Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ... εγώ νομίζω δεν αξίζει τόσα πολλά όμως καμια 350αρια ευρώ πρότη τιμή καλή είναι με 8gb και μια τέτοια τέλεια εμφάνιση ... πιστεύω είναι ένα από τα πιο ωρέα κινητά της αγοράς χωρίς αμφιβολία ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μην συνεχιστει, κιαν θελετε να συνεχιστει, στους διαξιφισμους!!:)

 

Απλά η SE έχει κάνει αρκετές φορές αυτήν την κουταμάρα και έχει πιάσει κότσο χιλιάδες απερίσκεπτους ανθρώπους!!

Ας το αφήσουμε διότι αυτά είναι επιλογές του καθενός...(π.χ. ο καθένας θα προτιμήσει αυτο που του αρέσει κιας μην τον ενδιαφέρουν οι ικανότητες του κινητου)!!

Καλύτερα ο καθένας μας, να μιλάει για το δικό του συμφέρον και να ποστάρει την δική του άποψη, χωρίς να επηρεάζει άμεσα του αλλουνού!:)

 

ευχαριστω.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μην συνεχιστει, κιαν θελετε να συνεχιστει, στους διαξιφισμους!!:)

 

Απλά η SE έχει κάνει αρκετές φορές αυτήν την κουταμάρα και έχει πιάσει κότσο χιλιάδες απερίσκεπτους ανθρώπους!!

Ας το αφήσουμε διότι αυτά είναι επιλογές του καθενός...(π.χ. ο καθένας θα προτιμήσει αυτο που του αρέσει κιας μην τον ενδιαφέρουν οι ικανότητες του κινητου)!!

Καλύτερα ο καθένας μας, να μιλάει για το δικό του συμφέρον και να ποστάρει την δική του άποψη, χωρίς να επηρεάζει άμεσα του αλλουνού!:)

 

ευχαριστω.

 

Δεν το χουμε κάνει vs. O Raver ανήκει στα άτομα με τα οποία μπορεί να κάνει κανείς διάλογο και στην τελική την άποψή μας για το W980 λέμε. Το ότι δεν συμφωνούμε δεν σημαίνει ότι έχει κάτι ο ένας με τον άλλο (ίσα ίσα σε άλλα θέματα έχουμε συμφωνήσει).

 

Και στο κάτω κάτω σε ένα θέμα που έχει να κάνει με ένα κινητό δεν θα πούμε και ό,τι θεωρούμε στραβό; Αυτό είναι πιο ουσιώδες από το να λέμε «wow» και τα συναφή. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χουμε κάνει vs. O Raver ανήκει στα άτομα με τα οποία μπορεί να κάνει κανείς διάλογο και στην τελική την άποψή μας για το W980 λέμε. Το ότι δεν συμφωνούμε δεν σημαίνει ότι έχει κάτι ο ένας με τον άλλο (ίσα ίσα σε άλλα θέματα έχουμε συμφωνήσει).

Και στο κάτω κάτω σε ένα θέμα που έχει να κάνει με ένα κινητό δεν θα πούμε και ό,τι θεωρούμε στραβό; Αυτό είναι πιο ουσιώδες από το να λέμε «wow» και τα συναφή. :p

 

Δεν αφορά κανέναν αυτό!:)

Διαφωνείται κάπως εναντιωτικά!Αυτό θέλω να σταματήσει!!

Επαναλαμβάνω ότι αυτά είναι ΕΠΙΛΟΓΕΣ του καθενός!Ο καθένας θα αγοράσει το προϊόν που επιθυμεί για δικούς του λόγους!

Ας το αφήσουμε απο την μεριά αυτη!

Φίλε TN97 πες την άποψή σου κι ας την στηρίξουν οι επόμενοι, ίσως και όχι, δεν θα δώσεις σε κάποιον λογαριασμό τι είναι και τι δεν είναι "έτσι"!!

