Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και του Expansys πάντως η έκδοση με τα 9GB νομίζω οτι είναι η Γερμανική

 

Δεν υπάρχει τέτοια έκδοση.

 

αν καταφέρω και αποφύγω το τελωνείο το υπολογιζω να βγαινει τελική στα 500-530 ευρω για το 16αρι..

 

Πως θα το κάνεις αυτό;

 

Παιδιά το έχουμε πει και άλλες φορές... μακρυά από FEDEX! Είναι οργανωμένο το κύκλωμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια έκδοση.

 

Ενα λάθος να πέσετε να με φάτε. :lol:

 

Προφανώς τα 8GB εννοούσα.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθησει με το GPS ?

 

1.Tι ακριβώς πρέπει να κάνω για να εκμεταλευτώ το Enhanced GPS ?

 

2.Tι ρυθμίσεις (πόρτα και baud rate) έχετε στο GPS ?

Link to comment
Share on other sites

Πανο μεγιες το κινητο, εγω θελω να ρωτησω αν μπορεις να βαλεις δειγμα απο τις φωτο που βγαζει και ποσο δυνατο ειναι το λεντακι του.Το ηχειο του λες ειναι δυνατο δηλαδη σαν ποιο και αν παραμορφωνει.Το ραδιο επισης τι λεει σαν ληψη;Το rds δουλευει;Και αν ξερουμε ποτε θα ερθει κανονικα εδω ελλαδα.ευχαριστω και sorry αν κουρασα και παλι καλοριζικο:D

 

Ευχαριστω πολυ πανο για τις απαντησεις σου να εισαι καλα φιλε

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μοναδικό κινητό που έχω για 10 ημέρες και δεν έχω κάνει ακόμη hard reset.

 

δεν ειναι και πολυ ενθαρυντικο αυτο για καποιον που θα θελει να σε πιστεψει :lol:

 

εκτος αν ενοεις SOFT reset;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο και το τηλέφωνο είναι ιδανικό. Είναι το μοναδικό κινητό που έχω για 10 ημέρες και δεν έχω κάνει ακόμη hard reset. Σκέπτομαι πολύ για το Update του firmware σε DXHG4 ή σε DXHH1 αλλά το φοβάμαι πολύ.

 

Να ρωτήσω κάτι, ρε παιδιά. Υπ' όψιν ότι είμαι άσχετος με τα WM:

1. Αυτές οι αναβαθμίσεις είναι δύσκολη υπόθεση; Αν ναι, τις κάνουν και σε κάποια καταστήματα; Πού;

2. Αν πάρω το ελληνικό, θα βγαίνουν ταυτόχρονα οι αναβαθμίσεις ή θα καθυστερούν; Ή δεν παίζει ρόλο που θα είναι ελληνικό;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ρε παιδιά. Υπ' όψιν ότι είμαι άσχετος με τα WM:

1. Αυτές οι αναβαθμίσεις είναι δύσκολη υπόθεση; Αν ναι, τις κάνουν και σε κάποια καταστήματα; Πού;

2. Αν πάρω το ελληνικό, θα βγαίνουν ταυτόχρονα οι αναβαθμίσεις ή θα καθυστερούν; Ή δεν παίζει ρόλο που θα είναι ελληνικό;

 

1.ειναι πανευκολο και το κανεις μεσω του pc σου στο σπιτι σου η ακομη και χωρις pc αλλα κατευθειαν μεσω της καρτας μνημης σου!(ετσι φλασαρω εγω παρα πολυ καιρο τωρα,πολυ πιο γρηγορα και οπου και αν εισαι)

2.οι αναβαθμισεις μεσω εταιρειων δεν ερχονται και καθημερινα.....μια τον χρονο και αν :O

ας ειναι καλα οι μαγειρες στους xda που βγαζουν τις ρομ με το τσουβαλι :D

 

