Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το εάν μπορεί το W980 να παίξει ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά...

 

Σε καμια περιπτωση δεν μπορει να παιξει ραδιοφωνο χωρις ακουστικα το W980 και μιλαμε παντα για την ληψη και αναπαραγωγη ραδιοφωνικων σταθμων .

Αυτο που μπορει να κανει ειναι να μεταδοσει μεσω μιας συχνοτητας στο φασμα που λειτουργει το ραδιοφωνο στην Ελλαδα , την μουσικη που παιζει εκεινη την στιγμη η συσκευη . Αυτο ειναι το FM transmitter αν και στην πραξη στα τηλεφωνα που υπαρχουν αυτη την στιγμη και κανουν βολτες και απο τα δικα μου χερια (οχι στην αγορα αφου δεν εχει ακομα κυκλοφορησει) οταν προσπαθεις να το επιλεξεις σε ενημερωνει οτι η λειτουργια δεν παρεχεται γιατι δεν επιτρεπεται απο την νομοθεσια στην συγκεκριμενη χωρα .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, επειδη το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο ειναι ο βασικος λογος για να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη, το εψαξα λιγο και σάς παραθετω αυτουσιο ενα αποσπασμα απο γνωστο διεθνες site που ειδικευεται στα κινητα (μην κανουμε και διαφημιση, ε?) Λοιπον:

 

When first announced, the Sony Ericsson W980 was also expected to have another cool radio feature. Back there in Barcelona, the prototypes used to have a built-in antenna that allowed listening to music without plugging in a pair of headphones. In the end, this feature was ditched, much to our disappointment.

 

Με λιγα λογια, επαληθευτηκαν οι υποψιες μου. Πραγματι, οταν ειχε γινει η εκθεση στην Βαρκελωνη, υπηρξε μια παρουσιαση σε βιντεακι που εδειχνε ακριβως αυτο, εσωτερικη κεραια και αναπαραγωγη fm radio χωρις καλωδιο ακουστικου... Καπου λοιπον στην πορεια, αυτο "χαθηκε" μεχρι να φτασει στην γραμμη παραγωγης. Συμφωνω οτι η συσκευη ειναι υπερτιμημενη, οποτε, μαλλον παω γι αλλη, αν και το κινητο κατα τα αλλα φαινεται καλο. Κριμα για την εταιρεια, αν και ειμαι φαν, φαινεται να ακολουθει την πορεια καποιας αλλης, που "ξεκλειδωνει" σιγα σιγα τις βελτιωσεις και που μαλλον θα δουμε σε επομενα μοντελα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ερώτηση: μεταφέρονται τα contacts, από NOKIA N95, σε S/E W980, μέσω bluetooth;

 

Αν ναι, γίνεται "one off" (...mark all, then send...), ή "one by one";

 

Thx / Γιώργος

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ερώτηση: μεταφέρονται τα contacts, από NOKIA N95, σε S/E W980, μέσω bluetooth;

 

Αν ναι, γίνεται "one off" (...mark all, then send...), ή "one by one";

 

Thx / Γιώργος

 

