Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Γερμανός στο νέο κατάλογο Ιουλίου-Αυγούστου περιλαμβάνει και το W980i με τιμή 435 Ευρώ και με την σημείωση "σύντομα κοντά σας", άρα μέσα στον Ιούλιο ή Αύγουστο θα πρέπει να κυκλοφορήσει.:) Πάντως το Samsung G400 Soul (clamshell και αυτό) είναι και αυτό στον κατάλογο με τιμή 419 Ευρώ και έχει και κάμερα 5 megapixel έναντι 3,2 του SE και υποδοχή για microSD οπότε με εξαίρεση το αισθητικο κομμάτι που είναι υποκειμενικό ίσως είναι καλύτερη αγορά.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κανένα νέο για το πότε θα έρθει? Στο expansys το έχουν αλλά στα 495€.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και ρώτησα σε γερμανό στουρνάρη. Το κινητό σαν κωδικός υπάρχει από σήμερα το πρωί και μπορεί κάποιος να το παραγγείλλει. Σε δύο εργάσιμες το φέρνουν. Η τιμή είναι 435€. Κάνουν και δόσεις με κάρτα αλλά έντοκες.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και ρώτησα σε γερμανό στουρνάρη. Το κινητό σαν κωδικός υπάρχει από σήμερα το πρωί και μπορεί κάποιος να το παραγγείλλει. Σε δύο εργάσιμες το φέρνουν. Η τιμή είναι 435€. Κάνουν και δόσεις με κάρτα αλλά έντοκες.:cool:

 

Etoimoparadota e-click.gr

Link to comment
Share on other sites

και το σαρ του είναι 0.67 για οποιον ενδιαφέρεται, αρκετά χαμηλό εν σχέσει με άλλα τελευταία κινητά της se. Σκέφτομαι να το τσιμπήσω. :D
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το παρήγγειλα σήμερα από γερμανό. Στην τιμή που σας είπα. υπάρχει ενδεχόμενο να το έχω και αύριο. Μου είπαν ότι μάλλον είναι και ελέυθερη συσκευή (χωρίς myview δηλαδή). Αναμένω....:)
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το παρήγγειλα σήμερα από γερμανό. Στην τιμή που σας είπα. υπάρχει ενδεχόμενο να το έχω και αύριο. Μου είπαν ότι μάλλον είναι και ελέυθερη συσκευή (χωρίς myview δηλαδή). Αναμένω....:)

Καλη επιλογη εκανες.;)

αντε περιμενουμε εντυπωσεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δίνει ίδια τιμή αλλά ειναί vodafone live, εγώ το θέλω ελεύθερη συσκευή αν γινεται, και κυρίως γράφει ότι αναμένεται σύντομα, με ότι αυτό σημαίνει.:worry: Πάντως πιστεύω ότι είναι θέμα ημερών να κυκλοφορήσει ευρύτερα. :) Έχω μια αγωνία μέχρι να το πάρω στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρα!:D Έχω παίξει λίγο μαζί του. Γενικά πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις. Αρκετά μικρό σε μέγεθος, εντυπωσιακή εμφάνιση, πολυ καλή ποιότητα κατασκευής. Τα πλήκτρα αφής έχουν πολύ καλη απόκριση. ¨επαιξα λίγο με τα τραγούδια που είχε και έχει πολύ καλό, δυνατό, και καθαρό ήχο. Δεν έχω βάλει ακόμα δικά μου τραγούδια για να συγκρίνω. Το έχω λίγη ώρα, περισσότερα από αυριο:)
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά σου :rolleyes:..

 

Λογικά θα παίζει αλλά τσέκαρε το καλύτερα..

 

Βάλε να ακούσεις Ράδιο, αλλά χωρίς να βάλεις τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρα!:D Έχω παίξει λίγο μαζί του. Γενικά πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις. Αρκετά μικρό σε μέγεθος, εντυπωσιακή εμφάνιση, πολυ καλή ποιότητα κατασκευής. Τα πλήκτρα αφής έχουν πολύ καλη απόκριση. ¨επαιξα λίγο με τα τραγούδια που είχε και έχει πολύ καλό, δυνατό, και καθαρό ήχο. Δεν έχω βάλει ακόμα δικά μου τραγούδια για να συγκρίνω. Το έχω λίγη ώρα, περισσότερα από αυριο:)

 

Μεγειά κι από εμένα!

