Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Και το βασικοτερο απο ολα επειδη δεν ειμαστε πλεον στο 2004-2005 , αν ηθελε η SE να βγαλει ενα μουσικο κινητο και οχι ενα "μουσικο" κινητο θα μπορουσε και αυτη (αν και για την ακριβεια δεν μπορει) να βγαλει μια συσκευη που περα απο εντυπωσιακα γραφικα και ευχρηστια να εχει το ιδιο καλη μουσικη αποδοση με τις περισσοτερες προτασεις αλλων κατασκευαστων που κυκλοφορουν .

Η εντυπωσιακη εικονα πανω απο το ονομα του καθε preset στο equilizer που εχει το W980 δεν εγγυαται και αναλογη διαφοροποιηση του ηχου σε συνδιασμο και καλο ακουστικα αποτελεσμα .

 

Γιατί πιστεύεις οτι δεν μπορεί? Λογικά μια μεγάλη εταιρία σαν την SE θα έπρεπε να μπορούσε, αν μπορούν άλλες με λιγότερη ιστορία και χρόνια στην αγορά κινητών τότε μπορεί και αυτή, τουλάχιστον θεωρητικά.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πιστεύεις οτι δεν μπορεί? Λογικά μια μεγάλη εταιρία σαν την SE θα έπρεπε να μπορούσε, αν μπορούν άλλες με λιγότερη ιστορία και χρόνια στην αγορά κινητών τότε μπορεί και αυτή, τουλάχιστον θεωρητικά.:worry:

 

Δεν μπορεί λόγω μεγέθους, έλλειψης κεφαλαίων και διάρθρωσης. Και σα να χω την εντύπωση ότι έχει μείνει κάπως πίσω σε θέματα τεχνογνωσίας...

Link to comment
Share on other sites

Aγορασα το τηλεφωνο 5/9,η αναμεταδοση του πομπου δεν ισχυει,αν προσπαθησεις

να το κανεις βγαινει μηνυμα στην οθονη "Δεν ειναι δυνατη η χρηση του πομπου FM

σ'αυτη τη χωρα λογω νομικων περιορισμων".

Επισης το ραδιοφωνο δεν λειτουργει χωρις το καλωδιο του handsfree.

Που ειναι λοιπον ολα αυτα τα οποια υποσχεται οτι κανει και καποιος το εχει αγορασει και γι'αυτα?Πολυ δυσαρεστημενος με την αγορα αυτη αν σκεφτει κανεις

το κοστος (435ευρω.)Αν υπαρχει καποιος να βοηθησει σχετικα θα χαρω πολυ.

 

Νομίζω ότι έχει ήδη αναφερθεί ότι και τα δύο δεν παίζουν. Για κοίτα τα προηγούμενα posts.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί λόγω μεγέθους, έλλειψης κεφαλαίων και διάρθρωσης. Και σα να χω την εντύπωση ότι έχει μείνει κάπως πίσω σε θέματα τεχνογνωσίας...

 

Το μέγεθος είναι κάτι σχετικό και δεν σημαίνει οτι μια εταιρία λίγο μικρότερη από άλλες δεν μπορεί να φτιάξει ανταγωνιστικά κινητά, μην ξεχνάς οτι η SE έχει μεγάλη ιστορία (ως Ericsson) στα κινητά. Τώρα το αν έχει λιγότερα κεφάλαια από άλλες και το τι διάρθρωση έχει φαντάζομαι το υποθέτεις καθότι δεν μπορούμε να γνωρίζουμε το budget και την οργάνωση της κάθε εταιρίας. Όσο για την τεχνογνωσία θα συμφωνήσω, δυστυχώς δίνει την εντύπωση οτι οι άλλες και κυρίως οι Κορεάτικες την έχουν ξεπεράσει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχει φλας στη κάμερα, δεν έχει auto zoom και δεν έχει και το χαρακτηριστικά που προσωπικά με δελέαζε για να το αποκτήσω (fm transmitter).

