Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!!!Ενας φίλος μου ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο κινητό αλλά έψαξε στο site της Vodafone(ΕΔΩ)και στο site του Γερμανού(ΕΔΩ)και δεν το βρήκε το κινητό;;;Ξέρει κανείς από που μπορεί να αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό και τι τιμή θα έχει;;;
Link to comment
Share on other sites

Ας ριξει μια ματια εδω:http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=Sony+Ericsson+W980i

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου αλλά δεν μπορεί να το αγοράσει από πιο γνωστό κατάστημα όπως π.χ Vodafone,Wind,Cosmote,ΓΕΡΜΑΝΟΣ,Πλαισιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν φοβαται για την αξιοπιστια των καταστηματων αυτων ας το παρει απο το e-shop που ειναι πολυ γνωστο και αξιοπιστο.

 

Τωρα στα καταστηματα που αναφερεις δεν ξερω αν το φερνουν πλεον.

Παντως δεν χανει να παει μια βολτα να ρωτησει αν μπορει να το παρει αφου το κανει παραγγελεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν φοβαται για την αξιοπιστια των καταστηματων αυτων ας το παρει απο το e-shop που ειναι πολυ γνωστο και αξιοπιστο.

 

Τωρα στα καταστηματα που αναφερεις δεν ξερω αν το φερνουν πλεον.

Παντως δεν χανει να παει μια βολτα να ρωτησει αν μπορει να το παρει αφου το κανει παραγγελεια.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου φίλε μου αν ξέρει κάποιος σίγουρα οτι το συγκεκριμένο κινητό υπάρχει στα παρακάτω καταστήματα ας μου πει:

Vodafone,Wind,Cosmote,Γερμανος,Πλαισιο,Αλεξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα της αναβάθμισης που αναφέρθηκε πιο πάνω,μπορεί να γίνει over the air,χωρίς να διαγραφεί κάτι και χωρίς να χρειάζεται αλλαγή η γλώσσα των μενού στα Αγγλικά(δεν έχει νόημα άλλωστε μια τέτοια κίνηση).Καλό είναι όμως,πριν κάθε αναβάθμιση να κρατάμε αντίγραφα ασφαλείας ώστε αν υπάρχει έστω και 1 στις 1000 πιθανότητες να συμβεί κάτι κατά τη διάρκεια,να μην έχουμε χάσει ο,τι υπάρχει μέσα στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Mετά από 1 εβδομάδα συνεχούς χρήσης με το W980i έχω να αναφέρω τα παρακάτω....

 

Θετικά......( + )

 

1) Η τιμή του που πλέον μπορεί να βρεθεί κάτω από 180 Εuro είναι πολύ καλή για αυτά που σου προσφέρει....

2) Πολύ καλή απόδοση του Walkman στα ακουστικά....

3) Ευκολο - γρήγορο - συνοπτικό menu που δύσκολα θα μπερδέψει κάποιον να κάνει ακόμη και τους ποιό "δύσκολους χειρισμούς"

4) Καταπλικτικό FM Transmitter που μου κράτησε συντροφιά σε ταξίδι στην ύπαιθρο, χωρίς την ανάγκη οποιουδήποτε καλωδίου για να ακούσουμε τα αγαπημένα μας τραγούδια από το Walkman κατευθείαν στο ραδιόφωνο, αρκεί βέβαια να βρούμε μια καθαρή συχνότητα.... (Πράγμα πολύ δύσκολο σε πόλεις όπου ο ρύπος τα καλυπτει όλα)

5) Ολοζώντανη εσωτερική οθόνη με πλούσια χρώμματα και τέλειο Contrast - Φωτεινότητα.

6) Πληκτρολόγιο που είναι σαφές και ευχάριστο στην αφή.

7) Πολύ καλά touch buttons στο εξωτερικό του τηλεφώνου με πληθώρα λειτουργειών που θα σας κάνουν την ζωή εύκολη σε χρήση Walkman - Radio, ενώ στην εξωτερική οθόνη δε θα χάσετε καμμία πληροφορία για τις εισερχόμενες κλήσεις σας και τα μυνήματά σας....

