Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στo review του omnia από το myphone όσον αφορά την οθόνη του αναφέρεται το εξής

 

"Υπάρχουν όμως ορισμένα ακόμη «προβλήματα» με την οθόνη του κινητού της Samsung. Στον «τυποποιημένο» κόσμο των Windows Mobile συσκευών η ανάλυση των 240 x 400 pixels δεν θεωρείται σε καμία περίπτωση συνηθισμένη. Αρκετές εφαρμογές λειτουργούν αποκλειστικά και μόνο στις «standard» αναλύσεις QVGA και VGA, οπότε οι κάτοχοι του Omnia ενδέχεται να συναντήσουν προβλήματα όταν επιχειρήσουν να τις χρησιμοποιήσουν."

 

Όσοι έχετε omnia ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις στο θέμα του screen protector. Έχει νόημα η πρότασή σας για μεμβράνη σε omnia καθώς το χάρισμα να κόβω σε ευθείες δεν το διαθέτω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια απο που μπορω να κατεβασω templates για το spb weather 2?

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βρεισ απο fnac ή Multirama me 10euro.Χαρτοκοπτικη χρειαζειται αλλα η μεμβρανη εχει οδηγους και θα μπορεσεις να το κοψεις ευκολα.Δεν υπαρχει στην αγορα screen protector αποκλειστικα για ομνια.Απο ξενα ηλεκτρονικα καταστημα εχει βρει παντως

 

Θα βρεις εδο screen protector και στο φερνει σε 5 ώρες http://gstoreathens.blogspot.com/search/label/SAMSUNG%20OMNIA

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στo review του omnia από το myphone όσον αφορά την οθόνη του αναφέρεται το εξής

 

"Υπάρχουν όμως ορισμένα ακόμη «προβλήματα» με την οθόνη του κινητού της Samsung. Στον «τυποποιημένο» κόσμο των Windows Mobile συσκευών η ανάλυση των 240 x 400 pixels δεν θεωρείται σε καμία περίπτωση συνηθισμένη. Αρκετές εφαρμογές λειτουργούν αποκλειστικά και μόνο στις «standard» αναλύσεις QVGA και VGA, οπότε οι κάτοχοι του Omnia ενδέχεται να συναντήσουν προβλήματα όταν επιχειρήσουν να τις χρησιμοποιήσουν."

 

Όσοι έχετε omnia ισχύει κάτι τέτοιο;

δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις εδο screen protector και στο φερνει σε 5 ώρες http://gstoreathens.blogspot.com/search/label/SAMSUNG%20OMNIA

 

Καλό φαίνεται και έχει αρκετά για να χαλάω (δεν έχω θέμα μονάχα με το ψαλίδι - έχω γενικότερα με τις ευθείες). Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, opera και hotmail μπορούν να γίνουν συμβατά?

δε μπορώ ούτε να δω τα e-mail μου, ούτε να στείλω.

μέχρι το login φθάνω και μετά άδειες σελίδες που απαιτούν (μάλλον) javascript.

καμιά λύση κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Opws eipa kai se allo thread, to Destinator 8 exei polla problimata, den synistw ti xrisi tou mias kai to 7 pou exei tou idious xartes kanei apsoga ti douleia tou.

 

Κατεβασα το 7...Κανω τις διαδικασιες,αλλα μου το εγκαθιστα στην συσκευη, με αποτελεσμα σε καποια στιγμη να μου βγαζει μνμ οτι δεν υπαρχει αρκετος ελευθεροσ χωρος..υπαρχει καποια ρυθμιση για το θεμα της μνημης?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το 7...Κανω τις διαδικασιες,αλλα μου το εγκαθιστα στην συσκευη, με αποτελεσμα σε καποια στιγμη να μου βγαζει μνμ οτι δεν υπαρχει αρκετος ελευθεροσ χωρος..υπαρχει καποια ρυθμιση για το θεμα της μνημης?

 

μηνυμα 9945

 

(καλυτερα βρες μια εκδοση που δουλευει κατευθειαν απο την καρτα χωρις εγκατασταση)

Link to comment
Share on other sites

μηνυμα 9945

 

(καλυτερα βρες μια εκδοση που δουλευει κατευθειαν απο την καρτα χωρις εγκατασταση)

 

Το θεμα ειναι οτι δεν μου αφηνει επιλογη...πατωντας το αρχειο μου το εγκαθιστα χωρις να με ρωτησει το που... Εαν ξερεις αυτη την εκδοση που δουλευει κατευθειαν, πες μου πως λεγεται και που μπορω να την βρω αν μπορεις..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, opera και hotmail μπορούν να γίνουν συμβατά?

