Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και παλι.

 

λοιπον ο οπερα νομιζο ειναι ο πιο καλος browser που εχω δοκιμασει. ισως καλυτερος και απο τον εγκατεστημενο broswer. ομως ρε παιδια δε βλεπω καμια ρυθμιση για να μου δειχνει το κανονικο layout τον σελιδων. μου τις φτιαχνει ετσι ωστε να χωρανε ακριβως στο πλατος της οθονης και να κανεις scroll μεχρι τερμα θεου κατω για να δεισ ολα τα αντικειμενα της σελιδας. και ετσι αποκρυπτει και πολλες εικονιτσες. αυτο διορθωνεται?με καποια ρυθμιση ισως?

επισης δεν υπαρχει η επιλογη που εχουμε στο ποντικι να εχεις κρατημενο το αριστερο κουμπι και να κανεις items, drag and drop(παιζω ενα ονλαιν παιχνιδι γιαυτο το θελω αυτο). αυτο γινεται στο δικο μας browser? εσεις ποιον browser προτεινετε?

 

επισης για μουσικη τελικα ανακαλυψα οτι ο core player που προτεινετε ειναι οντως απιστευτος και καλυτερος απο τον κανονικο ή αλλους που δοκιμασα. ομως ρε παιδια δεν εχει επιλογη για να κανω playlists. ή εγω ειμαι ασχετος? μπορει καποιος να βοηθησει?πως θα κανω playlists στον core player?

επισης καποιο αναλογο προγραμμα με player για φωτος και βιντεος υπαρχει? ευχαριστω

 

 

 

αλλη μια ερωτηση

ρε παιδια εβαλα το google maps.μιλαμε το sygic σπιτι μου δε μπορει να βρει σημα. το google maps βρηκε μεσα στο σπιτι μου με τη μια. πως γινεται αυτο? με χρεωνει με καποιο τροπο? συνδεεται με cosmote ξερω γω? πως το κανει αυτο το μαγικο?

οταν ζητησε να συνδεθει του εδωσα το λαν μου. δε πιστευω ομως να με χρεωνει με καποιο τροπο.πως δουλευει? και αν δουλευει τσαμπε με gprs πωσ και το συτζικ μεσα στο σπιτι δε βρισκει σημα ενω το google maps βρισκει? ευχαριστω

 

επισης καποιος ανεφερε το Resco Photo Viewer.εκει επειδη το εβαλα ποιος ξερει να μου πει ρε παιδια πως θα κανω να μου δειχνει συνεχομενες τισ φωτος που εχω μεσα σε καποιον φακελο, και να μη θελει συνεχεια να κανω back?

ή ξερω γω να δουλευει καπως σαν την εκθεση που εχει το κινητο γινεται? μονο που να κανει εκθεση για συγκεκριμενους φακελους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ετσι το ειχα...τι να πω ουτε μια δεν καταφερα να βαλω...

το rotate me το χει βαλει κανεις?

 

Έβαλα εγώ σήμερα την 2.1 beta 2 και την έκανα κανονικά sign μέσω της online μεθόδου.

Το πρόγραμμα παίζει 1 χαρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!

βρηκα προγραμμα που να ηχογραφει τις κλησεις χωρις μπιπ!

δε ξερω αν το εχετε αναφερει αλλα εγω εψαχνα καιρο.

 

Killer Mobile TotalRecal v 2.1.1.

σε νοκια 3250

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!

βρηκα προγραμμα που να ηχογραφει τις κλησεις χωρις μπιπ!

δε ξερω αν το εχετε αναφερει αλλα εγω εψαχνα καιρο.

 

Killer Mobile TotalRecal v 2.1.1.

σε νοκια 3250

 

και εγω αυτο χρησιμοποιω,οντως ειναι και το πιο βολικο απο οσα ειναι signed ηδη ;) αλλα ειναι ημιμετρο για μενα...

 

αλλα

το θεμα ειναι να βρεθει καποιο απο τα πιο γνωστα,που να ειναι signed,να μην πρεπει να το ξεκινας εσυ καθε φορα που ανοιγεις το τηλ και να μην δημιουργει προβλημα στις υπολοιπες εφαρμογες του κινητου..οταν μενει ενεργο για πολλες ωρες στην αναμονη...:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν αντέχω άλλο να ακούω άτομα που τους ενοχλεί το sign των εφαρμογών, αισθάνονται άτυχοι που πήραν 3rd edition κινητό κ.λπ. Όποιος θέλει μπορεί κάλλιστα να αγοράσει την εφαρμογή που θέλει και να την εγκαταστήσει χωρίς περαιτέρω διαδικασίες.

