Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα χρήματα που κοστίζει αυτήν τη στιγμή(περίπου 280 ευρώ)είναι καλή πρόταση!

 

Το κυριότερο είναι η πολύ καλή ποιότητα κατασκευής!Εγώ το έχω αγορασμένο από τέλη Ιανουαρίου και είναι στιβαρότατο,ελαφρύ και χωρίς τριξίματα!Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι η πρόσοψη γεμίζει δαχτυλιές!Το πίσω μέρος είναι απο καουτσούκ και είναι καλό στο κράτημα και μπορείς να τ'ακουμπάς σε όλες τις επιφάνειες χωρίς φόβο να γλιστρήσει ή να γρατσουνιστεί!

 

Η ποιότητα ήχου του είναι πολύ καλή(αν και προτείνω ασύρματα ακουστικά bluetooth,αν θες να πάρεις πραγματικά τον καλύτερο ήχο που μπορεί να βγάλει).

 

Ευκρινής και φωτεινότατη οθόνη ακόμη και στο φως του ήλιου.

 

Η εσωτερική μνήμη των 8 GB επαρκεί για μια μέτρια συλλογή με περίπου 1000 τραγούδια.

 

Η κάμερά του είτε στη φωτογραφία ή στο βίντεο είναι με απλά λόγια άθλια και όπως καταλαβαίνεις δεν επεκτείνομαι περαιτέρω σ'αυτήν :p

 

Η μπαταρία του με χρήση bluetooth ακουστικών για 1 ώρα τη μέρα,ομιλία περίπου 15 λεπτά τη μέρα,δικτύωση σε 3g δίκτυο,φωτεινότητα στο 100%,μη ενεργή τη λήψη πληροφοριών κυψέλης και με ενεργή την εξοικονόμηση ενέργειας στο bluetooth κρατάει άνετα 3 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το βρηκα το κινητο σε ηλεκτρονικο καταστημα στα 189 ευρο!! πιστευω οτι αξιζει η αγορα του σε αυτη την τιμη.:up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή σίγουρα αξίζει! Είναι σίγουρα καινούριο?

Για καινουργιο μιλαω..! αλλωστε εχω δωσει και το λινκ..:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κατασκευή και πανέμορφο κυριλέ τηλέφωνο. Όπως είπε ο φίλος Κοτσιάνης το μόνο μειονέκτημα είναι οτι το κινητό γεμίζει δαχτυλιές μέσα σε λίγα λεπτά καθότι είναι φτιαγμένο από γυαλιστερό πλαστικό εκτός από το πίσω μέρος. Έχει πολύ καλό ήχο λόγω και στερεοφωνικών ηχείων και οθόνη SE, δηλαδή πολύ καλή με ζωηρά χρώματα. Η κάμερα σε φωτογραφίες ημέρας με καλό φωτισμό είναι αρκετά καλή και βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες αλλά μέχρι εκεί. Τώρα πάντως που η τιμή του έχει πέσει είναι μια εξαιρετική πρόταση.:)
Link to comment
Share on other sites

Από τα ηχεία του δε θα έλεγα ότι βγάζει καλό ήχο..Είναι τσιριχτός,χωρίς "σώμα"-κοινώς,καθόλου μπάσο και είναι τρομερα ενοχλητικός..Το θεωρώ τελείως φάουλ στον τομέα αυτό..Δεν καταλαβαίνεις τι τραγούδι παίζει όταν σε καλεί κάποιος,παραμορφώνει απίστευτα..Συγκρίνετέ το με Κ850 ή C905 και θα καταλάβετε τι εννοώ..Με ακουστικα έχει καλό ήχο πάντως.Η κάμερα άθλια,μέρα-νύχτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες να αγοράσω το W980. Μήπως όμως να προτιμήσω το νεότερο W508? Καμία βοήθεια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες να αγοράσω το W980. Μήπως όμως να προτιμήσω το νεότερο W508? Καμία βοήθεια?

ποιος ο λογος να πας σε "χειροτερο" κινητο??

 

παρε το W980i που το αγοραζεις και σε τιμη πολυ καλη..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το W508 δεν είναι "χειρότερο" κινητό. Έχει ακριβώς τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά με το W980 με εξαίρεση τα στερεοφωνικά ηχεία αν και το ηχείο του W508 είναι πολύ δυνατό και καθαρό. Από τιμή είναι και τα δύο περίπου στα ίδια επίπεδα ανάλογα και το κατάστημα (όσον αφορά το W980).

Βέβαια το W980 είναι πιο όμορφο και εντυπωσιακό λόγω του γυαλιστερού περιβλήματός του αν και μαζεύει δαχτυλιές σε δευτερόλεπτα. Αν αυτό δεν ενοχλεί τότε είναι σίγουρα μια πολύ καλή και αξιόπιστη αγορά. :)

Το W508 το διαθέτει μόνο η Wind μέχρι στιγμής και έχει βέβαια customized λογισμικό αλλά αυτό διορθώνεται πολύ έυκολα οπότε αν κάποιος δεν έχει Wind ή δεν του αρέσει το Wind μενού μπορεί να το αφαιρέσει πανέυκολα.;)

Πάντως όποιο και να επιλέξει ο φίλος θα μείνει ευχαριστημένος πιστέυω.