8) Εσωτερική χωρητικότητα για ΟΛΑ τα γούστα (8 GB), για να έχετε πληθώρα χώρου για τραγούδια - ταινίες....

9) Πολύ καλή συνολική ποιότητα κατασκευής....

10) Καταπληκτικό Design που τραβάει τα μάτια Γυναικών.... :lol:

 

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ ..... ( - )

 

1) Σχετικά μικρή αυτονομία για σκληρή χρήση......

Περίπου Δύο μέρες Stby με 4 - 5 ώρες χρήση στο Walkman....

Ελπίζω να βελτιωθεί με 2 - 3 επιπλέον κύκλους φορτήσεων...

2) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ αναβάθμισης της συνολικής μνήμης αφού λείπει η υποδοχή για mSD Card....

3) Κάτω του μετρίου VIDEO Recording

4) Φωτογραφική μηχανή ΜΟΝΟ για Φωτεινές λήψεις (Ημέρα) καθώς ΔΕΝ υπάρχει ΦΛΑΣ, και δεν υπάρχει AutoFocus.

5) Εξωτερική οθόνη Πολύ μέτριας ποιότητας η οποία σε εξωτερικό παριβάλλον με δυνατό Φως είναι ουσιαστικά Ανύπαρκτη......

6) Τραβάει τις δαχτυλιές σα μαγνήτης....

7) Επίφοβο για γρατσουνιές στο εξωτερικό του...

8) Μάλλον αδύναμη CPU .....

Ειδικά σε αναπαραγωγή VIDEO υπάρχουν αρκετές στιγμές που ΛΑΓΚΑΡΕΙ αρκετά, αλλά πιστεύω πως με ένα ποιό καλογραμμένο Firmware να βελτιωθεί αρκετά το Overall Speed....

9) Μέτριο Ραδιόφωνο με μικρή ευαισθησία λήψης.... (Ολίγον ΚΟΥΦΟ)

 

RESUME,,,,,,

 

Aν δεν σας απασχολούν καθόλου οι φωτογραφικές ικανότητες αυτής της συσκευής και θέλετε ένα Walkman τηλέφωνο ....... ΤΟΤΕ χωρίς δέυτερη σκέψη με την τιμή του πλεον να είναι ΚΑΤΩ από 180 Euro, η αγορά του είναι σκέτο ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ..... :!:

 

Εγώ το βαθμολογώ με 8/10, και το έχω προτείνει ήδη σε γνωστούς και φιλους..... :D

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mετά από 1 εβδομάδα συνεχούς χρήσης με το W980i έχω να αναφέρω τα παρακάτω....

 

Θετικά......( + )

 

1) Η τιμή του που πλέον μπορεί να βρεθεί κάτω από 180 Εuro είναι πολύ καλή για αυτά που σου προσφέρει....

2) Πολύ καλή απόδοση του Walkman στα ακουστικά....

3) Ευκολο - γρήγορο - συνοπτικό menu που δύσκολα θα μπερδέψει κάποιον να κάνει ακόμη και τους ποιό "δύσκολους χειρισμούς"

4) Καταπλικτικό FM Transmitter που μου κράτησε συντροφιά σε ταξίδι στην ύπαιθρο, χωρίς την ανάγκη οποιουδήποτε καλωδίου για να ακούσουμε τα αγαπημένα μας τραγούδια από το Walkman κατευθείαν στο ραδιόφωνο, αρκεί βέβαια να βρούμε μια καθαρή συχνότητα.... (Πράγμα πολύ δύσκολο σε πόλεις όπου ο ρύπος τα καλυπτει όλα)

5) Ολοζώντανη εσωτερική οθόνη με πλούσια χρώμματα και τέλειο Contrast - Φωτεινότητα.

6) Πληκτρολόγιο που είναι σαφές και ευχάριστο στην αφή.

7) Πολύ καλά touch buttons στο εξωτερικό του τηλεφώνου με πληθώρα λειτουργειών που θα σας κάνουν την ζωή εύκολη σε χρήση Walkman - Radio, ενώ στην εξωτερική οθόνη δε θα χάσετε καμμία πληροφορία για τις εισερχόμενες κλήσεις σας και τα μυνήματά σας....

