Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε Johnkokki ευχαριστούμε για το review. Μια ερώτηση μόνο (μιας και νομίζω ότι κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πλήρες – in other words kanei papades…) έχεις βγάλει κάποια νυχτερινή φωτογραφία με φλας? Καταλαβαίνω ότι δεν είναι κινητό-φωτογραφική μηχανή αλλά μιας και καλύπτει όλες τις άλλες ανάγκες μου εάν καλύπτει και αυτό τότε νομίζω ότι έχω καταλήξει…
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φίλε Johnkokki ευχαριστούμε για το review. Μια ερώτηση μόνο (μιας και νομίζω ότι κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πλήρες – in other words kanei papades…) έχεις βγάλει κάποια νυχτερινή φωτογραφία με φλας? Καταλαβαίνω ότι δεν είναι κινητό-φωτογραφική μηχανή αλλά μιας και καλύπτει όλες τις άλλες ανάγκες μου εάν καλύπτει και αυτό τότε νομίζω ότι έχω καταλήξει…

 

Οχι ακόμα, αλλά θα προσπαθήσω το βράδυ και θα ποστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Johnkokki εκανες καποια δοκιμη με το Wifi της συσκευης? Αν ναι απο ταχυτητα στο browsing πως ειναι?

Και κατι ακομη... η συσκευη εχει opera 9.5???

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Johnkokki εκανες καποια δοκιμη με το Wifi της συσκευης? Αν ναι απο ταχυτητα στο browsing πως ειναι?

Και κατι ακομη... η συσκευη εχει opera 9.5???

 

WiFi δεν εχω δοκιμάσει.

 

Εχει Opera 9.5

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω όσους το έχουν το λαμπάκι πάνω δεξιά ανάβει για να δείχνει σήμα ή σαν flash light σε χαμένα τηλέφωνα ή εισερχόμενα μηνύματα ή ότι φορτίζει;

Στο δικό μου δεν δείχνει τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

tou rixame mia matia simera se ena magazi pou eixe ena demo .. itan dinato..

 

to balame kai dipla sto iphone 3g kai i diafora se varos kai diastaseis itan psilo es8iti.

 

ante na to ferei kanas f@stis na to paroume kai meis...

 

mipos na kanoume mia omadiki expansys ;

 

:blink::blink::blink::blink:

 

 

 

Σε περίπτωση που είναι στην Αθήνα το μαγαζί που είδατε το demo ποιό ήταν,το πουλούσε και αν ναι, πόσο???

thanx εκ των προτέρων

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω όσους το έχουν το λαμπάκι πάνω δεξιά ανάβει για να δείχνει σήμα ή σαν flash light σε χαμένα τηλέφωνα ή εισερχόμενα μηνύματα ή ότι φορτίζει;

Στο δικό μου δεν δείχνει τίποτε.

Κάνε μια αναπάντητη και πες μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Johnkokki Βλέπω ότι έχει ελληνικό μενού . Από το αγγλικό Expansys το πήρες ? Ελληνικοί χαρακτήρες στα μηνύματα δέχεται το κινητό? Εξήγησέ μας λίγο σε παρακλώ .

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

Υπόσχομαι μέχρι τελος της εβδομάδας να το έχω εγκαταστήσει.

Τώρα όσον αφορά το PDA το θεωρώ το πιο γρήγορο που είχα. Για παράδειγμα ανοίγει στιγμιαία τον φάκελο των Windows, ενώ ξέρετε πόσο αργεί το άνοιγμά του σε συσκευές των 400 mhz.

Από κει και πέρα καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες από ένα PDA Phone.

Σαν ereader θεωρώ σημαντική τη διάσταση των 400 και δεν έχει σημασία η ανάλυση της οθόνης γιατί θέλεις να διαβάζεις τα γράμματα.

Σαν player το θεωρώ ίδιο καλό με το Ipod και με 3-4 Giga υπερκαλύπτω τις μουσικές μου ανάγκες και σε Audio book και το menu του touch player παρα πολύ καλό.

Από τα Today screens της Samsung δεν με κάλυψε κανένα. Θα ήθελα κάτι σαν το Quick Link της ETEN γι'αυτό αναγκάστηκα να βάλω το Pocket Plus.

Mια εφαρμογή της samsung το flash που χρησιμοποιείς το τηλέφωνο σαν φακό δεν μπόρεσα να τη βάλω στην πρώτη οθόνη του Pocket Plus και χρειάζεται να πάω στο menu της samsung.

Πάντως για εντυπωσιασμό η Samsung Winget οθόνη είναι όλα τα λεφτά, χωρίς να είναι πρακτική.

Μια ενδιαφέρουσα εφαρμογή το Clock για ξυπνητήρι.

Το πενάκι το θεωρώ απαραίτητο. Άχρηστο για μένα το optical joystick.

 

σε κάποιο review νομίζω οτι παίζει συντόμευση για το flashlight σε hardware key , το -πλην- απο τα πλαινά αν δεν κάνω λάθος...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και δω ένα πολύ καλό review - αξίζει και το video review που έχει στη 2η σελίδα:

 

http://www.phonearena.com/htmls/Samsung-OMNIA-Review-review-r_1981.html

 

PS:και περαστικά σ'όσους πάρουν το Iphone 3G,όταν υπάρχει αυτή η εξαιρετική συσκευή που λέγεται Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
PS:και περαστικά σ'όσους πάρουν το Iphone 3G,όταν υπάρχει αυτή η εξαιρετική συσκευή που λέγεται Omnia

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Johnkokki Βλέπω ότι έχει ελληνικό μενού . Από το αγγλικό Expansys το πήρες ? Ελληνικοί χαρακτήρες στα μηνύματα δέχεται το κινητό? Εξήγησέ μας λίγο σε παρακλώ .

