Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Πράγματι 10-15 μέρες ήταν πολλές!Δεν θα έπρεπε να ξεπερνούν τις 7 όπως αναφέρει και στις πληροφορίες.Σού έδωσαν κάποια εξήγηση σχετικά με το τι είχε συμβεί συγκεκριμένα?

 

Δεν μου εδωσαν καποια απαντηση. Μου ειπαν θα εξετασουν το αιτημα. Σε λιγες ωρες μπηκαν ολοι οι ποντοι και 2000 δωρακι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:( - 2 απανωτες ηττες αποψε (!) μια με προπληρωμενη mastercard Πειραιως και μια με maestro Εθνικης,το αγγλικο μαγαζι δεν τις δεχοταν με τιποτα, ειμαι με τα μουτρα ως το πατωμα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:( - 2 απανωτες ηττες αποψε (!) μια με προπληρωμενη mastercard Πειραιως και μια με maestro Εθνικης,το αγγλικο μαγαζι δεν τις δεχοταν με τιποτα, ειμαι με τα μουτρα ως το πατωμα (!)

 

και αύριο μέρα είναι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις μετα τις τελευταιες αλλαγες στα cc και την ΠΝΠ να κανει αγορες απο aliexpress με οποιαδηποτε ελληνικη χρεωστικη καρτα? Επισης αν ξερει καποιος να μου απαντησει αν γινεται να φορτωσω απο ελλαδα σε ελληνικο ΑΤΜ μια καρτα της barclays και να πληρωσω μεσω αυτης? τυγχανει να ειναι αυτες τις μερες ο ξαδερφος της γυναικας (που σπουδαζει αγγλια) για διακοπες εδω οποτε μαλλον σκεφτομαι να το εκμεταλλευτω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις μετα τις τελευταιες αλλαγες στα cc και την ΠΝΠ να κανει αγορες απο aliexpress με οποιαδηποτε ελληνικη χρεωστικη καρτα? Επισης αν ξερει καποιος να μου απαντησει αν γινεται να φορτωσω απο ελλαδα σε ελληνικο ΑΤΜ μια καρτα της barclays και να πληρωσω μεσω αυτης? τυγχανει να ειναι αυτες τις μερες ο ξαδερφος της γυναικας (που σπουδαζει αγγλια) για διακοπες εδω οποτε μαλλον σκεφτομαι να το εκμεταλλευτω :lol:

 

Δεν έχω δει κανένα να έχει καταφέρει να κάνει αγορες απο aliexpress με Ελληνική κάρτα. Ξέχασε το προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Έχω την χρεωστική της Εθνικής "EΘΝΟCASH PLUS MAESTRO" και λήγει το 2018 . Αν πάω σε ένα υποκατάστημα και ζητήσω να μου την αλλάξουν με την καινούρια Mastercard χρεωστική που δίνουν θα με χρεώσουν την αλλάγη; Επίσης το web banking της Εθνικής έχει χρέωση;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κανένα να έχει καταφέρει να κάνει αγορες απο aliexpress με Ελληνική κάρτα. Ξέχασε το προς το παρον

Μια από τα ίδια, πολλές προσπάθειες μηδέν αποτέλεσμα:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την χρεωστική της Εθνικής "EΘΝΟCASH PLUS MAESTRO" και λήγει το 2018 . Αν πάω σε ένα υποκατάστημα και ζητήσω να μου την αλλάξουν με την καινούρια Mastercard χρεωστική που δίνουν θα με χρεώσουν την αλλάγη; Επίσης το web banking της Εθνικής έχει χρέωση;

Καπου εχω βαλει του πατερα μου την καρτα μεσα στο σπιτι και δεν θυμαμαι που ειναι για να την βρω, τον εστειλα σε ενα καταστημα και εβγαλε καινουρια καρτα χωρις χρεωση.

