Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

pektis7 καταλαβα πολυ καλα τι ειπες.και συμφωνησα και εγω μαζι σου ως προς την λειτουργια της πιστωτικης σαν χρεωστικη.μαλλον ομως φιλε δεν καταλαβες τι εγραψα εγω.οτι ναι μεν μπορεις να την χρησιμοποιησεις την πιστωτικη σαν χρεωστικη με οτι ποσο θελεις αλλα δεν ειναι ασφαλες οσο η χρεωστικη .και εξηγω...

στην χρεωστικη θα σου κλεψει το ποσο που εχεις ολο και μετα του ειναι αχρηστη.πρεπει να πας να ξαναβαλεις χρηματα για να μπορει να στα ξανακλεψει.ομως εσυ οταν πας να κανεις αναληψη θα δεις αδειο τον λογαριασμο σου και θα το μυριστεις.τι εχεις χασει λοιπον?ενα ποσο που ειχες μεσα.

στην πιστωτικη εκτος απο χρεωστικη ,μπορει να κανει αγορες καθε μερα με ολο το ποσο που εχεις ορισει γιατι μπορει να την χρησιμοποιησει και σαν πιστωτικη με τους κωδικους σου.καθε μερα δλδ θα πιστωνει το ανωτατο οριο που εχεις ορισει.γιαυτην την διαφορα στην ασφαλεια μιλαω.

ως προς το τελευταιο σχολιο σου συμφωνω εκτος απο την υποκλοπη που οπως λεει και ο βασιλης και σου εξηγησα και εγω παραπανω ειναι μειονεκτημα τελικα αν σου τυχει.

 

Πρωτοπόρε άστο το άθλημα με τις κάρτες δεν το κατέχεις. Καιι μόνο από αυτά που διάβασα έβαλα τα γέλια. Υποτίθεται ότι ένας που ασχολείται σοβαρά με τον λογαριασμό του, τον παρακολουθεί online ή ενημερώνεται με alerts. Το ίδιο και τις κινήσεις της κάρτας του. Εσύ περίμενε να πας να κάνεις ανάληψη, για να δεις αν έχει χρήματα μέσα :D

Το άλλο με το πιστωτικό όριο είναι ακόμα πιο αστείο και δείχνει ότι δεν ξέρεις πως όταν κάποιος φτάσει το πιστωτικό όριο, δεν μπορεί να κάνει περαιτέρω συναλλαγές ή στην περίπτωση της eurobank μου είχε τύχει παλιά και με πήραν τηλέφωνο. Εκτός και αν εννοείς ότι αυτός που θα σου κλεψει την κάρτα, θα την πληρώνει κιόλας για να μπορεί να κάνει και άλλες αγορές :D

Τσάμπα τσακωνόμαστε. Δεν γνωρίζεις τα βασικά.

Link to comment
Share on other sites

@Vasileios

Έκανες συχνά αγορές μέσω ίντερνετ; Μήπως είχες δώσει τον αριθμό της κάρτας σου σε κανένα περίεργο site; Δέκα χρόνια χρησιμοποιώ κάρτες και στο ίντερνετ και παντού, αλλά ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Πάντα προσέχω όμως

Είχα πάει ΤΕΛ ΑΒΙΒ .

έφαγα σε ένα εστιατόριο όπου πήραν την κάρτα στο πίσω μέρος του μαγαζιού για να με χρεώσουν

στις 11 Σεπτεμβρίου έφυγα από την χώρα και με χρεώσαν δύο φορές στις 15 του μήνα .

Στα αφορολόγητα που επίσης την χρησιμοποίεισα δεν είχαν τον χρόνο να μου κρατήσουν τα νούμερα .

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει ΤΕΛ ΑΒΙΒ .

έφαγα σε ένα εστιατόριο όπου πήραν την κάρτα στο πίσω μέρος του μαγαζιού για να με χρεώσουν

στις 11 Σεπτεμβρίου έφυγα από την χώρα και με χρεώσαν δύο φορές στις 15 του μήνα .

Στα αφορολόγητα που επίσης την χρησιμοποίεισα δεν είχαν τον χρόνο να μου κρατήσουν τα νούμερα .

 

Για αυτό ποτέ δεν αφήνω από τα μάτια μου την κάρτα. Στα εστιατόρια αποφεύγω να πληρώνω με κάρτα για αυτό το λόγο ακριβώς. Τώρα ακόμα και σε supermarket μπορεί κάποιος να υποκλέψει το νούμερο αν μπορεί να το συγκρατήσει μαζί με το τριψήφιο. Πάντως με αμφισβήτηση συναλλαγής πιστεύω ότι κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Θεό δηλαδή... 2 εβδομάδες εκπαίδευσης 8 ώρες την ημέρα στα "άτιμα συστήματα υπολογισμού" που δεν ξέρουν ούτε οι τραπεζικοί, δεν σας έμαθαν τι είναι το πιστωτικό όριο και πως λειτουργεί?

