Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η επίσημη θέση για το πενάκι είναι στη θήκη της συσκευής.

 

δεν μπαινει πουθενα απλα το κρεμας με σχινακι αν θελεις εχει φωτο στις προηγουμενες σελιδες δες το

Ε τότε πώς μπαίνει στη θήκη της συσκευής, που λέει ο athanaso77;

Φωτογραφία που κρέμεται με σχοινάκι έχω δει, αλλά νόμισα ότι έχει και θέση στη θήκη, κατά τα λεγόμενα του άνωθεν παρατιθέμενου.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα θα είναι διαθέσιμο σίγουρα μέχρι 15 Σεπτ (τουλάχιστον τα 8gb). Με επιφύλαξη αλλά με μεγάλη αισιοδοξία σας λέω ότι μάλλον μέχρι την άλλη παρασκευή θα έχει κυκλοφορήσει ... Φίλος μου που δουλεύει στο πλαίσιο σε στελεχιακή θέση μου είπε ότι περιμένουν τις πρώτες μέρες του Σεπτεμβρίου τα πρώτα κομμάτια από την Euroelectronics.

 

Mηπως ξερουμε τιμουλα:O

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερουμε τιμουλα:O

 

ουτε ομαδικη δεν μας σωζει.. το βλεπω για 12 δοσεις..

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε πώς μπαίνει στη θήκη της συσκευής, που λέει ο athanaso77;

Φωτογραφία που κρέμεται με σχοινάκι έχω δει, αλλά νόμισα ότι έχει και θέση στη θήκη, κατά τα λεγόμενα του άνωθεν παρατιθέμενου.

 

Παντως το εχω ακουσει κι εγω οτι μπαινει στη θηκη αλλα δεν εχω δει φοτο.

Καλυτερα να μας πει ο Πανος...

Link to comment
Share on other sites

η γραφιδα μαζευεται και μπαινει στη θηκη της (ασημι κοματακι).

http://imageshack.gr/files/02i5eru4njr0l7q38k55_thumb.jpg http://imageshack.gr/files/8jieeqgb0gn1mye6vwxt_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

προτεινω ανεπιφυλακτα την DXHH1 rom (η μαμισια ειναι η DXHG4).

η καινουρια εχει finger scrolling οποτε δεν χρειαζεστε toucflo cabakia, και περισσοτερα καλουδια στο motion sensor!

 

http://www.modaco.com/index.php?s=&showtopic=271574&view=findpost&p=909843

τσεκαρισμενη, παιζει μια χαρα. την εβαλα μολις τωρα:)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω δοκιμές που βλέπω!!! SPB Mobile Shell, HTC Home...

Η ζυγαριά γέρνει επικύνδυνα προς το Omnia (για μένα) :lol:.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

oι δυο οθονες αναμονης που μας εχεις δειξει παναρος ειναι πολυ πιο ωραιες απο αυτη με τα widgets που διαφημιζει η samsung (για μενα...)...αυτη η οθονη που εχεις ειναι για ολα τα wm 6.1?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oι δυο οθονες αναμονης που μας εχεις δειξει παναρος ειναι πολυ πιο ωραιες απο αυτη με τα widgets που διαφημιζει η samsung (για μενα...)...αυτη η οθονη που εχεις ειναι για ολα τα wm 6.1?

 

ναι μπορει να μπει σε οποιαδηποτε συσκευη wm5, wm6, wm61.

Link to comment
Share on other sites

προτεινω ανεπιφυλακτα την DXHH1 rom (η μαμισια ειναι η DXHG4).

η καινουρια εχει finger scrolling οποτε δεν χρειαζεστε toucflo cabakia, και περισσοτερα καλουδια στο motion sensor!

 

http://www.modaco.com/index.php?s=&showtopic=271574&view=findpost&p=909843

τσεκαρισμενη, παιζει μια χαρα. την εβαλα μολις τωρα:)

 

 

Επειδή εχω καιρό να κανω ROM update σε συσκευή. σβύνονται ολα τα προγράμματα, κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω καιρό να κανω ROM update σε συσκευή. σβύνονται ολα τα προγράμματα, κλπ ?

