Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Δεν παιρνουν τηλεφωνο. Στελνουν ενα φακελο στο σπιτι

 

οκ θα περιμενω τοτε καποιον φακελο να ερθει....:)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

οκ θα περιμενω τοτε καποιον φακελο να ερθει....:)

 

Θα ερθει με κούριερ το μηχάνημα με τους κωδικούς σε 10 μερες περίπου αν θυμάμαι. Και θα σε χρεώνουν 7 ευρω όταν το χρησιμοποιήσεις μια φορα εφάπαξ

Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει με κούριερ το μηχάνημα με τους κωδικούς σε 10 μερες περίπου αν θυμάμαι. Και θα σε χρεώνουν 7 ευρω όταν το χρησιμοποιήσεις μια φορα εφάπαξ

 

Το τοκεν ερχετε με απλο ταχυδρομειο τουλαχιστον μετα απο ενα μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τοκεν ερχετε με απλο ταχυδρομειο τουλαχιστον μετα απο ενα μηνα

 

Το καλοκαίρι που μας πέρασε μου ρθε με κούριερ . Το username και τον password μου τον έδωσαν στην τράπεζα την ημέρα που έκανα την αίτηση. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που μας πέρασε μου ρθε με κούριερ . Το username και τον password μου τον έδωσαν στην τράπεζα την ημέρα που έκανα την αίτηση. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

 

τι ερχεται με κουριερ η συμβαση?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

τι ερχεται με κουριερ η συμβαση?

 

Τη σύμβαση την είχα υπογράψει στο κατάστημα. Εκεί είχα πάρει την κάρτα (χάρτινη) του alpha web banking και alpha mobile banking που έγραφε το όνομα χρήστη και το συνθηματικό. Πήγα και στο διευθυντή του καταστήματος για μια υπογραφή την ίδια ώρα (αφού είχα υπογράψει πριν εγώ) και μετά απο 10 μερες μου ρθε το token που παράγει κωδικούς για εμβάσματα κτλ καθώς και το σχετικό παραστατικό που το συνοδεύει. Αυτή ήταν η διαδικασία το καλοκαίρι τουλάχιστον. Και όταν έκανα το πρώτο μου έμβασμα , χρεώθηκα και 7 ευρώ )

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που μας πέρασε μου ρθε με κούριερ . Το username και τον password μου τον έδωσαν στην τράπεζα την ημέρα που έκανα την αίτηση. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

 

Αλλαξε η διαδικασια. Το τοκεν ερχεται ταχυδρομικα. Η χρεωση των 7 ευρω παραμενει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε η διαδικασια. Το τοκεν ερχεται ταχυδρομικα. Η χρεωση των 7 ευρω παραμενει

 

το τοκεν τι ειναι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα παραγωγής τυχαίων κωδικών.

 

αρα εγω περιμενω ταχυδρομικα αυτο και οχι την συμβαση?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

αρα εγω περιμενω ταχυδρομικα αυτο και οχι την συμβαση?

 

Δεν υπαρχει συμβαση. Η διαδικασια ειναι η εξης. Κανεις αιτηση ηλεκτρονικα για εκδοση κωδικων e banking. Μετα απο κανενα 10ημερο ερχετε στο σπιτι ενας φακελος με το username. Με αυτον τον φακελο πας σε οποιοδηποτε καταστημα και παιρνεις τα passwords. Αφου τα παρεις και συνδεθεις στο e banking κανεις ηλεκτρονικα, αιτηση για να σου ερθει το τοκεν. Ε μετα απο κανα μηνα σου ερχετε με απλο ταχυδρομειο στο σπιτι και εσυ το συνδεεις με τον λογαριασμο σου και πλεον μπορεις να το χρησιμοποιεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει συμβαση. Η διαδικασια ειναι η εξης. Κανεις αιτηση ηλεκτρονικα για εκδοση κωδικων e banking. Μετα απο κανενα 10ημερο ερχετε στο σπιτι ενας φακελος με το username. Με αυτον τον φακελο πας σε οποιοδηποτε καταστημα και παιρνεις τα passwords. Αφου τα παρεις και συνδεθεις στο e banking κανεις ηλεκτρονικα, αιτηση για να σου ερθει το τοκεν. Ε μετα απο κανα μηνα σου ερχετε με απλο ταχυδρομειο στο σπιτι και εσυ το συνδεεις με τον λογαριασμο σου και πλεον μπορεις να το χρησιμοποιεις