 

οχι ρε μας τα εμαθαν αλλα ειχα αδεια εκεινη την μερα:D

 

Πρωτοπόρε άστο το άθλημα με τις κάρτες δεν το κατέχεις. Καιι μόνο από αυτά που διάβασα έβαλα τα γέλια. Υποτίθεται ότι ένας που ασχολείται σοβαρά με τον λογαριασμό του, τον παρακολουθεί online ή ενημερώνεται με alerts. Το ίδιο και τις κινήσεις της κάρτας του. Εσύ περίμενε να πας να κάνεις ανάληψη, για να δεις αν έχει χρήματα μέσα :D

Το άλλο με το πιστωτικό όριο είναι ακόμα πιο αστείο και δείχνει ότι δεν ξέρεις πως όταν κάποιος φτάσει το πιστωτικό όριο, δεν μπορεί να κάνει περαιτέρω συναλλαγές ή στην περίπτωση της eurobank μου είχε τύχει παλιά και με πήραν τηλέφωνο. Εκτός και αν εννοείς ότι αυτός που θα σου κλεψει την κάρτα, θα την πληρώνει κιόλας για να μπορεί να κάνει και άλλες αγορές :D

Τσάμπα τσακωνόμαστε. Δεν γνωρίζεις τα βασικά.

 

δεν σε βλεπω να γελας μαυτα που σου ειπε ο βασιλης.μαλλον χεσΤ@@@ς πανω σου.ε ξερεις ο μεσος χρηστης πιστωτικης δεν ξερει καν τι ειναι αυτα που αναφερεις.δεν ειναι σοβαροι χρηστες καρτες οπως λες.δεν καθονται ολη μερα πανω απο την καρτα τους.οπως ειπες και εσυ ''υποτιθεται''.:lol:....οπως υποτιθεται οτι γνωριζεις ποσο ασφαλης ειναι η καρτα σου και τωρα που σου ειπε ο βασιλης ποσο ευκολα την παθαινεις αλλαξες χρωμα:cry: αποτι φαινεται και εσυ δεν εισαι πρωταθλητης στο αθλημα:O

Link to comment
Share on other sites

Πρωτοπόρε, αν είδες τον ρώτησα πως περίπου τη χρησιμοποιεί την κάρτα του και είδες ότι έδινε την κάρτα του και έχανε την οπτική επαφή μαζί της. Μέγα σφάλμα. Δεν διαφωνώ ότι κίνδυνοι πάντα υπάρχουν, αλλά πρώτον θέλει προσοχή εννοείται και δεύτερον ακόμα και αν γίνει η στραβή είσαι καλυμμένος. Το ίδιο ισχύει και για την χρεωστική όμως, οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί γελάς. Εκτός και αν έχεις 50 ευρώ μέσα, οπότε περνάς και από την τράπεζα για κατάθεση πριν κάνεις κάθε αγορά :D

Επίσης δεν είναι τόσο δύσκολο να ζητήσεις από την τράπεζα σου να σε ειδοποιεί με alerts για αλλαγή στον λογαριασμό σου και στην πιστωτική σου κάρτα. Όταν μάθεις κάποια βασικά τότε έλα να μιλήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε μας τα εμαθαν αλλα ειχα αδεια εκεινη την μερα:D

 

Καλά έκανες... :X

Αλλά υπάρχει ένα όριο ανάμεσα στην χαλαρή κουβεντά και στην παραπληροφόρηση του κόσμου, και το έχεις ξεπεράσει.

Link to comment
Share on other sites

pektis7 καταλαβα πολυ καλα τι ειπες.και συμφωνησα και εγω μαζι σου ως προς την λειτουργια της πιστωτικης σαν χρεωστικη.μαλλον ομως φιλε δεν καταλαβες τι εγραψα εγω.οτι ναι μεν μπορεις να την χρησιμοποιησεις την πιστωτικη σαν χρεωστικη με οτι ποσο θελεις αλλα δεν ειναι ασφαλες οσο η χρεωστικη .και εξηγω...

στην χρεωστικη θα σου κλεψει το ποσο που εχεις ολο και μετα του ειναι αχρηστη.πρεπει να πας να ξαναβαλεις χρηματα για να μπορει να στα ξανακλεψει.ομως εσυ οταν πας να κανεις αναληψη θα δεις αδειο τον λογαριασμο σου και θα το μυριστεις.τι εχεις χασει λοιπον?ενα ποσο που ειχες μεσα.

