Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά περιμένω ακόμη βοήθεια!!!!!!!!!!!

Έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα Vito FunContacts, που πρότεινε ο φίλος SAXOVTS, τον οποίο υπέρευχαριστώ. Στην πλευρινή μπάρα όμως τα γράμματα δεν εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά. Πως μπορώ να το διορθώσω;;;

εχεις ελληνικα στην πλαινη μπάρα? να ξερεις οτι εμφανίζει μονο τα γραμματα τα οποια αντιστοιχουν σε επαφες σου, π.χ. αν δεν εχεις επαφη με Ω δεν θα ειναι στην πλαινη μπαρα

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει ενα cover μολις βγαλετε την μπαταριαπου λεει κατι (οχι επανω στην μπαταρια αλλα στο τηλεφωνο).

 

Εμενα λεει 1000mA εαν μπορει καποιος με αγγλικη ρομ να μας πει τι λεει και το δικο του ομνια, αν δηλαδη λεει 1000 ή 1450 mA. θα το εκτημουσα.[/QU

 

Αγόρασα το τηλέφωνο τον Αύγουστο από Σιγγαμπούρη. Και εμένα λέει 1000mA

Link to comment
Share on other sites

εχεις ελληνικα στην πλαινη μπάρα? να ξερεις οτι εμφανίζει μονο τα γραμματα τα οποια αντιστοιχουν σε επαφες σου, π.χ. αν δεν εχεις επαφη με Ω δεν θα ειναι στην πλαινη μπαρα

 

Έχω ελληνικά στην πλαϊνή μπάρα. Αλλά δεν είναι στη σωστή σειρά. Το Γ για να καταλάβεις είναι το 12ο γράμμα και το Ι το 4ο

Link to comment
Share on other sites

1000mA

αγγλικό.

Ναι αλλά πας εδώ και πατήσεις specifications θα δεις ότι λέει 1440...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πας εδώ και πατήσεις specifications θα δεις ότι λέει 1440...

 

παιδιά ρωτήσατε τι λέει στην συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο είναι το ψηφαικο ζουμ στα 5mpx?

διοτι εγω θελω κινητο κυριως για φωτο και υστερα για όλα τα άλλα.

Ειστε ευχαριστημένοι με τους χαρτες garmin ή ειναι καλύτερεσ οι αλλές εκδοσεις χαρτων?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

διοτι εγω θελω κινητο κυριως για φωτο και υστερα για όλα τα άλλα.

 

Εάν θέλεις κινητό κυρίως για φωτό... καλύτερα να κοιτάξεις προς κινητά μεριά και όχι προς PDA-phones μεριά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ρωτήσατε τι λέει στην συσκευη.

ειναι απλο. στο keypad πατατε. *#0228# σας εμφανιζονται κατι πληροφοριες. εμενα λεει 1440mA Stand.

Κοιταξτε αλλα μην πατε και κανετε καμια βλακεια με τα μενου εκεινα.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ρωτήσατε τι λέει στην συσκευη.

 

πρεπει να εκανα μια βλακεια μηπως γνωριζεις κατι ?

μην μου πεις hard reset.:(

μολις ανοιγει το κινητο δεν περιμενει ουτε δευτερολεπτο να εισαγω Pin και ανοιγει κατευθειαν με αποτελεσμα να ειναι εκτος δικτυου , και να πρεπει να κανω ανενεργο το τηλεφωνο και παλι ενεργο για να ζητησει Pin και να δουλευει και σαν τηλεφωνο.

εσβησα οτι υπηρχε στον φακελο εκκινηση. λες να ειναι αυτο?:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πας εδώ και πατήσεις specifications θα δεις ότι λέει 1440...

