Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Δεν καταλαβαινω που μπερδευεσε. Λογικα εχεις παρει μια καρτα με τα στοιχεια σου, τα τηλεφωνα τους, και τους κωδικους σου USER ID για PHONE, WEB ΚΑΙ M-BANKING. Οι δυο τελευταιοι ειναι 15 ψηφιοι.

 

Εμενα οταν εκανα λογαριασμο μισθοδοσιας κ μου εδωσαν webbanking πηρα κ ενα μικρο "χαρτακι" σε μεγεθος καρτας που ειχε τυπωμενα αρ.λογ. Iban, username & κωδικό για το web banking.

 

Εσεις που αλλαξατε απο citi σε alpha, δεν εχω καταλαβει τι σας δινουν πραγματικα για να log αρετε.. Μηπως εχει καποιο συνδεσμο για πρωην συνδρομητες citi στο web banking site? υποψιν, εχει δυο web banking σε ισχύ. Το παλιο κ το καινουργιο. Μηπως να τα ψαξεις κ τα δυο;

Με τα τηλεφωνα κ γω ποτε ακρη δεν εχω βγαλει!

 

Χειρότερο web banking εννοείς την αναβαθμισμένη έκδοση,την προηγούμενη ή και τα 2? Στην αναβαθμισμένη έκδοση απουσίαζαν διάφορες δυνατότητες απο την προηγούμενη,ωστόσο έχουν πλέον προστεθεί σχεδόν όλες.

 

Με ποιο κριτήριο αναφέρεσαι? Έχεις παρατηρήσει το web banking της Alpha μέσω τρίτου (απο τη στιγμή που δεν έχεις την πρόσβαση ακόμα) ή γενικά για κάτι άλλο? Περίεργο να μην απαντάνε στο τηλέφωνο,προσωπικά έχω καλέσει πολλές φορές για διάφορα θέματα, με αρκετά μεγάλη συχνότητα,1 φορά είχε μεγάλη αναμονή σε απογευματινή ώρα και το άφησα αλλά σε όλες τις άλλες φορές πάντα μίλησα.Ειδικά τις πρωινές ώρες απαντάνε αμέσως.Μπορείς να στείλεις και email.

Guys, δεν έχω πάρει κανένα τέτοιο χαρτάκι με κανέναν 15ψηφιο. Η κάρτα μου ήρθε ταχυδρομικά και στο χαρτί δεν εγραφε τίποτα τέτοιο. Πήγα και ακύρωσα το πλαστικό για να βγάλω άλλη και με νέο pin γιατί της παλιάς μου city πιστωτικής δεν τον είχα χρησιμοποιήσει ποτέ και δεν τον ήξερα καν. Μετά από μια εβδομάδα ήρθε το νέο πλαστικό στο κατάστημα που δήλωσα. Ούτε στο καινούριο πλαστικό που πήρα από το κατάστημα μου έδωσαν 15ψηφιο παρόλο που τους είπα ότι θέλω web banking. Η υπάλληλος μου είπε απλά ότι σε μια εβδομάδα θα έρθει σπίτι μου το pin του web banking. Όπως και έγινε. Αλλά δεν έχω τον 15ψηφιο!

Στο web banking που κάλω κοιμούνται εδώ και 3 μέρες στην κυριολεξία. Παίρνω κάθε μέρα από το πρωί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guys, δεν έχω πάρει κανένα τέτοιο χαρτάκι με κανέναν 15ψηφιο. Η κάρτα μου ήρθε ταχυδρομικά και στο χαρτί δεν εγραφε τίποτα τέτοιο. Πήγα και ακύρωσα το πλαστικό για να βγάλω άλλη και με νέο pin γιατί της παλιάς μου city πιστωτικής δεν τον είχα χρησιμοποιήσει ποτέ και δεν τον ήξερα καν. Μετά από μια εβδομάδα ήρθε το νέο πλαστικό στο κατάστημα που δήλωσα. Ούτε στο καινούριο πλαστικό που πήρα από το κατάστημα μου έδωσαν 15ψηφιο παρόλο που τους είπα ότι θέλω web banking. Η υπάλληλος μου είπε απλά ότι σε μια εβδομάδα θα έρθει σπίτι μου το pin του web banking. Όπως και έγινε. Αλλά δεν έχω τον 15ψηφιο!

