Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει,εισαι λίγο υπερβολικός! :)

 

Η ηχητική του ποιότητα και η ποιότητα κατασκευής αξίζουν τα 180 ευρώ.Πρόσθεσε και μια πολύ καλή οθόνη,μνήμη στα 8 GB και πολύ καλά ακουστικά και πιστευω πως μια χαρά είναι τα 180 ευρώ;)

ισως και να ειναι ετσι.

αλλα αυτα τα χαρακτηριστικα του κινητου τα θεωρω ξεπερασμενα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία του όμως(fashion με μουσική μαζί)δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές(για να μην πω ότι είναι μόνο του),οπότε τα 180 προσωπικά φαίνονται καλή τιμή. :)

 

Για πόσο θα το αγόραζες;

Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία του όμως(fashion με μουσική μαζί)δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές(για να μην πω ότι είναι μόνο του),οπότε τα 180 προσωπικά φαίνονται καλή τιμή. :)

 

Για πόσο θα το αγόραζες;

Δεν θα το αγοραζα καθολου αυτο το κινητο!

μπορεις να θεωρεις υπερ την μνημη των 8gb αλλα κινητο στην σημερινη εποχη χωρις υποδοχη καρτας μνημης το θεωρω απαραδεκτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην αριστερή πλευρά του κινητού δίπλα από τη θέση φόρτισης, παρατήρησα ότι υπάρχει ένα led. Αυτό σε μένα δεν ανάβει ποτέ. Υπάρχει μήπως κάποιο πρόβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην αριστερή πλευρά του κινητού δίπλα από τη θέση φόρτισης, παρατήρησα ότι υπάρχει ένα led. Αυτό σε μένα δεν ανάβει ποτέ. Υπάρχει μήπως κάποιο πρόβλημα?

 

Διακοσμητικο ειναι.Αναβει κοκκινο καμια φορα οταν εξαντληθει η μπαταρια.Εγω παντως που το χρησιμοποιω ως what's up ειναι πολυ καλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις:

- Υπαρχει η δυνατοτητα να βλεπουμε τα music files ανα folder και οχι ανα καλλιτεχνη ή ανα αλμπουμ?

-Μπορουν να παιξουν gapless τα κομματια ή πρεπει να κανουμε merge τα mp3s με το αναλογο software?

- Τα ακουστικα του w980 ειναι τα ιδια με αυτα του w910?

- Επειδη το καπακι της εξωτερικης οθονης εχει αρχιζει και γρατζουνιζεται, ξερουμε αν ειναι δυνατη η αντικατασταση του και το κοστος του?

 

thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογιασμικού? Μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση μέσω internet?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο αργοπορημένα,η τελευταία έκδοση λογισμικού που βγήκε μάλιστα και πριν λίγες μέρες είναι η R3EG004.Είναι διαθέσιμη στην Υπηρεσία αναβάθμισης.

 

Δεν πρόλαβα να την περάσω στο δικό μου ακόμη.Μέχρι αύριο πάντως θα μπορέσω και θα εκφέρω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Την εγκατέστησα στο δικό μου,αλλά δεν υπάρχουν εμφανείς βελτιώσεις. Το τηλέφωνο εξακολουθεί να λειτουργεί το ίδιο καλά με πριν.Προφανώς και έχουν υπάρξει αλλαγές/βελτιώσεις,αλλά όχι σε τέτοιο επίπεδο που να γίνονται αντιληπτές στον τελικό χρήστη.Περάστε την πάντως όσοι το έχετε,κακό δεν κάνει!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
έχει περάσει κανείς το καινούριο λογισμικό στο κινητό του?

 

υπάρχει κάποια βελτίωση?