Και αν δεν γίνεται, υπάρχει το Outlook και καθαρίζεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα Τετάρτη 13/8/2008 και ευτυχώς σήμερα 14/8/2008 τα multirama δέχτηκαν να το πάρουν πίσω. Το κινητό είναι καλό με ωραία κουμπιά και ωραίο design. Εγώ όμως το πήρα γιατί έλεγαν πως η μουσική που παίζει μπορεί να μεταδοθεί μέσω πομπού fm και έτσι έχοντας το στο αμάξι να παίζεις μουσική η οποία να αναπαράγεται από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου. Τι έκπληξη όμως. Πατάω ενεργοποίηση πομπού fm Και το κινητό γράφει πως η υπηρεσία αυτή δεν είναι διαθέσιμη στη χώρα σας λόγω νομικών περιορισμών. Όλα αυτά που έβλεπα στο youtube και αλλού κατέρρευσαν. Επικοινωνώ με sony erricson και μου λένε πως πράγματι η υπηρεσία αυτή δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα και πως ποτέ δε θα είναι διαθέσιμη, με καμία αναβάθμιση λογισμικού στο μέλλον. Μα βρε παιδιά τους λέω, εγώ για αυτή τη δουλειά κυρίως αγόρασα αυτό το κινητό. Για αυτό έσκασα 404 ευρούλια. Γιατί δεν το αναγράφατε πάνω στο κουτί. Τώρα τι κάνουμε. Ευτυχώς το πήραν πίσω το μαραφέτι. Όσο όμορφο κι αν είναι δε μου κάνει. Υπάρχει αντίστοιχο με 190 ευρώ από την ίδια εταιρεία, το οποίο όμως και δεν θα προτιμήσω λόγω της ωραίας απάντησης που μου έδωσε η <καλή> αυτή εταιρεία. Να μάθουν να μην κάνουν τον κινέζο όπου δεν τους συμφέρει. Ενημερωθείτε λοιπόν από μένα και πείτε το και στους επίδοξους αγοραστές του για να μην την πατήσουν κι αυτοί. Thanks. Ξαναγυρίζω στην παλιά γνώριμη Htc
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνο εσύ θα το έχεις!!!!Όταν πέσει η τιμή του θα γεμίσει ο τόπος!!!!!)όπως με το W910)...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν βαζω μια εικονα μου η μια φωτογραφια μου για φοντο λεει ανεπαρκης μνημη σβηστε αρχεια της επιλογης σας? αφου εχει 8γιγα μεσα και δεν εχω περασει τιποτα μονο καμια 10αρια τραγουδια !!δικες του εικονες ομως που εχει μεσα τις βαζει για φοντο.τι κουλο ειναι αυτο?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνο εσύ θα το έχεις!!!!Όταν πέσει η τιμή του θα γεμίσει ο τόπος!!!!!)όπως με το W910)...

μπα,δεν το βαζω ισα με το w910,το w910 για μενα ειναι μοναδικα καλο κινητο.το 980 απλα αδιαφορο κι ευτυχως το ξεφορτωθηκα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα ευχαριστημένος είμαι. Δεν μου έχει κάνει ούτε κολλήματα, όπως το w760 που είχα, και η ποιότητα ήχου είναι εξαιρετική. Τώρα σε σύγκριση με το w910 δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν το είχα για να το συγκρίνω. :rolleyes: Πάντως στο νήμα του κάνουν παράπονα για την ποιότητα ήχου, ανάμεσα στα άλλα;) Εμένα γενικά με ενδιαφέρει πολύ το κινητό να έχει όσο πιο μικρό σαρ γίνεται (και συνήθως να είναι και έρικσον:)). Και το w980 έχει μικρότερο από το w910. Αυτός είναι και ένας λόγος που το πήρα γενικότερα. Τώρα βέβαια πρέπει το κινητό να το κρατήσω καιρό για να δω και την ποιότητα κατασκευής και την αντοχή του.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα Τετάρτη 13/8/2008 και ευτυχώς σήμερα 14/8/2008 τα multirama δέχτηκαν να το πάρουν πίσω. Το κινητό είναι καλό με ωραία κουμπιά και ωραίο design. Εγώ όμως το πήρα γιατί έλεγαν πως η μουσική που παίζει μπορεί να μεταδοθεί μέσω πομπού fm και έτσι έχοντας το στο αμάξι να παίζεις μουσική η οποία να αναπαράγεται από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου. Τι έκπληξη όμως. Πατάω ενεργοποίηση πομπού fm Και το κινητό γράφει πως η υπηρεσία αυτή δεν είναι διαθέσιμη στη χώρα σας λόγω νομικών περιορισμών. Όλα αυτά που έβλεπα στο youtube και αλλού κατέρρευσαν. Επικοινωνώ με sony erricson και μου λένε πως πράγματι η υπηρεσία αυτή δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα και πως ποτέ δε θα είναι διαθέσιμη, με καμία αναβάθμιση λογισμικού στο μέλλον. Μα βρε παιδιά τους λέω, εγώ για αυτή τη δουλειά κυρίως αγόρασα αυτό το κινητό. Για αυτό έσκασα 404 ευρούλια. Γιατί δεν το αναγράφατε πάνω στο κουτί. Τώρα τι κάνουμε. Ευτυχώς το πήραν πίσω το μαραφέτι. Όσο όμορφο κι αν είναι δε μου κάνει. Υπάρχει αντίστοιχο με 190 ευρώ από την ίδια εταιρεία, το οποίο όμως και δεν θα προτιμήσω λόγω της ωραίας απάντησης που μου έδωσε η <καλή> αυτή εταιρεία. Να μάθουν να μην κάνουν τον κινέζο όπου δεν τους συμφέρει. Ενημερωθείτε λοιπόν από μένα και πείτε το και στους επίδοξους αγοραστές του για να μην την πατήσουν κι αυτοί. Thanks. Ξαναγυρίζω στην παλιά γνώριμη Htc

