Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
pws ginetai na valw san hxo klhseis kapoio tragoudi pou thelw paw rithmiseis - hxoi kai eidhpoihseis kai ekei mou vgazei mono tous hxous pou exei i samsung.

 

Πέταξε τους ήχους σου στο φάκελο /Storage Card/My Documents (και μετά όπου θέλεις) και θα μπορείς να τα δεις κανονικά.

 

(Αν μπορείς... μη γράφεις με greeklish)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέταξε τους ήχους σου στο φάκελο /Storage Card/My Documents (και μετά όπου θέλεις) και θα μπορείς να τα δεις κανονικά.

 

(Αν μπορείς... μη γράφεις με greeklish)

 

Ή να πας με τον file explorer στο αρχείο ήχου που προτιμάς και με παρατεταμένο πάτημα από πάνω του να το επιλέξεις σαν ήχο κλήσης.

 

(θα στο αντιγράψει στη μνήμη του κινητού μέσα στο > H συσκευή μου/My Documents/Κουδουνίσματα)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(θα στο αντιγράψει στη μνήμη του κινητού μέσα στο > H συσκευή μου/My Documents/Κουδουνίσματα)

 

Αυτό είναι και το μεγάλο μειονέκτημα της συγκεκριμένης μεθόδου, γιαυτό και προτείνω να την αποφεύγετε γιατί με τον καιρό δεν θα καταλάβετε πότε θα γεμίσει η κύρια μνήμη!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβλημα,λοιπον ενω ανοιγει το msn κανονικα δειχνει τις επαφες on η off στελνω αμεσο μυνημα αλλα δεν το περνει ο παραληπτης αλλα ουτε κ οταν μου στελνουν ,ξερουμε γιατι ?ευχαριστω.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες .... ενω μου βρισκει 8 δορυφορους το Destinator δεν κλειδωνει ωστε να μου δωσει στιγμα και να ξεκινησει την πλοηγηση ... :wacko:

 

Σαν Ρυθμισεις εχω βαλει

COM COM3

Ταχ Δεδ 115200

Πρωτ/λο ΝΜΕΑ

 

ΤΜC off

Θυρα COM COM3

Ταχ Δεδ 115200

 

 

Τελικα το βρηκααααααα

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

FazerClub.Gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες .... ενω μου βρισκει 8 δορυφορους το Destinator δεν κλειδωνει ωστε να μου δωσει στιγμα και να ξεκινησει την πλοηγηση ... :wacko:

 

Σαν Ρυθμισεις εχω βαλει

COM COM3

Ταχ Δεδ 115200

Πρωτ/λο ΝΜΕΑ

 

ΤΜC off

Θυρα COM COM3

Ταχ Δεδ 115200

 

 

Τελικα το βρηκααααααα

πες μας και μας ποια ηταν η λυση τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι λιγο αστεια η ερωτηση αλλα την πρωτη φορα που το ανοιξα εβαλα κλειδωμα και δεν ξερω πως να το απενεργοποιησω τωρα (ξερω τον κωδικο απλα θελω να το βγαλω).Παω στις ρυθμισεις στο κλειδωμα αλλα μου εχει μονο να βαλω κωδικο.Μου ειπαν οτι σε αλλες ΡΟΜ το μενου στο κλειδωμα ειναι διαφορετικο και εχει πανω αριστερα επιλογες.Εμενα εχει μονο για να βαλω τον κωδικο.Η ΡΟΜ μου ειναι BDHJ2/BDHJ2.Αν ξερει καποιος ας βοηθησει.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

:thanks::thanks:

cps το vito audio notes δεν χρειάζεται να το εγκαταστήσεις. Αν πετάξεις τα αρχεία σε ένα φάκελο μπορείς απλά να τρέξεις το εκτελέσιμο και είσαι μια χαρά. Εγώ αυτό κάνω.

 

Άμα είναι έτσι το πράγμα αλλάζει! Τότε θα το βάλω και εγώ!!!

:D:)

 

:thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

πες μας και μας ποια ηταν η λυση τελικα?

 

 

H λυση ειναι ακριβως οπως τα βλεπεις ... εκανα edit και τα εχω βαλει οπως πρεπει να ειναι ... ;)

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

FazerClub.Gr

Link to comment
Share on other sites

Eξωτερικο GPS-com8-com9-115200

Οι ιδιες ρυθμησεις και στον πλοηγο(π.χ Destinator)Ρυθμησεις com8 ταχυτητα 115200 και στην κατω παραμετρο το ιδιο......... και παντα οταν ολοκληρωθει η διαδικασια και πει εγινε συνδεση GPS παντα.... o.k και στο κεντρο της οθονης και κατω δεξια ......