 

Στο τηλέφωνο λέει την τάση και την ένταση του ρεύματος που δουλεύει το τηλέφωνο, δλδ 3,7 Volt ρεύματος στα 1000mA ένταση ρεύματος. Η μπαταρία είναι 1440mA/H aka μιλαμπερώρια το οποίο είναι και τελείος διαφορέτικο απο τα μιλιαμπερ. Μην μπερδεύουμε ανόμια πράγματα. Ο κατασκευάστης είναι υποχρεωμένος να αναφέρει την τάση στην οποία λειτουργεί μια μπαταρία αλλά όχι την χωρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γελοία ερώτηση: όταν έχεις ανοιχτό το destinator χρεώνεσαι.?:dizzy:

 

Οχι βεβαια.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εσβησα οτι υπηρχε στον φακελο εκκινηση. λες να ειναι αυτο?:(

 

Είναι σοβαρός λόγος για hard reset. :O

 

(Αφού έχουμε πει... δεν πειράζουμε ότι δεν γνωρίζουμε).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποσο είναι το ψηφαικο ζουμ στα 5mpx?

διοτι εγω θελω κινητο κυριως για φωτο και υστερα για όλα τα άλλα.

Ειστε ευχαριστημένοι με τους χαρτες garmin ή ειναι καλύτερεσ οι αλλές εκδοσεις χαρτων?

 

Κοίτα το Ν82 που έχει τελεια κάμερα, wifi κτλ.

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο πρέπει να κάνουμε hard reset (είναι ίδιο με το soft reset.?) ποια είναι τα θετικά και πια τα αρνητικά από αυτό.?
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εκανα μια βλακεια μηπως γνωριζεις κατι ?

μην μου πεις hard reset.:(

μολις ανοιγει το κινητο δεν περιμενει ουτε δευτερολεπτο να εισαγω Pin και ανοιγει κατευθειαν με αποτελεσμα να ειναι εκτος δικτυου , και να πρεπει να κανω ανενεργο το τηλεφωνο και παλι ενεργο για να ζητησει Pin και να δουλευει και σαν τηλεφωνο.

εσβησα οτι υπηρχε στον φακελο εκκινηση. λες να ειναι αυτο?:(

 

εχεις πειράξει αρχεία τις ρομ εσύ,δεν μπορώ να καταλάβω καταρχήν γιατί το έκανες,επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν θες να κάνεις hard reset που στην δική σου περίπτωση είναι αναγκαίο,εδώ εγώ που έχω ούτε ξέρω πόσες εφαρμογές και χωρίς να πάρω backup το στήνω σε 20 λεπτά,τι εχεις βάλει εσύ που μετά το hard reset θα σε ξενυχτήσει ???

προχώρα σε hard reset λοιπόν δεν εχεις άλλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

μηπως παιζει καμια απαντηση ??οταν εχω ενεργοποιημενο το destinator7 μουκλειδωνει το s2u2.

καμια απαντηση ?.........ευχαριστωωω

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εκανα μια βλακεια μηπως γνωριζεις κατι ?

μην μου πεις hard reset.:(

μολις ανοιγει το κινητο δεν περιμενει ουτε δευτερολεπτο να εισαγω Pin και ανοιγει κατευθειαν με αποτελεσμα να ειναι εκτος δικτυου , και να πρεπει να κανω ανενεργο το τηλεφωνο και παλι ενεργο για να ζητησει Pin και να δουλευει και σαν τηλεφωνο.

εσβησα οτι υπηρχε στον φακελο εκκινηση. λες να ειναι αυτο?:(

 

μολις εκανα hard reset και σου ανεβασα εδω το φαλεκο εκκινηση

κοιτα μηπως σε βοηθησει

http://rapidshare.com/files/154305387/__917___954___954___943___957___951___963___951_.zip.html

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να σας ευχαριστήσω με την σειρά μου για το γεγονός ότι μου δείχνετε εμπιστοσύνη και στηρίζεστε σε αυτά που λέω και με την σειρά σας τα κάνετε πράξη στο δικό σας ομνια,όμως μην μου στέλνετε προσωπικά μηνύματα καθώς με ρωτάτε πράγματα που υπάρχουν στο φορουμ και επίσης αν κάτι δεν υπάρχει από τις απορίες σας είναι τουλάχιστον πλεονασμός να λύνεται το πρόβλημα σας στο backround και οι άλλοι να μένουν 'αδιάβαστοι'.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

μηπως παιζει καμια απαντηση ??οταν εχω ενεργοποιημενο το destinator7 μουκλειδωνει το s2u2.