Στο web banking που κάλω κοιμούνται εδώ και 3 μέρες στην κυριολεξία. Παίρνω κάθε μέρα από το πρωί.

 

Εάν δεν απατώμαι, το 15ψήφιο το είχα πάρει αυτοπροσώπως από την τράπεζα. Πολύ περίεργο να μην το σηκώνουν πάντως - καλείς σε κεντρικό αριθμό, ή συγκεκριμένο κατάστημα? Κατά τα άλλα, με την αναβάθμισή του και τη σταδιακή προσθήκη λειτουργιών δεν είναι πλέον τόσο κακό το web της alpha.

Link to comment
Share on other sites

απο ποια τραπεζα θα εχω λιγοτερα εξοδα για να στειλω 53 ευρω εμβασμα σε λογαριασμο στη Γερμανια;

 

Σε καμία γιατι δεν αποστελλονται εμβασματα στο εξωτερικό λογω cc.

Αν θες στειλτα με western union που εχει ανοιξει πλεον κ επαναλειτουργει οπως πριν. Τα εξοδα νομιζω θα ειναι γυρω στο δεκαευρω.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ή τα στελνεις μεσω ταχυδρομικης επιταγης που ειναι πιο φθηνα. Πηγαινε στο ταχυδρομειο κ ρωτα. Εχουν κ τα δυο.

Μπορεις να μπεις κ στο σιτε των ελτα, καπου λεει για αποστολη χρηματων στο εξωτερικό. Εκει βαζεις τι ποσο θες και σου λεει την προμηθεια κ με τις 2 εταιρείες

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν απατώμαι, το 15ψήφιο το είχα πάρει αυτοπροσώπως από την τράπεζα. Πολύ περίεργο να μην το σηκώνουν πάντως - καλείς σε κεντρικό αριθμό, ή συγκεκριμένο κατάστημα? Κατά τα άλλα, με την αναβάθμισή του και τη σταδιακή προσθήκη λειτουργιών δεν είναι πλέον τόσο κακό το web της alpha.

 

Για να είμαι ειλικρινής και να μην κράζω άδικα, δεν έχω προσωπική εμπειρία με το web banking καθώς δεν έχω καταφέρει να μπω. :p

Αλλά έχω ταλαιπωρηθεί πολύ ένα μήνα τώρα από την Alpha.

Δοκιμάστε να καλέσετε στο web banking. Τα υπόλοιπα τμήματα το σηκώνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από κατάστημα άλφα σήμερα και είδα απ' έξω μία υπάλληλο ελεύθερη και μπούκαρα. Το θέμα μου είναι ότι έχει μετατραπεί η πιστωτική της σίτυ σε άλφα και δε μου ήρθε χαρτί για να πάω να πληρώσω. Επίσης δεν έχει έρθει ούτε κάρτα -μου είπαν να χρησιμοποιώ κανονικά την παλιά- ούτε μπορούσα να την προσθέσω στο e-banking. Μου εκτύπωσε ένα χαρτί Α4 και μου έγραψε απάνω τον αριθμό της ΑΛΦΑ (κάρτας) που είναι διαφορετικός από της σίτυ φυσικά. Τί κουφά είναι αυτά; Και αποκορύφωμα; Η κάρτα μου πληρώθηκε αυτόματα από λογαριασμό τον οποίο δεν έχω. Το μόνο που υποψιάζομαι είναι ότι είχα πάει παλιά με τη γιαγιά μου και άνοιξα λογ/σμό στο όνομά μου για να βάλει κάποια χρήματα σε περίπτωση που πάθει κάτι να μπορώ εγώ να κάνω κουμάντο να κάνει δουλειά της. Το βιβλιάριο αυτό το έχει η ίδια και δεν το έχω ξανά δει από την ημέρα που εκδόθηκε και της το έδωσα. Να πήραν από εκεί χρήματα; 1ον Γιατί; Και 2ον, για κάποιους λόγους έχω 3 λογαριασμούς ενεργούς τους οποίους τους έχω προσθέσει και στο e-banking, 3 λογ/σμοί ρε φίλε στο e-banking και πας και παίρνεις χρήματα από τον 4ο που δεν υπάρχει; Τι χάλια είναι αυτά ρε σεις κι επίσης, με δική τους πρωτοβουλιά διάλεξαν έναν λογ/σμό για να τα παίρνουν;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής και να μην κράζω άδικα, δεν έχω προσωπική εμπειρία με το web banking καθώς δεν έχω καταφέρει να μπω. :p

Αλλά έχω ταλαιπωρηθεί πολύ ένα μήνα τώρα από την Alpha.