 

Χρόνια Πολλά! Πέρασα την τελευταία έκδοση και πλέον δουλεύει ο πομπός FM:up:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα, το κινητο μου κολησε και δεν πατιουνται καποια πληκτρα & δεν φορτιζει. Ξαφνικα μια ημερα εκλεισε μονο του & μετα προβληματα. Αν κανω αναβαθμιση λογισμικου λετε να στρωσει ???
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, το κινητο μου κολησε και δεν πατιουνται καποια πληκτρα & δεν φορτιζει. Ξαφνικα μια ημερα εκλεισε μονο του & μετα προβληματα. Αν κανω αναβαθμιση λογισμικου λετε να στρωσει ???

 

Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Κάνε μια αναβάθμιση και αν συνεχίζει να μην ανοίγει ή να έχει προβλήματα τράβα για το service.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας,συγνωμη που ανοιγω θεμα αλλα με επειγει την δευτερα το πρωι να το παω το κινητο γιατι ειναι του πατερα μου κ το χρειαζεται για τη δουυλεια του (ο καταλογος πιο πολυ κ δεν ειναι να τον βαζεις σε αλλη συσκευη που δε ξερει)

Λοιπον,το προβλημα ειναι απλο,εσπασε μαλλον το σημειο πανω στο κινητο οπου κουμπωνει το καπακι της μπαταριας. πηγε δηλαδη να τοβγαλει απο την τσεπη κ τουμεινε το καπακι μεσα(στην τσεπη).αυτο εχει ενα πλαστικο στην κορυφη που προεξεχει αλλα δεν εχει καμια ζημια,κ εχει σπασει προφανως αυτο που βρισκεται στο σκελετο του τηλφωνου,κατι το οποιο,κ να θες να το σπασεις δε γινεται!!

Το πηγε λοιπον στην vodafone κ του ειπαν οτι δεν εχει εγγυηση γιατι το εχει 13 μηνες!!

εγω ρε παιδια ξερω οτι ειναι 24 μηνες οι εγγυηση,τοσα χρονια στην αθηνα που πηγαινα κατευθειαν στα service arvato & omnitech. Τωρα εεδω επαρχια τουπε ο αλλος ο βλακας που εχει τη vodafone οτι δεν εχει εγγυηση μετα τον ενα χρονο!!

επισης πιστευετε οτι θα τον καλυψουν για αυτη τη ζημια?σηκωνει κ αλλαγη συσκευης αφου το ελατωμα αυτο δε νομιζω να φτιαχνεται αλλιως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι όντως 24 μήνες βάσει Ελληνικής νομοθεσίας ωστόσο η SE δεν ξέρω γιατί κάνει τα στραβά μάτια.

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν νομίζω να το καλύψουν μιας και θα πουν ότι δεν πρόκειται για ελάττωμα του κινητού αλλά σε δικό σου λάθος. (κι ας μην είναι μιας και λες ότι είναι δύσκολο να το σπάσεις)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι εγω τοσα χρονια 24 μηνες ειχα εγγυηση διοτι απο το κ750 κ μετα νομιζς (ή το κ810 κ μετα δε θυμαμαι),πηγαινα στο σερβις κ μετα τους 12 μηνες,ομοιως κ το G900 μου το αντικατεστησαν στους 15 μηνες!!Το οτι εχει ενα χρονο εγγυηση το κινητο το πε στον πατερα μου ο βλακας της vodafone (ο οποιος εχει πει σε φιλη που πηγε το κιν της για αναβαθμιση οτι τοστειλαν σουηδια!!κ τοχε στειλει στην arvato,ειδα τα χαρτια.φαινεται θα του εμοιαζαν για σουηδικα!τεσπα το θεμα ειναι τι συμφερον εχει αυτος να μη με εξυπηρετησει (απλα 2 συνδεσεις του πατερα μου κ της μανας μου τις πηγα στη wind,τοσο πολυ να θυμωσε?)..βλακες αντιεπαγγελματιες μου φαινεται οτι ειναι (δε μπορω να βρισω κ πιο χοντρα..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις να πας σε κάποιο Sony Ericsson Service Points
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις να πας σε κάποιο Sony Ericsson Service Points

 

Δε ξερω αν το προσεξες αλλα αναφερω οτι ειμαι επαρχια,κ εδω που ειμαι δεν εχει (βΛακωνια κ νοτια μαλιστα). Οποτε αν ειναι να κανω 300χλμ για να παω αθηνα να το αφησω,αλλα τοσα να γυρισω κ τουμπαλιν για να παω να το παρω πισω,χεστο, το δενω με ζελοτειπ μεχρι την επομενη επιδοτηση,για να μην πω οτι παιρνω καινουριο!