Τελικά πολύ κακό για το τίποτα. :down:

Ευχαριστώ πολύ όλους όσους μπήκατε στο κόπο για να γράψετε μερικά πράγματα για το τηλέφωνο. :)

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος είναι κάτι σχετικό και δεν σημαίνει οτι μια εταιρία λίγο μικρότερη από άλλες δεν μπορεί να φτιάξει ανταγωνιστικά κινητά, μην ξεχνάς οτι η SE έχει μεγάλη ιστορία (ως Ericsson) στα κινητά.

 

Δεν είναι λίγο μικρότερη απλά, είναι αρκετά μικρότερη. Δεν έχει το μέγεθος της Samsung, της Nokia, ακόμα και της LG ή της Motorola.

 

Τώρα το αν έχει λιγότερα κεφάλαια από άλλες και το τι διάρθρωση έχει φαντάζομαι το υποθέτεις καθότι δεν μπορούμε να γνωρίζουμε το budget και την οργάνωση της κάθε εταιρίας. Όσο για την τεχνογνωσία θα συμφωνήσω, δυστυχώς δίνει την εντύπωση οτι οι άλλες και κυρίως οι Κορεάτικες την έχουν ξεπεράσει.

 

Η SE έχει ελλειπέστατα μέσα με εμφανές πρόβλημα στην παραγωγή. Έχουμε ξαναπεί ότι δεν έχει καν δικές της παραγωγικές μονάδες. Το ότι παρουσιάζει εδώ και καιρό μια στασιμότητα δεν σου λέει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο μικρότερη απλά, είναι αρκετά μικρότερη. Δεν έχει το μέγεθος της Samsung, της Nokia, ακόμα και της LG ή της Motorola.

 

 

 

Η SE έχει ελλειπέστατα μέσα με εμφανές πρόβλημα στην παραγωγή. Έχουμε ξαναπεί ότι δεν έχει καν δικές της παραγωγικές μονάδες. Το ότι παρουσιάζει εδώ και καιρό μια στασιμότητα δεν σου λέει κάτι;

 

Το μέγεθος από μόνο του δεν αποτελεί εγγύηση, πάρε παράδειγμα την Motorola η οποία αν και όπως λες είναι από τα θηρία αυτή τη στιγμή αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα καθότι έμεινε πίσω από τον ανταγωνισμό. Η σωστή οργάνωση, η δυναμική προώθηση και τα ανταγωνιστικά προϊόντα είναι αυτά που παίζουν καθοριστικό ρόλο κατά τη γνώμη μου και σε αυτό το τελευταίο η SE πράγματι παρουσιάζει υστέρηση, ναι μεν έχει ανταγωνιστικά προϊόντα αλλά το καθένα κάπου μειονεκτεί και συνήθως σε χαζά πράγματα (π.χ. η έλλειψη autofocus και φλας στο ακριβό W980) λόγω προφανώς κακών επιλογών της εταιρίας.

Δεν είμαι ειδικός σε θέματα παραγωγής για να ξέρω τι προβλήματα και εάν αντιμετωπίζει η SE. Όσον αφορά την στασιμότητα να υποθέσω οτι εννοείς την έλλειψη ουσιαστικών βελτιώσεων από το ένα μοντέλο στο άλλο? Τον τελευταίο καιρό η SE μας βομβαρδίζει με πολλά μοντέλα τα οποία μάλιστα παρουσιάστικαν με ελάχιστη χρονική απόσταση μεταξύ τους οπότε από πλευρά γκάμας δεν νομίζω οτι υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα, το πρόβλημα για μένα είναι όπως είπα παραπάνω στο οτι αρκετά μοντέλα έχουν κάποιες απαράδεκτες ελείψεις για την τιμή τους τι στιγμή που ο ανταγωνισμός προσφέρει πλήρη μοντέλα και σε αρκετές περιπτώσεις ίσως και φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος από μόνο του δεν αποτελεί εγγύηση, πάρε παράδειγμα την Motorola η οποία αν και όπως λες είναι από τα θηρία αυτή τη στιγμή αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα καθότι έμεινε πίσω από τον ανταγωνισμό. Η σωστή οργάνωση, η δυναμική προώθηση και τα ανταγωνιστικά προϊόντα είναι αυτά που παίζουν καθοριστικό ρόλο κατά τη γνώμη μου και σε αυτό το τελευταίο η SE πράγματι παρουσιάζει υστέρηση, ναι μεν έχει ανταγωνιστικά προϊόντα αλλά το καθένα κάπου μειονεκτεί και συνήθως σε χαζά πράγματα (π.χ. η έλλειψη autofocus και φλας στο ακριβό W980) λόγω προφανώς κακών επιλογών της εταιρίας.