 

 

 

H μεγαλη απολαυση ειναι που τα εχω διπλα διπλα με το Ν78 και εκει παιζει κανονικα το FM transmiter που εχει :lol:

 

Το φασμα συχνοτητων που χρησιμοποιειται απο το ραδιοφωνο παντως , στην Ελλαδα αδειοδοτειται απο το κρατος και πρεπει να ειναι και επι πληρωμη η αδεια .

Το FM transimter τωρα μπορει να εκμεταλευεται απλα καποιο "παραθυρακι" στην νομοθεσια διαφορων χωρων που πιθανον επιτρεπει την εκπομπη σε μικρη ισχυ και με μικρη εμβελεια . Το γιατι στην Ελλαδα η μια εταιρεια μπορει και το προσφερει και η αλλη αναφερει οτι δεν επιτρεπεται απο την νομοθεσια ειναι κατι που εχει ενδιαφερον...

Link to comment
Share on other sites

H μεγαλη απολαυση ειναι που τα εχω διπλα διπλα με το Ν78 και εκει παιζει κανονικα το FM transmiter που εχει :lol:

 

Το φασμα συχνοτητων που χρησιμοποιειται απο το ραδιοφωνο παντως , στην Ελλαδα αδειοδοτειται απο το κρατος και πρεπει να ειναι και επι πληρωμη η αδεια .

Το FM transimter τωρα μπορει να εκμεταλευεται απλα καποιο "παραθυρακι" στην νομοθεσια διαφορων χωρων που πιθανον επιτρεπει την εκπομπη σε μικρη ισχυ και με μικρη εμβελεια . Το γιατι στην Ελλαδα η μια εταιρεια μπορει και το προσφερει και η αλλη αναφερει οτι δεν επιτρεπεται απο την νομοθεσια ειναι κατι που εχει ενδιαφερον...

 

Μήπως αν το αγοράσουμε από κάποια άλλη αγορά (π.χ. Αγγλία, Γαλλία) να μην έχει αυτούς τους περιορισμούς;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Για μένα, ο κύριος σκοπός του να αγοράσει κανείς ένα τηλέφωνο SE Walkman είναι η απόδοσή του σαν mp3 player με ακουστικά. Πιστεύω δηλαδή οτι θα πρέπει να απευθύνεται σε αγοραστές (όπως εγώ) που ψάχνουν να έχουν μια μόνο συσκευή για κινητό και mp3 player, και να μη χρειάζεται να έχουν π.χ. και το iPod μαζί τους. Για ποιο άλλο λόγο να το αγοράσει κανείς και να υποστεί την άθλια για τα δεδομένα της εποχής κάμερα; Ή την ακριβή τιμή; Ή τόση πολλή μνήμη;

 

Έτσι, κατά τη γνώμη μου πάντα, η σύγκρισή του με άλλα κινητά, όπως το w910 που προαναφέρθηκε, θα πρέπει να γίνεται κατά κύριο λόγο στον τομέα της μουσική ποιότητας, εκτός από την αξιοπιστία, κολλήματα,κτλ κτλ.

 

Οπότε, αν κάποιος συν-gadgetakias εδώ μέσα το έχει δοκιμάσει και το έχει συγκρίνει με το iPod ή κάποιο Nokia, ας πει εντυπώσεις για την καθαρότητα, ένταση και πληρότητα του ήχου.

 

Με την ευκαιρία, το έχει φέρεις κανείς στην Αθήνα να το δω από κοντά;

 

Καλά μπάνια, και με καλές αγορές από Σεπτέμβριο :)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, ο κύριος σκοπός του να αγοράσει κανείς ένα τηλέφωνο SE Walkman είναι η απόδοσή του σαν mp3 player με ακουστικά. Πιστεύω δηλαδή οτι θα πρέπει να απευθύνεται σε αγοραστές (όπως εγώ) που ψάχνουν να έχουν μια μόνο συσκευή για κινητό και mp3 player, και να μη χρειάζεται να έχουν π.χ. και το iPod μαζί τους. Για ποιο άλλο λόγο να το αγοράσει κανείς και να υποστεί την άθλια για τα δεδομένα της εποχής κάμερα; Ή την ακριβή τιμή; Ή τόση πολλή μνήμη;

 

Έτσι, κατά τη γνώμη μου πάντα, η σύγκρισή του με άλλα κινητά, όπως το w910 που προαναφέρθηκε, θα πρέπει να γίνεται κατά κύριο λόγο στον τομέα της μουσική ποιότητας, εκτός από την αξιοπιστία, κολλήματα,κτλ κτλ.