οτι και αν χρειαστεις θα εχεις τις απαντησεις που χρειαζεσαι αμεσα ειτε εδω ειτε διαβαζοντας λιγο στους xda :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχετε ακούσει πότε έρχεται επίσημα στην Ελλάδα και απο ποιόν..έχω κανα 200ευρώ επιδότηση στην βοδα..άμα το φέρει κανα πλαίσιο και πάω εκεί μπας και γλιτώσω τπτ...πολλά τα έξοδα..:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... λοιπόν πάμε πάλι :P Εκτός απροόπτου μέχρι της 15 Σεπτεμβρίου θα έχει κυκλοφορήσει επίσημα από την αντιπρόσωπο εταιρεία στην Ελλάδα της Samsung mobile ... Ίσως η έκδοση των 8GB Να κυκλοφορήσει μέχρι την επόμενη παρασκευή .... Η Vodafone σίγουρα θα καθυστερήσει να το φέρει και ακόμα δεν έχει αποφασίσει το τμήμα μαρκετινγκ της αν θα πρέπει να το φέρει ή όχι γιατί είναι ανταγωνιστής του IPHONE ...Τέλος οι τιμές θα είναι 550 - 620 για το 8GB και 600 - 720 για το 16GB . Ελπίζω λεμονιά (lemontree) να σε κάλυψα :P :P :) Καλημέρα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχετε ακούσει πότε έρχεται επίσημα στην Ελλάδα και απο ποιόν..έχω κανα 200ευρώ επιδότηση στην βοδα..άμα το φέρει κανα πλαίσιο και πάω εκεί μπας και γλιτώσω τπτ...πολλά τα έξοδα..:)

 

 

Επισης lemontree εχουμε ξαναγραψει οτι μπορεις να παρεις τιν επιδοτηση της vodafone απο το πλαισιο κανονικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα δοκιμασμενο :)

για να παρεις πιο φτηνα την συσκευη αν μπορεις κανε επαγγελματικο προγραμμα δινουν πιο φτηνα τις συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ πανο για τις απαντησεις σου να εισαι καλα φιλε

 

ελα σορρυ σε ξεχασα! λοιπον το rds παιζει μια χαρα, το ραδιοφωνο κανει εγγραφη αψογη, ακουγεται πολυ δυνατα και καθαρα αν βαλεις να παιζει απο το εξωτερικο ηχειο. το εξωτερικο ηχειο ειναι δυνατο σαν του 3600, και το εσωτερικο πιο δυνατο και καθαρο απο το πιο δυνατο νοκια. για παραμορφωσεις κλπ που ενδιαφερεσαι δες εδω http://www.gsmarena.com/samsung_i900_omnia-review-267p5.php

το λεντακι ειναι πολυ δυνατο και εχει και εφαρμογη flashlight. και μια φωτογραφια τραβηγμενη σημερα το πρωι

http://imageshack.gr/files/v3a6j8a1mm2vqziwsuff_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισης lemontree εχουμε ξαναγραψει οτι μπορεις να παρεις τιν επιδοτηση της vodafone απο το πλαισιο κανονικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα δοκιμασμενο :)

για να παρεις πιο φτηνα την συσκευη αν μπορεις κανε επαγγελματικο προγραμμα δινουν πιο φτηνα τις συσκευες

ευχαριστώ και τους 2 σας. δυστηχώς δεν μπορώ να κάνω επαγγελματικό αλλά κ πάλι αν οι τιμές είναι όπως τις λέτε καταρχάς δεν είναι τόσο ανταγωνιστικό με την τιμολόγηση του iphone, που φυσικά ουτέ σκέψη για να το πάρω, και πιο σημαντικό απέχει πολύ από τα 500'520 ευρώ που μπορείς να το βρείς στο ebay. (παντα για το 16gb)

 

έχει δει ή πάρει κανείς την έκδοση με το πισω μέρος σε λευκό;;;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και πολυ ενθαρυντικο αυτο για καποιον που θα θελει να σε πιστεψει :lol:

 

εκτος αν ενοεις SOFT reset;)

Είναι συνηθισμένο σε καινούργιο κινητό μέχρι να το στρώσεις να κάνεις στην αρχή μερικά hard reset.

 

1.ειναι πανευκολο και το κανεις μεσω του pc σου στο σπιτι σου η ακομη και χωρις pc αλλα κατευθειαν μεσω της καρτας μνημης σου!(ετσι φλασαρω εγω παρα πολυ καιρο τωρα,πολυ πιο γρηγορα και οπου και αν εισαι)

2.οι αναβαθμισεις μεσω εταιρειων δεν ερχονται και καθημερινα.....μια τον χρονο και αν :O

ας ειναι καλα οι μαγειρες στους xda που βγαζουν τις ρομ με το τσουβαλι :D

 

οτι και αν χρειαστεις θα εχεις τις απαντησεις που χρειαζεσαι αμεσα ειτε εδω ειτε διαβαζοντας λιγο στους xda :)

Δεν είναι και τόσο εύκολο όσο στα HTC έχουν καεί πολλά motherboards στην Σιγκαπούρη στην αναβάθμιση σε G4 και πρώτα πρώτα χρειάζεται Windows XP. Υπάρχει κίνδυνος να μείνεις με ένα κινητό παγωμένο στη logo εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι συνηθισμένο σε καινούργιο κινητό μέχρι να το στρώσεις να κάνεις στην αρχή μερικά hard reset.