Δεν είμαι ειδικός σε θέμετα παραγωγής για να ξέρω τι προβλήματα και εάν αντιμετωπίζει η SE. Όσον αφορά την στασιμότητα να υποθέσω οτι εννοείς την έλλειψη ουσιαστικών βελτιώσεων από το ένα μοντέλο στο άλλο? Τον τελευταίο καιρό η SE μας βομβαρδίζει με πολλά μοντέλα τα οποία μάλιστα παρουσιάστικαν με ελάχιστη χρονική απόσταση μεταξύ τους οπότε από πλευρά γκάμας δεν νομίζω οτι υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα, το πρόβλημα για μένα είναι όπως είπα παραπάνω στο οτι αρκετά μοντέλα έχουν κάποιες απαράδεκτες ελείψεις για την τιμή τους τι στιγμή που ο ανταγωνισμός προσφέρει πλήρη μοντέλα και σε αρκετές περιπτώσεις ίσως και φθηνότερα.

 

Συμφωνούμε απόλυτα :)

 

Το μόνο που θέλω να προσθέσω είναι ότι θα ήθελα πραγματικά να δω την SE να βγάζει κάτι καινούργιο και ιδιαίτερα στον τομέα των smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε απόλυτα :)

 

Το μόνο που θέλω να προσθέσω είναι ότι θα ήθελα πραγματικά να δω την SE να βγάζει κάτι καινούργιο και ιδιαίτερα στον τομέα των smartphones.

 

Χαίρομαι!:D Όσο για το smartphone αυτό το περιβόητο X1 ή Xperia είναι προ των πυλών αν και όχι της δικής μας αγοράς για την ώρα. Υπάρχει σχετικό θέμα στο forum των συσκευών.:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την πρώτη μου αναβάθμιση κινητού, την 1204-1254 R3CA038080721, και πρέπει να σας ενημερώσω πως κάνει και format στο κινητό! Οτιδήποτε έχετε μέσα στην μνήμη θα σβηστεί (μουσική, φωτογραφίες) καθώς επίσης και όλες οι ρυθμίσεις χρήστη... Γι'αυτό προσοχή!!!
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω ότι μπορει καποιος να πει οτι εχει μεινει πισω μια εταιρια που μεσα σε ενα μηνα εχει βγαλει 7 καινουρια κινητα. οσο για το Χ1 ειναι απλα απιστευτο.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε οτι έχει μείνει πίσω δεν το στηρίζουμε στι πόσα νέα μοντέλα έχει κυκλοφορήσει και πράγματι έιναι αρκετά αλλά στο τι προσφέρουν αυτά σε κάθε επίπεδο σε σχέση με τον ανταγωνισμό.;) Τι Χ1 μπορεί να είναι σούπερ ντούπερ και μπράβο στην εταιρία αλλά είναι μια ιδιαίτερη συσκευή που δεν απευθύνεται σε όλους. Το θέμα είναι τι γίνεται με τα υπόλοιπα μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Aξιζει για αγορά το κινητό????

αν εισαι φαν της μουσικης!! αξιζει και με το παραπανω :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aξιζει για αγορά το κινητό????

 

Εξαρτάται από τους λόγους που το θέλεις.

 

Σαν ηχητική απόδοση υπάρχουν στην αγορά πολύ καλύτερες προτάσεις και σε καλύτερες τιμές. Εάν δηλαδή το προορίζεις για music phone, δες και τι άλλο υπάρχει γιατί το W980 δεν τα πάει και τόσο καλά στον τομέα αυτό αν και Walkman.

