Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

προφανώς θα είδαν καλό πιστωτικό ιστορικό για αυτό την δέχτηκαν.

 

Προφανώς, δεν νομίζω ότι πλέον βγαίνει στον καθένα πανεύκολα. Δεν είμαστε πλούσιοι αλλά φαίνεται πως η εμπρόθεσμη πληρωμή των υποχρεώσεων μετράει. :happy:

Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω web.

θα παω αργοτερα να δοκιμασω μεσω ατμ

πηγα δοκιμαστικα να κανω καταθεση σε λογαριασμο τριτου που γραφει.

αλλα ανεφερε κατι για χρεωσεις και δε το συενχισα.

μηπως να ολοκληρωσω τη συναλλαγη? δε θελω να χρεωθω (απο εθνικης σε εθνικης θα ειναι)

Link to comment
Share on other sites

πηγα δοκιμαστικα να κανω καταθεση σε λογαριασμο τριτου που γραφει.

αλλα ανεφερε κατι για χρεωσεις και δε το συενχισα.

μηπως να ολοκληρωσω τη συναλλαγη? δε θελω να χρεωθω (απο εθνικης σε εθνικης θα ειναι)

 

 

Οχι δεν υπαρχει χρεωση οταν ειναι σε ιδια Τραπεζα και ισχυει για ολλες .Οταν ειναι σε αλλη Τραπεζα υπαρχουν χρεωσεις που καθοριζει η καθε τραπεζα συμφωνα με την πολιτικη της.

 

Μαλιστα ενω υπαρχει και το ξερω απο πρωτο χερι να επιμεριζονται τα εξοδα και σε αυτον που στελνει σε αλλη τραπεζα και σε αυτον που τα παιρνει η Eurobank δειναι την δυνατοτητα επιλογης στον αποστολεα να επιλεγξει τι και ποσο θα χρεωθει αυτος .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο.

βαζω το Iban ή αριθμο λογαριασμου; (φανταζομαι αναγραφει και το ονομα του ιδιοκτητη)

αμεσα γινεται η μεταφορα; γιατι θελω να τα βγαλω απευθειας!

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο.

βαζω το Iban ή αριθμο λογαριασμου; (φανταζομαι αναγραφει και το ονομα του ιδιοκτητη)

αμεσα γινεται η μεταφορα; γιατι θελω να τα βγαλω απευθειας!

 

Σε ελαχιστα δευτερολεπτα ουσιατικα αμμεσα γινεται η μεταφορα . Αν ειναι σε ιδια Τραπεζα γραφεις τον λογαριασμο ή σε απλη μορφη ή σε μορφη ΙΒΑΝ . Αν ομως ειναι σε αλλη τραπεζα υποχρεωτικα σε ΙΒΑΝ και θελει δυο μερες να φανει αλοιως εχει πολυ μεγαλυτερο κοστος .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το ονομα φαινεται πριν δωσω το οκ; μη τα στειλω σε αλλον λογαριασμο :p

 

Σε Eurobank που ξερω φαινεται αμμεσα .Νομιζω και στις αλλες Τραπεζες.Δοκιμασε και λογικα θα στο βγαλει πριν πατησεις το τελευταιο κλικ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλως, θα ξαναπαω σε λιγο να τσεκαρω

 

update:

εγινε η μεταφορα αμεσα και εκανα αναληψη! οπως ειπατε 0 κοστος μεταφορας!

 

ΑΛΛΑ

το ονομα του ιδιοκτητη του αλλου λογαριασμου δεν το εβγαλε! ΜΟΝΟ τον αριθμο συμπληρωσα!

οποτε προσοχη μην κανει καποιος λαθος στην πληκτρολογηση!

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

γνωρίζεται αν την go visa της εθνικής την δέχονται τα παρακάτω για δόσεις ???

 

 

e-shop plaisio public kotsovolos media-markt

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

γνωρίζεται αν την go visa της εθνικής την δέχονται τα παρακάτω για δόσεις ???

 

 

e-shop plaisio public kotsovolos media-markt

 

ευχαριστώ

 

Αφου ειναι visa πιστωτικη γιατι να μην την δεχονται ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

γνωρίζεται αν την go visa της εθνικής την δέχονται τα παρακάτω για δόσεις ???

 

 

e-shop plaisio public kotsovolos media-markt

 

ευχαριστώ

 

Η Media νομιζω δεν την δεχεται για αγορες με δοσεις μεσω ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Η Media νομιζω δεν την δεχεται για αγορες με δοσεις μεσω ιντερνετ

 

Αυτό το έχω διαβάσει και εγώ στο site οπότε ισχύει. Το e-shop κάνει δόσεις;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω διαβάσει και εγώ στο site οπότε ισχύει. Το e-shop κάνει δόσεις;
μεχρι 7 νομιζω. Τοσες μου ειχαν δωσει σε αγορα κινητου με καρτα alpha bank visa.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

μεχρι 7 νομιζω. Τοσες μου ειχαν δωσει σε αγορα κινητου με καρτα alpha bank visa.

