσω και θα σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

Ξ*αιδια ΞΈΞ*Ξ»Ο ΟΞ± ΟΟΟΞ± ΟΞ±Ο.

 

ΞάνονΟΞ±Ο ΟΟΞΟΞ· ΟΞ·Ο JBlend 3.3.5(Ξ»ΟΞ³Ο VGA) ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞΏΟ Opera Mini, ΟΟΞ±Ξ½ ΞΌΟΞ±Ξ―Ξ½Ο Ξ±ΟΞΏ Diamond internet ΞΊΞ±ΞΉ ΟΟΞΏΟΟΞ±ΞΈΟ Ξ½Ξ± postΞ±ΟΟ, ΟΟΟΞ΅ crashΞ±ΟΡι βγά΢ονΟΞ±Ο ΞΌΞΞ½ΟΞΌΞ± λάθοΟΟ ΟΞΏ JBlenv_VM.exe

 

ΞΟΞ―ΟΞ·Ο ΞΊΞ¬ΟΞΏΞΉΞ΅Ο Ξ¬Ξ»Ξ»Ξ΅Ο ΟΞΏΟΞ*Ο, ΟΟΞ±Ξ½ ΟΞ¬Ο Ξ½Ξ± ΟΟΞ*ΞΎΟ ΟΞΏΞ½ Opera Mini, ΞΌΞΏΟ Ξ²Ξ³Ξ±Ξ―Ξ½Ξ΅ΞΉ ΟΞΏ ΡξΞΟ ΞΌΞΞ½ΟΞΌΞ± λάθοΟΟ: JBlend failed to run midlet. Ξemory is dangerously low Ξ΅Ξ½Ο Ξ±ΟΞΏ ΞΌΞ½ΞΞΌΞ· Ξ*ΟΟ Ξ΅Ξ»Ξ΅ΟΞΈΞ΅ΟΞ± 45MB

 

ΞΞΉ Ξ»ΟΞ³ΞΏΞΉ ΟΞΏΟ ΟΟΞ·ΟΞΉΞΌΞΏΟΞΏΞΉΟ ΟΞΏΞ½ Opera Mini Ρίναι:

 

1. ΀αΟΟΟΞ±ΟΞΏΟ

2. Ξ ΞΌΟΞ½ΞΏΟ broswer ΟΞΏΟ Ξ΅ΞΌΟανί΢Ρι ΟΟΟΟΞ¬ ΟΞΉΟ ΞΉΟΟΞΏΟΞ΅Ξ»Ξ―Ξ΄Ξ΅Ο ΞΌΞ*ΟΟ ΟΞ·Ο Wind Plus Non Stop. O Opera Mobile ΞΌΞΏΟ Ξ²Ξ³Ξ¬ΞΆΞ΅ΞΉ ΟΟΞ½Ξ΅ΟΟΟ ΞΌΞ·Ξ½ΟΞΌΞ±ΟΞ±: XML Parsing Error

 

ΞΞ±ΞΌΞΉΞ¬ ΞΉΞ΄Ξ*Ξ± Ξ ΟΟΟΟΞ±ΟΞ·;

 

ΞΟΟΞ±ΟΞΉΟΟΟ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υποθέτω φίλε μου ότι γράφεις από τη συσκευή μιας και τα γραφόμενά σου μας φαίνονται ιερογλυφικά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Papalos_

 

 

 

 

?*αιδια θ?*λω τα φώτα σας.

 

Κάνοντας χρήση της JBlend 3.3.5(λόγω VGA) και του Opera Mini, όταν μπαίνω απο Diamond internet και προσπαθώ να postαρω, τότε crashαρει βγάζοντας μήνυμα λάθους το JBlenv_VM.exe

 

Επίσης κάποιες άλλες φορ?*ς, όταν πάω να τρ?*ξω τον Opera Mini, μου βγαίνει το εξής μήνυμα λάθους: JBlend failed to run midlet. Μemory is dangerously low ενώ απο μνήμη ?*χω ελεύθερα 45MB

 

Οι λόγοι που χρησιμοποιώ τον Opera Mini είναι:

 

1. Ταχύτατος

2. Ο μόνος broswer που εμφανίζει σωστά τις ιστοσελίδες μ?*σω της Wind Plus Non Stop. O Opera Mobile μου βγάζει συνεχώς μηνύματα: XML Parsing Error

 

Καμιά ιδ?*α ή πρόταση;

 

Ευχαριστώ

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Papalos_

 

 

 

 

?*αιδια θ?*λω τα φώτα σας.