 

μαλιστα αλλα αυτο το τοκεν ακομα να καταλαβω τι ακριβως ειναι.Εκανα αιτηση ηλεκτρονικα και περιμενω τον φακελο και το username.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα αλλα αυτο το τοκεν ακομα να καταλαβω τι ακριβως ειναι.Εκανα αιτηση ηλεκτρονικα και περιμενω τον φακελο και το username.

 

Αν θες να κανεις μεταφορες χρηματων η πληρωμες λογαριασμων το τοκεν ειναι αναγκαιο

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Security_token

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν το καταλαβα παντως. Δεν νομιζω οτι ειναι βολικό. Πες οτι εισαι εξω.. Πχ διακοπες κτλ και δεν εχεις παρει κανενα token μαζι σου.. Και θες να κανεις ενα εμβασμα.. Μια πληρωμη επειγουσα..

Ενω αν σου εστελναν εναν κωδικο μοναδικο καθε φορα με sms στο κινητο οπως γινεται στη citibank και στην πειραιως αν θυμαμαι πχ , νομιζω θα ταν πολυ πιο βολικο.

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει την ΟΤΕ COSMOTE World Mastercard να ξερει οτι μπορει να παιρνει την εκπτωση στον λογαριασμο ΟΤΕ ακομα και αν ο λογαριασμος ειναι σε αλλο ονομα με τα πολλα αυτο μου ειπαν γιατι στην αρχη δεν ξερανε ουτε στον ΟΤΕ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

σημερα βγηκε το statement και ειδα μαζι με υπαλληλο της eurobank οτι ειχα μονο επιστροφη προς cosmote και μαλιστα 3% αντι για 2 στην eurobank δεν ειχαν απαντηση κσνοικα δεν επρεπε να εχει και ενα πεδιο στο statement που να λεει και εκπτωση για OTE
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιά μια πιστωτική της Eurobank,την οποία πηγά και την ακύρωσα πριν χρόνια αλλά είχε ένα υπόλοιπο 0,06 λεπτά και η υπάλληλος μου είχε πει οτι θα ρυθμιστεί...

Με τον καιρό μου έστειλαν ένα γράμμα το οποίο έλεγε οτι χρωστάω 15€ και τα οποία δεν τα πλήρωσα ποτέ...με τον καιρό μου έστελναν κάθε μήνα να πληρώσω μια ελάχιστη καταβολή και οτι η κάρτα παραμένει ανοιχτή...

Από ένα σημείο και μετά τα πέταγα όπως ερχόντουσαν τα γράμματα γι' αυτήν την κάρτα...σήμερα άνοιξα το τελευταίο που είχε έρθει και η ελάχιστη καταβολή είναι στα 245€!!!!

Επειδή δε θέλω να το πληρώσω (ναι,βλακεία μου που δεν το ξεκαθάρισα απο τα 15€),αλλά και επειδή κάρτα δεν έχω στα χέρια μου,μπορώ να δηλώσω απώλεια και να μου την ξαναβγάλουν?Αλλιώς,μπορώ να μάθω πότε λήγει και να ελπίζω μήπως μου έρθει η καινούρια?

Τουλάχιστον ας ξαναέχω την κάρτα ενεργή αφου μου ζητάνε 245€ για κάτι που δεν χρησιμοποιώ!

Link to comment
Share on other sites

. Χαζομάρα πάντως ρε συ.. Επρεπε να εξοφλήσεις τελείως την κάρτα και να πάρεις κάποιο χαρτί που να αναφέρει ότι έχεις εξοφλήσει όλες σου τις οφειλές προς αυτή την κάρτα και να την ακυρώσεις.