στην πιστωτικη εκτος απο χρεωστικη ,μπορει να κανει αγορες καθε μερα με ολο το ποσο που εχεις ορισει γιατι μπορει να την χρησιμοποιησει και σαν πιστωτικη με τους κωδικους σου.καθε μερα δλδ θα πιστωνει το ανωτατο οριο που εχεις ορισει.γιαυτην την διαφορα στην ασφαλεια μιλαω.

ως προς το τελευταιο σχολιο σου συμφωνω εκτος απο την υποκλοπη που οπως λεει και ο βασιλης και σου εξηγησα και εγω παραπανω ειναι μειονεκτημα τελικα αν σου τυχει.

Epic post!:wacko:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω ασχοληθει με τις πιστωτικες και εχοντας μονο χρεωστικη σε ξεχωριστο λογαριασμο για το ιντερνετ. Μου υπεκλεψαν τα στοιχεια και προσπαθησαν να κανουν 2 μεγαλες αγορες οι οποιες αποριφθηκαν φυσικα διοτι δεν υπηρχε το αιτουμενο ποσο στον λογαριασμο. Φυσικα και ενημερωθηκα απο την τραπεζα για την ασυνηθιστη κινηση και αλλαξα αμεσως καρτα.

Αυτο το θεωρω μεγαλη ασφαλεια για εναν μεσο χρηστη κατι που σε περιπτωση πιστωτικης θα ετρεχα ακομα...

Και το κυριοτερο ειναι οτι οι συναλαγες μου ειναι με τα συνηθισμενα μεγαλα site και παντα απο το pc μου.

Ξερετε αν μπορω να ενημερωθω για το ποιος προσπαθησε να κανει συναλαγη μηπως και ανακαλυψω τιποτα;

Μονο το ειδος των συναλλαγων μου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω ασχοληθει με τις πιστωτικες και εχοντας μονο χρεωστικη σε ξεχωριστο λογαριασμο για το ιντερνετ. Μου υπεκλεψαν τα στοιχεια και προσπαθησαν να κανουν 2 μεγαλες αγορες οι οποιες αποριφθηκαν φυσικα διοτι δεν υπηρχε το αιτουμενο ποσο στον λογαριασμο. Φυσικα και ενημερωθηκα απο την τραπεζα για την ασυνηθιστη κινηση και αλλαξα αμεσως καρτα.

Αυτο το θεωρω μεγαλη ασφαλεια για εναν μεσο χρηστη κατι που σε περιπτωση πιστωτικης θα ετρεχα ακομα...

Και το κυριοτερο ειναι οτι οι συναλαγες μου ειναι με τα συνηθισμενα μεγαλα site και παντα απο το pc μου.

Ξερετε αν μπορω να ενημερωθω για το ποιος προσπαθησε να κανει συναλαγη μηπως και ανακαλυψω τιποτα;

Μονο το ειδος των συναλλαγων μου ειπαν.

 

Φίλε να είσαι σίγουρος ότι και με πιστωτική θα σε ενημέρωναν. Εμένα με έπαιρναν συνέχεια τηλέφωνο όταν έκανα αγορές εφαρμογών από το Google play του ενός ευρώ! Βάζεις το χαμηλότερο πιστωτικό όριο και είσαι οκ. Προσοχή χρειάζεται. Ελπίζω να μην χρησιμοποιείς φυσικό πληκτρολόγιο για να γράφεις τον αριθμό της κάρτας σου και προσέχεις τον υπολογιστή σου να είναι "καθαρός" όσο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα πω μονο. Ευτυχως μπαινει πολυς κοσμος στο συγκεκριμενο θεμα του φορουμ και κρινει τον καθενα που γραφει.

 

Εγω που εχω πιστωτικη καρτα με 4000 ευρω οριο μπορω να αγορασω αε ενα μηνα 4000*30=120000 ευρω;

Ρε τι διαβαζει κανεις. Θα τρελαθουμε τελειως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε να είσαι σίγουρος ότι και με πιστωτική θα σε ενημέρωναν. Εμένα με έπαιρναν συνέχεια τηλέφωνο όταν έκανα αγορές εφαρμογών από το Google play του ενός ευρώ! Βάζεις το χαμηλότερο πιστωτικό όριο και είσαι οκ. Προσοχή χρειάζεται. Ελπίζω να μην χρησιμοποιείς φυσικό πληκτρολόγιο για να γράφεις τον αριθμό της κάρτας σου και προσέχεις τον υπολογιστή σου να είναι "καθαρός" όσο γίνεται.