Link to comment
Share on other sites

w980 και απο εμενα, στα συν του επισης σε σχεση με τον ανταγωνισμο οτι εχει FM transmmiter.Κανενα αλλο κινητο απο αυτα που κυκλοφορουν σημερα δεν εχει αυτη την λειτουργια.
Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

w980 και απο εμενα, στα συν του επισης σε σχεση με τον ανταγωνισμο οτι εχει FM transmmiter.Κανενα αλλο κινητο απο αυτα που κυκλοφορουν σημερα δεν εχει αυτη την λειτουργια.

 

Fm transmiter έχει και το LG Arena :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το W890i Και εγώ.

Καλό τηλέφωνο δε λέω, αλλά μου την σπάει που ενώ απαντάει σε εισερχόμενη κλήση όταν το ξεδιπλώσεις , ΔΕΝ τερματίζει την κλήση όταν το διπλώσεις, και πρέπει να την τερματίσεις ΜΟΝΟ με πλήκτρο.:mad:

 

Κατά τα άλλα, ακόμη πειραματίζομαι να βρώ τα αδύνατά του σημεία.... :lol:

 

Update.....

O FM Transmitter είναι για τα μπάζα,,,,,

Στο 1 - 1,5 μέτρα τον έχασες.....

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

O ήχος από τα ακουστικά είναι ΑΠΙΘΑΝΟΣ.

Και έχει δυνατό κουδούνισμα....

Καλή απόδοση χρωμμάτων στην εσωτερική οθόνη, αλλά για ταινίες μάλλον δεν κάνει γιατί λαγκάρει αρκετά....:(

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο eshop στα 189 ευρω(value for money) την παρασκευη.Απο ντιζαιν και ποιοτητα ειναι καταπληκτικο,αλλα γεμιζει δαχτυλιες και θελει συνεχως καθαρισμα.Ο πομπος σε εμενα δεν δουλευει γιατι λεει οτι απαγορευεται απο την νομοθεσια στην Ελλαδα.Επισης τα λεντακια οταν ακους μουσικη μολις σβησει η οθονη σταματουν να δουλευουν και αυτα.Η καμερα του ειναι κατω του μετριου αφου δεν εχει αυτοματη εστιαση,φλασ και ζοομ κανει μονο σε 640χ480!!!Τελος το πλαινο λεντακι δεν το εχω δει να δουλευει ποτε.Μηπως χρειαζεται αναβαθμιση?Ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?
Link to comment
Share on other sites

Ο πομποδέκτης χρειάζεται αναβάθμιση για να λειτουργήσει!Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η R3A037!Πέρνα το Update service στον υπολογιστή σου και ακολούθησε τις οδηγίες για να αναβαθμιστεί.Προηγουμένως,αποθήκευσε τα δεδομένα σου διότι διαγράφονται!
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση over the air δεν γινεται στο w980? Ενας φιλος μου εχει και δεν θελει να κανει back up και τετοια.
Link to comment
Share on other sites

Ο πομποδέκτης χρειάζεται αναβάθμιση για να λειτουργήσει!Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η R3A037!Πέρνα το Update service στον υπολογιστή σου και ακολούθησε τις οδηγίες για να αναβαθμιστεί.Προηγουμένως,αποθήκευσε τα δεδομένα σου διότι διαγράφονται!

 

Ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες,θα δοκιμασω να το αναβαθμισω το βραδυ και βλεπουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση over the air δεν γινεται στο w980? Ενας φιλος μου εχει και δεν θελει να κανει back up και τετοια.

 

Για να μπορέσεις να κάνεις αναβάθμιση Over the Air άλλαξε την γλώσσα σε Εnglish και κάνε αναβάθμιση με γεμάτη μπαταρία..

 

Παρ'ολα αυτά και πάλι πρέπει να πάρεις Backup όλα τα αρχεία του τηλεφώνου γιατί μάλλον θα χαθούν όλα.....

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσεις να κάνεις αναβάθμιση Over the Air άλλαξε την γλώσσα σε Εnglish και κάνε αναβάθμιση με γεμάτη μπαταρία..

 

Παρ'ολα αυτά και πάλι πρέπει να πάρεις Backup όλα τα αρχεία του τηλεφώνου γιατί μάλλον θα χαθούν όλα.....

 

Xμ μαλιστα. Σευχαριστω για την απαντηση σου.

Παλι χρειαζεται back up? Εγω ηξερα οτι δεν χρειαζεται. Τελος παντων αν ειναι το κανει και με το update service.

Link to comment
Share on other sites

Xμ μαλιστα. Σευχαριστω για την απαντηση σου.

Παλι χρειαζεται back up? Εγω ηξερα οτι δεν χρειαζεται. Τελος παντων αν ειναι το κανει και με το update service.

 

To πρόβλημα ξεκινάει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο από το γεγονός ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ εξωτερική κάρτα μνήμης, αλλά ΜΟΝΟ εσωτερική....

 

Και αυτός είναι ο φόβος που υπάρχει, μήπως κατά την διάρκεια της αναβάθμισης σβηστεί και η εωτερική του μνήμη που την χρησιμοποιεί ως δήθεν αποθηκευτικό χώρο (External Disk).

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W980

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...