 

ναι, οτι ειναι στη μνημη της συσκευης. οτι αρχεια εχεις στο My storage διατηρουνται ανεπαφα. και επισης εχεις πλεον μνημη συσκευης απο 35-40 που ηταν πριν γυρω στα 52 ελευθερα @ first boot

Link to comment
Share on other sites

ναι, οτι ειναι στη μνημη της συσκευης. οτι αρχεια εχεις στο My storage διατηρουνται ανεπαφα. και επισης εχεις πλεον μνημη συσκευης απο 35-40 που ηταν πριν γυρω στα 52 ελευθερα @ first boot

 

 

Πάντως και με την G3 που έχει τώρα, κατα 90% είχα γύρω στα 52MB ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με την G3 που έχει τώρα, κατα 90% είχα γύρω στα 52MB ελεύθερα.

εμενα ηλθε με g4. και ειχε γυρω στα 40 free

Link to comment
Share on other sites

Κατ’αρχάς ευχαριστώ τους υφιστάμενους χρήστες του ΟΜΝΙΑ για τις πληροφορίες μιας και είμαι σε φάση αναζήτησης. σήμερα πλέον για διάφορους λόγους έχω απορρίψει οποιοαδηποτε σκέψη για το iphone και προσπαθώ να καταλήξω ανάμεσα στο ΟΜΝΙΑ και το Touch Pro. για μένα αυτή είναι η σωστή σύγκριση και όχι με το iphone. μπορειτε να μου πείτε όσοι έχετε δει και τα 2, υποθέτω 1-3 ατομα, ποια σημεία είναι που κάνουν το ΟΜΝΙΑ να υπερτερεί κατα την γνώμη σας σε σχέση με το htc;

 

εννοείτε οτι δεν με ενδιαφέρει η ελληνική έκδοση μιας και προτιμώ το αγγλικό λειτουργικό..χανω τπτ αν παω στην αγγλικη; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τιμή????????????

 

Μονό στο http://www.e-click.gr το βρήκα με €550 αλλά με Γερμανική VERSION … :mad:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Κατ’αρχάς ευχαριστώ τους υφιστάμενους χρήστες του ΟΜΝΙΑ για τις πληροφορίες μιας και είμαι σε φάση αναζήτησης. σήμερα πλέον για διάφορους λόγους έχω απορρίψει οποιοαδηποτε σκέψη για το iphone και προσπαθώ να καταλήξω ανάμεσα στο ΟΜΝΙΑ και το Touch Pro. για μένα αυτή είναι η σωστή σύγκριση και όχι με το iphone. μπορειτε να μου πείτε όσοι έχετε δει και τα 2, υποθέτω 1-3 ατομα, ποια σημεία είναι που κάνουν το ΟΜΝΙΑ να υπερτερεί κατα την γνώμη σας σε σχέση με το htc;

 

εννοείτε οτι δεν με ενδιαφέρει η ελληνική έκδοση μιας και προτιμώ το αγγλικό λειτουργικό..χανω τπτ αν παω στην αγγλικη; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

η σωστη συγκριση δεν ειναι ουτε με το iphone, ουτε με το touch pro. πρεπει να το συγκρινεις με το portege g810, to diamond, και ισως με το atom V/gigabyte ms800 που ειναι windows mobile touch centric συσκευες χωρις hardware πληκτρολογιο.

δεν υπαρχουν σημεια που υπερτερει το ενα απο το αλλο στα οποια ολοι να συμφωνουμε. ολα υποκεινται σε τι βαρυτητα δινει ο κα θενας στα features του καθε pda. διαβασε τι θα σου αρεσει και τι δε σου αρεσει για καθε μια συσκευη και βγαλε τα συμπερασματα σου. αλλιως το θεμα θα μετατραπει σε vs, και ζητω που καηκαμε.

 

η αγγλικη εκδοση δεν εχει το ελληνικο samsung qwerty keypad, ελληνικο phone book. εχει ρυθμισεις ελληνικων δικτυων, ο dialer σορταρει και ελληνικες επαφες, και μπορεις να βαλεις και ελληνικο πληκτρολογιο ανετα (blimkeys, resco, pcm κ.ο.κ.)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τιμή????????????