Μεσα σε λιγα δευτερα(και παντα δοκιμη εξω)εχει βρει δορυφορους και σε λιγοτερο απο 1 λεπτο εχει κλεδωση :lol::p

Εγω δεν ειχα ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ προβλημα με αυτες της ρυθμησεις........:lol::lol:

 

 

 

Το εδοκίμασε κανείς;;;

:!:

Link to comment
Share on other sites

Το εδοκίμασε κανείς;;;

:!:

 

Εγω......... :lol:

:lol: :p

Καλα τοσο δυσκολο ειναι να το δοκιμασετε? λες και testdrive θα κανετε στο ομνιακι σας να δειτε τελικες....μια ρυθμηση ειναι ολο και ολο.. :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως χρησιμοποιεί κανείς το KD Power Meters?

 

To έχω εγκαταστήσει αλλά δεν μου μετράει τα SMS. Όταν είχα το ΗΤC δεν είχε πρόβλημα.

Έχει κανείς καμιά ιδέα-λύση?

 

Ευχαριστώ

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πολυ γενικη ερωτηση. Το λογισμικο του κινητου παρουσιαζει τπτ κολληματα/ γινονατι αναβαθμισεις στα windows mobile κινητα?

Γενικα ειναι αξιοπιστο/ καλο σαν λειτουργικό? Καλυτερο ποιο ειναι, αυτο η το symbian OS των nokia N series? (σταθερο , αξιοπιστο, παραμετροποιησιμο εννοω ως καλυτερο).

 

Επισης η μπαταρια του κραταει παραπανω απο μια μερα τουλαχιστον?Σε χαμηλη φορτιση παρουσιαζει την " απαγορευση" χρησης της καμερας κτλ που ισχυει σε αλλα κινητα κλειστου λογισμικου της samsung ή όχι?

 

Τελος, η συσκευασια περιεχει θηκη? Η ειναι ευκολο να βρουμε θηκη για το κινητο αυτό? Χειρισμος χωρις την γραφιδα γινεται πχ στα μηνυματα, η ειναι παντου και παντα απαραιτητη?

 

Το ειδα σημερα που το ειχε ενας φιλος, και μου αρεσε παρα πολυ.Ειναι πιο μικρο και ομορφο απ οτι το περιμενα.Σκεφτομαι να ειναι το επομενο κινητο μου, εξυπνο πλεον....;)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πολυ γενικη ερωτηση. Το λογισμικο του κινητου παρουσιαζει τπτ κολληματα/ γινονατι αναβαθμισεις στα windows mobile κινητα?

Γενικα ειναι αξιοπιστο/ καλο σαν λειτουργικό? Καλυτερο ποιο ειναι, αυτο η το symbian OS των nokia N series? (σταθερο , αξιοπιστο, παραμετροποιησιμο εννοω ως καλυτερο).

 

Επισης η μπαταρια του κραταει παραπανω απο μια μερα τουλαχιστον?Σε χαμηλη φορτιση παρουσιαζει την " απαγορευση" χρησης της καμερας κτλ που ισχυει σε αλλα κινητα κλειστου λογισμικου της samsung ή όχι?

 

Τελος, η συσκευασια περιεχει θηκη? Η ειναι ευκολο να βρουμε θηκη για το κινητο αυτό? Χειρισμος χωρις την γραφιδα γινεται πχ στα μηνυματα, η ειναι παντου και παντα απαραιτητη?

 

Το ειδα σημερα που το ειχε ενας φιλος, και μου αρεσε παρα πολυ.Ειναι πιο μικρο και ομορφο απ οτι το περιμενα.Σκεφτομαι να ειναι το επομενο κινητο μου, εξυπνο πλεον....;)

 

 

κολλάει σπάνια-δε γνωρίζω αν αναβαθμίζεται.

ειναι αξιοπιστο και καλο, το symbian ειναι επισης αξιοπιστο και καλο

μπαταρία γυρω στη 1,5 μερα με σκληρη χρηση, καποιοι εχουν δει καλυτερες επιδοσεις με αγγλικη rom

σε χαμηλη φορτιση καποιες λειτουργίες απενεργοποιουνται και ο φωτισμος μειωνεται

δεν περιεχει θηκη αλλα βρισκεις πανευκολα

γραφιδα απαραιτητη στο 30%, αν εισαι χοντροδακτυλος στο 60 % :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμίζεται φυσικα, εκεί είναι και το παιχνίδι με τα windows mobile για πολλούς , (εξ ου και τα φόρουμ με τις ρομ).