Για το web banking δεν γνωριζω, το ειχα ανοιξει πριν χρονια και μου ειχαν δωσει και token. Πριν απο εναν μηνα περιπου εκανε web banking ενας φιλος μου και δεν του εδωσαν token, ο κωδικος ερχεται σε sms αντι για το token

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχω την χρεωστική της Εθνικής "EΘΝΟCASH PLUS MAESTRO" και λήγει το 2018 . Αν πάω σε ένα υποκατάστημα και ζητήσω να μου την αλλάξουν με την καινούρια Mastercard χρεωστική που δίνουν θα με χρεώσουν την αλλάγη; Επίσης το web banking της Εθνικής έχει χρέωση;

 

Μπορείς να ζητήσεις νέα. Κι εγώ την άλλαξα πιο νωρίς, χωρίς φυσικά επιβάρυνση. Όσο για το web banking να κάνεις. Τρομερή ευκολία. Θυμάμαι μου είχαν χρεώσει 7 ευρώ για το μηχανηματάκι που βγάζει κωδικούς. Επίσης την καινούργια κάρτα τη ζητάς κ μέσω του web banking.

Link to comment
Share on other sites

η παρουσα κατασταση δεν προκειται να αλλαξει απο την μια μερα στην αλλη.

πρεπει να ξεχασετε της αγορες απο το εξωτερικο οπως παλια.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 2-3 μέρες να εξοφλήσω δική μου πιστωτική Visa της Εθνικής μέσω του web banking της. Η συναλλαγή αποτυγχάνει συνέχεια. Στο ημερολόγιο χρήστη φαίνεται αιτιολογία "Εξόφληση πιστωτικής κάρτας τρίτου" και "REQ FUNCTION TEMPORARY UNAVAILABLE" ή κάτι τέτοιο. Το περίεργο είναι ότι η κάρτα είναι δική μου. Από την άλλη, εδώ και 15 μέρες το υπομενού των καρτών λειτουργεί περίεργα (στο μενού μιας κάρτας πατάς "γρήγορη εξόφληση" και ανοίγει η λίστα με τις συναλλαγές αντί να σε πάει στην καρτέλα εξόφλησης").

Τελικά, κατάφερα να εξοφλήσω την κάρτα από άλλο μενού "θέλω να πληρώσω">"πιστωτικές κάρτες">"δική μου".

Ξέρει κανείς κάτι; Του έχει τύχει το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 2-3 μέρες να εξοφλήσω δική μου πιστωτική Visa της Εθνικής μέσω του web banking της. Η συναλλαγή αποτυγχάνει συνέχεια. Στο ημερολόγιο χρήστη φαίνεται αιτιολογία "Εξόφληση πιστωτικής κάρτας τρίτου" και "REQ FUNCTION TEMPORARY UNAVAILABLE" ή κάτι τέτοιο. Το περίεργο είναι ότι η κάρτα είναι δική μου. Από την άλλη, εδώ και 15 μέρες το υπομενού των καρτών λειτουργεί περίεργα (στο μενού μιας κάρτας πατάς "γρήγορη εξόφληση" και ανοίγει η λίστα με τις συναλλαγές αντί να σε πάει στην καρτέλα εξόφλησης").

Τελικά, κατάφερα να εξοφλήσω την κάρτα από άλλο μενού "θέλω να πληρώσω">"πιστωτικές κάρτες">"δική μου".

Ξέρει κανείς κάτι; Του έχει τύχει το ίδιο;

Οι προσπάθειες πληρωμής έγιναν όλες στην ίδια ώρα? Σχετικά με το αποτέλεσμα στην επιλογή Γρήγορη Εξόφληση,δοκίμασες με άλλο browser?

Link to comment
Share on other sites

Οι προσπάθειες έγιναν σε διαφορετικές ώρες και μέρες (2-3 προσπάθειες κάθε φορά). Ούτε με τον Edge λειτουργεί σωστά το μενού εξόφλησης. Εσύ έχεις ιδία άποψη;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 2-3 μέρες να εξοφλήσω δική μου πιστωτική Visa της Εθνικής μέσω του web banking της. Η συναλλαγή αποτυγχάνει συνέχεια. Στο ημερολόγιο χρήστη φαίνεται αιτιολογία "Εξόφληση πιστωτικής κάρτας τρίτου" και "REQ FUNCTION TEMPORARY UNAVAILABLE" ή κάτι τέτοιο. Το περίεργο είναι ότι η κάρτα είναι δική μου. Από την άλλη, εδώ και 15 μέρες το υπομενού των καρτών λειτουργεί περίεργα (στο μενού μιας κάρτας πατάς "γρήγορη εξόφληση" και ανοίγει η λίστα με τις συναλλαγές αντί να σε πάει στην καρτέλα εξόφλησης").

Τελικά, κατάφερα να εξοφλήσω την κάρτα από άλλο μενού "θέλω να πληρώσω">"πιστωτικές κάρτες">"δική μου".