 

Οπότε, αν κάποιος συν-gadgetakias εδώ μέσα το έχει δοκιμάσει και το έχει συγκρίνει με το iPod ή κάποιο Nokia, ας πει εντυπώσεις για την καθαρότητα, ένταση και πληρότητα του ήχου.

 

Με την ευκαιρία, το έχει φέρεις κανείς στην Αθήνα να το δω από κοντά;

 

Καλά μπάνια, και με καλές αγορές από Σεπτέμβριο :)

 

 

Ολα τα S60 της Samsung αφου ειτε με κουτσουρεμενο Player ειτε οχι , το IceMobile το ολοκληρωμενο για την ενισχυση και την επεξεργασια του ηχου το εχουν ,οπως και καποια Νοκια ειτε S40 ειτε S60 παιζουν καλυτερα μουσικη απο οποιοδηποτε SE με ακουστικα παντα .

Το W980 δεν αποτελει εξαιρεση σε καμια περιπτωση και σε κανεναν τομεα , αφου ακομα και το 5610 που χρειαζεται ανταπτορακι απο 2.5mm σε 3.5mm παιζει και καλυτερα , και καθαροτερα και χωρις αλλοιωσεις στον ηχο ειδικα αν δοκιμασεις να βαλεις κανενα ζευγαρι ακουστικα με στεφανη και οχι ψειρες .

 

Τωρα βεβαια οι αισθητικες παρεμβασεις που ξανα εκαναν στο Player και εμφανιζει με εικονες τα preset για το equalizer π.χ. ναι ειναι ευχαριστες στο ματι αλλα ως εκει , η συσκευη οχι μονο δεν πλησιαζε τα Ν81 , 5610 , ι520 και ι560 που δοκιμασα , αλλα ειναι και εκνευριστικη σε καποια ειδη μουσικης .

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα S60 της Samsung αφου ειτε με κουτσουρεμενο Player ειτε οχι , το IceMobile το ολοκληρωμενο για την ενισχυση και την επεξεργασια του ηχου το εχουν ,οπως και καποια Νοκια ειτε S40 ειτε S60 παιζουν καλυτερα μουσικη απο οποιοδηποτε SE με ακουστικα παντα .

Το W980 δεν αποτελει εξαιρεση σε καμια περιπτωση και σε κανεναν τομεα , αφου ακομα και το 5610 που χρειαζεται ανταπτορακι απο 2.5mm σε 3.5mm παιζει και καλυτερα , και καθαροτερα και χωρις αλλοιωσεις στον ηχο ειδικα αν δοκιμασεις να βαλεις κανενα ζευγαρι ακουστικα με στεφανη και οχι ψειρες .

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό που απομένει τώρα είναι να συγκρίνω κι εγώ live σε κάποιο μαγαζί τα W980, Samsung F400, και Nokia 5610 (δε θέλω να αγοράσω smartphone). Θα πάω μαζί με δικά μου ακουστικά και μουσικό κομμάτι, το οποίο ελπίζω να με αφήσουν να στείλω στα κινητά με bluetooth.

 

Αξίζει να ρίξεις μια ματιά στην κριτική του W980 στο: http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-w980i.shtml (είναι στα ρωσικά, δεν το έχουν μεταφράσει ακόμα, μπορείς να το βάλεις σε κάποιο translator). Εκεί προς το τέλος έχει ένα πινακάκι όπου με blind test αρκετών ανθρώπων βγήκε οτι το W980 είχε καλύτερο ήχο από τα άλλα μόνο στην pop μουσική (ακούγοντας σε όλα τα κινητά με τα ακουστικά του W980 που τα θεωρεί ποιοτικά σε σχέση με αυτά που δίνουν τα υπόλοιπα). Πολύ ενδιαφέρον είναι το γεγονός οτι ότι κάναν κι ένα επόμενο τεστ που δεν ήταν τυφλό, δηλαδή οι ακροατές ήξεραν από ποιο κινητό ακούγαν μουσική κάθε φορά. Εκεί, ο ψυχολογικός παράγοντας ήταν πολύ σημαντικός υπέρ του W980 (η εμφάνιση, το κορυφάιο software, το brand name), και βγήκε πρώτο σε όλα τα είδη μουσικής..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό που απομένει τώρα είναι να συγκρίνω κι εγώ live σε κάποιο μαγαζί τα W980, Samsung F400, και Nokia 5610 (δε θέλω να αγοράσω smartphone). Θα πάω μαζί με δικά μου ακουστικά και μουσικό κομμάτι, το οποίο ελπίζω να με αφήσουν να στείλω στα κινητά με bluetooth.

