Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ψάχνω να βρω στην ιστοσελίδα της Probank το κόστος και τη διαδικασία για την ενεργοποίηση του e-banking αλλά δεν έχει απολύτως τίποτα. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το USB που δίνουν και τι χρειάζεται για να ζητήσω την ενεργοποίηση της υπηρεσίας?
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω στην ιστοσελίδα της Probank το κόστος και τη διαδικασία για την ενεργοποίηση του e-banking αλλά δεν έχει απολύτως τίποτα. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το USB που δίνουν και τι χρειάζεται για να ζητήσω την ενεργοποίηση της υπηρεσίας?

Το USB δεν κοστίζει κάτι (για λογαριασμό μοσθοδοσίας που έχω εγώ). Η διαδικασία είναι απλή και άμεση. Πας στο υποκατάστημα και ζητάς την ενεργοποίηση του E-banking. Σου δίνουν το USB και κωδικούς, και μετά από μια διαδικασία εγκατάστασης του USB στον υπολογιστή σου, προχωράς στην είσοδο κανονικά.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

παίδες να σας ρωτήσω,ξέρετε για κρατήσεις στον οσε μέσω ίντερνετ τι χρεωστικές δέχονται; εννοώ ποιας τράπεζας;

παίρνω στον οσε και δεν απαντάει κανένας...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

παίδες να σας ρωτήσω,ξέρετε για κρατήσεις στον οσε μέσω ίντερνετ τι χρεωστικές δέχονται; εννοώ ποιας τράπεζας;

παίρνω στον οσε και δεν απαντάει κανένας...

 

Μεσα απο το site του οσε; Δεν νομιζω να τιθεται θεμα τραπεζας. Μονο αν η χρεωστικη σου γινεται δεκτη

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα σημερα ενα κινητο αξιας 550 ευρω σε 12 ατοκες δοσεις τωρα ομως αποφασισα οτι θελω ορημανση δοσεων. θα παρω επιστροφη 2% Σαν εκπτωση στο λογαριασμο cosmote η οχι?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα σημερα ενα κινητο αξιας 550 ευρω σε 12 ατοκες δοσεις τωρα ομως αποφασισα οτι θελω ορημανση δοσεων. θα παρω επιστροφη 2% Σαν εκπτωση στο λογαριασμο cosmote η οχι?

 

Με πια κάρτα το αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πάρεις .

Τι είναι η ωρίμανση δόσεων;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Είναι η διαδικασία που ζητάς να γίνει απο την τράπεζα με σκοπό την ολική εξόφληση του ποσού που χρωστάς. Στην συγκεκριμμένη περίπτωση ο φίλος ζητάει οι 12 υπολειπόμενες δόσεις να γίνουν μια και να πληρωθεί το ολικό ποσό.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

ποια καρτα ειναι η πιο συμφερουσα για επιστροφη-μπονους για πρατηρια βενζινης?(εκει κανω τα περισσοτερα εξοδα,οποτε κριμα ειναι να μην παιρνω κατι πισω)

παιζει να γινεται και απο χρεωστικη??

Link to comment
Share on other sites

ποια καρτα ειναι η πιο συμφερουσα για επιστροφη-μπονους για πρατηρια βενζινης?(εκει κανω τα περισσοτερα εξοδα,οποτε κριμα ειναι να μην παιρνω κατι πισω)

παιζει να γινεται και απο χρεωστικη??

 

Αν έχεις cosmote βγάλε την cosmote Mastercard. Θα παίρνεις 3% στο πρόγραμμα "επιστροφή" από ΕΚΟ και επιπλέον 2%+ΦΠΑ έκπτωση στον λογαριασμό σου. Αν μάλιστα έχεις και ΟΤΕ σταθερό τηλέφωνο, τότε παίρνεις 1,5%+ΦΠΑ στον κάθε λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

ποια καρτα ειναι η πιο συμφερουσα για επιστροφη-μπονους για πρατηρια βενζινης?(εκει κανω τα περισσοτερα εξοδα,οποτε κριμα ειναι να μην παιρνω κατι πισω)

παιζει να γινεται και απο χρεωστικη??

 

Η Citibank δίνει 3 % επιστροφή στα πρατήρια Shell . Για τους πρώτους 6 μήνες δίνει 6% επιστροφή σύμφωνα με την τρέχουσα προσφορά

Οι κάρτες της Εθνικής δίνουν 3% στα πρατήρια Shell

Οι κάρτες Eurobank 3% Στην EKO

Τέλος με τις κάρτες της ALPHA έχεις 4πλούς ή 5πλούς ή 8πλούς πόντους στην ΒΡ.

Link to comment
Share on other sites

Η Citibank δίνει 3 % επιστροφή στα πρατήρια Shell . Για τους πρώτους 6 μήνες δίνει 6% επιστροφή σύμφωνα με την τρέχουσα προσφορά

Οι κάρτες της Εθνικής δίνουν 3% στα πρατήρια Shell

Οι κάρτες Eurobank 3% Στην EKO

Τέλος με τις κάρτες της ALPHA έχεις 4πλούς ή 5πλούς ή 8πλούς πόντους στην ΒΡ.

 

Εκο και Ελιν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμπλήρωση

Να σημειώσω επίσης ότι οι κάρτες Go της Εθνικής έχουν έκπτωση 3% Και στην SHELL και στην EKO.