 

Εάν θέλεις ένα «all around» τηλέφωνο, η απάντηση είναι και πάλι η ίδια. Εάν θέλεις αποκλειστικά SE, αυτή την στιγμή υπάρχουν πολλές προτάσεις που για μένα αξίζουν περισσότερο τα χρήματά τους (π.χ. C702, K850, K770 κτλ).

 

Τέλος, εάν σε τρελαίνει το design του και δεν σε ενοχλεί η τιμή του, τότε φυσικά και αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Σαν ηχητική απόδοση υπάρχουν στην αγορά πολύ καλύτερες προτάσεις και σε καλύτερες τιμές. Εάν δηλαδή το προορίζεις για music phone, δες και τι άλλο υπάρχει γιατί το W980 δεν τα πάει και τόσο καλά στον τομέα αυτό αν και Walkman.

 

Κι όμως είσαι πολύ λάθος φίλε μου... Μπορεί γενικά να έχει κάποια μειονεκτήματα σαν all around μοντέλο αλλά τουλάχιστον ηχητικά παίρνει ΑΡΙΣΤΑ!!! Η ποιότητα του ήχου και η ένταση μουσικής που παράγει το κινητό είναι καταπληκτική για την κατηγορία του και μπορεί να συγκριθεί μόνο με ένα hi-end media player... Συν το ότι διαθέτει 2 καταπληκτικά εξωτερικά ηχεία...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είσαι πολύ λάθος φίλε μου... Μπορεί γενικά να έχει κάποια μειονεκτήματα σαν all around μοντέλο αλλά τουλάχιστον ηχητικά παίρνει ΑΡΙΣΤΑ!!! Η ποιότητα του ήχου και η ένταση μουσικής που παράγει το κινητό είναι καταπληκτική για την κατηγορία του και μπορεί να συγκριθεί μόνο με ένα hi-end media player... Συν το ότι διαθέτει 2 καταπληκτικά εξωτερικά ηχεία...

 

Για σένα μπορεί να ισχύουν όσα λες. Για μένα και για άλλους, όχι. Άριστα στο θέμα του ήχου δεν παίρνει με καμμία Παναγία, το κινητό ανάλογα με το κομμάτι που ακούς χάνει πολύ σε απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είσαι πολύ λάθος φίλε μου... Μπορεί γενικά να έχει κάποια μειονεκτήματα σαν all around μοντέλο αλλά τουλάχιστον ηχητικά παίρνει ΑΡΙΣΤΑ!!! Η ποιότητα του ήχου και η ένταση μουσικής που παράγει το κινητό είναι καταπληκτική για την κατηγορία του και μπορεί να συγκριθεί μόνο με ένα hi-end media player... Συν το ότι διαθέτει 2 καταπληκτικά εξωτερικά ηχεία...

 

 

 

Συσκευη που αναθετει στον επεξεργαστη της και οχι σε καποιο ολοκληρωμενο που υπαρχει αποκλειστικα για αυτη την δουλεια , να κανει decode τα αρχεια ηχου και στην συνεχεια να ενισχυει ενα απελπισμενο ολοκληρωμενο τον ηχο ωστε να ακουστει και σχετικα δυνατα , οχι με music player αλλα ουτε με το i520 της samsung δεν μπορει να συγκριθει .

το tweaking του software ωστε να αναπαραγει με "βαθος" την Pop μουσικη αφου ειναι η περισσοτερο διαδεδομενη δεν σημαινει οτι μπορει να αναπαραγει ουτε σωστα ουτε καλα μουσικη .

Μπορεις καλλιστα να δοκιμασεις να ακουσεις ενα λιγο πιο εντεχνο και κατα προτιμηση ορχηστρικο κομματι για να ακουσεις και μονος σου το κατα ποσο απλα εχει γινει λιγη δουλεια παραπανω ωστε απο ενα συγκεκριμενο ειδος μουσικης να παρουν το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα απο το οχι καλυτερο δυνατο hardware και να καλυψουν τις αδυναμιες στα υπολοιπα .

 

Και τελος σε οτι εχει να κανει με την ενταση , το να παιζει δυνατα μια συσκευη δεν σημαινει οτι παιζει και καλα .