Δοκιμάστε να καλέσετε στο web banking. Τα υπόλοιπα τμήματα το σηκώνουν.

Γι'αυτό ρώτησα νωρίτερα αν έχεις μπεί στο web banking μέσω τρίτου:p

Στα τμήματα που έχεις μιλήσει,δεν σε συνδέουν απευθείας οι ίδιοι? Καλείς την εξυπηρέτηση πελατών ή κατάστημα? Στην εξυπηρέτηση πελατών πάντα συνδέουν με το αρμόδιο τμήμα,αν καλείς σε κεντρικό τηλ καταστήματος,εκεί θέλει επιμονή και για να απαντήσουν άμεσα,είναι καλύτερα να δοκιμάζεις να αλλάζεις τους τελευταίους αριθμούς με 1-2 αριθμούς επιπλέον στο τηλ που καλείς:D

Πέρασα από κατάστημα άλφα σήμερα και είδα απ' έξω μία υπάλληλο ελεύθερη και μπούκαρα. Το θέμα μου είναι ότι έχει μετατραπεί η πιστωτική της σίτυ σε άλφα και δε μου ήρθε χαρτί για να πάω να πληρώσω. Επίσης δεν έχει έρθει ούτε κάρτα -μου είπαν να χρησιμοποιώ κανονικά την παλιά- ούτε μπορούσα να την προσθέσω στο e-banking. Μου εκτύπωσε ένα χαρτί Α4 και μου έγραψε απάνω τον αριθμό της ΑΛΦΑ (κάρτας) που είναι διαφορετικός από της σίτυ φυσικά. Τί κουφά είναι αυτά; Και αποκορύφωμα; Η κάρτα μου πληρώθηκε αυτόματα από λογαριασμό τον οποίο δεν έχω. Το μόνο που υποψιάζομαι είναι ότι είχα πάει παλιά με τη γιαγιά μου και άνοιξα λογ/σμό στο όνομά μου για να βάλει κάποια χρήματα σε περίπτωση που πάθει κάτι να μπορώ εγώ να κάνω κουμάντο να κάνει δουλειά της. Το βιβλιάριο αυτό το έχει η ίδια και δεν το έχω ξανά δει από την ημέρα που εκδόθηκε και της το έδωσα. Να πήραν από εκεί χρήματα; 1ον Γιατί; Και 2ον, για κάποιους λόγους έχω 3 λογαριασμούς ενεργούς τους οποίους τους έχω προσθέσει και στο e-banking, 3 λογ/σμοί ρε φίλε στο e-banking και πας και παίρνεις χρήματα από τον 4ο που δεν υπάρχει; Τι χάλια είναι αυτά ρε σεις κι επίσης, με δική τους πρωτοβουλιά διάλεξαν έναν λογ/σμό για να τα παίρνουν;

Ίσως το καλύτερο αποτέλεσμα είναι να ζητήσεις αναλυτικές διευκρινίσεις για να δείς ακριβώς τι έχει συμβεί και θα επιβεβαιώσεις αμέσως ότι δεν έχει προκύψει καμια δόλια ενέργεια απο την τράπεζα και τίποτα πολύπλοκο.

Edited by xspy
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει, ποια ειναι η πιο συμφερουσα επιλογή (μετατροπή συναλλαγματος, κτλ). για καποιον που εγκαθισταται στην Αγγλία, και σκοπευει να μεταφερει ενα μικρό κεφαλαιο σε ευρώ.

 

1. Υπαρχει ενεργός αγγλικός λογαριασμός (αλλά δεν μπορεί να γίνει εμβασμα λογω cc)

2. Κατα προτιμηση ολο το ποσό να μεταφερθεί στον αγγλικό

3. Υπαρχουν υποκαταστηματα ελληνικων τραπεζων στο Λονδινο, αυτά μπορουν να βοηθησουν στην προκειμενη; Με ποια διαδικασια;

4. Η επιλογή αποστολής μεσω paypal ειναι εφικτή, θεωρείται ομως και βιωσιμη λυση;

5. Στην ελλαδα συμφερει να το γυρισει σε συναλλαγμα κ να τα καταθεσει Αγγλία, ή να τα κανει συναλλαγμα στην Αγγλία; Κ αν ναι, μεσω τραπεζης ή αλλου ανταλλακτηριου;

Ευχαριστώ.