 

Μονό στο http://www.e-click.gr το βρήκα με €550 αλλά με Γερμανική VERSION … :mad:

 

στα 635 ευρώ στο expansys τα 16GB και στα 565 ευρώ τα 8gb στο pda4u αν και μάλλον δεν έχουν απόθεμα οι τελευταίοι. αυτό που είναι άξιο απορίας ειναι ότι το expansys έχει την έκδοση με τα 8gb στα 615 ευρώ..τόσο μικρή διαφορά με τα 16;;; περίεργο...

 

η σωστη συγκριση δεν ειναι ουτε με το iphone, ουτε με το touch pro. πρεπει να το συγκρινεις με το portege g810, to diamond, και ισως με το atom V/gigabyte ms800 που ειναι windows mobile touch centric συσκευες χωρις hardware πληκτρολογιο.

δεν υπαρχουν σημεια που υπερτερει το ενα απο το αλλο στα οποια ολοι να συμφωνουμε. ολα υποκεινται σε τι βαρυτητα δινει ο κα θενας στα features του καθε pda. διαβασε τι θα σου αρεσει και τι δε σου αρεσει για καθε μια συσκευη και βγαλε τα συμπερασματα σου. αλλιως το θεμα θα μετατραπει σε vs, και ζητω που καηκαμε.

 

η αγγλικη εκδοση δεν εχει το ελληνικο samsung qwerty keypad, ελληνικο phone book. εχει ρυθμισεις ελληνικων δικτυων, ο dialer σορταρει και ελληνικες επαφες, και μπορεις να βαλεις και ελληνικο πληκτρολογιο ανετα (blimkeys, resco, pcm κ.ο.κ.)

 

το θέμα είναι οτι εως τώρα αν μπορώ να πώ σχετική εμπειρία ήταν με ένα hp ipaq me 2003 που δεν ήταν τηλεφωνο φυσικά. θελω να παρω ενα που θα είναι all-around για business and pleasure :) . το θέμα είναι αν χρειάζομαι το πληκτρολόγιο ή ένα σχετικά πλήρες σαν το ΟΜΝΙΑ είναι μια χαρά. μιας και έχεις και τα 2 τι προτεινείς. με ενδιαφέρει πέρα από την χρήση του σαν τηλ. να κάνω έντονη χρήση σε calendar, contacts, email, surfing. δεν ειμαι τοσο πολυ τυπος της καμερας και των mms ουτε καν των sms. μια ερώτηση ακομα, ξερεις αν μπορώ να έχω 2 SIM στην ιδια συσκευη,to OMNIA, και να αλλάζω από την μια στην αλλη αυτόματα; Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι οτι εως τώρα αν μπορώ να πώ σχετική εμπειρία ήταν με ένα hp ipaq me 2003 που δεν ήταν τηλεφωνο φυσικά. θελω να παρω ενα που θα είναι all-around για business and pleasure :) . το θέμα είναι αν χρειάζομαι το πληκτρολόγιο ή ένα σχετικά πλήρες σαν το ΟΜΝΙΑ είναι μια χαρά. μιας και έχεις και τα 2 τι προτεινείς. με ενδιαφέρει πέρα από την χρήση του σαν τηλ. να κάνω έντονη χρήση σε calendar, contacts, email, surfing. δεν ειμαι τοσο πολυ τυπος της καμερας και των mms ουτε καν των sms. μια ερώτηση ακομα, ξερεις αν μπορώ να έχω 2 SIM στην ιδια συσκευη,to OMNIA, και να αλλάζω από την μια στην αλλη αυτόματα; Σε ευχαριστώ.

 

το αν χρειαζεσαι το πληκτρολογιο, το αν θες vga η οχι, το αν χρειαζεσαι ενσωματομενη αποθηκευση η καρτα μνημης και αλλα πολλα, ειναι υποκειμενικο και σιγουρα δε μπορω να στο απαντησω εγω. για τη χρηση που το θες και τα 4 που προανεφερα υπερκαλυπτουν τις αναγκες σου. για τη sim 2in1 δεν ξερω γιατι δεν εχω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα 510 € για το 16 G OMNIA από ebay από Σιγκαπούρη μαζύ με έξοδα αποστολής και εδώ πλήρωσα 140 € στη FEDEX για εκτελωνισμό.