 

Πρεπει απλα η δοση να μην ειναι μικροτερη των 35€. Οποτε ο αριθμος των δοσεων εξαρταται απο το υψος της συνολικης αγορας. Εγω που πηρα laptop μου εκαναν μεχρι 8

Link to comment
Share on other sites

Άτοκες ή έντοκες; Αν είναι το δεύτερο τι τόκο έχουν;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ηταν εντοκες. Αν θυμαμαι καλα για κινητο 235€ πληρωσα 250€. Δεν θυμαμαι αριβως την αρχικη τιμη. Ηταν προσφορα σε crazy sundays. Αν πας στην φορμα παραγγελιας μπορεις να επιλεξεις πιστωτικη και αριθμο δοσεων και θα δεις ποσο θα ειναι τελικη . Δεν χρειαζεται να βαλεις αριθμο καρτας. Πχ εβαλα ενα κινητο 269€ και σε 7 δοσεις το βγαζει 278.77 Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι μπορεί να είναι χαζό αυτό που ρωτάω άλλα σε περίπτωση που απορριφθεί ένα αίτημα για προσθήκη δικαιούχου σε πιστωτική υπάρχει περίπτωση να διακυνδινευει η κάρτα για ακύρωση του κύριου δικαιούχου??

 

2ον αν η κάρτα είναι στο όριο άλλα πληρώνετε το ελάχιστο πόσο υπάρχει περίπτωση να απορριφθεί για αυτό τον λόγο η προσθήκη δικαιούχου

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι μπορεί να είναι χαζό αυτό που ρωτάω άλλα σε περίπτωση που απορριφθεί ένα αίτημα για προσθήκη δικαιούχου σε πιστωτική υπάρχει περίπτωση να διακυνδινευει η κάρτα για ακύρωση του κύριου δικαιούχου??

 

2ον αν η κάρτα είναι στο όριο άλλα πληρώνετε το ελάχιστο πόσο υπάρχει περίπτωση να απορριφθεί για αυτό τον λόγο η προσθήκη δικαιούχου

 

 

ευχαριστω

 

Οχι δεν υπαρχει περιπτωση να ακυρωθει η καρτα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω μια πιστωτική alpha bank bonus visa στην οποία έχω βάλει κάποιες δόσεις οι οποίες αυτόματα πληρώνονται από το λογαριασμό μισθοδοσίας μου επίσης της alpha. Είχα σηκώσει όλα τα χρήματα από το λογαριασμό μισθοδοσίας και σήμερα πήγε να τραβηχτεί η δόση. Τι κάνω σε αυτήν τη περίπτωση; πως μπορώ να πληρώσω τη δόση χωρίς να μπλέκω με τράπεζες. Μπορώ μέσω ebanking;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω μια πιστωτική alpha bank bonus visa στην οποία έχω βάλει κάποιες δόσεις οι οποίες αυτόματα πληρώνονται από το λογαριασμό μισθοδοσίας μου επίσης της alpha. Είχα σηκώσει όλα τα χρήματα από το λογαριασμό μισθοδοσίας και σήμερα πήγε να τραβηχτεί η δόση. Τι κάνω σε αυτήν τη περίπτωση; πως μπορώ να πληρώσω τη δόση χωρίς να μπλέκω με τράπεζες. Μπορώ μέσω ebanking;

 

Βαλε στον λογαρισσμο σου το ποσο και πληρωσε την "χειροκινητα" απο το ebanking.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχει αλλαξει κατι στον τροπο που μαζευουμε ποντους στο go4more???

το σεπτεμβριο εχω κανει ποσες αγορες και μπηκα τωρα να δω τους ποντους μου και τελευταια προσθηκη ποντων ηταν στις 28 αυγουστου....

τι παιζει???

edit: μολις ειδα οτι τα ποσα που ξοδεψα ειναι ακομη στις αλλες δεσμευσεις.... καθε ποτε λογιστικοποιουνται?

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

Capital controls: «Επιστρέφουν» οι πληρωμές σε Paypal και eBay

 

Αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls

 

Τις επόμενες ώρες -ή πιθανώς και αύριο, Τρίτη- αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls.

 

http://www.protothema.gr/economy/article/508967/capital-controls-epistrefoun-oi-pliromes-meso-paypal-kai-ebay-/

Link to comment
Share on other sites

Capital controls: «Επιστρέφουν» οι πληρωμές σε Paypal και eBay

 

Αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls

 

Τις επόμενες ώρες -ή πιθανώς και αύριο, Τρίτη- αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls.

 

http://www.protothema.gr/economy/article/508967/capital-controls-epistrefoun-oi-pliromes-meso-paypal-kai-ebay-/

Όχι ακόμα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει.Σε αγορά με πιστωτική απ εξω-εκτος ΕΕ-αν παραληφθεί πχ άδειο κουτί,μπορουμε να κανουμε κάτι,ή απλά κλαιμε τα λεφτά μας?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...