δε μπορώ ούτε να δω τα e-mail μου, ούτε να στείλω.

μέχρι το login φθάνω και μετά άδειες σελίδες που απαιτούν (μάλλον) javascript.

καμιά λύση κανείς?

 

το τσεκαρα μολις τωρα

μια χαρα δουλευει το hotmail

αν δεν εχεις εγκατεστησε

fp_7ppc_en

my_flash3_1

netcfv35

(ετσι οπως τα εγραψα ψαξε τα στο internet)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν μου αφηνει επιλογη...πατωντας το αρχειο μου το εγκαθιστα χωρις να με ρωτησει το που... Εαν ξερεις αυτη την εκδοση που δουλευει κατευθειαν, πες μου πως λεγεται και που μπορω να την βρω αν μπορεις..

 

ipmart-forum.com

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανα κι εγω αιτηση για φορητοτητα και περιμενω να εγκριθει ωστε να παρω το ΟΜΝΙΑ μου μαζι με ενα home cinema δωρο συν την εκπτωση των 300 ευρω.

 

.

se pia etairia?wind-βονταφον?

Link to comment
Share on other sites

το τσεκαρα μολις τωρα

μια χαρα δουλευει το hotmail

αν δεν εχεις εγκατεστησε

fp_7ppc_en

my_flash3_1

netcfv35

(ετσι οπως τα εγραψα ψαξε τα στο internet)

 

καλημέρα προσπαθώ να εγκαταστήσω το gmail στο OMNIA και δεν μπορώ

πορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το αρχείο κλήσεων , χρησιμοποιώ δύο καρτες από διαφορετικές εταιρίες κινητης τηλ. και έχω το εξής πρόβλημα οταν αλλάζω από την μία κάρτα στην άλλη χάνονται όλες οι κλήσεις από το αρχείο κλήσεων .

Υπάρχει τρόπος αυτές να παραμένουν .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως τόσοι μπερδεύονται με το GPS, αλλά ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ. γιατί δεν χρησιμοποιεί το δίκτυο της κινητής τηλεφωνίας. Λαμβάνει σήμα από δορυφόρους και προσδιορίζει την θέση της συσκευής.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα προσπαθώ να εγκαταστήσω το gmail στο OMNIA και δεν μπορώ

πορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

 

 

Καλημέρα.

Δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάτι...αν πας στα προγράμματα υπάρχει ένα μπλε ΄΄g΄΄,το οποίο αν ανοίξεις έχει search kai gmail:).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάτι...αν πας στα προγράμματα υπάρχει ένα μπλε ΄΄g΄΄,το οποίο αν ανοίξεις έχει search kai gmail:).

 

το έχω κάνει αλλα τίποτα

Συγκεκριμένα θέλω να μου έρχονται τα mail μου από τον λογαριασμό που έχω στο gmail .

Link to comment
Share on other sites

se pia etairia?wind-βονταφον?

 

vodafone και ισχυει μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων. καλυτερα να παρεις ενα τηλεφωνο πριν πας στο καταστημα που θελεις να ρωτησεις αν εχουν διαθεσιμα κομματια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινεται να βελτιωσω την ευαισθησια του μικροφωνου ενω τραβαει βιντεο?γτ στις υψηλες εντασεις(κλαμπ κτλ) δεν ακουγεται τπτ..επισης το σημα του wifi πως μπορω να το βελτιωσω κ αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ΛΥΣΗ για το iGO!!!!

 

"Για κατόχους SAMSUNG OMNIA βρήκα πιο ήταν το πρόβλημα που όταν τρέχαμε το i-go μετά δεν μπορούσαμε να τρέξουμε κανένα άλλο πρόγραμμα πλοήγησης εάν πρώτα δεν κάναμε soft reset"

 

http://www.omniacs.net/showthread.php?t=280 στο ποστ #7

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το αρχείο κλήσεων , χρησιμοποιώ δύο καρτες από διαφορετικές εταιρίες κινητης τηλ. και έχω το εξής πρόβλημα οταν αλλάζω από την μία κάρτα στην άλλη χάνονται όλες οι κλήσεις από το αρχείο κλήσεων .

Υπάρχει τρόπος αυτές να παραμένουν .

Οποιο κινητο και να παρεις, και να του κανεις αλλαγες στις καρτες, αυτοματα θα χαθει το αρχειο κλησεων. Δεν το ειχες παθει ποτε αυτο με αλλα κινητα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

 

πως παιζει flash σελιδες το Omnia?

 

Φανταζομαι οτι καπου θα εχει απαντηθεί αλλα είναι πολλές οι σελίδες.....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...