 

μπορείς να μου στείλεις από ποιον χρήστη το πήρες; αν καταφέρω και αποφύγω το τελωνείο το υπολογιζω να βγαινει τελική στα 500-530 ευρω για το 16αρι..

 

σε τι χρώματα βγαίνει ρε παιδια το εργαλείο; στο http://omnia.samsungmobile.com/ δεν εβγαλα ακρη. από το google βρήκα οτι το βγάζουν πλέον και σε λευκό αρχικά στην Σιγκαπούρη και μετά ίσως και αλλού!! λευκό θα είναι μόνο το πίσω μέρος όμως..το μπροστινό παραμένει ως έχει..δλδ μάλλον μαύρο..απο εκεί και πέρα είδα στο ebay και ασημί..αληθεύει;

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου στείλεις από ποιον χρήστη το πήρες; αν καταφέρω και αποφύγω το τελωνείο το υπολογιζω να βγαινει τελική στα 500-530 ευρω για το 16αρι..

 

rose528400

Το είχα σε τέσσερεις ημέρες και μου απάντησε άμεσα σε δύο ερωτήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

rose528400

Το είχα σε τέσσερεις ημέρες και μου απάντησε άμεσα σε δύο ερωτήσεις μου.

 

σε ευχαριστώ..τον έχω εντοπίσει και μιλάω μαζί του μπας και αποφύγω το τελωνείο. τι χρώμα το πήρες, μαύρο;

γενικά ποιες είναι οι εντυπώσεις μέχρι τώρα;

 

μολις ανακάλυψα οτι έχει και tv-out!το δοκιμασε κανείς από τους κατόχους να μας πει πως φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ..τον έχω εντοπίσει και μιλάω μαζί του μπας και αποφύγω το τελωνείο. τι χρώμα το πήρες, μαύρο;

γενικά ποιες είναι οι εντυπώσεις μέχρι τώρα;

Μαύρο και το τηλέφωνο είναι ιδανικό. Είναι το μοναδικό κινητό που έχω για 10 ημέρες και δεν έχω κάνει ακόμη hard reset. Σκέπτομαι πολύ για το Update του firmware σε DXHG4 ή σε DXHH1 αλλά το φοβάμαι πολύ.

Link to comment
Share on other sites

στα 635 ευρώ στο expansys τα 16GB και στα 565 ευρώ τα 8gb στο pda4u αν και μάλλον δεν έχουν απόθεμα οι τελευταίοι. αυτό που είναι άξιο απορίας ειναι ότι το expansys έχει την έκδοση με τα 8gb στα 615 ευρώ..τόσο μικρή διαφορά με τα 16;;; περίεργο...

 

και που βλέπεις το περιέργο ? το μόνο που αλλάζει είναι η μνήμη και τίποτα άλλο σε σχέση με την έκδοση των 8gb ... είναι σαν μια κάρτα 8gb 33 ευρώ και μια 16αρα (δεν έχει βγει ακόμα) μπορεί να είναι 53 ... άρα δεν έχει σχέση αυτό ... μπορείς να πάρεις παράδειγμα και από δίσκους των υπολογιστών στην αγορά ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

και που βλέπεις το περιέργο ? το μόνο που αλλάζει είναι η μνήμη και τίποτα άλλο σε σχέση με την έκδοση των 8gb ... είναι σαν μια κάρτα 8gb 33 ευρώ και μια 16αρα (δεν έχει βγει ακόμα) μπορεί να είναι 53 ... άρα δεν έχει σχέση αυτό ... μπορείς να πάρεις παράδειγμα και από δίσκους των υπολογιστών στην αγορά ;)

 

κατάλαβα.οποτε σε καμια περίπτωση δεν παιρνουμε το 8αρι γιατι η διαφορά είναι απλά γελοία..εκτός και αν η τιμή του είναι πιο κάτω και απλά κάποιοι πάνε να εκμεταλλευτούν την αρχική ζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...