 

Αν εχει κανεις την ευγενή καλοσυνη να μου απαντησει μιας κ με καιει λιγο...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

xspy τους λέω να με συνδέσουν και γίνεται το ίδιο. Μισή ώρα στην αναμονή. Παίρνω το 2103260000.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μιλήσεις μαζί τους, μόνο υποθέσεις μπορεί να κάνουμε. Αυτοί έχουν όλα τα στοιχεία μπροστά τους.

 

Εγώ έχω από την Postcredit με 300 ευρώ όριο και 14.75% επιτόκιο την έχω στο όριο συνεχώς και πληρώνω την ελάχιστη καταβολή και όταν μαζευτούν καποια χρήματα μέσα παιρνω ένα δώρο στον ευατό μου και παλι στο οριο. :p Δεν είσαι ο μόνος dont worry :p

Αλλά εντάξει είμαι φοιτητής και χωρίς ατομικό εισόδημα.

Ναι ρε, απλά ρώτησα αν υπήρχε κάποιος που να του έληξε πρόσφατα μήπως υπάρχει ξέρω γω καμία πολιτική να μην ανανεωνουν τις φοιτητικές.

 

300€ όριο? :eek:

 

Ούτε ένα laptop με δόσεις δεν φτάνουν να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε στείλει ήδη μειλ σε άλλες τράπεζες.

Οι περισσότερες ζητούνε μινιμουμ καταθεση 100.000€ με τη μια.

πάρε το τραινάκι και πήγαινε Ολλανδία....

 

ανοίγουν ακομα λογαριασμό με λιγότερα χρήματα.....

 

https://www.abnamro.com/en/clients/expats-non-residents/private-account/index.html

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό ρώτησα νωρίτερα αν έχεις μπεί στο web banking μέσω τρίτου:p

Στα τμήματα που έχεις μιλήσει,δεν σε συνδέουν απευθείας οι ίδιοι? Καλείς την εξυπηρέτηση πελατών ή κατάστημα? Στην εξυπηρέτηση πελατών πάντα συνδέουν με το αρμόδιο τμήμα,αν καλείς σε κεντρικό τηλ καταστήματος,εκεί θέλει επιμονή και για να απαντήσουν άμεσα,είναι καλύτερα να δοκιμάζεις να αλλάζεις τους τελευταίους αριθμούς με 1-2 αριθμούς επιπλέον στο τηλ που καλείς:D

 

Ίσως το καλύτερο αποτέλεσμα είναι να ζητήσεις αναλυτικές διευκρινίσεις για να δείς ακριβώς τι έχει συμβεί και θα επιβεβαιώσεις αμέσως ότι δεν έχει προκύψει καμια δόλια ενέργεια απο την τράπεζα και τίποτα πολύπλοκο.

 

Αυτό θα κάνω αναγκαστικά, αλλά δε μπορώ ρε φίλε κάθε λίγο και λιγάκι στην τράπεζα. Όσο δεν έχω πάει σε όλη μου τη ζωή, πάω τώρα. Και θέλουν να κρατήσουμε τα χρήματά μας και μέσα. Όχι, θα πάρω τα εκατομύρια σπίτι μου. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει κανεις την ευγενή καλοσυνη να μου απαντησει μιας κ με καιει λιγο...

 

 

Συνάλλαγμα σίγουρα να μην κάνεις σε αεροδρόμια γιατί σε γδύνουν .

Σε τράπεζες με την παρούσα κατάσταση δεν ξέρω .

Ρωτά στα ανταλλακτήρια στην Ομόνοια , αλλιώς σε ανταλλακτήριο στο Λονδίνο , όχι στο αεροδρόμιο .

 

Με την υπάρχουσα νομοθεσία μπορείς να έχεις πάνω σου μεχρι 2000 όταν βγαίνεις απο την χώρα (ειναι να μην σου κάτσει....)