Το να παιζει δυνατα και ο συνδιασμος συσκευης αλλα και ακουστικων να αναπαραγει σωστα χωρις αλλοιωσεις και τρυγμους τον ηχο ειναι το ζητουμενο και φυσικα το W980 δεν κανει τιποτα απο τα 2.

Ναι στην μεγιστη ενταση αναπαραγωγης μπορει το αποτελεσμα να μην ειναι ενοχλητικο , χωρις ομως να ειναι και εντυπωσιακο , ειναι ομως επιλεγμενη σαν μεγιστη ενταση το οριο κατω απο το οποιο δεν παρουσιαζει αυτα τα προβληματα .

Σε συγκριση με ενα Ν81 , ενα Ν91 ακομα παλαιοτερο ή τα music minded κινητα της Samsung , η μεγιστη ενταση ειναι πολυ χαμηλοτερη , και η ποιοτητα που αυτα βγαζουν σε μεγαλυτερη ενταση ειναι πολυ καλυτερη .

 

Στο Review της συσκευης απο το mobile review μπορεις να διαβασεις ακριβως το κατα ποσο το ονομα και η δημοτικοτητα της SE επιρεαζουν την αποψη του κοσμου για τις μουσικες επιδοσεις της συσκευης και κατα ποσο αυτη η αποψη αλλαζει οταν καποιος ακουει μεν μουσικη αλλα δεν ξερει απο τι συσκευη την ακουει .

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω στην γυναίκα μου.

Δεν την νοιάζει που δεν είναι S60 (δεν ξέρει καν τι είναι), δεν την νοιάζει που δεν έχει flash (την μηχανή γιατί μου την πήρες?) απλά της αρέσει.

 

Θέλω την βοηθεια σας σε ένα σημείο.

Υπάρχει κάποια διαδικασία (όπως με τα symbian) με την οποία να μπορέσω να το βγάλω από vlive?. Αν υπάρχει σας παρακαλώ υποδείξτε μου το tutorial για να μπορέσω να του βγάλω το brand.

Το τηλέφωνο είναι από εταιρική επιδότηση της vodafone αλλά η γυναίκα μου έχει wind.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω στην γυναίκα μου.

Δεν την νοιάζει που δεν είναι S60 (δεν ξέρει καν τι είναι), δεν την νοιάζει που δεν έχει flash (την μηχανή γιατί μου την πήρες?) απλά της αρέσει.

 

Θέλω την βοηθεια σας σε ένα σημείο.

Υπάρχει κάποια διαδικασία (όπως με τα symbian) με την οποία να μπορέσω να το βγάλω από vlive?. Αν υπάρχει σας παρακαλώ υποδείξτε μου το tutorial για να μπορέσω να του βγάλω το brand.

Το τηλέφωνο είναι από εταιρική επιδότηση της vodafone αλλά η γυναίκα μου έχει wind.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, νομίζω πως δεν έχει βγει ακόμα customizing και flashing για το μοντέλο αυτό... Αν δεν έχει βγει, σύντομα θα βγει όμως... Για να αποφύγω το Vodefone Live! menu αναγκάστηκα να το πάρω από την Wind!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας στον γουγλη για να δς αν μπορώ να flasharw το κινητό βρήκα και αυτή την αναφορά στο myphone. gr :)

 

http://chiswickken.typepad.com/ringtone/2008/02/sony-ericsson-w.html

 

@northman Σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Αν κάποιος άλλος έχει κάτι νεώτερο παρακαλώ ας το πει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την πρώτη μου αναβάθμιση κινητού, την 1204-1254 R3CA038080721, και πρέπει να σας ενημερώσω πως κάνει και format στο κινητό! Οτιδήποτε έχετε μέσα στην μνήμη θα σβηστεί (μουσική, φωτογραφίες) καθώς επίσης και όλες οι ρυθμίσεις χρήστη... Γι'αυτό προσοχή!!!