8) Εσωτερική χωρητικότητα για ΟΛΑ τα γούστα (8 GB), για να έχετε πληθώρα χώρου για τραγούδια - ταινίες....

9) Πολύ καλή συνολική ποιότητα κατασκευής....

10) Καταπληκτικό Design που τραβάει τα μάτια Γυναικών.... :lol:

 

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ ..... ( - )

 

1) Σχετικά μικρή αυτονομία για σκληρή χρήση......

Περίπου Δύο μέρες Stby με 4 - 5 ώρες χρήση στο Walkman....

Ελπίζω να βελτιωθεί με 2 - 3 επιπλέον κύκλους φορτήσεων...

2) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ αναβάθμισης της συνολικής μνήμης αφού λείπει η υποδοχή για mSD Card....

3) Κάτω του μετρίου VIDEO Recording

4) Φωτογραφική μηχανή ΜΟΝΟ για Φωτεινές λήψεις (Ημέρα) καθώς ΔΕΝ υπάρχει ΦΛΑΣ, και δεν υπάρχει AutoFocus.

5) Εξωτερική οθόνη Πολύ μέτριας ποιότητας η οποία σε εξωτερικό παριβάλλον με δυνατό Φως είναι ουσιαστικά Ανύπαρκτη......

6) Τραβάει τις δαχτυλιές σα μαγνήτης....

7) Επίφοβο για γρατσουνιές στο εξωτερικό του...

8) Μάλλον αδύναμη CPU .....

Ειδικά σε αναπαραγωγή VIDEO υπάρχουν αρκετές στιγμές που ΛΑΓΚΑΡΕΙ αρκετά, αλλά πιστεύω πως με ένα ποιό καλογραμμένο Firmware να βελτιωθεί αρκετά το Overall Speed....

9) Μέτριο Ραδιόφωνο με μικρή ευαισθησία λήψης.... (Ολίγον ΚΟΥΦΟ)

 

RESUME,,,,,,

 

Aν δεν σας απασχολούν καθόλου οι φωτογραφικές ικανότητες αυτής της συσκευής και θέλετε ένα Walkman τηλέφωνο ....... ΤΟΤΕ χωρίς δέυτερη σκέψη με την τιμή του πλεον να είναι ΚΑΤΩ από 180 Euro, η αγορά του είναι σκέτο ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ..... :!:

 

Εγώ το βαθμολογώ με 8/10, και το έχω προτείνει ήδη σε γνωστούς και φιλους..... :D

 

Συμφωνω απολυτα σε ολα οσα ειπες.Να συμπληρωσω οτι πολλες φορες δεν δουλευει το πληκτρο συντομευσεων και με επανεκκινηση οκ,ενω αποσυνδεεται μερικες φορες το bluetooth handsfree(ΗΒΗ608-ειναι παλιο μοντελο και ισως αυτο φταιει).Exω περασει την τελευταια αναβαθμιση.Το πηρα 189 ευρω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.Δεν εχει πολυκυκλοφορησει και το ντιζαιν τραβαει τα βλεμματα σαν μαγνητης:)

Link to comment
Share on other sites

Μedia markt π.φαληρο, το εχει προσφορα 149 ευρω, μολις το πηρα :)

πολυ καλη τιμη :yahoo: κι'εγω αμα ημουν στην θεση σου θα το επαιρνα σε'αυτη την τιμη :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μedia markt π.φαληρο, το εχει προσφορα 149 ευρω, μολις το πηρα :)

 

Πολυ καλη επιλογη ισως ενα απο τα 5 καλυτερα μουσικα κινητα ever:)

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη επιλογη ισως ενα απο τα 5 καλυτερα μουσικα κινητα ever:)

 

Όντως έτσι είναι... αν είχα κι άλλο νούμερο θα το χρησιμοποιούσα, αλλά δεν το δίνω με τίποτα... Προτιμώ να το ξέρω ότι το έχω... αλλά στα ταξίδια με το αυτοκίνητο βγάζει τα λεφτά του (fm transmitter)...!!!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

στα ταξίδια με το αυτοκίνητο βγάζει τα λεφτά του (fm transmitter)...!!!

 

Χαλαρα συμφωνω και επαυξανω. Καλως ο fm transmitter;)

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδιά το κινητό έχει 2η κάμερα για βιντεοκλήση?