Ξέρει κανείς κάτι; Του έχει τύχει το ίδιο;

 

Μηπως εμπίπτει στην απαγόρευση εξόφλησης δανείων κλπ λόγω cc;Δεν θα μου έκανε εντύπωση να τα μπέρδεψαν.

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε χρειαζονται 28.000 ποντοι για εισιτηριο εξωτερικου με εξαργυρωση μπονους ποντων με καρτες alpha bank? δεν ηταν λιγοτεροι ποντοι? ποτε τους αυξησαν?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ εδώ και 2-3 μέρες να εξοφλήσω δική μου πιστωτική Visa της Εθνικής μέσω του web banking της. [...] "Εξόφληση πιστωτικής κάρτας τρίτου" και "REQ FUNCTION TEMPORARY UNAVAILABLE" ή κάτι τέτοιο. Το περίεργο είναι ότι η κάρτα είναι δική μου. [...]

Τελικά, κατάφερα να εξοφλήσω την κάρτα από άλλο μενού "θέλω να πληρώσω">"πιστωτικές κάρτες">"δική μου".

 

Μα εφόσον η κάρτα είναι δική σου γιατί προσπάθησες να την πληρώσεις από την επιλογή εξόφλησης καρτών τρίτων; Μου φαίνεται απολύτως φυσιολογική η ενέργεια του e-banking, εφόσον είναι δική σου η κάρτα να πρέπει να πας στην επιλογή "δική μου".

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε χρειαζονται 28.000 ποντοι για εισιτηριο εξωτερικου με εξαργυρωση μπονους ποντων με καρτες alpha bank? δεν ηταν λιγοτεροι ποντοι? ποτε τους αυξησαν?

Κάνε μια μεταφορά σε Aegean Visa να γίνουν μίλια.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια μεταφορά σε Aegean Visa να γίνουν μίλια.

 

βασιλη τι οφελος θα εχω με αυτο που προτεινεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα εισιτηρια εξωτερικού με μίλια ξεκινάνε από 7000 πόντους χωρίς βαλίτσα και 9000 με βαλίτσα.

Αλλά για Μόσχα είναι 13800 ( αντί για το πάγιο 14.000 ) και για Λονδίνο νομίζω είναι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

επιπλέον τα μίλια δεν λήγουν κάθε 2 χρόνια όπως με τους bonus πόντους...;)

από τότε που το παρα΄*χ*σαν με την αύξηση των πόντων εξαργύρωσης, ειδικά με την βενζίνη, μάζευα άπειρους πόντους και άρχισαν να λήγουν...έβγαλα πρόσφατα και μια bonus aegean visa , τους μετέφερα όλους εκεί και ήδη απολαμβάνω δωρεάν ταξίδια :)

Link to comment
Share on other sites

επιπλέον τα μίλια δεν λήγουν κάθε 2 χρόνια όπως με τους bonus πόντους...;)

από τότε που το παρα΄*χ*σαν με την αύξηση των πόντων εξαργύρωσης, ειδικά με την βενζίνη, μάζευα άπειρους πόντους και άρχισαν να λήγουν...έβγαλα πρόσφατα και μια bonus aegean visa , τους μετέφερα όλους εκεί και ήδη απολαμβάνω δωρεάν ταξίδια :)

 

Αυτο δεν ειναι προβλημα. Μεταφερεις τους ποντους σε αλλη καρτα bonus και επειδη λογιζονται σαν νεοαποκτηθεντες ληγουν σε 2 χρονια απο την μερα της μεταφορας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορουν να μεταφερθουν οι ποντοι σε καρτα αλλου κατοχου;
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δλδ παιδια τι προτεινετε;

 

Εγω εχω καρτα μελους της aegean με καποιους ποντους μαζεμενους για δωρεαν ταξιδι εσωτερικου.

Εχω και amex της alpha (χρεωστική). Μαζευω ποντους τους εξαργυρωνω κυριως σε hol λογαριασμό.

Στα άμεσα πλανα θα ταξιδευω συχνά εξω-εσω.

Μπορω να κανω κατι με καποια αλλη καρτα;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εχω να χρησιμοποιησω την καρτα πριν τα cc.

αυριο μπορω να κανω αναληψη τα 420 ευρω? αν οχι, μεχρι ποσα μπορω να βγαλω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...