 

Τα ελληνικά που βλέπεις είναι του destinator.

 

Σαφώς αν κάποιο πρόγραμμα εχει επιλογή για ελληνικούς χαρακτήρες, αυτοί φάινονται κανονικά.

 

Οπως το PC.Αν έχεις αγγλικα windows δεν μπορείς να δεις κάποιο ελληνικό πρόγραμμα ?

 

Για τα ελληνικά στα μηνύματα, εαν έχεις κάποιο keyboard που τα υποστηρίζει π.χ. resco, τότε μπορείς να γράψεις κανονικά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί υπό το φώς το ήλιου καθιστά το τηλέφωνο gadget και όχι αξιόπιοστο τηλέφωνο με πολλές δυνατότητες (εκτός βέβαια αν δουλεύεις και κινείσαι σε ορυχείο). Συνεπώς, μπορεί να (αν) κερδίζει το iphone, χάνει όμως από τα htc στον τομέα τους.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Eχει να κλαιει ο κοσμος τα χρηματα του οταν του ερθουν στα χερια οι πρωτοι λογαριασμοι της vodafon με τις χρεωσεις δεδομενων !!! Οσο για το Iphone 3G μπραβο στην aplle που καταφερε μεσα στο 2008 να περασει την τεχνολογια 3g στα κινητα της αν και με λιγα προβληματα στο hardware !!!

 

 

λες και δεν ηξερε η voda που εφερε το iphone

 

Συνφωνω και εγω οτι με αυτα που ξερουμε εως σημερα οτι η συσκευή που λέγεται Omnia ειναι εξαιρετική !!!!

 

 

 

οτι το omniaπου φενετε να ειναι μια εξαιρετικη συσκευη,ετσι δειχνει...αλλα μην ξεχνας οτι και η samsung βρηκε πατημα και εβγαλε το omnia...εν ετη 2008

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί υπό το φώς το ήλιου καθιστά το τηλέφωνο gadget και όχι αξιόπιοστο τηλέφωνο με πολλές δυνατότητες (εκτός βέβαια αν δουλεύεις και κινείσαι σε ορυχείο). Συνεπώς, μπορεί να (αν) κερδίζει το iphone, χάνει όμως από τα htc στον τομέα τους.

 

ολα αυτα τα τηλ ειναι βρυκολακες οταν ερχονται σε επαφη με τον ηλιο.και φυσικα και τα htc.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί υπό το φώς το ήλιου καθιστά το τηλέφωνο gadget και όχι αξιόπιοστο τηλέφωνο με πολλές δυνατότητες (εκτός βέβαια αν δουλεύεις και κινείσαι σε ορυχείο). Συνεπώς, μπορεί να (αν) κερδίζει το iphone, χάνει όμως από τα htc στον τομέα τους.

 

Τονίζω οτι το πρόβλημα υπάρχει σε ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ έκθεση στον ήλιο, και οχι σε σκιερό π.χ. μέρος.

 

Απο την άλλη, πόσοι είναι αυτοί που ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ με το κινητό τους μέσα στον ήλιο ? Οι couriers.Αλλοι ? :)

Link to comment
Share on other sites

κατο απο το ηλιο μερα μεσημερι κανενα κινητο δεν αντεχει και lcd tv να βγαλεις κατο απο το ηλιο δε θα βλεπεις με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

αντε να ερθει στην ελλαδα να το παρουμε επιτελους,και ασε τους αλους να κανουνε πλουσια την vodafone
Link to comment
Share on other sites

Υπ'οψιν , υπάρχει η έκδοση με τα 16 GB διαθέσιμη σε 2 μέρες απο την expansys, δυστυχώς στα 645ε

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=169741

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ακόμα και το music player του iphone είναι διαθέσιμο στα wm τηλέφωνα (s2p v0.50 xda developers http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=417511 ) , ιδου βιντεάκι με την εφαρμογή στο omnia

http://www.youtube.com/watch?v=HSOagMJ0fEA

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το έχει κάποιο μαγαζί στην Αθήνα demo να του ρίξουμε μια ματιά;

Δεν θέλω να πάρω το iphone και να το μετανοιώσω....

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το έχει κάποιο μαγαζί στην Αθήνα demo να του ρίξουμε μια ματιά;

Δεν θέλω να πάρω το iphone και να το μετανοιώσω....

 

ειναι απλο το πραγμα...μην παρεις το iphone τοτε.

Link to comment
Share on other sites

το είχε αυτο για demo http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=30611

πήρα τηλ αλλα δώσανε τα Γερμανικά και περιμένουν με Αγγλικο μενού. Δοκίμαζε που και που κανα τηλέφωνο, τους κόβω να το φέρνουν νωρίς -και είναι ο,τι πιο φτηνό παίζει-

Αν πάρουμε το Αγγλικό θα βγει στο νετ κάποιο ελληνικό rom να το αναβαθμίσουμε? εκεί είναι το θέμα...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί υπό το φώς το ήλιου καθιστά το τηλέφωνο gadget και όχι αξιόπιοστο τηλέφωνο με πολλές δυνατότητες (εκτός βέβαια αν δουλεύεις και κινείσαι σε ορυχείο). Συνεπώς, μπορεί να (αν) κερδίζει το iphone, χάνει όμως από τα htc στον τομέα τους.

 

Αυτό που λες είναι πολύ άκυρο (σε σχέση με το htc). Δεν το συζητάω ότι η οθόνη του iphone δεν παίζεται κάτω από τον ήλιο αλλά η διαφορά με τα htc είναι πολύ μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...