 

η μπαταρία με κάποιες εκδόσεις είναι υπερ του δέοντος αρκετή (εμένα είναι περίπου στις 60 ώρες με ανοιχτο καθημερινά το 8-18 το 3g για συγχρονισμό των email) και περίπου 30 λεπτά κλήσεων την ημέρα + όποια μηνύματα, gps για κανα 10 λεπτο, φωτογραφική και εννίοτε ραδιόφωνο.

 

αξιόπιστο θα έλεγα πως είναι αν και αν δεν είσαι συνηθισμένος στα windows mobile μπορεί να βρεις την λειτουργία τους ενοχλητική.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα.

 

Είμαι νέος κάτοχος ΟΜΝΙΑ και πρωτάρης χρήστης windows mobile .

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας στα παρακάτω

 

1. Πώς γίνεται HARD και SOFT RESET ;

 

2. Υπάρχει δυνατότητα στο ACTIVESYNC να ορίζω ποιόν φάκελο με επαφές να περάσει στο τηλέφωνο ; Στο outlook έχω ομαδοποιήσει τις επαφες σε φακέλους και δεν θέλω να τις περάσω όλες παραμόνο απο έναν συγκεκριμμένο φάκελο . Προσπάθησα αλλα παίρνει τις επαφές του βασικού φακέλου και δεν βρίσκω που μπορώ να ορίσω συγκεκρμμένο φάκελο. Στην εφαρμογή της SONY για w900 γινόταν

 

Ευχαριστώ και ζητάω συγγνώμη εάν κάνω ερωτήσεις που ήδη έχουν απαντηθεί αλλά έχω ψάξει και δεν βρίσκω κάτι ενώ το θέμα είναι τεράστιο για να διαβαστεί όλο

Link to comment
Share on other sites

soft reset γίνεται βάζοντας το πενάκι στην μικρή οπή που έχει πάνω το τηλέφωνο, δίπλα από το power.

 

hard reset γίνεται είτε από το μενού- ρυθμίσεις- σύστημα διαγραφή μνήμης είτε κάνοντας soft reseτ κρατόντας πατημένα τα δύο πλήκτρα (απάντησης και απόρριψης κλήσης) μέχρι να σου εμφανιστεί το ανάλογο μήνυμα όπου και τα αφήνεις και πατάς μια φορά το πλήκτρο αποδοχής.

 

 

Στο Activesync δεν μπορείς να επιλέξεις φακέλους δυστυχώς έτσι απλά

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του φόρουμ θα θελα την βοήθειά σας! έχω πάρει πριν μια βδομάδα το ομνια απο vodafone και έχω το εξής θέμα:

 

Όσο η οθόνη έχει έντονο φως, το screen rotation γίνεται κανονικά. Αν περάσει η ώρα με ρύθμιση και το φως γίνεται λιγότερο έντονο, τότε δεν δουλεύει. Επίσης αν σβήσει η οθόνη (πχ απο το κουμπι του ον/οφ) τελείως και ξανανάψει, πάλι τα ίδια.

 

Είδα ότι το θέμα ξεκινά από την εξής ρύθμιση: Έναρξη>Ρυθμίσεις>Σύστημα>Μπαταρία, στο δεύτερο tab Ισχύς μπαταρίας. Εκεί αν ξετικάρω την δεύτερη επιλογή Ενεργοποίηση φωτισμού με το πάτημα ενός κουμπιού ή το άγγιγμα της οθόνης, τότε εχω το προβλημα. Αν την τικάρω ξανά αυτήν την επιλογή, το πρόβλημα λύνετια.

 

Συμβαίνει το ίδιο σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

Λέει PDA i900BDHH4/NVHH2 και ΤΗΛΕΦΩΝΟ i900BUHH4... Το PDA είναι η ROM και το ΤΗΛΕΦΩΝΟ το radio; Είναι καλή έκδοση;

 

 

ακριβως. το pda =rom και το τηλεφωνο=radio

 

ειναι παλια εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπίζω πρόβλημα με bluetooth headset.

Εγκατέστησα το ΝΟΚΙΑ ΒΗ-209 και μου βγάζει ένα βουητό στο ακουστικό. Έβαλα επίσης ένα ΝΟΚΙΑ ΒΗ-201 και αυτό τα ίδια. Μήπως πρέπει ν'ανησυχώ ή με ΝΟΚΙΑ δεν τα πάει καλά το ΟΜΝΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν θέλω να κάνω hard reset στο κινητό,τις επαφές υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να τις αποθηκεύσω για να τις ξαναπεράσω.Για τις επαφές μου δεν έχω αυτό που υπάρχει στο κινητό,αλλά το fun contact της vito.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...