 

Από την άλλη υπάρχουν άτομα με θέληση και μεράκι που κάθονται και παιδεύονται για να σπάσουν εφαρμογές. Για μένα είναι καλύτερα που πλέον πρέπει να το ψάξεις λίγο παραπάνω για να βάλεις σπασμένη εφαρμογή. Δεν γίνεται ο καθένας να τα θέλει όλα στο πιάτο...

 

Κατά την γνώμη μου όλο το σκηνικό θα έπρεπε να είναι πιο underground και να μην έχει access ο καθένας που κάνει απλά ένα register σε ένα forum.

 

Φιλικά

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν αντέχω άλλο να ακούω άτομα που τους ενοχλεί το sign των εφαρμογών, αισθάνονται άτυχοι που πήραν 3rd edition κινητό κ.λπ. Όποιος θέλει μπορεί κάλλιστα να αγοράσει την εφαρμογή που θέλει και να την εγκαταστήσει χωρίς περαιτέρω διαδικασίες.

 

Από την άλλη υπάρχουν άτομα με θέληση και μεράκι που κάθονται και παιδεύονται για να σπάσουν εφαρμογές. Για μένα είναι καλύτερα που πλέον πρέπει να το ψάξεις λίγο παραπάνω για να βάλεις σπασμένη εφαρμογή. Δεν γίνεται ο καθένας να τα θέλει όλα στο πιάτο...

 

Φιλικά

 

εχεις απολυτο δικιο φιλε μου και γω μαζι σου,αλλα δεν ειναι τοσο απλα οπως τα αναφερεις τα πραγματα..

εγω για παραδειγμα που το αναφερα και σιγουρα εγω ειμαι αυτος που σου εδωσε την αφορμη να το τονισεις(προς θεου δεν λεω οτι εχεις αδικο) εχω για κυρια συσκευη μου wm (βλ αβαταρ μου) και αλλαζω κινητα στυλ νοκια,sony ericssonκαι οτι αλλο νεο βγει παρα μα παρα πολυ συχνα!!!

 

οποτε δεν μπορω να πληρωνω για οσες εφαρμογες θελω για κινητα που δεν τα κραταω για πανω απο ενα μηνα ;)

 

για τα pda μου,οσες εφαρμογες θεωρω απαραιτητες τις εχω αγορασει ,αλλα τις κανω βολτα απο pda σε pda γιατι εχω αυτην την δυνατοτητα ;)

 

ενω αν παρω se συσκευη δεν μπορω να τις εχω (για παραδειγμα) σε νοκια..αρα θα πρεπει να αγορασω αλλες απο την αρχη ...για μια συσκευη που δεν ξερω αν θα την εχω σε μια βδομαδα??:O

 

πιστευω να με καταλαβαινεις τι ενοω...:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο φιλε μου και γω μαζι σου,αλλα δεν ειναι τοσο απλα οπως τα αναφερεις τα πραγματα..

εγω για παραδειγμα που το αναφερα και σιγουρα εγω ειμαι αυτος που σου εδωσε την αφορμη να το τονισεις(προς θεου δεν λεω οτι εχεις αδικο) εχω για κυρια συσκευη μου wm (βλ αβαταρ μου) και αλλαζω κινητα στυλ νοκια,sony ericssonκαι οτι αλλο νεο βγει παρα μα παρα πολυ συχνα!!!

 

οποτε δεν μπορω να πληρωνω για οσες εφαρμογες θελω για κινητα που δεν τα κραταω για πανω απο ενα μηνα ;)

 

για τα pda μου,οσες εφαρμογες θεωρω απαραιτητες τις εχω αγορασει ,αλλα τις κανω βολτα απο pda σε pda γιατι εχω αυτην την δυνατοτητα ;)

 

ενω αν παρω se συσκευη δεν μπορω να τις εχω (για παραδειγμα) σε νοκια..αρα θα πρεπει να αγορασω αλλες απο την αρχη ...για μια συσκευη που δεν ξερω αν θα την εχω σε μια βδομαδα??:O

 

πιστευω να με καταλαβαινεις τι ενοω...:)

Καταλαβαίνω τι εννοείς και το σέβομαι. Απλά το θέμα είναι πως υπάρχουν άτομα που ζητάνε από άλλους να τους φτιάξουν τους φακέλους για το sign των εφαρμογών ας πούμε και δεν κάνουν καμιά προσπάθεια από μόνοι τους. Αυτό είναι που αποκάλεσα "όλα στο πιάτο" και όχι τόσο την δικιά σου περίπτωση συγκεκριμένα.

