Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

όπως έβαλα και στα χρωστούμενα που είχα στην εφορία τα οποία και εξόφλησα με 6 άτοκες δόσεις βάζοντας την δόση κάθε μήνα από την χρεωστική μου κάρτα :D

 

Δοσεις σε χρεωστικη καρτα πρωτη φορα ακουω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς;; Και έφαγα τον κόσμο να ψάχνω να βρω γιατί τόσες μέρες δεν κάνει αποδεκτή το Paypal την Visa κάρτα από την Πειραιώς! Ήμουν έτοιμος να τους πάρω τηλέφωνο αύριο.

 

Ακριβώς το ίδιο μήνυμα με τον φίλο παραπάνω μου βγάζει.

 

Και αλλοι γνωστοι μου εχουν προβλημα.αν ξαναγινει αγορα ειτε απο μενα ειτε απο αλλους και περασει θα ενημερωσω.στο αμαζον τελικα εβαλα eurobank για να ψωνισω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποια χρεωστική κάρτα που να γίνεται δεκτή από το PayPal και το Google wallet; Είχα αυτή της probank αλλά αυτή μας άφησε χρόνους και μου φαίνεται υπερβολικό να δίνω 2 ευρώ για κάθε μικροποσό που θα βάζω και θα βγάζω που ζητάνε κάποιες τράπεζες.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποια χρεωστική κάρτα που να γίνεται δεκτή από το PayPal και το Google wallet; Είχα αυτή της probank αλλά αυτή μας άφησε χρόνους και μου φαίνεται υπερβολικό να δίνω 2 ευρώ για κάθε μικροποσό που θα βάζω και θα βγάζω που ζητάνε κάποιες τράπεζες.

 

Λογικά όλες οι χρεωστικές που είναι δεκτές στις συναλλαγές μέσω internet..alpha κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλες οι χρεωστικές που είναι δεκτές στις συναλλαγές μέσω internet..alpha κλπ...

 

Ούτε της Εθνικής, ούτε του Ταχυδρομικού ταμιευτηρίου γίνονται δεκτές (δεν υποστηρίζουν τέτοιες υπηρεσίες). Δε θέλω να μπλέξω με prepaid. Αν ξερει και χρησιμοποιεί κανείς καμία χρεωστική θα με υποχρέωνε να μου το πει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δοσεις σε χρεωστικη καρτα πρωτη φορα ακουω.

 

Μπήκαν οι δόσεις αυτόματα από την εφορία χωρίς να μου πουν κάτι.Απλά η μόνη ενημέρωση που είχα από ΔΟΥ ήταν ότι χρωστάω κάποια χρήματα.Εγώ τα πλήρωσα μέσω της χρεωστικής μου μέσω ebanking :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν οι δόσεις αυτόματα από την εφορία χωρίς να μου πουν κάτι.Απλά η μόνη ενημέρωση που είχα από ΔΟΥ ήταν ότι χρωστάω κάποια χρήματα.Εγώ τα πλήρωσα μέσω της χρεωστικής μου μέσω ebanking :)

Κάπου έχεις μπερδευτεί...!

 

Οι δόσεις βγαίνουν σε όλους αυτόματα.

Από 'κει και πέρα, μόλις πάρεις την ταυτότητα οφειλής μπορείς να πληρώσεις όλο το ποσό ('η τις δόσεις) με οποίον τρόπο θέλεις.

 

Εσύ επέλεξες χρεωστική, άλλος θα πήγαινε στο ταμείο της τράπεζας, άλλος μέσω πιστωτικής κλπ.

 

Μέσω όμως πιστωτικής, μπορείς να ξεχρεώσεις τις δόσεις σου στην εφορία (σε δόσεις μάλιστα!), ώστε να ΜΗΝ χρωστάς στην εφορία αλλά στην τράπεζα.

Ε αυτό με χρεωστική δεν γίνεται. Αυτό λένε τα παιδιά...

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχεις μπερδευτεί...!

 

Οι δόσεις βγαίνουν σε όλους αυτόματα.

Από 'κει και πέρα, μόλις πάρεις την ταυτότητα οφειλής μπορείς να πληρώσεις όλο το ποσό ('η τις δόσεις) με οποίον τρόπο θέλεις.

 

Εσύ επέλεξες χρεωστική, άλλος θα πήγαινε στο ταμείο της τράπεζας, άλλος μέσω πιστωτικής κλπ.

 

Μέσω όμως πιστωτικής, μπορείς να ξεχρεώσεις τις δόσεις σου στην εφορία (σε δόσεις μάλιστα!), ώστε να ΜΗΝ χρωστάς στην εφορία αλλά στην τράπεζα.

Ε αυτό με χρεωστική δεν γίνεται. Αυτό λένε τα παιδιά...

 

Ναι σίγουρα σωστά...γιατί να μην βγαίνει έτσι και η ταυτότητα οφειλης για τα τέλη?Ώστε να μπορεί φυσικά όποιος θελήσει να τα πληρώσει σε δόσεις.Δεν έχουμε όλοι την οικονομική δυνατότητα αυτή τη στιγμή να τα πληρώσουμε εφάπαξ...Αυτό ρωτάω...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποια χρεωστική κάρτα που να γίνεται δεκτή από το PayPal και το Google wallet; Είχα αυτή της probank αλλά αυτή μας άφησε χρόνους και μου φαίνεται υπερβολικό να δίνω 2 ευρώ για κάθε μικροποσό που θα βάζω και θα βγάζω που ζητάνε κάποιες τράπεζες.

