Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Αυτό το τρικ με την μεταφορά πόντων του προγράμματος alpha bank bonus μεταξύ διαφορετικών καρτών ΜΕ ΣΚΟΠΟ να ανανεωθεί η ημερομηνία λήξεώς τους, το γνωρίζει η alpha bank;; Επιτρέπεται;; Μπορώ να το κάνω όσες φορές θέλω και να μαζέψω 100,000 πόντους για τα μεγάλα δώρα;; Θα έχουμε κάποιο πρόβλημα εννοώ αν το κάνουμε συνέχεια αυτό; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

επομενο χτυπημα : οι τραπεζες δεν αλλάζουν χρηματα, δλδ αν τους πας 50ρικα να τα κάνεις πιο χοντρα, δεν στα αλλάζουν!

 

Να κάνω μια υπόθεση? Έχει πέσει γραμμή να μην το κάνουν γιατι όσο πιο χοντρά είναι, τόσο πιο εύκολα κρύβονται μεγάλα ποσά μέσα στο σπίτι κλπ. Αργά ή γρήγορα θα βρουν ένα τρόπο να αναγκάσουν τον κόσμο να επιστρέψει τα χρήματα στις τράπεζες με το έτσι θέλω...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά λάθος το Ιβάνκ ήταν φίλε ευτυχώς.

Να σε ρωτήσω έχω κάνει αίτηση να μπω συνδικαιουχος σε αυτήν (είναι της μάνας μου)

 

είμαι φοιτητής αλλά με απέρριψε Πειραιώς και ευρόβανκ για φοιτητική

λες να απορρίφθει επειδή είναι στα 1300 η οφείλη

 

Ευχαριστώ και πάλι

Αν ο κάτοχος της κύριας κάρτας τηρεί τη συμβατική του υποχρέωση δεν υπάρχει λόγος για να απορριφθεί(η πρόσθετη κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια υπόθεση? Έχει πέσει γραμμή να μην το κάνουν γιατι όσο πιο χοντρά είναι, τόσο πιο εύκολα κρύβονται μεγάλα ποσά μέσα στο σπίτι κλπ. Αργά ή γρήγορα θα βρουν ένα τρόπο να αναγκάσουν τον κόσμο να επιστρέψει τα χρήματα στις τράπεζες με το έτσι θέλω...

 

ή για να μη τα βγάζουν ευκολα εξω.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τρικ με την μεταφορά πόντων του προγράμματος alpha bank bonus μεταξύ διαφορετικών καρτών ΜΕ ΣΚΟΠΟ να ανανεωθεί η ημερομηνία λήξεώς τους, το γνωρίζει η alpha bank;; Επιτρέπεται;; Μπορώ να το κάνω όσες φορές θέλω και να μαζέψω 100,000 πόντους για τα μεγάλα δώρα;; Θα έχουμε κάποιο πρόβλημα εννοώ αν το κάνουμε συνέχεια αυτό; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Μπορεις να το κανεις 3 φορες την μερα αν θελεις. Ειναι δικαιωμα σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ή για να μη τα βγάζουν ευκολα εξω.

 

ή γιατί δεν έχουν λεφτά για να "κόψουν χρήμα" σε μεγάλο χαρτονόμισμα....

 

γενικότερα υπήρχε θέμα με τα μεγάλα χαρτονομίσματα καιρό τώρα, πριν τα CC. πόσο μάλλον τώρα!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε περίπτωση δέσμευσης όλου το πιστωτικού ορίου σε δόσεις η κάρτα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί εφόσον δεν αρχίσουν να αποπληρώνονται οι δόσεις, σωστά;
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι με τα cc αλλά έκανα κανονικά συναλλαγή στο eBay με πληρωμή μέσω PayPal όπου εχω δηλωσει Amex.
Link to comment
Share on other sites

Εγω στις 12.30 προσπαθησα παλι αλλα εφαγα Χ. Αλλα προχθες περασαν. Γενικα δεν νομιζω οτι αλλαξε κατι με τα CC τις τελευταιες μερες, τωρα να δουμε μηπως βγει καποια καινουρια ΠΝΠ μολις κλεισουν οι θεσεις στο υπουργειο.
Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν εχει αλλαξει ολο ακυρα τρωμε και εγω και Paypal και ali ακυρο με eurobank visa, με balance ok και σε μερικα sites πχ στο banggood αγορασα 15 Αυγουστου και πριν 3 μερες.
Link to comment
Share on other sites

και δεν προκειται να αλλαξει τιποτε γρηγορα στης αγορες εξωτερικου.

προφανως νομιζουν οτι θα βαρεθει ο κοσμος να προσπαθει και θα στραφει στην εγχωρια ακριβη αγορα.

μια χαρα ειμαστε και με αυτα που εχουμε,κανουμε και οικονομια.

την αγορα να την τονωσουν οι παχυλοι μισθοι...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι με τα cc αλλά έκανα κανονικά συναλλαγή στο eBay με πληρωμή μέσω PayPal όπου εχω δηλωσει Amex.

Έχω παρατηρήσει συγκεκριμένα ότι οι κάρτες Amex (Πιστωτικές και χρεωστικές) λειτουργούν στο PayPal συνεχόμενα/σταθερά από 08/09..

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν εχει αλλαξει ολο ακυρα τρωμε και εγω και Paypal και ali ακυρο με eurobank visa, με balance ok και σε μερικα sites πχ στο banggood αγορασα 15 Αυγουστου και πριν 3 μερες.