 

μπορει να με ενημερωναν, αλλα κατοπιν εορτης...και τα λεφτα μου πισω μπορει να επαιρνα.αλλα θεωρω σημαντικοτερο οτι δεν μπηκα σε αυτη τη διαδικασια.

παντως με φυσικο πληκτρολογιο γραφω...εχει καποιο αντικτυπο?

εκτος αν εννοεις καποιο keylogger προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με ενημερωναν, αλλα κατοπιν εορτης...και τα λεφτα μου πισω μπορει να επαιρνα.αλλα θεωρω σημαντικοτερο οτι δεν μπηκα σε αυτη τη διαδικασια.

παντως με φυσικο πληκτρολογιο γραφω...εχει καποιο αντικτυπο?

εκτος αν εννοεις καποιο keylogger προγραμμα.

 

Για keylogger εννοώ. Είναι κανόνας να γράφεις με εικονικό πληκτρολόγιο.

Η τράπεζα για ύποπτες συναλλαγές σε ενημερώνει πριν εγκρίνει την χρέωση και όχι μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα πω μονο. Ευτυχως μπαινει πολυς κοσμος στο συγκεκριμενο θεμα του φορουμ και κρινει τον καθενα που γραφει.

 

Εγω που εχω πιστωτικη καρτα με 4000 ευρω οριο μπορω να αγορασω αε ενα μηνα 4000*30=120000 ευρω;

Ρε τι διαβαζει κανεις. Θα τρελαθουμε τελειως

 

Όχι βέβεα . Που το άκουσεςαυτό ? ; ?

Link to comment
Share on other sites

Για keylogger εννοώ. Είναι κανόνας να γράφεις με εικονικό πληκτρολόγιο.

Η τράπεζα για ύποπτες συναλλαγές σε ενημερώνει πριν εγκρίνει την χρέωση και όχι μετά.

 

δεν το ηξερα για το keylogger. φυσικη εγκατασταση εννοεις ή καποιο malware που κανει κατι αντιστοιχο?

θα το εχω υποψιν παντως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβεα . Που το άκουσεςαυτό ? ; ?

Μήνυμα #7728 (epic).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για keylogger εννοώ. Είναι κανόνας να γράφεις με εικονικό πληκτρολόγιο.

Η τράπεζα για ύποπτες συναλλαγές σε ενημερώνει πριν εγκρίνει την χρέωση και όχι μετά.

 

και μετα πηγαινε να κανεις και ενα μεταπτυχιακο στην πληροφορικη και ενα μαστερ στα τραπεζικα για να αποκτησεις καλη γνωση της χρησης σε πιστωτικη και παρε και καμμια 10 προγραματα για να μην σου κλεβουν την πιστωτικη σου μεσω ιντερνετ.που ζεις αληθεια? ποιος νομιζεις οτι καθεται να ασχοληθει τοσο πολυ με την πιστωτικη του?εσυ εκφραζεις ενα μικρο ποσοστο σωστων χρηστων που εχουν πληρη επιγνωση του εργαλιου που λεγεται πιστωτικη καρτα.δεν εκφραζεις την πλειοψηφια.δεν μπορεις να το καταλαβεις.

 

Πρωτοπόρε, αν είδες τον ρώτησα πως περίπου τη χρησιμοποιεί την κάρτα του και είδες ότι έδινε την κάρτα του και έχανε την οπτική επαφή μαζί της. Μέγα σφάλμα. Δεν διαφωνώ ότι κίνδυνοι πάντα υπάρχουν, αλλά πρώτον θέλει προσοχή εννοείται και δεύτερον ακόμα και αν γίνει η στραβή είσαι καλυμμένος. Το ίδιο ισχύει και για την χρεωστική όμως, οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί γελάς. Εκτός και αν έχεις 50 ευρώ μέσα, οπότε περνάς και από την τράπεζα για κατάθεση πριν κάνεις κάθε αγορά

Επίσης δεν είναι τόσο δύσκολο να ζητήσεις από την τράπεζα σου να σε ειδοποιεί με alerts για αλλαγή στον λογαριασμό σου και στην πιστωτική σου κάρτα. Όταν μάθεις κάποια βασικά τότε έλα να μιλήσουμε.

 

οπως σου τα εμαθες εσυ ας πουμε?η' οπως στα μαθαινει ο βασιλης τωρα?:lol:

 

Μήνυμα #7728 (epic).