Link to comment
Share on other sites

Της Πειραιώς τίποτα. Περίεργο μου φαίνεται να μη δίνουν τουλάχιστον στις επιχειρήσεις του Βαρδινογιάννη (Shell, AVIN).
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Της Πειραιώς τίποτα. Περίεργο μου φαίνεται να μη δίνουν τουλάχιστον στις επιχειρήσεις του Βαρδινογιάννη (Shell, AVIN).

 

Όντως, η Πειραιώς έχει μείνει πολύ πίσω στις προσφορές χρεωστικών καρτών. Δεν σου δίνει κανένα κίνητρο. Ευτυχώς μας αποζημιώνει με τα επιτόκια στους λογαριασμούς!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις cosmote βγάλε την cosmote Mastercard. Θα παίρνεις 3% στο πρόγραμμα "επιστροφή" από ΕΚΟ και επιπλέον 2%+ΦΠΑ έκπτωση στον λογαριασμό σου. Αν μάλιστα έχεις και ΟΤΕ σταθερό τηλέφωνο, τότε παίρνεις 1,5%+ΦΠΑ στον κάθε λογαριασμό.

cosmote έχω ,whats up όμως

Η Citibank δίνει 3 % επιστροφή στα πρατήρια Shell . Για τους πρώτους 6 μήνες δίνει 6% επιστροφή σύμφωνα με την τρέχουσα προσφορά

Οι κάρτες της Εθνικής δίνουν 3% στα πρατήρια Shell

Οι κάρτες Eurobank 3% Στην EKO

Τέλος με τις κάρτες της ALPHA έχεις 4πλούς ή 5πλούς ή 8πλούς πόντους στην ΒΡ.

άρα η citibank είναι αυτή τη στιγμή η πιό συμφέρουσα(?)

shell ψιλοσυμφαιρει γιατι παιρνεις και ποντους(για προιοντα απο το μαρκετ που εχει το εκαστοτε πρατηριο)

Όντως, η Πειραιώς έχει μείνει πολύ πίσω στις προσφορές χρεωστικών καρτών. Δεν σου δίνει κανένα κίνητρο. Ευτυχώς μας αποζημιώνει με τα επιτόκια στους λογαριασμούς!

η αληθεια ειναι οτι στην πειραιως ειναι ο βασικος μου λογαριασμος και δυστηχως μαλλον θα πρεπει να ανοιξω ακόμα έναν λογαριασμό μιας και έχω έναν ακόμα στην εθνικη.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα σε πρατήριο Aegean ότι υπάρχει επιστροφή 5% με κάρτες της marfin.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι, εχω μια καρτα αναληψης ατμ eurobank euroline debit maestro. Αυτη ειναι χρεωστικη? Δηλαδη καθε καρτα αναληψης ατμ ειναι ταυτοχρονα και χρεωστικη? (δηλ. μπορω να την χρησιμοποιω σε σουπερ μαρκετ, βενζιναδικα, κτλ) ?

Και αν ναι, τοτε ποια η διαφορα με καποιον που εχει πιστωτικη και κανει αγορες χρεωνοντας τον τραπεζικο του λογαριασμο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.Λογικα αυτο που θα ρωτησω εχει απαντηθει αλλα ειναι απειρες οι σελιδες για να το ψαξω.

 

Θελω λοιπον να κανω ενα λογαριασμο στο paypal.Εχω 2 καρτες.

Η μια ειναι η Eθνοcash plus η οποια ειναι Maestro και δε την δεχεται απο οτι καταλαβα.

Η αλλη ειναι μια Visa Electron απο ΤΤ,στην οποια μου βγαζει

 

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

 

Επειδη εχω λοιπον μικρη εμπειρια με τραπεζες και καρτες και επειδη δεν θελω να ανοιξω κι αλλο λογαριασμο σε αλλη τραπεζα γι αυτη τη δουλεια.Υπαρχει καποιος τροπος να μου δωσουν σε καποια απο αυτες τις 2 τραπεζες μια καρτα η οποια να ειναι για αναληψεις αλλα ταυτοχρονα να μπορω να την χρησιμοποιησω και στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.Λογικα αυτο που θα ρωτησω εχει απαντηθει αλλα ειναι απειρες οι σελιδες για να το ψαξω.

 

Θελω λοιπον να κανω ενα λογαριασμο στο paypal.Εχω 2 καρτες.

Η μια ειναι η Eθνοcash plus η οποια ειναι Maestro και δε την δεχεται απο οτι καταλαβα.

Η αλλη ειναι μια Visa Electron απο ΤΤ,στην οποια μου βγαζει

 

 

 

Επειδη εχω λοιπον μικρη εμπειρια με τραπεζες και καρτες και επειδη δεν θελω να ανοιξω κι αλλο λογαριασμο σε αλλη τραπεζα γι αυτη τη δουλεια.Υπαρχει καποιος τροπος να μου δωσουν σε καποια απο αυτες τις 2 τραπεζες μια καρτα η οποια να ειναι για αναληψεις αλλα ταυτοχρονα να μπορω να την χρησιμοποιησω και στο paypal?

Καταρχή πρέπει να ρωτήσεις στο ΤΤ γιατί δεν εγκρίθηκε η συναλλαγή.

Δεύτερο: πρέπει να αρχίσεις να αποκτάς εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...