Οπως κ ναχει,η ουσια δεν ειναι αυτη,ξερω πολυ καλα τα service points της αθηνας κλπ κλπ,αλλα υποτιθεται οτι εχω 2 χρονια εγγυηση εδω,αυτο ειναι το θεμα μας,γτ η επαρχια ετσι δουλευει,το πας εκει που το πηρες...Αυτος μου ειπε ενα,κ στον Γερμανο που το πηγα (αυτοι το στελνουν αθηνα,δεν εχουν εδω σερβις),μου ειπαν οτι επειδη ειναι vodafone live δεν αναλαμβανουν,να το παω εκει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το πρόσεξα ότι είσαι επαρχία απλά δεν ήξερα πού. Ίσως με κάποιο τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών σου ξεκαθαρίσουν γιατί έχουν ένα αντί για δυο χρόνια εγγύηση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το πρόσεξα ότι είσαι επαρχία απλά δεν ήξερα πού. Ίσως με κάποιο τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών σου ξεκαθαρίσουν γιατί έχουν ένα αντί για δυο χρόνια εγγύηση.

 

Δε νομιζω να εχουν 1,απλα αυτος ο βλακας στη vodafone προκειμενου να μην εξυπηρετησει θα ειπε ετσι στον πατερα μου,μολις ξετρυπωσα κ το βιβλιαρακι του κινητου το ελληνικο που γραφει 2 χρονια κ 1 για τα παρελκομενα!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα το W980 μου στο καλώδιο usb του pc και πάτησα "Μαζική Αποθήκευση", αφού έκλεισε η οθόνη περίμενα περίπου 10 λεπτά αλλά δεν το αναγνώρησε και έτσι του έβγαλα το καλώδιο. από τότε δεν ξανανοίγει.οποτε πατάω το κουμπι για να ανοίξει,ανοίγει το φως του πληκτρολογίου για 25 δέυτερα μετά σβήνει(δηλ περίπου πριν εμβανιστει στην οθόνη το λογότυπο της Sony Ericsson).Κανεις που να ειχε παρόμοιο προβλημα ή που να ξέρει καμία λύση?Please HELP!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

στο κινητο αυτο υπαρχει ενα μουσικο theme που λεγεται Blow out, φανταζομαι καποιος χρηστης του συγκεκριμενου θα το γνωριζει, υπαρχει τροπος να το "βγαλω" απο το κινητο και να μεινει σαν αρχειο ηχου, η αν μπορω να το βρω απο καπου να το κατεβασω;;

 

ευχαριστω

:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια, οσοι το εχετε, πως ειναι ο ηχος του ακουστικου? Ακουγεται καθαρα και δυνατα ο συνομιλητης?

 

Η φωτο του και το βιντεο αξιοπρεπη?

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη, το ακουστικό του σε ομιλία είναι πολύ καλής ποιότητας, δυνατό και καθαρό.

 

Οι φωτό του και το βίντεο μέτρια, όπως είναι αναμενόμενο. Το βρήκες προς πώληση κάπου;

 

Πάντως, η ηχητική του ποιότητα παραμένει πολύ καλή, όπως και η ποιότητα κατασκευής του που δε θυμίζει παραδόξως SE(καθόλου τριξίματα, γερό καπάκι κλπ.) :p Συν το στυλ του! Εγώ το έχω ακόμη και πραγματικά το χαζεύω ώρες-ώρες :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W980

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...