 

επίσης διάβασα στο gsmarena οτι σε πολλούς κανει επανεκινήσεις.. σε εσάς συμβαίνει κάτι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό έχει 2η κάμερα για βιντεοκλήση?

 

επίσης διάβασα στο gsmarena οτι σε πολλούς κανει επανεκινήσεις.. σε εσάς συμβαίνει κάτι τετοιο?

 

Ναι εχει 2 καμερα για βιντεοκληση οσο για το δευτερο εγω στο δικο μου δεν εχο παρατηρησει κατι τετοιο:cool:

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει 2 καμερα για βιντεοκληση οσο για το δευτερο εγω στο δικο μου δεν εχο παρατηρησει κατι τετοιο:cool:

 

σευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.. ωραίο τηλεφωνάκι φαίνεται και σκέφτομαι να το αγοράσω..

να ρωτήσω κάτι ακόμη, είχα διαβάσει κάπου οτι το "ορθογώνιο φωτάκι" που έχει οταν έχεις κλήση ανάβει σε λευκό-μπλε. ισχυει? μπορείς να το απενεργοποιήσεις αν θες? επίσης αν έχεις μήνυνα ανάβει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το κινητό το έχει η γυναίκα μου και της κάνει πολύ συχνά επανεκκινήσεις καθώς χάνει και το ιστορικό των κλήσεων που έχει το τηλέφωνο (εισερχόμενες, εξερχόμενες αναπάντητες). Δε έχω ψάξει τι φτάιει ούτε του έχω κάνει αναβάθμιση (δεν ξέρω αν χρειάζεται) αλλά κλεινεί και ανοίγει μόνο του αρκετά συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Kαντου μια αναβαθμιση και το προβλημα των επανεκκινησεων θα λυθει.

 

Συμφωνω με τον stefanw595 οσο για τις κλισεις εχεις δικιο πραγματι τις χανει:cry:

Αν θες να βλεπεις το ιστορικο πρεπει να σβηνεις συχνα τις τελευταιες κλησεις, :X δυστιχος:blink:

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Σκευτομαι να το τσιμπησω αυριο με 180 ευρο ? λεει ?

Η Camera σε συγκριση με το w810ι που εχω τωρα ποση διαφορα εχει ? Γιατι του δικου μου με καλυπτει ετσι οπως ειναι..οποτε για ριξτε μια εντυπωση..

Το flash δεν με απασχολει..μονο σαν φακο το εχω :D

 

ty ^^

Link to comment
Share on other sites

Σκευτομαι να το τσιμπησω αυριο με 180 ευρο ? λεει ?

Η Camera σε συγκριση με το w810ι που εχω τωρα ποση διαφορα εχει ? Γιατι του δικου μου με καλυπτει ετσι οπως ειναι..οποτε για ριξτε μια εντυπωση..

Το flash δεν με απασχολει..μονο σαν φακο το εχω :D

 

ty ^^

σε αυτα τα χρηματα μπορεις να βρεις καλυτερο κινητο.

για μενα εφοσον παρεις αλλο κινητο..να επιλεξεις καποιο με wi-fi!

εγω προσωπικα δεν θα το αγοραζα αυτο το κινητο ουτε σε αυτα τα χρηματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,εισαι λίγο υπερβολικός! :)

 

Η ηχητική του ποιότητα και η ποιότητα κατασκευής αξίζουν τα 180 ευρώ.Πρόσθεσε και μια πολύ καλή οθόνη,μνήμη στα 8 GB και πολύ καλά ακουστικά και πιστευω πως μια χαρά είναι τα 180 ευρώ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,εισαι λίγο υπερβολικός! :)

 

Η ηχητική του ποιότητα και η ποιότητα κατασκευής αξίζουν τα 180 ευρώ.Πρόσθεσε και μια πολύ καλή οθόνη,μνήμη στα 8 GB και πολύ καλά ακουστικά και πιστευω πως μια χαρά είναι τα 180 ευρώ;)

 

Τα αξιζουν και με το παραπανω, ακομα και η ηχητικη του ποιοτητα ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η ericsson μαζι με το w995:)

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W980

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...