Η αναβάθμιση διόρθωσε κάτι;

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση σε αυτό το thread παρεκτράπη κάπως! Αντί να συζητάμε για λειτουργίες/προβλήματα του w980 όπως γίνεται σε όλα τα threads των άλλων κινητών μας απασχόλησε έντονα το αν αξίζει/δεν αξίζει κ.α. Αυτό είναι εν μέρη δικαιολογημένο λόγω της τόσο ξεχωριστής εμφάνισης του και της τόσο ακριβής τιμής, στοιχεία που πάντα προκαλούν πόλωση. Συμφωνώ πάντως οτι παραείναι ακριβό, άντε να πέσει γρήγορα σε πιο νορμάλ επίπεδα έτσι ώστε να το αγοράσει λαός και να έχουμε ενδιαφέρον εδώ!

 

Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κι εγώ κάτοχος του w980, και πρέπει να πω οτι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η εμφάνιση είναι μοναδική, τα μενού προσφέρουν άψογη λειτουργικότητα, το εξωτερικό mp3 player είναι πολύ βολικό, νιώθεις πραγματικά οτι σε ένα μικρό και κομψό μέγεθος έχεις 2 σε 1. Και ναι, είμαι ευχαριστημένος και από τη μουσική απόδοση του κινητού. Έκανα κάποιες συγκρίσεις με άλλα κινητά, και με ένα iPod 2nd gen nano που έχω (τόσο με ακουστικά όσο και με σύνδεση στο στερεοφωνικό του σπιτιού). Πιστεύω oτι το iPod έχει πιο τονισμένη και άμεση μεσαία περιοχή, κυρίως σε καλλιτέχνες του στιλ Tindersticks. Το w980 είναι πιο μουντό στα φωνητικά αλλά έχει πιο γεμάτα χαμηλά (μπάσο) και σε "τρομάζει" περισσότερο, π.χ. σε ορχηστρικά κομμάτια. Όλα αυτά είναι υποκειμενικά βέβαια, και εξαρτώνται και από την ηχογράφηση και με την ποιότητα των ακουστικών/ηχείων. Φυσικά, υποθέτω (χωρίς να έχω συγκρίνει) οτι θα είναι κατώτερο του iPod Classic ή ενός Sony Walkman, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Επίσης, για δικούς μου λόγους δεν ήθελα με τίποτα να αγοράσω smartphone. Όποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες σχετικά με τον ήχο ας στείλει PM.

 

Τα μειονεκτήματα για την ώρα κατά τη γνώμη μου:

1. η δόνηση κάνει ελάχιστο θόρυβο, ποτέ δεν το έχω πάρει χαμπάρι σε δόνηση.

 

2. H ήχος από τα ηχεία είναι (πολύ) δυνατός αλλά μου φαίνεται τσιριχτός και χωρίς μπάσο.

 

3. Ήδη η εξωτερική επιφάνεια γρατζουνίστηκε ελαφρά, και η πλάκα είναι οτι το προσέχω! Φυσικά οι γρατσουνιές δε φαίνονται σε νορμάλ λειτουργία, αλλά όποιος είναι σπαστικός με αυτά θα τον στεναχωρήσει. :(

 

4. Την πρώτη μέρα που το πήρα το έβαλα για αναβάθμιση firmware μέσω του online update. Κακή ιδέα: το update σταμάτησε στη μέση, έβγαλε σφάλμα, και μετά το κινητό ήταν νεκρό!! Επανέλαβα τη διαδικασία καμιά 10αριά φορές μέχρι να ολοκληρωθεί σωστά. :mad: Φυσικά δεν κατάλαβα τι άλλαξε στο update. Για γερά νεύρα..

 

5. Κάτι πρέπει να κάνουμε με τον FM Transmitter που δε δουλεύει στην Ελλάδα. Το κινητό αναγνωρίζει τη χώρα μέσω του GSM δικτύου που συνδέεται, και επιτρέπει ή όχι. Ελπίζω να βγει patch από κανένα τρελαμένο σύντομα...

 

Και ένα tip για εξοικονόμηση μπαταρίας: εκτός από το bluetooth απενεργοποιήστε το 3G δίκτυο αν δεν το χρησιμοποιείτε (ρυθμίσεις -> Δίκτυα Κινητής), αλλά και τις φωνητικές εντολές..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W980

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...