 

ολες οι κάρτες που φέρουν τα λογότυπα Visa, MasterCard, AmericanExpress, Discover (για paypal)

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα σωστά...γιατί να μην βγαίνει έτσι και η ταυτότητα οφειλης για τα τέλη?Ώστε να μπορεί φυσικά όποιος θελήσει να τα πληρώσει σε δόσεις.Δεν έχουμε όλοι την οικονομική δυνατότητα αυτή τη στιγμή να τα πληρώσουμε εφάπαξ...Αυτό ρωτάω...

 

Τέλη κυκλοφορίας λες?

 

Φυσικά και βγαίνει ταυτότητα οφειλής. Μπες στο taxis, βρες την ταυτότητα οφειλής σου, και μετά με την πιστωτική μπορείς να το πληρώσεις σε δόσεις (μέσω livepay.gr, easypay.gr κλπ).

 

(Κι εγώ έτσι θα το κάνω τέλος του χρόνου. Θα το βάλω σε 3 δόσεις, δηλαδή 1η δόση 30 Ιανουαρίου και τελευταία δόση στις 30 Μαρτίου...)

 

 

Χωρίς πιστωτική όμως δεν γίνεται, καθώς δεν βγαίνουν δόσεις για τα τέλη :(

Δεν ξέρω γιατί δεν το έκαναν έτσι :(

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι τελικα πολυ μεγαλο εργαλειο η πιστωτικη

 

Με την προϋπόθεση ότι έχεις φτιάξει πίνακες στο excel για το τι χρωστάς, πόσα λεφτά είναι κάθε μήνα, υπόλοιπο κάρτας κλπ.

Να μην φας τόκο ούτε για μία μέρα!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

προλαβαίνω να βγάλω πιστωτική για να πληρώσω τα τέλη σε δόσεις?

τι θα πρέπει να προσκομίσω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ολες οι κάρτες που φέρουν τα λογότυπα Visa, MasterCard, AmericanExpress, Discover (για paypal)

 

Αυτή του ταχυδρομικού ταμιευτηρίου γράφει Visa electron αλλά δεν... Καμία άλλη σίγουρη έχουμε;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτή του ταχυδρομικού ταμιευτηρίου γράφει Visa electron αλλά δεν... Καμία άλλη σίγουρη έχουμε;

 

Σίγουρη είναι η χρεωστική visa της alpha bank.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρη είναι η χρεωστική visa της alpha bank.

 

Θα δοκιμάσω την τύχη μου και μ' αυτήν.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

προλαβαίνω να βγάλω πιστωτική για να πληρώσω τα τέλη σε δόσεις?

τι θα πρέπει να προσκομίσω?

 

Εκκαθαριστικο, βεβαιωση μισθοδοσιας οτι εργαζεσαι, φωτοτυπια ταυτοτητος, ενα λογαριασμο ΔΕΚΟ (ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ) που να ειναι στο ονομα σου και να πιστοποιει που μενεις και να συμπληρωσεις την αιτηση στο καταστημα.Το θεμα ειναι οτι για να βγει μια καρτα πρεπει να περασει συνηθως κανενας μηνας το λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εκκαθαριστικο, βεβαιωση μισθοδοσιας οτι εργαζεσαι, φωτοτυπια ταυτοτητος, ενα λογαριασμο ΔΕΚΟ (ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ) που να ειναι στο ονομα σου και να πιστοποιει που μενεις και να συμπληρωσεις την αιτηση στο καταστημα.Το θεμα ειναι οτι για να βγει μια καρτα πρεπει να περασει συνηθως κανενας μηνας το λιγοτερο.

 

Φυσικά βεβαίωση μισθοδοσίας δεν έχω οπότε το ζήτημα είναι άκυρο...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδή ενδιαφέρομαι να βγάλω μια προπληρωμένη κάρτα ώστε έπειτα να την συνδέσω με paypal , ποια τράπεζα θα μου προτείνατε έπειτα από όλες τις συγχωνεύσεις που έχουν γίνει στον τραπεζικό τομέα ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδή ενδιαφέρομαι να βγάλω μια προπληρωμένη κάρτα ώστε έπειτα να την συνδέσω με paypal , ποια τράπεζα θα μου προτείνατε έπειτα από όλες τις συγχωνεύσεις που έχουν γίνει στον τραπεζικό τομέα ?

 

Attica bank

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Την είχα δει αυτή αλλά δεν υπάρχει στο Αίγιο , άλλη ?

 

Νομίζω ότι θα ήταν πιο εύκολο εάν μας έλεγες ποιες τράπεζες υπάρχουν στο Αίγιο για να διαλέξουμε την απάντηση και να μην πηγαίνουμε στα τυφλά...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

εθνική

Πειραιώς

μιλενιουμ

προ μπανκ νομίζω γίνεται εθνική

μαρφιν

αλφα

ταχυδρομικο ταμιευτηριο

ευρωμπανκ

εμπορικη

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε λογάριθμο καταθέσεων στην alpha, βγάλε κάρτα ανάληψης visa και λειτούργησε την όπως θα έκανες και με την prepaid. Η καλύτερη λύση ;)
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε λογάριθμο καταθέσεων στην alpha, βγάλε κάρτα ανάληψης visa και λειτούργησε την όπως θα έκανες και με την prepaid. Η καλύτερη λύση ;)

 

Επειδή ρώτησα την Παρασκευή, θα χρειαστεί και μια αρχική κατάθεση 300 ευρώ.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...