 

Πώς είναι η ποιότητα ήχου σαν καθαρότητα και βάθος; Για παράδειγμα, αν τυχόν έχεις και κανένα mp3 player, όπως το iPod, συγκρίνε με τα ίδια τραγούδια και τα ίδια ακουστικά και πες μας εντυπώσεις.

 

Ευχαριστώ,

Άρης.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από μένα!Όλοι περιμένουμε απ'ότι βλέπεις την ποιότητα-ένταση αναπαραγωγής!Αν έχεις το Ν95 8GB,μπορείς να κάνεις μια σύγκριση?Επίσης παίζει ράδιο χωρίς ακουστικά?Να ρωτήσω για την κάμερα ή να μην μπώ καν στη διαδικασία?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα γραψω κι εγω τις εντυπωσεις μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο οπως ειπα και πριν το πηρα.

οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι οι εξης.

δεν νομιζω οτι παρα τα 8giga πως αξιζει την τιμη των 440 ευρω.

γυρω στα 350 θα ηταν καλα.παταγο θα εκανε μαλιστα.

ομορφο και μικρο ειναι η πρωτη εντυπωση που μου αφηνει στο χερι η αισθηση του,το περιμενα λιγο χοντρουλο ομως ειναι μια χαρουλα.

γυαλιστερη επιφανεια κι ομορφη οπου ομως γεμιζει δαχτυλιες,αναρωτιεμαι και με κολλαει το θεμα για το αν θα γεμιζει κι ευκολα γρατζουνιες,θα δειξει.

η πισω πλευρα του ειναι πολυ ποιοτικη και μου αρεσει πολυ.

ανοιγωντας το φανερωνεται το ομορφο και καλα κατανεμημενο πληκτρολογιο του ομως η ποιοτητα κατασκευης στο σημειο γυρω απο το πληκτρολογιο του δεν με πειθει και τοσο.κι αυτο γεμιζει επισης δαχτυλιες.

η οθονη πολυ καλη με καλο μαλιστα αισθητηρα φωτεινοτητας που κανονιζει την σωστη φωτεινοτητα αναλογα το φως.

το ανοiγμα με χαλαει γιατι μου θυμιζει z600,θα ηθελα να ειναι επιπεδο το ανοιγμα.

παμε στον τομεα του ηχου τωρα μιας και ειναι walkman mobile.

δυνατο και καθαρο ηχειο,οχι σαν του n95 8gb ομως καλο με τα δεδομενα των κινητων της se.

επιτελους ενα walkman κινητο που παιζει καλα.

οσο κι αν προσπαθησα δεν μπορω να καταλαβω πως παιζει ραδιο με ανοιχτη ακροαση και με διχως τα ακουστικα,στο μενου walkman υπαρχει η ενδειξη πομπος fm,το επιλεγω αλλα μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο.

στην επιλογη ραδιο παταω και μου λεει οτι δεν ειναι εφικτη η αναπαραγωγη αν δεν συνδεθουν τα ακουστικα,θα την βρω την ακρη πιστευω.

στο τομεα της καμερας τωρα.

απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η ελλειψη φλας και auto focus για ενα τετοιο κινητο,κι αναρωτιεμαι,πως μας πλασαρουν ενα κινητο που εχει τοσα χρηματα με τετοιες ομως σημαντικες ελλειψεις.

το υπολοιπο μενου ειναι γνωστο πλεον σε ολους μας,στο στυλ του c902.

και κατι για το τελος.

η εξωτερικη οθονη να πω οτι ειναι πολυ καλη και σαν απεικονηση και σαν ευχρηστια με την χρηση των πληκτρων αφης που εχει.

αυτη ειναι λοιπον με λιγα λογια η αποψη μου για το συγκεκριμενο κινητο.

καλο αλλα too expensive για αυτα που προσφερει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο οπως ειπα και πριν το πηρα.

οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι οι εξης.

δεν νομιζω οτι παρα τα 8giga πως αξιζει την τιμη των 440 ευρω.

γυρω στα 350 θα ηταν καλα.παταγο θα εκανε μαλιστα.

ομορφο και μικρο ειναι η πρωτη εντυπωση που μου αφηνει στο χερι η αισθηση του,το περιμενα λιγο χοντρουλο ομως ειναι μια χαρουλα.