Τελοσπάντων.σταματώ κι εγώ να το παίζει forum-ίτης!!:lol:

~~~~~~~~~~

Να σου πώ, έχεις δίκιο!Επαναλαμβάνω πως το έχει κάνει πολλάκις η SE αυτό, και έτσι τρώει λεφτα!Π.Χ. k750i vs k610i !! Διαφορές? Καμμια! Η τιμή?Διαφορετικη!

Τέτοιο στυλάκι έχει ακολουθήσει 100δες φορές, σε σημείο να καταντά ελεϊνή!:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό δεν αξίζει 435 ευρώ!Τόσο κάνει το Ν82!Όσο για τα 8GB και το Ν81 έχει 8GB...Αλλά έχει και symbian,wi-fi,μεγαλύτερη οθόνη και είναι και φθηνότερο!Και τα 8GB σε κάρτα μνήμης(καλύτερο από τη flash κατά την άπψή μου)πλέον κοστίζουν 45-50 ευρώ!!!!

Και προσωπικά το design του δεν με ελκύει τουλάχιστον από τις φωτό...Και το ότι είναι walkman δεν μου λέει κάτι...Είδαμε και το W910 που είναι και walkman και κινητό της χρονιάς πόσο καλό είναι στον μουσικό τομέα!

Με μια τιμούλα στα 330 ευρώ πιστεύω πως θα ήταν ΟΚ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό δεν αξίζει 435 ευρώ!Τόσο κάνει το Ν82!Όσο για τα 8GB και το Ν81 έχει 8GB...Αλλά έχει και symbian,wi-fi,μεγαλύτερη οθόνη και είναι και φθηνότερο!Και τα 8GB σε κάρτα μνήμης(καλύτερο από τη flash κατά την άπψή μου)πλέον κοστίζουν 45-50 ευρώ!!!!

Και προσωπικά το design του δεν με ελκύει τουλάχιστον από τις φωτό...Και το ότι είναι walkman δεν μου λέει κάτι...Είδαμε και το W910 που είναι και walkman και κινητό της χρονιάς πόσο καλό είναι στον μουσικό τομέα!

Με μια τιμούλα στα 330 ευρώ πιστεύω πως θα ήταν ΟΚ...

 

και εγώ έτσι πιστεύω ... όμως σου βρίσκω λάθος στο ότι το design του δεν είναι ωρέο ...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; Επειδή η SE τιμολογεί τόσο τα 8 GB, σημαίνει και ότι είναι καλή τιμή;

 

Ξέρεις καλά ότι υπάρχουν κάρτες μνήμης που κοστίζουν ΠΟΛΥ φθηνότερα και φαντάζομαι θα ξέρεις επίσης ότι επειδή βαφτίζει «walkman» τα κινητά της δεν σημαίνει ότι παίζουν μουσική καλύτερα και από δικά της μοντέλα αλλά και από άλλων κατασκευαστών.

 

Ερώτηση: γιατί να πάρει κάποιος το W980 με 435 ευρώ και να μην πάρει ένα K850 που κάνει 318 στο Πλαίσιο και να κοτσάρει και μια ή περισσότερες microSD; Και θα έχει ένα καλύτερο κινητό, και λιγότερα χρήματα θα έχει δώσει.

 

Για παράδειγμα, Κ850 στα 318 ευρώ και κάρτα Kingston 4GB microSD στα 35 ευρώ, σύνολο 353 ευρώ (τιμές Πλαισίου) και αν θέλει ντε και καλά να έχει 8 GB παίρνει και δεύτερη κάρτα. Κάνω κάπου λάθος;

Αυτο που λες ειναι σωστο εν'μερει..αλλα οπως σου ειπα προκειται για walkman κινητο (καλυτερη ακουστικοτητα και υπηρεσιες).οπως και να'ζει εγω υποστηριζω τα walkman κινητα..αυτη ειναι αρχικη τιμη..θα τσιμπισουν οι "ασχετοι" λαο μετα απο 1 μηνα θα ερθει σε λογικα πλαισια το κινητο σε τιμη.