 

Αξίζει να ρίξεις μια ματιά στην κριτική του W980 στο: http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-w980i.shtml (είναι στα ρωσικά, δεν το έχουν μεταφράσει ακόμα, μπορείς να το βάλεις σε κάποιο translator). Εκεί προς το τέλος έχει ένα πινακάκι όπου με blind test αρκετών ανθρώπων βγήκε οτι το W980 είχε καλύτερο ήχο από τα άλλα μόνο στην pop μουσική (ακούγοντας σε όλα τα κινητά με τα ακουστικά του W980 που τα θεωρεί ποιοτικά σε σχέση με αυτά που δίνουν τα υπόλοιπα). Πολύ ενδιαφέρον είναι το γεγονός οτι ότι κάναν κι ένα επόμενο τεστ που δεν ήταν τυφλό, δηλαδή οι ακροατές ήξεραν από ποιο κινητό ακούγαν μουσική κάθε φορά. Εκεί, ο ψυχολογικός παράγοντας ήταν πολύ σημαντικός υπέρ του W980 (η εμφάνιση, το κορυφάιο software, το brand name), και βγήκε πρώτο σε όλα τα είδη μουσικής..

 

 

Δεν εχει νοημα να επιλεγεις μια συσκευη με βαση τον ψυχολογικο παραγοντα ομως οταν εχεις συγκεκριμενες πρακτικες και χειροπιαστες απαιτησεις απο αυτη .

Το software απο μονο του δεν μπορει μετα απο ενα σημειο να "κερδισει" σε αποδοση το hardware που οι υπολοιποι προσφερουν με σιγουρα λιγοτερο εμφανισιμο και ομορφο UI .

Δεν λεω το να εμφανιζεις χαρουμενες εικονες σε καθε Preset του Equalizer ειναι εντυπωσιακο μεν , αλλα δεν μπορει πλεον να ειναι κριτηριο επιλογης .

Η εποχη του W800 και των W810 , ακομα και του W910 εχει περασει και η SE αρνειται να το καταλαβει ή ακομα χειροτερα απλα δεν μπορει πλεον να συμβαδισει .

 

Σε καμια περιπτωση δεν εχει τις τεχνικες και τις δυνατοτητες κατασκευης ουτε της Νοκια ουτε της Samsung ή ακομα και της LG και δεν μπορει να εχει την ιδια ποικιλομορφια σε "συνθεσεις" του hardware αναλογα με τις απαιτησεις της καθε συσκευης . Αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει επισης να προσπαθει να "κρυψει" αυτες τις αδυναμιες πισω απο εμφανισιμο UI και καλη διαφημιση .

Συμφωνω οτι το marketing ειναι μεγαλο αν οχι το μεγαλυτερο κομματι επιτυχιας μιας εταιρειας και των προιοντων της , αλλα δεν μπορει απο μονο του να "κραταει στην επιφανεια" μια ολοκληρη εταιρεια .

Εδω και καιρο οι υπολοιποι προσπαθουν και με καλυτερες συσκευες αλλα και με καλη προωθηση να ξεπερασουν την εικονα που εχει ο κοσμος για τις συσκευες τους σε καποιους τομεις και ευτυχως για ολους μας το καταφερνουν αρκετα καλα .

 

Η εποχη που ενα cybershot "εγγυοταν" καλη αποδοση στην φωτογραφια και ενα "walkman" στην μουσικη εχει περασει οχι μονο γιατι οι υπολοιποι προσφερουν το ιδιο ή καλυτερο αποτελεσμα χωρις καποιο απο αυτα τα λογοτυπα αλλα και επειδη η ιδια η SE συνεχιζει να τα χρησιμοποιει μεν , δινει ομως σαφως χειροτερο αποτελεσμα απο οτι παλαιοτερα .