γυαλιστερη επιφανεια κι ομορφη οπου ομως γεμιζει δαχτυλιες,αναρωτιεμαι και με κολλαει το θεμα για το αν θα γεμιζει κι ευκολα γρατζουνιες,θα δειξει.

η πισω πλευρα του ειναι πολυ ποιοτικη και μου αρεσει πολυ.

ανοιγωντας το φανερωνεται το ομορφο και καλα κατανεμημενο πληκτρολογιο του ομως η ποιοτητα κατασκευης στο σημειο γυρω απο το πληκτρολογιο του δεν με πειθει και τοσο.κι αυτο γεμιζει επισης δαχτυλιες.

η οθονη πολυ καλη με καλο μαλιστα αισθητηρα φωτεινοτητας που κανονιζει την σωστη φωτεινοτητα αναλογα το φως.

το ανοiγμα με χαλαει γιατι μου θυμιζει z600,θα ηθελα να ειναι επιπεδο το ανοιγμα.

παμε στον τομεα του ηχου τωρα μιας και ειναι walkman mobile.

δυνατο και καθαρο ηχειο,οχι σαν του n95 8gb ομως καλο με τα δεδομενα των κινητων της se.

επιτελους ενα walkman κινητο που παιζει καλα.

οσο κι αν προσπαθησα δεν μπορω να καταλαβω πως παιζει ραδιο με ανοιχτη ακροαση και με διχως τα ακουστικα,στο μενου walkman υπαρχει η ενδειξη πομπος fm,το επιλεγω αλλα μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο.

στην επιλογη ραδιο παταω και μου λεει οτι δεν ειναι εφικτη η αναπαραγωγη αν δεν συνδεθουν τα ακουστικα,θα την βρω την ακρη πιστευω.

στο τομεα της καμερας τωρα.

απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η ελλειψη φλας και auto focus για ενα τετοιο κινητο,κι αναρωτιεμαι,πως μας πλασαρουν ενα κινητο που εχει τοσα χρηματα με τετοιες ομως σημαντικες ελλειψεις.

το υπολοιπο μενου ειναι γνωστο πλεον σε ολους μας,στο στυλ του c902.

και κατι για το τελος.

η εξωτερικη οθονη να πω οτι ειναι πολυ καλη και σαν απεικονηση και σαν ευχρηστια με την χρηση των πληκτρων αφης που εχει.

αυτη ειναι λοιπον με λιγα λογια η αποψη μου για το συγκεκριμενο κινητο.

καλο αλλα too expensive για αυτα που προσφερει.

 

Ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις!

 

Παρέλειψες προς το παρόν το σημαντικότερο ίσως: να αναφέρεις δηλαδή την ποιότητα αναπαραγωγής με ακουστικά, και πώς το συγκρίνεις π.χ. με το N95 ή το iPod (μίλησες μόνο για το εξωτερικό ηχείο).

 