παντως απο τον ανταγωνισμο (nokia-samsung-lg) τα χαρακτηριστικα ειναι φθηνοτερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι σωστο εν'μερει..αλλα οπως σου ειπα προκειται για walkman κινητο (καλυτερη ακουστικοτητα και υπηρεσιες).οπως και να'ζει εγω υποστηριζω τα walkman κινητα..αυτη ειναι αρχικη τιμη..θα τσιμπισουν οι "ασχετοι" λαο μετα απο 1 μηνα θα ερθει σε λογικα πλαισια το κινητο σε τιμη.

παντως απο τον ανταγωνισμο (nokia-samsung-lg) τα χαρακτηριστικα ειναι φθηνοτερα.:)

 

Έχω τεστάρει ότι walkman και μη-walkman κινητό έχει βγάλει η SE. Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι walkman δεν σημαίνει απαραίτητα και καλύτερη ακουστικότητα, όπως και cybershot δεν σημαίνει απαραίτητα καλές φωτογραφίες.

 

Όσον αφορά τον ανταγωνισμό που λες, θα σου αναφέρω χαρακτηριστικά το Nokia 5610 το οποίο κάνει 244 ευρώ και πάνω κάτω έχει τα ίδια χαρακτηριστικά, για να μην αναφέρω το (παλιό μεν αλλά καλό) Ν73 που κάνει 294 ευρώ και είναι και smartphone. Τέλος, έχουμε και το Ν81 που παίζει πραγματικά ΚΑΛΑ μουσική, έχει επίσης 8GB και είναι φτηνότερο και πάλι. Από Samsung πρόχειρα-πρόχειρα έχουμε το G600 με κάμερα στα 5 MP το οποίο δέχεται κάρτες microSD και κοστίζει 289 ευρώ.

 

Εν ολίγοις με μία μικρή αναζήτηση θα βρει κανείς πολλά μοντέλα, είτε SE είτε ό,τι θέλει, τα οποία να αξίζουν πολύ περισσότερο τα χρήματά τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφορά κανέναν αυτό!:)

Διαφωνείται κάπως εναντιωτικά!Αυτό θέλω να σταματήσει!!

 

Καταλαβαίνω ότι σε ενοχλεί για τους δικούς σου λόγους, αλλά πρέπει να ξέρεις ότι δεν είσαι Mod ώστε να κάνεις παρατηρήσεις στους άλλους. Και σαν πρώην Mod, να σου πω ότι ήδη παραβιάζεις τον ανάλογο ΟΠΧ.

 

Εάν δεν σου αρέσουν τα posts μου μπορείς απλά να τα προσπεράσεις.

 

Επαναλαμβάνω ότι αυτά είναι ΕΠΙΛΟΓΕΣ του καθενός!Ο καθένας θα αγοράσει το προϊόν που επιθυμεί για δικούς του λόγους!

Ας το αφήσουμε απο την μεριά αυτη!

 

Σέβομαι την άποψή σου, ωστόσο θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Προσωπικά θεωρώ ότι ΠΡΕΠΕΙ να λέμε και τα στραβά του Χ μοντέλου ακριβώς για να μην την πατήσουν οι άλλοι, ειδικά όταν ο άνθρωπος εκ φύσεως έχει την τάση να αντιγράφει τους άλλους.

 

Φίλε TN97 πες την άποψή σου κι ας την στηρίξουν οι επόμενοι, ίσως και όχι, δεν θα δώσεις σε κάποιον λογαριασμό τι είναι και τι δεν είναι "έτσι"!!

Τελοσπάντων.σταματώ κι εγώ να το παίζει forum-ίτης!!:lol:

~~~~~~~~~~

 

Αυτό κάνω. :)

 

Να σου πώ, έχεις δίκιο!Επαναλαμβάνω πως το έχει κάνει πολλάκις η SE αυτό, και έτσι τρώει λεφτα!Π.Χ. k750i vs k610i !! Διαφορές? Καμμια! Η τιμή?Διαφορετικη!

Τέτοιο στυλάκι έχει ακολουθήσει 100δες φορές, σε σημείο να καταντά ελεϊνή!:O

 

Ναι, αλλά εάν δεν το επισημαίνει κανένας και δεν επηρεάζει τους άλλους, πότε θα αλλάξει η τακτική αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τεστάρει ότι walkman και μη-walkman κινητό έχει βγάλει η SE. Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι walkman δεν σημαίνει απαραίτητα και καλύτερη ακουστικότητα, όπως και cybershot δεν σημαίνει απαραίτητα καλές φωτογραφίες.

 

Όσον αφορά τον ανταγωνισμό που λες, θα σου αναφέρω χαρακτηριστικά το Nokia 5610 το οποίο κάνει 244 ευρώ και πάνω κάτω έχει τα ίδια χαρακτηριστικά, για να μην αναφέρω το (παλιό μεν αλλά καλό) Ν73 που κάνει 294 ευρώ και είναι και smartphone. Τέλος, έχουμε και το Ν81 που παίζει πραγματικά ΚΑΛΑ μουσική, έχει επίσης 8GB και είναι φτηνότερο και πάλι. Από Samsung πρόχειρα-πρόχειρα έχουμε το G600 με κάμερα στα 5 MP το οποίο δέχεται κάρτες microSD και κοστίζει 289 ευρώ.

 

Εν ολίγοις με μία μικρή αναζήτηση θα βρει κανείς πολλά μοντέλα, είτε SE είτε ό,τι θέλει, τα οποία να αξίζουν πολύ περισσότερο τα χρήματά τους.

 

 

το νοκια 5610 εχει τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα μην ξεχναμε οτι για να αποκτησεις την επιθυμητη χωρητικοτητα..πρεπει να αγορασεις εξτρα καρτες.επισης σαν μουσικη αποδοαση..δεν ειναι και η καλυτερη.δοκιμασμενη και απο περιοδικα και απο εμενα προσωπικα.τωρα το Ν73 και το Ν81 ειναι κινητα με ανοιχτο λειτουργικο και αποδοση μουσικης αυτονομιας ειδικα το Ν81 οχι καλη! ολοι το εχουν πει.

τωρα μην ξεχνας οτι τα walkman της sony ericsson εχουν μια μαγκια..που εγω θα κατσω και αθα την πληρωσω.το flight mode που με αυτην την λειτουργια η αυτονομια αυξανεται κατακορυφα.τωρα συμφωνω..οτι η τιμη ειναι "αλμηρη" αλλα οχι και ακριβη :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι σωστο εν'μερει..αλλα οπως σου ειπα προκειται για walkman κινητο (καλυτερη ακουστικοτητα και υπηρεσιες).οπως και να'ζει εγω υποστηριζω τα walkman κινητα..αυτη ειναι αρχικη τιμη..θα τσιμπισουν οι "ασχετοι" λαο μετα απο 1 μηνα θα ερθει σε λογικα πλαισια το κινητο σε τιμη.

παντως απο τον ανταγωνισμο (nokia-samsung-lg) τα χαρακτηριστικα ειναι φθηνοτερα.:)

 

Ειναι εντελως διαφορετικο πραγμα η ποιοτητα στην αναπαραγωγη του ηχου απο την ενταση στην αναπαραγωγη και την μη παραμορφωση συχνοτητων σε υψηλη ενταση .

Το να μην παραμορφωνει ενα SE τις περισσοτερες συχνοτητες σε ηψηλη ενταση δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν αλλες συσκευες που μπορουν να αναπαραγουν καλυτερα τις ιδιες συχνοτητες και να καλυψουν και ενα ακομα μεγαλυτερο φασμα συχνοτητων . Ειδικα για το δευτερο ολα τα κινητα των Samsung και Νοκια που διαθετουν ξεχωριστο ολοκληρωμενο για την αναπαραγωγη ηχου ξεπερνουν κατα πολυ το φασμα συχνοτητων των SE καθως και σε ποιοτητα αναπαραγωγης .