 

Κάνοντας χρήση της JBlend 3.3.5(λόγω VGA) και του Opera Mini, όταν μπαίνω απο Diamond internet και προσπαθώ να postαρω, τότε crashαρει βγάζοντας μήνυμα λάθους το JBlenv_VM.exe

 

Επίσης κάποιες άλλες φορ?*ς, όταν πάω να τρ?*ξω τον Opera Mini, μου βγαίνει το εξής μήνυμα λάθους: JBlend failed to run midlet. Μemory is dangerously low ενώ απο μνήμη ?*χω ελεύθερα 45MB

 

Οι λόγοι που χρησιμοποιώ τον Opera Mini είναι:

 

1. Ταχύτατος

2. Ο μόνος broswer που εμφανίζει σωστά τις ιστοσελίδες μ?*σω της Wind Plus Non Stop. O Opera Mobile μου βγάζει συνεχώς μηνύματα: XML Parsing Error

 

Καμιά ιδ?*α ή πρόταση;

 

Ευχαριστώ

 

 

ΓΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα σε όλους. Η ερώτηση μου ίσως να έχει απαντηθεί-συζητηθεί ήδη αλλά δυστυχώς μου είναι δύσκολο να διαβάσω σχεδον 400 σελίδες του θέματος. Το πρόβλημά μου, που σίγουρα το έχετε αντιμετωπίσει έχει να κάνει με τη μνήμη του τηλεφώνου. Όταν το τηλέφωνο είναι από soft reset η μνήμη του είναι στο 52% αλλά μετά από περίπου 2 (ίσως και παραπάνω ημέρες) η μνήμη φτάνει στο 75% και το κινητό αρχίζει να σέρνεται. Ο μόνος τρόπος για να επανέλθεί είναι να κάνω soft reset, ιδέα όμως που η οποία δε με ενθουσιάζει για το επίεπδο του και για την τιμή του. Έχει κανείς καμία ίδέα αντιμετώπισης? Γνωρίζετε κάτι παραπάνω?? Πληροφοριακά, το τηλέφωνο είναι από την ACE και η ROM version είναι η 1.93.401.2 WWE.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν το τηλέφωνο είναι από soft reset η μνήμη του είναι στο 52% αλλά μετά από περίπου 2 (ίσως και παραπάνω ημέρες) η μνήμη φτάνει στο 75% και το κινητό αρχίζει να σέρνεται.

 

Den einai logiki afti i symperifora... kapoio h' kapoia apo ta programmata pou exeis egkatastisei sou "trwei" ti mnimi. Giafto synithws systinw fidwli xrisi sta programmata pou egkathistoume sti syskevi. Tha proteina ena hard reset kai stise ti syskevi apo tin arxi kai me prosoxi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den einai logiki afti i symperifora... kapoio h' kapoia apo ta programmata pou exeis egkatastisei sou "trwei" ti mnimi. Giafto synithws systinw fidwli xrisi sta programmata pou egkathistoume sti syskevi. Tha proteina ena hard reset kai stise ti syskevi apo tin arxi kai me prosoxi.

 

Το μόνο πρόγραμμα που έχω εγκαταστήσει στο κινητό είναι το Destinator. Τίποτα παραπάνω. Από εκεί και πέρα του κάνω μια απολύτως φυσιολογική χρήση.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μόνο πρόγραμμα που έχω εγκαταστήσει στο κινητό είναι το Destinator. Τίποτα παραπάνω. Από εκεί και πέρα του κάνω μια απολύτως φυσιολογική χρήση.

 

Eisai sigouros oti to Destinator to kleineis... otan to kleineis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...