Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia 8elw ena prog gia na diavazw emails apo to kinito mou eite me gwap apo wind plus non stop i mesw wifi:!:

Mporei kapoios na mou dwsei ena name apo tin kaliteri efarmogi gia auti ti douleia kata ti gnwmi tou???

εγώ φίλε μου κάνω αυτήν την δουλειά απο το λειτουργίες του κινητού. Δεν χρειάστηκα κάποιο πρόγραμμα άλλο. Αν πας στα μηνύματα θα δείς οτι μπορείς να φτιάξεις λογαριασμό mail και να τα βλέπεις μέσω wap.

Έγω έχω 2 κιόλας και το hotmail και ένα άλλο και δουλεύουν κανονικά

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

paidia exo mia tainia se morfi avi kai ena arxeio me ipotitloys!pos mporo na ta valo kai ta dyo mazi sto koinito oste na do tin tainia?

Θα πρέπει να ενσωματώσεις τους υπότιτλους στη ταινία.

Δες αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2076989#post2076989

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου κάνω αυτήν την δουλειά απο το λειτουργίες του κινητού. Δεν χρειάστηκα κάποιο πρόγραμμα άλλο. Αν πας στα μηνύματα θα δείς οτι μπορείς να φτιάξεις λογαριασμό mail και να τα βλέπεις μέσω wap.

Έγω έχω 2 κιόλας και το hotmail και ένα άλλο και δουλεύουν κανονικά

 

ok na se kala file mou:)

Mporeis se parakalw na mou dwseis ton diakomisti eiserxomenwn kai ekserxomenwn email tis otenet???

EuxaristwPolu

 

Nikolas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ok na se kala file mou:)

Mporeis se parakalw na mou dwseis ton diakomisti eiserxomenwn kai ekserxomenwn email tis otenet???

EuxaristwPolu

 

Nikolas

Διάβασε λίγο αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=26978

 

και αυτό:

http://www.otenet.gr/hd/HTML/mail/outlookexpress/foit_express_mail.htm

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια τεράστια χάρη! Να μου πεις από που ακριβώς θα το βρω (μπας και δεν κάνει αυτό που είχα εγώ), γιατί μπαίνω στη σελίδα της mobipocket αλλά δε βγάζω άκρη, και να μου πεις πως ανοίγω ένα .doc ή ένα .pdf που έχω στο κινητό μου. Ποια είναι η διαδικασία;

 

Εδώ κατεβάζεις το δωρεάν Mobipocket Desktop Reader για το PC, με το οποίο θα κάνεις την μετατροπή των αρχείων που θες να διαβάσεις, σε μορφή αναγνωρίσιμη από το Mobipocket Reader for Symbian OS που θα βάλεις στο κινητό σου. Αν έχεις εγκαταστήσει το PC Suite, τότε μόλις συνδέσεις το κινητό σου με ανοιχτό το Mobipocket Desktop Reader στο PC, αυτό θα βρει το κινητό και θα σε ρωτήσει αν θες να εγκαταστήσεις τo Mobipocket και εκεί. Εναλλακτικά κατεβάζεις το sis αρχείο από εδώ και το εγκαθιστάς μόνος σου. PDF και DOC που έχεις ήδη στο κινητό σου δεν μπορείς να τα διαβάσεις με το Mobipocket, πρέπει πρώτα να τα μετατρέψεις με το Mobipocker Desktop Reader στο pc σου. Αφού τα μετατρέψεις, μόλις συνδέσεις το κινητό σου θα σε ρωτήσει αν θες να περάσεις τα νέα αρχεία και εκεί.

 

Και κάτι άλλο: Το mobipocket είναι το ίδιο με το mobireader?

 

Ναι, αν δεν κάνω λάθος mobireader ήταν παλιά ονομασία του mobipocket.

 

Θα πρέπει να ενσωματώσεις τους υπότιτλους στη ταινία.

Δες αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2076989#post2076989

 

Νομίζω πως δεν είναι απαραίτητη η ενσωμάτωση, το SmartMovie παίζει και υπότιτλους από εξωτερικό αρχείο.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το δοτσις είναι down???

Δε μπορώ να μπω. :ninja:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το δοτσις είναι down???

Δε μπορώ να μπω. :ninja:

 

το κανει συχνα...δοκιμασε αργοτερα.

παντως ειναι πολυ ενοχλητικο...:X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Na se kala se euxaristw polu:)

Molis ekana ta swsta settings kai vlepw ta mails mou apo to n82 mou me epituxia:!:

 

Sas euxaristw polu

 

Filika

 

Nikolas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

@Scottas

 

Νικόλα, αν θέλεις να μας ευχαριστήσεις, κάνε μου τη χάρη να γράφεις Ελληνικά, τουλάχιστον εδώ στα Nokia.