Το κολπο του να αυξανεις την ενταση αναπαραγωγης και να χρησιμοποιεις και ενα σετ ακουστικων που να βοηθουν στην ελλειψη παραμορφωσης χωρις ομως η συσκευη να μπορει να αποδωσει κατι ιδιαιτερο σε ποιοτητα ηχου ειναι κατι που πετυχε την εποχη του W800 οχι ομως σημερα .

 

Οσο για την χρηστικοτητα του Player ειναι αληθεια οτι σε καποιους τομεις εστω διατηρει ακομα ενα επιπεδο ευχρηστιας που δεν διαθετουν τα κινητα της Νοκια ή της Samsung , ομως αυτο δεν σημαινει οτι οι προτασεις απο αυτες τις εταιρειες δεν παρεχουν το απαραιτητο επιπεδο ευκολιας για την ευχαριστη καθημερινη ακροαση μουσικης με αυτες τις συσκευες .

 

 

Τελος σε οτι εχει να κανει με το κοστος εαν η συσκευη πλασσαριστει σαν ενας συνδιασμος fashion και μουσικης λυσης , θα μπορουσε οριακα να ειναι ανεκτο ,χωρις ομως αυτο να σημαινει σε καμια περιπτωση οτι δεν μπορει καποιος με τα ιδια ή και με λιγοτερα λεφτα να επιλεηει μια διαφορετικη συσκευη που να προσφερει την ιδια και καλυτερη αποδοση ηχου και να συνδιαζει ισως και πολλες ακομα δυνατοτητες που δεν εχει το W980 .

Π.χ. το Ν82 της Νοκια ειναι οριακα χειροτερο σε οτι εχει να κανει με την ποιοτητα του ηχου που αναπαραγει , ειναι ομως smartphone , εχει σαφως καλυτερη καμερα , μεγαλυτερη οθονη κλπ .

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι σε ενοχλεί για τους δικούς σου λόγους, αλλά πρέπει να ξέρεις ότι δεν είσαι Mod ώστε να κάνεις παρατηρήσεις στους άλλους. Και σαν πρώην Mod, να σου πω ότι ήδη παραβιάζεις τον ανάλογο ΟΠΧ.

 

Εάν δεν σου αρέσουν τα posts μου μπορείς απλά να τα προσπεράσεις.

 

 

 

Σέβομαι την άποψή σου, ωστόσο θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Προσωπικά θεωρώ ότι ΠΡΕΠΕΙ να λέμε και τα στραβά του Χ μοντέλου ακριβώς για να μην την πατήσουν οι άλλοι, ειδικά όταν ο άνθρωπος εκ φύσεως έχει την τάση να αντιγράφει τους άλλους.

 

 

 

Αυτό κάνω. :)

 

 

 

Ναι, αλλά εάν δεν το επισημαίνει κανένας και δεν επηρεάζει τους άλλους, πότε θα αλλάξει η τακτική αυτή;

 

 

Κατά μια άποψη θα συμφωνήσω, αλλά όπως είπες: <<Εάν δεν σου αρέσουν τα posts μου μπορείς απλά να τα προσπεράσεις.>>

Θα το σεβαστώ και θα πράξω!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

το νοκια 5610 εχει τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα μην ξεχναμε οτι για να αποκτησεις την επιθυμητη χωρητικοτητα..πρεπει να αγορασεις εξτρα καρτες.επισης σαν μουσικη αποδοαση..δεν ειναι και η καλυτερη.δοκιμασμενη και απο περιοδικα και απο εμενα προσωπικα.τωρα το Ν73 και το Ν81 ειναι κινητα με ανοιχτο λειτουργικο και αποδοση μουσικης αυτονομιας ειδικα το Ν81 οχι καλη! ολοι το εχουν πει.