Λύσεις τύπου PayPal ή άλλα πορτοφόλια σου τρώνε προμήθειες .

 

Υπάρχει και η κάρτα e-coin σε GPB .

Αγοράζεις bitcoin και τα φορτώνεις στην κάρτα στο αγγλικό νόμισμα .

 

Δεν ειναι για πολλά αυτές οι επιλογές όμως.

 

Ανάλογα το ποσό που θες να βγάλεις τα σπας .

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

πάρε το τραινάκι και πήγαινε Ολλανδία....

 

ανοίγουν ακομα λογαριασμό με λιγότερα χρήματα.....

 

https://www.abnamro.com/en/clients/expats-non-residents/private-account/index.html

σε περαιτερω επικοινωνια για τον λόγο που δεν δεχονται το ανοιγμα λογαριασμου ενω μεχρι προχτες μας λεγανε οκ, προφασίστηκαν οτι δεν εχουμε σχέση με το Βέλγιο(ουτε έχουμε παντρευτει με κάποιον απο εκει, ουτε δραστηριοποιούμαστε στην χωρα).

Ο υπαλληλος που(για μενα ) εκανε τη γκαφα(δε μπορεις να λες σε καποιον ελα ταδε του μηνα,πληρούνται οι προυποθεσεις και μετα να του λες "ωπα ακυρο εκανα λαθος, δεν εισαι παντρεμενη με Βελγο) εστειλε ακομα ενα μειλ που αναφερει οτι θα ρωτησει τον ανωτερο του μηπως μπορει να γινει κατι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η wu στελνει λεφτα σε λογαριασμο του εξωτερικου(με το ΙΒΑΝ);
Link to comment
Share on other sites

Το εγκεκριμενη σε αναμονη δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα λαβεις και οριστικη εγκριση. Σχεδον ολες οι αιτησεις μεσω ιντερνετ γυρνανε σε εγκεκριμενη σε αναμονη. Μετα γινεται η σφαγη.

 

Από Εγκεκριμένη σε Αναμονή , σήμερα έγινε Εγκεκριμένη... Χωρίς να με έχουν πάρει βέβαια ακόμα τηλ να υπογράψω τη σύμβαση ή να τους στείλω τα δικαιολογητικά :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Από Εγκεκριμένη σε Αναμονή , σήμερα έγινε Εγκεκριμένη... Χωρίς να με έχουν πάρει βέβαια ακόμα τηλ να υπογράψω τη σύμβαση ή να τους στείλω τα δικαιολογητικά :wacko:

 

Χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω ειναι καλη εξελιξη αυτη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνάλλαγμα σίγουρα να μην κάνεις σε αεροδρόμια γιατί σε γδύνουν .

Σε τράπεζες με την παρούσα κατάσταση δεν ξέρω .

Ρωτά στα ανταλλακτήρια στην Ομόνοια , αλλιώς σε ανταλλακτήριο στο Λονδίνο , όχι στο αεροδρόμιο .

 

Με την υπάρχουσα νομοθεσία μπορείς να έχεις πάνω σου μεχρι 2000 όταν βγαίνεις απο την χώρα (ειναι να μην σου κάτσει....)

Λύσεις τύπου PayPal ή άλλα πορτοφόλια σου τρώνε προμήθειες .

 

Υπάρχει και η κάρτα e-coin σε GPB .

Αγοράζεις bitcoin και τα φορτώνεις στην κάρτα στο αγγλικό νόμισμα .

 

Δεν ειναι για πολλά αυτές οι επιλογές όμως.

 

Ανάλογα το ποσό που θες να βγάλεις τα σπας .

 

Ενταξει μιλαω για μαξιμουμ ετσι κ αλλιως 2000€.

Σκεφτομαι ακομα και τη western union. Θα μπορούσα ετσι;

Ξερω οτι αεροδρομιο εχει κερατιατικα κ εννοειται δεν πλησιαζω ..

Τα ανταλλακτηρια σε σχεση με τις τραπεζες για ενα ποσο οπως αυτο που αναφερω "τρωνε" πολλά;

 

Θελω την καλυτερη λυση με το λιγοτερο κοστος βλεπεις .. Γιατί δε μου περισσευουν.. Κ με κοπο τα εχω μαζεψει ακομα κ αυτα...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μιλαω για μαξιμουμ ετσι κ αλλιως 2000€.