καμια απαντηση ?.........ευχαριστωωω

 

όταν είσαι στο μενού του destinator η κατά την διάρκεια της πλοήγησης ?

Link to comment
Share on other sites

εχεις πειράξει αρχεία τις ρομ εσύ,δεν μπορώ να καταλάβω καταρχήν γιατί το έκανες,επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν θες να κάνεις hard reset που στην δική σου περίπτωση είναι αναγκαίο,εδώ εγώ που έχω ούτε ξέρω πόσες εφαρμογές και χωρίς να πάρω backup το στήνω σε 20 λεπτά,τι εχεις βάλει εσύ που μετά το hard reset θα σε ξενυχτήσει ???

προχώρα σε hard reset λοιπόν δεν εχεις άλλη επιλογη.

 

θα κανω αλλα... αργοτερα...πρεπει να φυγω τωρα.:(

το spb backup ειναι το καλυτερο ?

Link to comment
Share on other sites

θα κανω αλλα... αργοτερα...πρεπει να φυγω τωρα.:(

το spb backup ειναι το καλυτερο ?

 

είναι από τα καλύτερα,αλλά δεν θα σε βοηθήσει και τόσο να σκαλίζεις πράγματα που δεν ξέρεις,σιγά σιγά θα τα μάθεις όλα ,άλλα μην ψαχνεσε να τα κάνεις όλα αμέσως γιατί κάθε μέρα θα βαρας και ένα hard reset!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ειναι κανονικα κουμπωμενο

το προβλημα ειναι σε σχεση με τις αλλες τρεις γωνιες που ειναι σταθεροτατες

μην νομισεις οτι ειναι πολυπερισσοτερο σαν κουφιο φαινεται

για να το καταλαβεις θελει να το προσεξεις

αλλα αν αυτο ειναι 6 ημερων τι θα γινει αργοτερα

 

πηγα σημερα το πρωι στο γερμανο για το προβήμα με το καπακι

ειχα παει και χτες (οπως εγραψα) αλλα ημουν πολυ ευγενικος και πηγα σπιτι μου με τη δικαιολογια οτι ολα τα καπακια ολων των κινητων εχουν "μποσικα" για ελαστικοτητα στο πεσιμο(ημαρτον τι αλλο θα ακουσουμε)

σημερα το πρωι πηρα τηλ.στη samsung και μου ειπαν οτι τετοιο πραγμα δεν στεκει και να το παω πισω στο καταστημα

μετα πηγα σε ενα καταστημα που υπηρχε ανοικτο και ειδα οτι δεν υπηρχε αερας (σχεδον καθολου)

μετα το πηγα στο καταστημα αλλα ημουν σε κατασταση που δεχομουν χαζες απαντησεις,μου φερνουν ενα αλλο βαζω το καπακι απο το αλλο και δεν υπηρχε σχεδον καθολου μποσικα

πηρα το καινουργιο καπακι (αφου μου το προτειναν ευγενικα :lol:)

και εφυγα

δεν ξερω το λογο (ελλατωματικο ή οχι ,αλλα δεν καθοταν το καπακι με το οποιο το ειχα αγορασει)

 

τα συμπερασματα δικα σας

Link to comment
Share on other sites

είναι από τα καλύτερα,αλλά δεν θα σε βοηθήσει και τόσο να σκαλίζεις πράγματα που δεν ξέρεις,σιγά σιγά θα τα μάθεις όλα ,άλλα μην ψαχνεσε να τα κάνεις όλα αμέσως γιατί κάθε μέρα θα βαρας και ένα hard reset!!!!

 

:)

 

 

οκ thanks. θα το κανω μετα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...