τωρα μην ξεχνας οτι τα walkman της sony ericsson εχουν μια μαγκια..που εγω θα κατσω και αθα την πληρωσω.το flight mode που με αυτην την λειτουργια η αυτονομια αυξανεται κατακορυφα.τωρα συμφωνω..οτι η τιμη ειναι "αλμηρη" αλλα οχι και ακριβη :O

 

 

 

Σε οτι εχει να κανει με την μουσικη αποδοση του 5610 και οχι μονο ειναι μαλλον δυσκολο μια συσκευη που εχει σχεδιαστει με κυριο γνωμονα αυτο το τμημα αποδοσης της και χρησιμοποιει και ολοκληρωμενο επξεργασιας και ενισχυσης ηχου (κατι που ΚΑΝΕΝΑ walkman κινητο της SE δεν διαθετει) να αποδιδει χειροτερα σε αυτον τον τομεα .

Επισης , με το κοστος του 5610 μπορει καποιος να αγορασει ακομα και 2 καρτες μνημης των 8GB και να μην ξεπερασει το αρχικο κοστος κτησης του W980 .

και το βασικοτερο

Ολα τα S60 της Νοκια απο την εποχη του 6630 και μετα εχουν την δυνατοτητα να λειτουργουν σε offline mode και φυσικα επιτυγχανουν και αυτα πολυ καλυτερους χρονους αναμονης και αναπαραγωγης μουσικης σε αυτη την κατασταση λειτουργιας

 

Σε οτι εχει να κανει με τα περιοδικα και το πως αυτα χαρακτηριζουν και επιλεγουν το ποσο καλη ειναι μια συσκευη σε αυτον και οχι μονο τον τομεα , θα απαντουσα αλλα το ποστ θα εξαφανιστει ταχιστα καθως και το site αυτο ανηκει εν μερη σε περιοδικο του χωρου και το μερος που δεν ανηκει εργαζεται σε αυτο .

Link to comment
Share on other sites

το νοκια 5610 εχει τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα μην ξεχναμε οτι για να αποκτησεις την επιθυμητη χωρητικοτητα..πρεπει να αγορασεις εξτρα καρτες.επισης σαν μουσικη αποδοαση..δεν ειναι και η καλυτερη.δοκιμασμενη και απο περιοδικα και απο εμενα προσωπικα.

 

Με 200 ευρώ διαφορά που έχει το 5610 από το W980 μπορεί κανείς να πάρει ΠΟΛΛΑ GB υπό μορφή καρτών μνήμης. :p

 

Στο θέμα της μουσικής απόδοσης, έχω ακούσει μουσική από ακουστικά και ηχείο και από 5610 και από W980. Πρακτικές διαφορές, δεν είδα.

 

τωρα το Ν73 και το Ν81 ειναι κινητα με ανοιχτο λειτουργικο και αποδοση μουσικης αυτονομιας ειδικα το Ν81 οχι καλη! ολοι το εχουν πει.

 

Καμία αντίρρηση αλλά από τον άλλη το Ν81 είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει από θέμα μουσικής απόδοσης.

 

τωρα μην ξεχνας οτι τα walkman της sony ericsson εχουν μια μαγκια..που εγω θα κατσω και αθα την πληρωσω.το flight mode που με αυτην την λειτουργια η αυτονομια αυξανεται κατακορυφα.τωρα συμφωνω..οτι η τιμη ειναι "αλμηρη" αλλα οχι και ακριβη :O

 

Κοίτα να δεις, μπορεί κάποιος να βλέπει τα πολύχρωμα μενού των Walkman κινητών και να πορώνεται. Καμία αντίρρηση. Εάν αυτό είναι λόγος αγοράς για κάποιον, φυσικά και θα πάει να τα δώσει. Από και κει πέρα, το κινητό δεν είναι απλά... αλμυρό, ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ είναι για αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι κάθεστε και συγκρίνεται τώρα τις συσκεύες ???? αυτά ας κάνει κάποιος νεο θέμα στους διαξιφισμούς και όχι εδώ που μιλάμε για το se w980i ... έχετε αρχίσει να κάνεται πόλεμο μεταξύ σας ... ο ένας αντιμιλάει του άλλου ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

αν αυτό εσύ το λες σχολιασμός τότε πάω πάσο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλά ΟΚ...Είναι κριτική κατά την τιμολόγηση της SE για τις καινούριες της συσκευές σε έντονο ύφος...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν αυτό εσύ το λες σχολιασμός τότε πάω πάσο ...