Να χαλάσει η πιστοληπτική σου εικόνα από ένα τόσο μικρό χρέος ;

Αφού την ακύρωσες δεν ξέρω αν θα σου ξανά βγάλουν αλλά καλύτερα να ρωτήσεις στην τράπεζα. Δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωμένοι να στην ξανά εκδοσουν πάντως απο τη στιγμή που την ακύρωσες εσύ

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιά μια πιστωτική της Eurobank,την οποία πηγά και την ακύρωσα πριν χρόνια αλλά είχε ένα υπόλοιπο 0,06 λεπτά και η υπάλληλος μου είχε πει οτι θα ρυθμιστεί...

Με τον καιρό μου έστειλαν ένα γράμμα το οποίο έλεγε οτι χρωστάω 15€ και τα οποία δεν τα πλήρωσα ποτέ...με τον καιρό μου έστελναν κάθε μήνα να πληρώσω μια ελάχιστη καταβολή και οτι η κάρτα παραμένει ανοιχτή...

Από ένα σημείο και μετά τα πέταγα όπως ερχόντουσαν τα γράμματα γι' αυτήν την κάρτα...σήμερα άνοιξα το τελευταίο που είχε έρθει και η ελάχιστη καταβολή είναι στα 245€!!!!

Επειδή δε θέλω να το πληρώσω (ναι,βλακεία μου που δεν το ξεκαθάρισα απο τα 15€),αλλά και επειδή κάρτα δεν έχω στα χέρια μου,μπορώ να δηλώσω απώλεια και να μου την ξαναβγάλουν?Αλλιώς,μπορώ να μάθω πότε λήγει και να ελπίζω μήπως μου έρθει η καινούρια?

Τουλάχιστον ας ξαναέχω την κάρτα ενεργή αφου μου ζητάνε 245€ για κάτι που δεν χρησιμοποιώ!

 

Ειναι δυνατον τα 0,06 ευρω να εγιναν 245; Μηπως κατι δεν παει καλα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον τα 0,06 ευρω να εγιναν 245; Μηπως κατι δεν παει καλα;

 

Μήπως έχει καμιά ποινή επειδή ειναι για καιρό υπερήμερος ; Επίσης μπορεί η κάρτα να είχε κάποια ετήσια συνδρομή και όταν την ακύρωσε συνέχιζαν να τη χρεώνουν μεχρι να εξοφλήσει. ;

Η να βάζουν μέσα και τίποτα έξοδα για εξωδικα, και άλλα τέτοια απο δικηγόρους (νομίζω είχα δει στους όρους ότι τα επιβαρύνεται ο πελάτης τα έξοδα αυτά)

Link to comment
Share on other sites

Για να λέει στο κείμενο του ότι θα περιμένει να έρθει η καινούρια , συμπεραίνω ότι δεν έχει ακυρωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιά μια πιστωτική της Eurobank,την οποία πηγά και την ακύρωσα πριν χρόνια αλλά είχε ένα υπόλοιπο 0,06 λεπτά και η υπάλληλος μου είχε πει οτι θα ρυθμιστεί...

Με τον καιρό μου έστειλαν ένα γράμμα το οποίο έλεγε οτι χρωστάω 15€ και τα οποία δεν τα πλήρωσα ποτέ...με τον καιρό μου έστελναν κάθε μήνα να πληρώσω μια ελάχιστη καταβολή και οτι η κάρτα παραμένει ανοιχτή...

Από ένα σημείο και μετά τα πέταγα όπως ερχόντουσαν τα γράμματα γι' αυτήν την κάρτα...σήμερα άνοιξα το τελευταίο που είχε έρθει και η ελάχιστη καταβολή είναι στα 245€!!!!

Επειδή δε θέλω να το πληρώσω (ναι,βλακεία μου που δεν το ξεκαθάρισα απο τα 15€),αλλά και επειδή κάρτα δεν έχω στα χέρια μου,μπορώ να δηλώσω απώλεια και να μου την ξαναβγάλουν?Αλλιώς,μπορώ να μάθω πότε λήγει και να ελπίζω μήπως μου έρθει η καινούρια?

Τουλάχιστον ας ξαναέχω την κάρτα ενεργή αφου μου ζητάνε 245€ για κάτι που δεν χρησιμοποιώ!

 

Αυτά έχουν οι πιστωτικές όταν δεν τις δουλεύεις σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...