 

Giati einai synithismeno afto? :confused:

 

Xreiazetai na kaneis ena stin arxi (kai afto oxi panta) alla mexri ekei. Den katalabainw pws strwnei i syskevi me merika hard reset! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Giati einai synithismeno afto? :confused:

 

Xreiazetai na kaneis ena stin arxi (kai afto oxi panta) alla mexri ekei. Den katalabainw pws strwnei i syskevi me merika hard reset! :confused:

 

Εννοώ μέχρι να είσαι ευχαριστημένος με το τελικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοώ μέχρι να είσαι ευχαριστημένος με το τελικό αποτέλεσμα.

 

Twra katalaba... profanws ennoeis me tis diafores dokimes pou kanei o kathe xristis mexri na stisei swsta ti syskevi tou.

 

Giati oson afora ti syskevi kai tin taxytita tis afti kath'afti... den allazei tipota. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Endeiktikes times antiprosopias gia tin ora einai sta 599 Euro gia 8GB kai 669 gia 16GB. Ypologiste to xamilotera sta katastimata an kai pezei na pesei ki allo mexri tin kikloforia.

 

Gia tin ora yparexi problepsi gia ekdosi VLive ekdosis (me oti ayto simainei gia WM syskeyi), den einai sigouro akoma omos an kai pote tha kykloforisei.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντος, τώρα που ξαναβλέπω την μνημη του κινητού, εχω 59ΜΒ ελεύθερα RAM (firmware G3) με διάφορα προγράμματα στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

προτεινω ανεπιφυλακτα την DXHH1 rom (η μαμισια ειναι η DXHG4).

η καινουρια εχει finger scrolling οποτε δεν χρειαζεστε toucflo cabakia, και περισσοτερα καλουδια στο motion sensor!

 

http://www.modaco.com/index.php?s=&showtopic=271574&view=findpost&p=909843

τσεκαρισμενη, παιζει μια χαρα. την εβαλα μολις τωρα:)

 

Πάνο την πέρασα την DXHH1 rom αλλά finger scrolling δεν μου κάνει το ενεργοποιώ από κάπου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα καλα τοσο αφελεις ρε μ@μωτο....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=216358

 

αυτα βλεπω και τρελαινομαι μερικες φορες ρε παιδια....:cool:

 

τι σκεφτεται δλδ αυτος ο ανθρωπος????που ειναι ο μ@μ@κ@ς που θα το παρει???:O

 

για οσους δεν εχουν προσβαση στις αγγελιες κανω παστ το κειμενο...

""Ότι λέει ο τίτλος παιδιά. Ο βασιλιάς ΟΛΩΝ των κινητών συσκευών και όχι μόνο. Σφραγισμένο αγγλικό στο κουτί του η μεγάλη έκδοση που έχει και 16gb και video cable :)

 

 

690 euros.""

 

Ημαρτον......

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πάνο την πέρασα την DXHH1 rom αλλά finger scrolling δεν μου κάνει το ενεργοποιώ από κάπου?

 

δεν ενεργοποιειται απο καπου. αν πας start-> programs η settings και συρεις το δακτυλο κανει ακομα και τον ιδιο ηχο που εκανε το 1o htc touch

Link to comment
Share on other sites

Endeiktikes times antiprosopias gia tin ora einai sta 599 Euro gia 8GB kai 669 gia 16GB. Ypologiste to xamilotera sta katastimata an kai pezei na pesei ki allo mexri tin kikloforia.

 

Gia tin ora yparexi problepsi gia ekdosi VLive ekdosis (me oti ayto simainei gia WM syskeyi), den einai sigouro akoma omos an kai pote tha kykloforisei.

Η τιμη ειναι καλη και αφου θα ειναι ακομα χαηλοτερη στα καταστηματα ακομα καλυτερα. Το θεμα ειναι ποτε θα κυκλοφορησει και ποτε θα το φερει η Wind (επιδοτηση:))

Link to comment
Share on other sites

βρήκα κάτι και δεν είναι πολύ αισίοδοξο...για διαβάστε

 

http://www.theunwired.net/?item=update-samsung-releases-the-first-rom-update-for-the-samsung-sgh-i900-omnia

 

http://www.mobiletechaddicts.com/2008/08/25/samsung-omnia-rom-update-bye-bye-haptic/

 

τι ειναι αυτό το haptic feedback ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...