 

Πιστεύω πως είναι ωραίο να ασχοληθείς ένα βήμα παραπάνω με κάτι που σ' αρέσει, όπως με το κινητό, και άλλωστε πιστεύω αυτός είναι ο λόγος που έχουμε πάρει όλοι S60 κινητό, αλλιώς θα παίρναμε κάποιο συμβατικό.

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι εννοείς και το σέβομαι. Απλά το θέμα είναι πως υπάρχουν άτομα που ζητάνε από άλλους να τους φτιάξουν τους φακέλους για το sign των εφαρμογών ας πούμε και δεν κάνουν καμιά προσπάθεια από μόνοι τους. Αυτό είναι που αποκάλεσα "όλα στο πιάτο" και όχι τόσο την δικιά σου περίπτωση συγκεκριμένα.

 

Πιστεύω πως είναι ωραίο να ασχοληθείς ένα βήμα παραπάνω με κάτι που σ' αρέσει, όπως με το κινητό, και άλλωστε πιστεύω αυτός είναι ο λόγος που έχουμε πάρει όλοι S60 κινητό, αλλιώς θα παίρναμε κάποιο συμβατικό.

 

δοκιμασα να μπω στην διαδικασια να κανω sign καποιες εφαρμογες αλλα καθε φορα που αλλαζω μια συσκευη δεν αντεχεται..:O

 

αν καταφερει και λυσει η νοκια τα προβληματακια του Ν82 δεν θα με χαλασει καθολου να το κρατησω για αρκετο καιρο,μιας και την δουλεια μου μου κανει αλλα και τρομερη φωτο βγαζει :)

 

οποτε θα αγορασω καποιες ,must για μενα, εφαρμογες που χρειαζοαι καθημερινα στα κινητα μου :)

 

η ποιο αναγκαι εφαρμογη παντως για μενα ειναι η αποκοπη ανωνυμων τηλεφωνηματων...δεν απανταω ΠΟΤΕ σε κλησεις με αποκρυψη!! και στο pda μου υπαρχει παντα μια συγκεκριμενη εφαρμογη που κανει αυτην την δουλεια.

 

στο νοκια οι εφαρμογες που κανουν κατι τετοιο ειναι (απο οτι ξερω unsigned και ειναι το μονο που θα παρω σιγουρα :)

 

καμια προταση για μαγαζι και εφαρμογη για αυτην την δουλεια που το θελω?κανονικο μαγαζι και κατα προτιμηση να εχει paypall ?:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Βοηθεια, ειμαι ασχετος... γιατι δεν μπορω να διαγραψω απο την επιφανεια εργασιας τον φακελο SingApps(εχω φτασει μεχρι το βημα 9),ουτε να τον μεταφερω ουτε τιποτα...Ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Βοηθεια, ειμαι ασχετος... γιατι δεν μπορω να διαγραψω απο την επιφανεια εργασιας τον φακελο SingApps(εχω φτασει μεχρι το βημα 9),ουτε να τον μεταφερω ουτε τιποτα...Ευχαριστω.

 

Γιατι κατι εχει μεινει ανοικτο .Κανε restart στο pc σου..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω nervous!

 

Σε ευχαριστω και εσενα Woka,δεν το ειχα δει. Να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που ειναι αργα και δεν ενοχλουμε...Γιατι ενω εχω κανει εγγραφη στο impart δεν με αφηνει να κατεβασω τιποτα και μου λεει οτι δεν εχω προσβαση σε αυτη την σελιδα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι

 

τισ εφαρμογες soft smart settings kai nstart εχει μπορεσει κανενας να τισ κανει sign?οτι εκδοση και να εχει κατεβασει μου λεει οτι δε γινεται και μου πεταει αυτο

FAILURE: Submitted .sis file uses a UID that is not allocated to the account holder matching this email address

οτι ομως εκδοση και να κατεβασα...το ν82 εχω....αν καποιος τισ εκανε θα του ημουν υποχρεος αν εστελνε τις usnigned me pm ι με καθοδηγουσε...ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Απλά να συμπληρώσω τον Βαλάντη πως το 99% των σπασμένων εφαρμογών χρειάζονται sign.