 

Σ' ευχαριστώ!:bow:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είναι απαραίτητη η ενσωμάτωση, το SmartMovie παίζει και υπότιτλους από εξωτερικό αρχείο.

το έχεις καταφέρει εσύ αυτό? Γιατί εγώ δεν μπορώ να το κάνω. Οπότε ενσωματώνω τους υπότιτλους και τέρμα!

ligizos Σου είχα απαντήσει και παλιότερα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2259676#post2259676. δεν βρήκες άκρη τελικα?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας πως λεγεται ενα προγραμμα που αναγνωριει τον τιτλο του τραγουδιου που παιζει και λειτουργει με wi-fi..? Νομιζω Shazam Id η καπως ετσι λεγοταν...Οποιος μπορει ας μου πει το ονομα και αν μπορει ας δωσει και ενα link...

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το έχεις καταφέρει εσύ αυτό? Γιατί εγώ δεν μπορώ να το κάνω. Οπότε ενσωματώνω τους υπότιτλους και τέρμα!

ligizos Σου είχα απαντήσει και παλιότερα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2259676#post2259676. δεν βρήκες άκρη τελικα?

 

eixa katevasei ena programma kai eixa kataferei kati,alla logo kolimatos toy pc moy kai olikoy ormat,xathikane ola!!!poi itane to programma?thimase file?

episis ena dvd me 5-6 arxeia vob pos ta metatrepo gia na ta do sto tilefono?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κατεβάζεις το δωρεάν Mobipocket Desktop Reader για το PC, με το οποίο θα κάνεις την μετατροπή των αρχείων που θες να διαβάσεις, σε μορφή αναγνωρίσιμη από το Mobipocket Reader for Symbian OS που θα βάλεις στο κινητό σου. Αν έχεις εγκαταστήσει το PC Suite, τότε μόλις συνδέσεις το κινητό σου με ανοιχτό το Mobipocket Desktop Reader στο PC, αυτό θα βρει το κινητό και θα σε ρωτήσει αν θες να εγκαταστήσεις τo Mobipocket και εκεί. Εναλλακτικά κατεβάζεις το sis αρχείο από εδώ και το εγκαθιστάς μόνος σου. PDF και DOC που έχεις ήδη στο κινητό σου δεν μπορείς να τα διαβάσεις με το Mobipocket, πρέπει πρώτα να τα μετατρέψεις με το Mobipocker Desktop Reader στο pc σου. Αφού τα μετατρέψεις, μόλις συνδέσεις το κινητό σου θα σε ρωτήσει αν θες να περάσεις τα νέα αρχεία και εκεί.

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!

Το κακό είναι ότι με την οθόνη του E51 δεν μπορείς να διαβάσεις με τίποτα. Μόνο αν κάνω ζουμ, αλλά εκεί θα πρέπει να πηγαίνω δεξιά - αριστερά σε κάθε γραμμή που θα διαβάζω και είναι πολύ σπαστικό! :(

Link to comment
Share on other sites

eixa katevasei ena programma kai eixa kataferei kati,alla logo kolimatos toy pc moy kai olikoy ormat,xathikane ola!!!poi itane to programma?thimase file?

episis ena dvd me 5-6 arxeia vob pos ta metatrepo gia na ta do sto tilefono?

το ποστ που σου είχα γράψει σχετικά με τα .avi φαίνεται 2 ποστ πιο πάνω στο quote. Τώρα για τα vob δεν ξέρω.

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας πως λεγεται ενα προγραμμα που αναγνωριει τον τιτλο του τραγουδιου που παιζει και λειτουργει με wi-fi..? Νομιζω Shazam Id η καπως ετσι λεγοταν...Οποιος μπορει ας μου πει το ονομα και αν μπορει ας δωσει και ενα link...

 

 

Ευχαριστω

 

καλα ειπες ετσι λεγετε και θα το βρεις εδω...

Link to comment
Share on other sites

open signed εφαρμογες οπως τις βρηκα σε ενα απο τα μαγαζακια για να μην ρωταμε πλεον ποιες γινονται και ποιες οχι!

LandscapePro

RockNScroll

ShakeMe

Gnubox

FlipSilent

ShakeLock

LargeTime

Audio Cube

Autolock

Callfilter

Calsync

CuteKeys

EmTube

Mujmail

Themes Laucher

Ufind GPS

Ymtiny

Pythofors

Inclinometer

Handy Wifi

Activefile

cClock

PhoNetInfo

FontRouter

rotateMe v2.2 Beta 2

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

καλα ειπες ετσι λεγετε και θα το βρεις εδω...

 

Κατεβασα το Shazam ID και αφου το εκανα install οταν το ανοιγα μου ζητουσε να δεχτω να χρησιμοποιει την καμερα και τον ηχο το wi-fi κτλ...και ενα περιμενω να με κανει register μου εμφανιζει μηνυμα σφαλματος....Οποιος γνωριζει κατι ας πει....