 

εγω δεν ενοουσα αυτο.δικο σου συμπερασμα ειναι .ειπα οτι αν εχεις πιστωτικο οριο 4000 οπως λεει καποιος εξυπνος και σου φανε τα 1000 ευρω ,μπορουν σε τακτα διαστηματα να σου φανε και τα υπολοιπα 3000 μεχρι να εξαντλησουν το πιστωτικο οριο.αν δεν ξερεις πως να την προστατευσεις (που αποτι φαινεται και ο ''δασκαλος'' πεκτις 7 δεν ξερει και παιρνει μαθηματα μεσα απο φορουμ αυτη την στιγμη)αυτα εχουν κανει φτερα και τρεχα να τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι που επιμένεις κιόλας... Προσωπικά το σταματάω εδώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να ξερει για την ελάχιστη ηλικία για πιστωτική..;

Ειμαι 22, εχω Εκκαθαριστικο...

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

φοιτητικες citibank τελος.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πρωτοπόρε δεν χρειάζεται να είσαι εξπέρ στην πληροφορική. Πρέπει δύο τρία πραγματάκια όμως να τα προσέχει κάποιος όταν κάνει online συναλλαγές, ακόμα και με χρεωστική. Συμφωνώ ότι η πλειοψηφία δεν κάνει ούτε τα βασικά, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι το σωστό. Για αυτό γίνονται τόσες πολλές υποκλοπές καρτών άλλωστε. Επειδή κι εσένα σε βλέπω για αυτή την κατηγορία, θα έλεγα να το αφήσεις το άθλημα, γιατί ακόμα και με τη χρεωστική κινδυνεύεις να χάσεις και αυτά τα λίγα που έχεις μέσα. Τα μεταξωτά βρακιά, θέλουν κι επιδέξιους κ.....ς.
Link to comment
Share on other sites

Προβληματίστηκα αρκετά από την περίπτωση του Βασίλειου. Να ρωτήσω κάτι. Στο web banking της Πειραιώς, στα όρια της κάρτας, κάπου λέει "Αναλήψεις από ΑΤΜ εξωτερικού & Αγορές εντός και εκτός Ελλάδος" εννοεί και οποιαδήποτε αγορά μέσω ίντερνετ; Και συνδρομές σε site; Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Προβληματίστηκα αρκετά από την περίπτωση του Βασίλειου.

 

ναι....και εγω...να ρωτησω κατι....αν παρω εναν μερκαδορο και μουτσουρωσω τα 3 ψηφια του CVC που ειναι πισω στην καρτα....

κανω κατι παρανομο;;;;....:confused:

 

χωρις αυτα κανεις δεν μπορει να αγορασει τιποτα απο ιντερνετ αλλα για συναλλαγες με το πλαστικο δεν υπαρχει προβλημα.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ναι....και εγω...να ρωτησω κατι....αν παρω εναν μερκαδορο και μουτσουρωσω τα 3 ψηφια του CVC που ειναι πισω στην καρτα....

κανω κατι παρανομο;;;;....:confused:

 

χωρις αυτα κανεις δεν μπορει να αγορασει τιποτα απο ιντερνετ αλλα για συναλλαγες με το πλαστικο δεν υπαρχει προβλημα.....

 

Το θεμα ειναι οτι αν σου υποκλεψουν τα στοιχεια μεσω σελιδας στο νετ θα εχουν και αυτον τον αριθμο , αν τωρα εσυ μιλας μονο για τις περιπτωσεις που δινεις "φυσικα" την καρτα σου σε καποιον τριτο και μπορει να αντιγραψει καπου τα στοιχεια σου, ναι ειναι ενας τυπος λυσης , το να μουτζουρωσεις το 3ψηφιο νουμερο που ειναι πισω δεν ειναι παρανομο , πολυ κοντινος μου φιλο που την εχει πατησει παλαιοτερα οπως ο Vasileios το εχει κανει και ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι αν σου υποκλεψουν τα στοιχεια μεσω σελιδας στο νετ θα εχουν και αυτον τον αριθμο

 

Μια λύση δεν είναι να μειώσουμε το όριο αγορών; Ή να την έχουμε σε λογαριασμό με πολύ λίγα χρήματα; Μιλώντας πάντα για χρεωστική. Εγώ π.χ. μέχρι χθες που δεν το είχα σκεφτεί, είχα τη χρεωστική μου συνδεδεμένη με λογαριασμό πολλών χρημάτων ενώ την έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές για αγορές μέσω ίντερνετ. Τρελή χαζομάρα. Χθες το έψαξα λίγο παραπάνω και μείωσα το όριο αγορών, αν και δεν είμαι βέβαιος ότι αυτό είναι λύση. Ίσως η μόνη "λύση" είναι ένας δεύτερος λογαριασμός με λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...