 

Δεν συμφωνώ. Μπορεί πολλές δημοφιλείς εφαρμογές να χρειάζονται sign, αλλά προσωπικά έχω καλύψει όλες μου τις ανάγκες στο Ν73 μου χωρίς να έχω βάλει ούτε μια εφαρμογή που να χρειάστηκε sign. Τις αναφέρω ενδεικτικά:

-Y Browser

-Expenses

-Solution

-Full Screen Caller

-Spot On

-Pdf+

-Calcium

-AutoLock

-MSDict

-CorePlayer

-Garmin

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω nervous!

 

Σε ευχαριστω και εσενα Woka,δεν το ειχα δει. Να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που ειναι αργα και δεν ενοχλουμε...Γιατι ενω εχω κανει εγγραφη στο impart δεν με αφηνει να κατεβασω τιποτα και μου λεει οτι δεν εχω προσβαση σε αυτη την σελιδα?

 

1.Εχεις κανει ενεργοποιηση του account?

2.Εκανες ενας τουλαχιστον ποστ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω χάσει επεισόδια…

Άλλαξε κάτι με το sign των εφαρμογών?

Είμαι σχεδόν 2 μήνες χωρίς κινιτο..1 μήνα στον Γερμανό (άσκοπα) και σχεδόν 1 ακόμα στην νοκια..

Δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε sign όπως κάναμε? Τι άλλαξε?

 

ΥΓ acc στο symbiansigned έχω…

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω χάσει επεισόδια…

Άλλαξε κάτι με το sign των εφαρμογών?

Είμαι σχεδόν 2 μήνες χωρίς κινιτο..1 μήνα στον Γερμανό (άσκοπα) και σχεδόν 1 ακόμα στην νοκια..

Δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε sign όπως κάναμε? Τι άλλαξε?

 

ΥΓ acc στο symbiansigned έχω…

Διάβασε εδώ και θα καταλάβεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2282020#post2282020

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατέβασα κι εγκατέστησα στο κινητό μου (ν73) το resco photo viewer ομως το ****** που υπήρχε στο αρχείο δεν δουλεύει. έκανα post στο forum από όπου το κατέβασα αλλά δεν έγινε κάτι. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει κάπως; γνωρίζετε κάτι;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ και θα καταλάβεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2282020#post2282020

 

…οπότε εγώ εφόσον είχα φτιάξει τον φάκελο όπου έκανα sign τις εφαρμογές μου offline είμαι οκ? Απλά δεν μπορώ να κάνω το ίδιο για διαφορετικό ΙΜΕΙ?

 

thnx... :)

Link to comment
Share on other sites

…οπότε εγώ εφόσον είχα φτιάξει τον φάκελο όπου έκανα sign τις εφαρμογές μου offline είμαι οκ? Απλά δεν μπορώ να κάνω το ίδιο για διαφορετικό ΙΜΕΙ?

 

thnx... :)

Ναι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατέβασα κι εγκατέστησα στο κινητό μου (ν73) το resco photo viewer ομως το ****** που υπήρχε στο αρχείο δεν δουλεύει. έκανα post στο forum από όπου το κατέβασα αλλά δεν έγινε κάτι. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει κάπως; γνωρίζετε κάτι;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Για να σου δουλεψει το kεygen μεσα στο pc και να σου δωσει τον αριθμο θα πρεπει να πας επανο στο κρακ και να κανεις> δεξι κλιλ> ιδιοτητες> συμβατοτητα> windows 2000> εφαρμογη> οκ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

με έσωσες gianpithio!! Είχα αυτό το πρόβλημα σε πολλές εφαρμογές και εγώ νόμιζα οτι ήταν χαλασμένο το αρχείο! Αλλά τώρα δούλεψε!! thankss!!!
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Για να σου δουλεψει το kεygen μεσα στο pc και να σου δωσει τον αριθμο θα πρεπει να πας επανο στο κρακ και να κανεις> δεξι κλιλ> ιδιοτητες> συμβατοτητα> windows 2000> εφαρμογη> οκ :)

 

δούλεψε το κρακ... αλλά στην εφαρμογή δεν χωράνε τα 5 νούμερα που μου βγάζει το κράκ.χωράνε 4.... τι να πει κανεις.

ευχαριστώ πολύ gianpithio

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Ποια version του Resco Photo Viewer εχεις? Eαν εχεις βαλει την v4.50 δοκιμασε την v4.43...

 

...εγω δεν εχω κανενα προβλημα με την v4.50 αλλα στο δικο σου κινητο δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο, μηπως κανεις κατι λαθος? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...