Από vickmall αγορά όπως παλιά 130$...με Πειραιώς βίζα ενώ πριν δύο βδομάδες δεν μπορούσα καν να ανανεωσω win f2go με PayPal

Link to comment
Share on other sites

Ηταν prepaid, ηταν μέσω paypal,τι ωρα περιπου την εκανες την συναλλαγή.. Λεπτομέρειες για βοήθεια παρακαλω. Ευχαριστώ

Naxiand

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν και εμένα σήμερα την αντικατάσταση της καρτας citibank , alpha bank bonus world mastercard που είναι και contactless

Μου εγκρίθηκε και η blue amex που είχα κάνει αίτηση πριν 3 εβδομάδες :)

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall αγορά όπως παλιά 130$...με Πειραιώς βίζα ενώ πριν δύο βδομάδες δεν μπορούσα καν να ανανεωσω win f2go με PayPal

 

δεν αγοραζουμε ομως ολοι, τωρα πως γινεται....:O

Link to comment
Share on other sites

Ηταν prepaid, ηταν μέσω paypal,τι ωρα περιπου την εκανες την συναλλαγή.. Λεπτομέρειες για βοήθεια παρακαλω. Ευχαριστώ

Naxiand

Μέσω PayPal ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν και εμένα σήμερα την αντικατάσταση της καρτας citibank , alpha bank bonus world mastercard που είναι και contactless

Μου εγκρίθηκε και η blue amex που είχα κάνει αίτηση πριν 3 εβδομάδες :)

Blue Amex & World MasterCard ? Άψογα!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, θελω (να επιχειρησω) να κανω μια αγορα απο aliepxress μεσω prepaid της Πειραιως(Webuy). Ας πουμε τυγχαινει και ειμαι τυχερος και πραγματοποιειται η συναλληαγη. Αν σε περιπτωση, παει κατι στραβα με την παραγγελια, ζητησω και παρω refund, υπαρχει περιπτωση να μην πιστωθει στην καρτα λογω CC;; Παλαιοτερα απο refund ειχε πιστωθει η καρτα μου, τωρα θα γινεται κανονικα(αν περασει φυσικα η πληρωμη);
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, θελω (να επιχειρησω) να κανω μια αγορα απο aliepxress μεσω prepaid της Πειραιως(Webuy). Ας πουμε τυγχαινει και ειμαι τυχερος και πραγματοποιειται η συναλληαγη. Αν σε περιπτωση, παει κατι στραβα με την παραγγελια, ζητησω και παρω refund, υπαρχει περιπτωση να μην πιστωθει στην καρτα λογω CC;; Παλαιοτερα απο refund ειχε πιστωθει η καρτα μου, τωρα θα γινεται κανονικα(αν περασει φυσικα η πληρωμη);

Φυσικά και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το πρόβλημα είναι στην χρέωση (έξοδος χρημάτων από την χώρα) και όχι στην πίστωση (είσοδος χρημάτων)......

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν και εμένα σήμερα την αντικατάσταση της καρτας citibank , alpha bank bonus world mastercard που είναι και contactless

Μου εγκρίθηκε και η blue amex που είχα κάνει αίτηση πριν 3 εβδομάδες :)

 

Η blue ειναι πιστωτικη;

 

Εγω που εχω την enter, ενω δε λεει πουθενα για χρεωση το χρονο, ωστοσο με χρεωνει 10€ Καθε νοεμβρη.

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Η blue ειναι πιστωτικη;

 

Εγω που εχω την enter, ενω δε λεει πουθενα για χρεωση το χρονο, ωστοσο με χρεωνει 10€ Καθε νοεμβρη.

Ναί,η Blue Amex είναι πιστωτική.Όντως εκπλήσσει με τη «διαφάνειά» της όπως αναφέρει η περιγραφή :) κυρίως θετικά,ωστόσο μια φορά ταμίας σε ΑΒ Super Market κάλεσε στο εσωτερικό διακριτικά ανώτερο στέλεχος,έχω την εντυπώση ότι την πέρασε για κάρτα κλώνο :lol: :lol: Παλιότερα η Alpha την είχε στο πρόγραμμα επιβράβευσης Membership Rewards και έδινε κάποιες επιπλέον επιλογές απο τον πελάτη με την αρχική αίτηση,όπως π.χ. στον τρόπο πληρωμής.Τα τελευταία 2 χρόνια περίπου έχει αλλάξει το πρόγραμμα επιβράβευσης σε Bonus και τα χαρακτηριστικά δείχνουν να είναι ακριβώς τα ίδια με την Alpha Bank Bonus Premium American Express.Η χρεωστική Enter Bonus American Express αναφέρει στα χαρακτηριστικά την συνδρομή των 10€

Link to comment
Share on other sites

Blue Amex & World MasterCard ? Άψογα!:D

 

Και bonus visa.

Τις 2 μου τις ενεκριναν φέτος. Και την 3η την έχω 5 χρόνια από citi. Και η πορεία της ήταν περίεργη. Ξεκίνησε από student visa citibank.. λόγω μεγάλης χρήσης μου την έκαναν από μονοι τους gold mastercard και τώρα στην alpha world mastercard η οποια είναι πάλι gold. Οπότε όσοι έχουν καλή εικόνα στον Τειρεσία συνεχίζουν να εγκρίνουν κάρτες.

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...