Jump to content

Τα πάντα για τις SIM & USIM


Dromeas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα συμβολαια ναι στα αλλαζουν δωρεαν. Αν ομως ειναι καρτοκινητο δεν υπαρχει περιπτωση να στην αλλαξουν...

Ειχα παει να αλλαξω μια καρτα f2g του 2000 αλλα δεν την αλλαζαν δωρεαν παρολο που μιλησαν και με τα κεντρικα. Μονη λυση -> διπλη φορητοτητα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θεωρώ μεγάλη κοροϊδία.. Απο τη μια μοιράζουν τις κάρτες f2g με το τσουβάλι στους δρόμους κλπ και απο την άλλη όταν πραγματικά έχεις ανάγκη σου χρεώνουν το ίδιο πράγμα 18 ευρώ.. Εάν ήταν λιγότερο κατι γινόταν αλλά και 18 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, έχω την ίδια SIM από το 1998, αν τη δει κάποιος θα απορήσει που δουλεύει ακόμα, αλλά παρόλαυτά δουλεύει απροβλημάτιστα από τότε σε πάνω από 100 διαφορετικά κινητά που την έχω βάλει.

Μη σας παραμυθιάζουν στα καταστήματα, θέλουν να την αλλάζεις για να έχεις το Sim Application Toolkit (υπηρεσίες χρεώσιμες) και υπόλοιπες βλακείες (όνομα δικτύου κλπ). Να την αλλάζετε ΜΟΝΟ αν είστε σίγουροι ότι δημιουργεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμεν ακαπου εκει ειναι (98-99) αλλα παιζει η κακομοιρα οσο μπορει. Αν και λεει τελεστετ πανω, wind βγαινει κανονικα στο κινητο κτλ.Αυτο που λες οτι αν αλλαξεις καρτα , εχεις αυτες τις χρεωσιμες τι εννοεις?Ποιες χρεωσεις δηλ θαχεις που δεν εχεις τωρα με την παλια καρτα?
Link to comment
Share on other sites

Και εμεν ακαπου εκει ειναι (98-99) αλλα παιζει η κακομοιρα οσο μπορει. Αν και λεει τελεστετ πανω, wind βγαινει κανονικα στο κινητο κτλ.Αυτο που λες οτι αν αλλαξεις καρτα , εχεις αυτες τις χρεωσιμες τι εννοεις?Ποιες χρεωσεις δηλ θαχεις που δεν εχεις τωρα με την παλια καρτα?

 

Εννοεί μάλλον το μενού υπηρεσιών ενημέρωσης που βγαίνει στο μενού του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μόλις παρέλαβα την κάρτα sim της Wind μετά από αίτηση φορητότητας και πάνω γράφει τους κωδικούς αλλά στο τέλος λέει:"J32a"."Παίζει" να είναι fake sim της Wind και να είναι TIM ή έχουν αντικατασταθεί πλέον όλες οι sim της TIM με τις sim της Wind και δεν υπάρχει φόβος;:confused:
Link to comment
Share on other sites

απ' οσο ξερω wind ειναι...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το δούμε στις 24 που θα μου την ενεργοποιήσουν.:)

 

δεν θα εχεισ κανενα προβλημα μην ανησυχεισ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ποιο το προβλημα σου; εγω εχω ακομα καρτα tim.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες μου ενεργοποιήθηκε η κάρτα της Wind και ενώ στο τέλος γράφει:"J32a" γράφει Wind GR.Πάντως και εγώ που έχω ως δευτερεύον νούμερα άλλο ένα καρτοκινητό F2G είναι της Tim και δεν έχει κανένα πρόβλημα.:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μηπως ξέρει κανεις τί διαφορα έχουν οι καρτες TIM 2in1 και Wind 2in1?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μηπως ξέρει κανεις τί διαφορα έχουν οι καρτες TIM 2in1 και Wind 2in1?

 

το ιδιο πραγμα ειναι. 2 αριθμοι σε μια καρτα σιμ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι και οι δυο καρτες ειναι για την ιδια υπηρεσια αλλά νομιζω οτι έχουν καποιες λειτουργικες διαφορές
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι και οι δυο καρτες ειναι για την ιδια υπηρεσια αλλά νομιζω οτι έχουν καποιες λειτουργικες διαφορές

 

Όταν είχα 2inOne (πριν ένα χρόνο περίπου) και είχα ρωτήσει το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, αν το ότι η κάρτα λέει TIM και όχι Wind επηρεάζει κάποιες λειτουργίες της, μου είχαν απαντήσει πως δεν αλλάζει τίποτα και είναι ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος ποια ειναι η διαφορα μεταξύ δυο καρτων sim της wind? η μία λεει 32k ενω η άλλη 64k. Εχει καμμία σχέση με το αν θα μπαίνουν internet?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος ποια ειναι η διαφορα μεταξύ δυο καρτων sim της wind? η μία λεει 32k ενω η άλλη 64k. Εχει καμμία σχέση με το αν θα μπαίνουν internet?

Η μόνη διαφορά τους είναι ότι οι 32K κάρτες δίνονται στα καρτοκινητά ενώ οι 64K κάρτες δίνονται στα συμβόλαια.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η μόνη διαφορά τους είναι ότι οι 32K κάρτες δίνονται στα καρτοκινητά ενώ οι 64K κάρτες δίνονται στα συμβόλαια.:)

 

Καμία σχέση, έχω συμβόλαιο εδώ και 2,5 χρόνια και έχω κάρτα 32Κ...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ηταν καρτες της tim. εμεις λεμε για wind!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ηταν καρτες της tim. εμεις λεμε για wind!

Nai ok, είναι κάρτα της ΤΙΜ... Από που είναι η φωτό με το life-long marketing?

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

απο Βολο!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Εχω προβλημα με την καρτα 2in1..Απο χτες οταν ανοιγει βγαζει σφαλμα καρτας sim και αλλαγες αν δεν κανει restart το κινητο δεν κανει..Να πω οτι δουλευε εδω και 2 χρονια κανονικα.

Γνωριζει κανεις τι γινεται;γιατι δεν θελω να δωσο 35 ευρω για αλλη καρτα

Ευχαριστω πολυ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε την σε αλλο κινητο. ειδαλλως μπορει να χαλασε η καρτα... και εγω εχω μια εδω και 2 χρονια και μου χανει το σημα σε ολα τα κινητα αρα ειναι προβλημα καρτας...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...