Άντε και καλή μόστρα στις διακοπές με το w980!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Θα σας πω τις πρώτες δικές μου εντυπώσεις. Λοιπόν το συνέκρινα με άλλα δυό walkman κινητά που έχω το w580 και το w760. και στις δυο περιπτώσεις το w980 έχει καλύτερο και δυνατότερο ήχο, μιλάω πάντα για ηχείο, δεν έχω δοκιμάσει τα ακουστικά. Ο ήχος είναι πιο καθαρός ακόμα και όταν παίζει φούλ ένταση. Σαν ποιότητα κατασκευής καλύτερο και από τα δύο. Τα πλήκτρα αφής έχουν τέλεια απόκριση, θα δούμε με τον καιρό. Τα υλικά φαίνονται καλύτερα και γενικά πιο μουράτο. Πιστεύω ότι είναι φυσιολόγικό να είναι πιο ακριβό από τα άλλα δύο. Μην ξεχνάμε ότι είναι και 3g με βιντεοκλήση. Τώρα για το αν θα έπρεπε να έχει τόσο ακριβά μάλλον όχι, αλλά στην αρχή πάντα τα κινητά τα πουλάνε παράπάνω, μια τιμή κάτω από 400 θα ήταν πιο λογική. ;) Και εμένα το ράδιο ζητάει ακουστικά :mad: Πάντως γενικά είναι πολύ κομψό, μόνο μειονέκτημα οι δακτυλιές, για γρατσουνιές δεν ξέρω, λέτε να του κάνω χαρακίρι;:lol: Τώρα σε σχέση με το n95 8gb, δεν μπορώ να το συγκρίνω άμεσα μιας και δεν το έχω πλέον, πρόσεξα όμως ότι και το w980 έχει δύο ηχεία στο κάτω μέρος της συσκευής, απλά είναι πιο μικρά. Να υποθέσω ότι στο νόκια ο ήχος θα ακούγεται πιο δυνατά. Ένα άλλο που είδα είναι ότι το μενού του είναι πιο γρήγορο από το w760 και δεν έχει κολλήματα επί του παρόντος βέβαια. Τέλος η συσκευή που πήρα εγώ είναι ελέυθερη. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.:)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα παιδιά. Επειδή είμαι κι εγώ υποψήφιος αγοραστής του συγκεκριμένου μοντέλου, μπορέιτε να διευκρινήσετε κάτι που με ενδιαφέρει, αν πράγματι παίζει ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά και εφόσον ναι, αν έχει -λογικά(?)- την δυνατότητα να παίζει μεσω bluetooth ασύρματων ακουστικών, όπως γινεται με τα mp3. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το δοκίμασα, δεν παίζει χωρίς ακουστικά. Δεν ξέρω γιατί, ίσως σε κάποια αναβαθμιση λογισμικου. :mad: Μήπως υπάρχει κατι που δεν κάνω σωστά;:O Νομίζω πάντως ότι αυτή ήταν μια από τις πολυδιαφημιζόμενες λειτουργείες του. Πάντως σαν ποιότητα ήχου είναι όντως καλύτερο από άλλα walkman.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα παιδιά. Επειδή είμαι κι εγώ υποψήφιος αγοραστής του συγκεκριμένου μοντέλου, μπορέιτε να διευκρινήσετε κάτι που με ενδιαφέρει, αν πράγματι παίζει ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά και εφόσον ναι, αν έχει -λογικά(?)- την δυνατότητα να παίζει μεσω bluetooth ασύρματων ακουστικών, όπως γινεται με τα mp3. Ευχαριστώ.
θα στο πω καθαρα,ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ σε αυτη την τιμη,δεν αξιζει,εμενα με απογοητευσε παντως,ουτε την τελεια κατασκευη εχει τουλαχιστον η μπροστινη προσοψη αλλα ουτε και τα χαρακτηριστικα τα καλα ας πουμε.

περιμενε να πεσει η τιμη του και μετα τσιμπα τοαν δε βρεις κατι καλυτερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω, διοτι ολες οι εταιριες καλες/κακες (αν και πια δεν μπορω να τις ωρισω,με τα σημερινα δεδομενα) μόλις φερνουν ένα καινούριο προϊόν, με α ικανότητες. αμέσως η τιμή του αγγίζει τα ύψη!

Μετά από ένα μήνα η τιμή πέφτει σαν καρπούζι απ'τον δεύτερο!! Εχω δει και 50% προσφορές οι οποίες ρυζώνουν, και η τιμή εφαρμόζεται σε αυτές τις συσκευές.

Και πόσο μάλλον με το w980!!

 

 

Δεν αξίζει να το πάρεις, απλά περίμενε.Θα ξοδευτείς για έναν ανούσιο σκοπό...

Απλά περίμενε..:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι είναι υπερτιμημένο αλλά όχι τραγικά. Το πιο πιθανό είναι μετά από κανά μήνα να πεσει η τιμή γύρω στα 400. Το θέμα γενικά με τα κινητά είναι αν κάποιος είναι πωρωμένος και θέλει να έχει το τελευταίο μοντέλο, αν μπορεί να αντισταθεί.:p Προσωπικά πλέον δεν τα αλλάζω τόσο εύκολα όπως παλιά. Τώρα για το συγκεκριμένο κινητό εγώ δεν μετανιώνω που το πήρα, έστω λίγο παραπάνω στην τιμή, το περίμενα καιρό. :rolleyes: εν σχέσει με άλλα walkman είναι σίγουρα καλύτερο σαν μουσική απόδοση, ειδικά με τα ακουστικά, τώρα η ποιότητα των υλικών θα δείξει στο στο χρόνο πόσο θα αντέξουν. Γενικά είναι ρίσκο να παίρνεις ένα μοντέλο όταν πρωτοβγαίνει, γιατί εχει όλα τα ελλατώματα. Εμένα μέχρι τώρα, και το τονίζω αυτό, δεν έχει βγάλει κάτι, με εξαίρεση αυτό με το ράδιο. :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W980

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...