Δεν δικαιολογειται το cybershot π.χ. στο C702 με την απαραδεκτη καμερα του , δεν δικαιολογειται ακομα περισσοτερο στο C902 με τις προσδοκιες για καλυτερο αποτελεσμα απο το Κ850 στο οποιο επισης δεν δικαιολογειται , και περισσοτερο απο ολα δεν δικαιολογειται στην πραξη στο C905 και το ακομα χειροτερο υπο συνθηκες αποτελεσμα που δινει .

Και φυσικα στην κατηγορια των walkman η κατασταση ειναι η ιδια περιπου .

 

 

Μεχρι και η Samsung με μηδενικη εμπειρια καταφερε να φτιαξει smartphones που να προσφερουν καλη αποδοση , ομορφο σχεδιο , πολυ καλη μουσικη εμπειρια και οχι ιδιαιτερα εως καθολου υψηλη τιμη και η SE στην ιδια κατηγορια συσκευων ερχεται να προσφερει το τουλαχιστον ξεπερασμενο W960 , και στην ιδια κατηγορια τιμης τα τουλαχιστον ξεπερασμενα επισης σε ολους τους τομεις εκτος απο τον σχεδιασμο , W980 και W902 .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα αυτό το κουκλί... Πείτε ότι θέλετε αλλά το μαραφέτι αυτό kicks asses που λεν και οι αμερικάνοι... Είναι πραγματικά καταπληκτικό...
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα αυτό το κουκλί... Πείτε ότι θέλετε αλλά το μαραφέτι αυτό kicks asses που λεν και οι αμερικάνοι... Είναι πραγματικά καταπληκτικό...

Μεγειά σου :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα αυτό το κουκλί... Πείτε ότι θέλετε αλλά το μαραφέτι αυτό kicks asses που λεν και οι αμερικάνοι... Είναι πραγματικά καταπληκτικό...

 

 

μεγειά! Επιτέλους ένα σοβαρό clamshell.

 

Η samsung απλα πηρε το λειτουργικο της nokia ακριβως οπως ητανε. Και εφτιαξε μερικες ακομα συρταρωτες παντοφλες. :lol::lol::lol:

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα αυτό το κουκλί... Πείτε ότι θέλετε αλλά το μαραφέτι αυτό kicks asses που λεν και οι αμερικάνοι... Είναι πραγματικά καταπληκτικό...

 

 

Μεγειά κι από μένα! Πόσο και από που; Το είδες live πρώτα; Ή είσαι ένας αυθόρμητος αγοραστής ; :)

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν βαζω μια εικονα μου η μια φωτογραφια μου για φοντο λεει ανεπαρκης μνημη σβηστε αρχεια της επιλογης σας? αφου εχει 8γιγα μεσα και δεν εχω περασει τιποτα μονο καμια 10αρια τραγουδια !!δικες του εικονες ομως που εχει μεσα τις βαζει για φοντο.τι κουλο ειναι αυτο?

 

κανε φορματ στο τηλ. επρεπε να του κανεις πριν το χρησιμοποιησεις. το εχουν αυτο αρκετα τηλ. της εταιριας.αυτη παντως ειναι η λυση. μην απογοητευεσαι ομως, παλι καλα να λες, θα μπορουσες να ειχες samsung.:lol::lol::lol::lol:

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

μεγειά! Επιτέλους ένα σοβαρό clamshell.

 

σοβαρο με τοσο ελλειπης χαρακτηριστικα που απλα το πασαρουν σαν walkman mobile δεν θα το λεγα,ενας ψαγμενος στον κοσμο της κινητης θα καταλαβει αμεσως οτι ειναι παταγωδεις αποτυχια απλα,και σαν κατασκευη που μπορει να μην εχει τριξιματα ομως δεν δικαιολογει η μετρια ποιοτητα του η μαλλον τα υλικα του την τσιμπημενη του τιμη.

φυσικαι ειναι προσωπικα γουστα του καθενα,εγω το πηρα γιατι το περιμενα αλλιως,δεν ηταν?το σουταρα.σε αυτα τα χρηματα e66,τελεια ποιοτητα και λογισμικο της προκοπης και καλο σαν music pleyer

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W980

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...