Σκεφτομαι ακομα και τη western union. Θα μπορούσα ετσι;

Ξερω οτι αεροδρομιο εχει κερατιατικα κ εννοειται δεν πλησιαζω ..

Τα ανταλλακτηρια σε σχεση με τις τραπεζες για ενα ποσο οπως αυτο που αναφερω "τρωνε" πολλά;

 

Θελω την καλυτερη λυση με το λιγοτερο κοστος βλεπεις .. Γιατί δε μου περισσευουν.. Κ με κοπο τα εχω μαζεψει ακομα κ αυτα...

WU είναι 500€τον μηνα,βαζεις και αλλους να στειλουν και το παρακάμπτεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μιλαω για μαξιμουμ ετσι κ αλλιως 2000€.

 

Σκεφτομαι ακομα και τη western union. Θα μπορούσα ετσι;

 

Ξερω οτι αεροδρομιο εχει κερατιατικα κ εννοειται δεν πλησιαζω ..

 

Τα ανταλλακτηρια σε σχεση με τις τραπεζες για ενα ποσο οπως αυτο που αναφερω "τρωνε" πολλά;

 

 

 

Θελω την καλυτερη λυση με το λιγοτερο κοστος βλεπεις .. Γιατί δε μου περισσευουν.. Κ με κοπο τα εχω μαζεψει ακομα κ αυτα...

 

 

Εάν ειναι μεχρι 2000€ , απλα να τα έχεις μαζί σου .

Ρωτά την τράπεζα στην Αγγλία με τι τιμή και προμήθεια στα μετατρέπει και ανάλογα αποφασίζεις αν θα πας σε καποιο ανταλλακτήριο .

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Έως το τέλος του έτους είναι απολύτως εφικτό να αρθούν εντελώς τα capital controls εκτίμησε ο υπουργός Οικονομίας Ν, Χριστοδουλάκης προαναγγέλλοντας επτά κινήσεις ελαφρύνσεις των περιορισμών οι οποίες σύμφωνα με αρμόδιες πηγές, μπορεί να ισχύσουν από Δευτέρα:

1. Μεταφορά για τις επόμενες ημέρες του ημερήσιου ορίου ανά τράπεζα εφόσον αυτό δεν εξαντλείται (εβδομαδιαίως)

2. Εξυπηρέτηση αιτημάτων εισαγωγών έως 5.000 ευρώ από τις ίδιες τις τράπεζες

3. Δυνατότητα ανοίγματος τραπεζικού λογαριασμού από νέους φοιτητές εσωτερικού- εξωτερικού

4. Εντατικό ξεκαθάρισμα υποθέσεων που λιμνάζουν

5. Χαλάρωση στη δυνατότητα διαδικτυακών συναλλαγών με το εξωτερικό

6. Κωδικοποίηση πλαισίου κεφαλαιακών ελέγχων

7. Δυνατότητα υποψηφίων κομμάτων να ανοίξουν ειδικό λογαριασμό που θα πρέπει να κλείσουν μετά τις εκλογές. Θα διέπεται από τους ίδιους όρους κεφαλαιακών ελέγχων και θα αποτελεί "ευκαιρία απόλυτης τεκμηρίωσης των προεκλογικών δαπανών”.

Κίνητρα επαναφοράς κεφαλαίων

Ο υπουργός Οικονομίας προανήγγειλε και κίνητρα τα οποία θα φέρουν ξανά στις τράπεζες το "στρώμα capital”, όπως ανέφερε το χρήμα που αποσύρθηκε το τελευταίο χρόνο από τις τράπεζες. Προανήγγειλε επίσης σχέδιο διευκολύνσεων για δανειολήπτες.

Τέλος ζήτησε από τις τράπεζες να προβούν άμεσα σε μείωση των αλλεπάλληλων προμηθειών με τις οποίες επιβαρύνουν πολίτες και επιχειρήσεις λόγω των capital controls.

http://www.capital.gr/story/3059136/n-xristodoulakis-erxontai-7-3-allages-sta-capital-controls

Link to comment
Share on other sites

WU είναι 500€τον μηνα,βαζεις και αλλους να στειλουν και το παρακάμπτεις.

 

500 την εβδομαδα μηπως? Ετσι μου ειπαν σε ενα πρακτοριο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...