 

Η καλυτερα αν εχει καποιος την παλια εκδοση του Shazam αν μπορει ας την ανεβασει γιατι με τιην καινουργια δεν βλεπω προκοπη...!!

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Shazam ID και αφου το εκανα install οταν το ανοιγα μου ζητουσε να δεχτω να χρησιμοποιει την καμερα και τον ηχο το wi-fi κτλ...και ενα περιμενω να με κανει register μου εμφανιζει μηνυμα σφαλματος....Οποιος γνωριζει κατι ας πει....

 

Η καλυτερα αν εχει καποιος την παλια εκδοση του Shazam αν μπορει ας την ανεβασει γιατι με τιην καινουργια δεν βλεπω προκοπη...!!

 

Ευχαριστω

 

δεν βλεπω τον λογο να μην βαλουμε λινκ για εφαρμογες που ειναι σε free η trial μορφη :O

 

οπως ειναι και αυτη η free εκδοση του Shazam id που δινω παρακατω και δουλευει μια χαρα στο Ν82 μου :)

 

http://rapidshare.com/files/100886131/shazam.rar

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις οταν παω στην ονλαϊν διαδικασια να κανω σάϊν γιατι μου βγαζει αυτο:

 

FAILURE: Submitted .sis file uses a UID that is not allocated to the account holder matching this email address (0x20000140 0x20000139 0x2000013b 0x2000013a 0x20000138 0x2000013c )

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!

Το κακό είναι ότι με την οθόνη του E51 δεν μπορείς να διαβάσεις με τίποτα. Μόνο αν κάνω ζουμ, αλλά εκεί θα πρέπει να πηγαίνω δεξιά - αριστερά σε κάθε γραμμή που θα διαβάζω και είναι πολύ σπαστικό! :(

 

Αν το ebook σου έχει μόνο κείμενο (π.χ. λογοτεχνία) τότε μπορείς απλούστατα να αλλάξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς, είτε από τις ρυθμίσεις του mobipocket είτε πατώντας το 4, με το κείμενο να προσαρμόζεται αυτόματα στην οθόνη (δεν χρειάζεται δηλαδή να πηγαίνεις δεξιά αριστερά). Αν έχεις σχήματα/φωτογραφίες, τότε μπορεί να έχεις το πρόβλημα που λες. Διόρθωση: Στο Mobipocket δεν πρόκειται ποτέ να σκρολάρεις δεξιά αριστερά, ακόμα και τις φωτό ή τα σχήματα θα τις προσαρμόσει στο μέγεθος της οθόνης. Σκρολάρισμα δεξιά αριστερά κάνουν άλλοι readers, όπως το Adobe LE και το PDF+ για pdf αρχεία.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αν το ebook σου έχει μόνο κείμενο (π.χ. λογοτεχνία) τότε μπορείς απλούστατα να αλλάξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς, είτε από τις ρυθμίσεις του mobipocket είτε πατώντας το 4, με το κείμενο να προσαρμόζεται αυτόματα στην οθόνη (δεν χρειάζεται δηλαδή να πηγαίνεις δεξιά αριστερά). Αν έχεις σχήματα/φωτογραφίες, τότε μπορεί να έχεις το πρόβλημα που λες. Διόρθωση: Στο Mobipocket δεν πρόκειται ποτέ να σκρολάρεις δεξιά αριστερά, ακόμα και τις φωτό ή τα σχήματα θα τις προσαρμόσει στο μέγεθος της οθόνης. Σκρολάρισμα δεξιά αριστερά κάνουν άλλοι readers, όπως το Adobe LE και το PDF+ για pdf αρχεία.

 

Εμένα με το mobipocket σε άλλα e-books θέλει σκρολάρισμα, σε άλλα όχι (στα περισσότερα). Έχω π.χ. τη φάρμα των ζώων του Όργουελ και τον τελευταίο πειρασμό του Καζαντζάκη στα οποία όταν κάνω zoom in θέλει σκρολάρισμα για να το διαβάσεις και όταν επιλέγω zoom to fit τα γράμματα φαίνονται ψείρες. Ευτυχώς, πάντως, που ως τώρα αυτό μου το κάνει σε ελάχιστα e-books.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις οταν παω στην ονλαϊν διαδικασια να κανω σάϊν γιατι μου βγαζει αυτο:

 

FAILURE: Submitted .sis file uses a UID that is not allocated to the account holder matching this email address (0x20000140 0x20000139 0x2000013b 0x2000013a 0x20000138 0x2000013c )

Υπάρχει εξήγηση εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2282020#post2282020

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paidia kalhmera pou mporo na bro to rdaccelerometer dll? EYXARISTO POLY.

Εαν και δεν καταλαβα ποιο ακριβως ψαχνεις :O κανε μια αναζητηση εδω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...