 

Ειναι σχολιασμος . Εδω θα δουν τα μελη που θελουν να μαθουν για αυτο το μοντελο .

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα γιατι τοσο εντονος χαρακτηρισμος για την τιμη.Ολοι πλεον γνωριζουμε οτι ολα σχεδον τα κινητα οταν βγαινουν στην αγορα εχουν καπως τσιμπημενη τιμη! ετσι και το w980 μετα απο κανα διμηνο το πολυ η τιμη του θα πεσει στη πραγματικη του αξια δλδ τα 300-350 ευρω.Τωρα χωρις να θελω να φανω επικριτικη σε κανεναν,posts του τυπου παιδια το κινητο το εχω δει δεν αξιζει πανω απο 270 ευρω,δεν εχουν νοημα γιατι το κινητο σαν αρχικη τιμη αξιζει πολυ περισσοτερα.

 

Ακομα πιστευω οτι ενα εντελως μουσικο κινητο γιατι ειναι το πρωτο walkman που εχει fm transmitter,και μπορει να παιξει out of the box ραδιοφωνο χωρις καλωδιο,και εχει και 8gb μνημη,ενω εχει και shake control.

 

ετσι και αλλιως αυτη ειναι η πολιτικη της εταιριας εδω και χρονια δεν εχει νοημα σε καθε thread κα8ε της τηλεφωνου να την σχολιαζουμε.Να σας θυμισω τα Χριστουγεννα που μας περασαν το w910 εκανε 400 ευρω,ενω το w890 την ανοιξη ειχε και αυτο 400 ευρω,και τα 2 τηλεφωνα πλεον εχουν τιμη 270 ευρω....

 

Συμπερασμα μην αγχωνεστε με την τιμη ενος κινητο sony ericsson ειναι για τους enthusiast που δεν τους ενδιαφερει η τιμη,μετα απο 3 το μεγιστο 9 μηνες η τιμη πεφτει και ετσι το κινητο απεθυνεται σε ολους

 

εξαλλου 8α σας δωσω πιο τρανταχτο παραδειγμα το lg ke970 εκανε αρχικα 410 ευρω οταν βγηκε και τωρα κανει 150 ευρω....

Link to comment
Share on other sites

εξαλλου 8α σας δωσω πιο τρανταχτο παραδειγμα το lg ke970 εκανε αρχικα 410 ευρω οταν βγηκε και τωρα κανει 150 ευρω....

 

Θα φέρω κάτι ανάλογο.Αν και δεν έπεσε άμεσα, πάντως έπεφτε συχνα, και τρανταχτά.Motorola a1200 από 890$ --> 565€ έχει φτάσει σε προσφορά πλαισίου επί 2 μήνες στα 150€ !!:blink:

Βέβαια το a1200 κόστιζε 565€ απο τα μέσα του 2006... αλλά είναι τρανταχτή η πτώση του για τον λόγο ότι πρίν 4-5 μήνες έκανε 340...

 

Οπότε φίλη maryjay18 συμφωνώ από μεριάς πτώσης τιμών, και από μεριάς να μην αγχωνόμαστε!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

paidia to vrikate katholou se kanena katastima? pote tha kikloforisei?

καλα πλακα κανεις :wacko: σου εχω απαντησει στο μηνυμα 62!

 

paidia pote tha kikloforisei?

Το κινητο το :blink: σε εντυπο germanos στα 435 ευρο!!! :up:

Φανταζομαι αυτον τον μηνα θα εχει κυκλοφορησει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W980

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...