Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα :)

 

@drillgr για να δεις το φακελο Private μεσα στο κινητο σου θα πρεπει να εχεις κανει μια φορα format την καρτα μνημης.

 

@Driver_3: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200061

 

ομοσ ρε παιδια μοθ κολανε οταν ξεκινανε ολα? τι φταιει? καμια απο τισ 3 αν γθρισω το κινητο δεξιοστροφα δεν αλλαζει το καδρο.

να κρατησω μονο το rotate me? ποια η γνωμη σας?

αυτο που κανει το φλιπ σαιλεντ επιρρεαζει το ροτειτ με?

Εκανες εγκατασταση στο κινητο σου το N95 Accelerometer Plugin?

ακολουθησα κανονικα τα βηματα για να κανω καποιες εφαρμογες open sign (εχω κανει αρκετες γενικα) και μου εβγαζε αυτο το μηνυμα

FAILURE: Submitted .sis file uses a UID that is not allocated to the account holder matching this email address (0x20000555 )

τι σημαινει αυτο?

οι εφαρμογες ειναι οι

landscape pro

smartsettings

screenshot

nstarter

Μια σελιδα ποιο πισω υπαρχει μια μικρη λιστα για το ποιες εφαρμογες μπορεις να της κανεις sign με το open sign. Οσο για το landscape επειδη βλεπω πως υπαρχει στην λιστα μπορει η version που ειχες εσυ να μην μπορουσε να γινει. Ψαξε στο xxxxxxxxxxxxxx για καποια αλλη version συνηθως το γραφουν απο διπλα. Επειδη λες οτι εχεις κανει αρκετες φορες sign με αυτο τον τροπο εαν στην λιστα δεις καποιες αφαρμογες που εχεις κανει sign και δεν υπαρχουν τοτε επικοινωνησε μαζι μου με pm για να της προσθεσουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη ειμαι καινουριος στα Symbian εχω καποιες αποριες να εκφρασω.Εκανα καποιες Trial εφαρμογες εγκατασταση.Αν τις κανω sign θα παιζουν κανονικα ή πρεπει να ειναι σπασμενες?Ποια η διαφορα της sign εφαρμογης και της σπασμενης??:blink:Επισης διαβασα το παρακατω οδηγο για τις unsigned εφαρμογες αλλα δε μπορω να φτιαξω account στο site γιατι δεν δεχεται το e-mail μου.Καπου πειρε το ματι μου οτι γενικα εχει προβλημα το site ομως...Ισχυει ή να ψαξω να φτιαξω πουθενα αλλου e-mail?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Εχω τον Xplore 1.20 και έκανα ένα φάκελο "hide"+"System" για να μην φαίνονται οι φωτογραφίες χύμα στην έκθεση. Τώρα που θέλω να τον διαχειριστώ δεν τον βλέπω. Τι πρέπει να κάνω;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι καινουριος στα Symbian εχω καποιες αποριες να εκφρασω.Εκανα καποιες Trial εφαρμογες εγκατασταση.Αν τις κανω sign θα παιζουν κανονικα ή πρεπει να ειναι σπασμενες?Ποια η διαφορα της sign εφαρμογης και της σπασμενης??:blink:Επισης διαβασα το παρακατω οδηγο για τις unsigned εφαρμογες αλλα δε μπορω να φτιαξω account στο site γιατι δεν δεχεται το e-mail μου.Καπου πειρε το ματι μου οτι γενικα εχει προβλημα το site ομως...Ισχυει ή να ψαξω να φτιαξω πουθενα αλλου e-mail?

Το sign δεν έχει καμία σχέση με το σπάσιμο τον εφαρμογών.

Δες αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2282020#post2282020

Θα δεις πως υπάρχει ένας νέος τρόπος υπογραφής.

 

 

Αν διάβαζες λίγο παρακάτω στον οδηγό θα έβλεπες αυτό: «αν δεν τα καταφέρουμε δεν πειράζει, συνεχίζουμε κανονικά τη διαδικασία που περιγράφεται παρακάτω».

 

*************

 

@aptaliko

Τι ακριβώς δεν βλέπεις;

Και να θέσεις αυτά τα attributes, από τον X-plore συνεχίζεις να έχεις πρόσβαση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@drillgr για να δεις το φακελο Private μεσα στο κινητο σου θα πρεπει να εχεις κανει μια φορα format την καρτα μνημης.

Υπαρχει ο φακελος, καταφερα και τον ειδα μονο μεσω x-plore ομως. Αλλα ειναι αδειος τελειως. Ο φακελος αυτος υπαρχει και στην καρτα μνημης και στη μνημη του κινητου αλλα ειναι και στις 2 περιπτωσεις αδειος!

 

Μηπως ειναι πουθενα αλλου οι εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς δεν βλέπεις;

Και να θέσεις αυτά τα attributes, από τον X-plore συνεχίζεις να έχεις πρόσβαση.

 

Έχεις δίκιο, συνεχίζεις να έχεις πρόσβαση στο φάκελο (απλά φαίνεται αμυδρά το ονομά του) αλλά εγώ δεν έχω πια τον φάκελο. Μάλλον τον έσβησα κατά λάθος.:worry::worry::worry:

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, συνεχίζεις να έχεις πρόσβαση στο φάκελο (απλά φαίνεται αμυδρά το ονομά του) αλλά εγώ δεν έχω πια τον φάκελο. Μάλλον τον έσβησα κατά λάθος.:worry::worry::worry:

Λογικά...:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το sign δεν έχει καμία σχέση με το σπάσιμο τον εφαρμογών.

Δες αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2282020#post2282020

Θα δεις πως υπάρχει ένας νέος τρόπος υπογραφής.

 

 

Αν διάβαζες λίγο παρακάτω στον οδηγό θα έβλεπες αυτό: «αν δεν τα καταφέρουμε δεν πειράζει, συνεχίζουμε κανονικά τη διαδικασία που περιγράφεται παρακάτω».

 

Δωκιμασα αυτο τον τροπο αλλα μου λεει πως το αρχειο πρεπει να εχει καταληξη .sis.Το αρχειο που του βαζω ομως εχει τετοια καταληξη...Καπου ομως ειδα οτι εδω μπορουμε να κανουμε sign συγκεκριμμενες εφαρμογες και οχι ολες...

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

 

@drillgr για να δεις το φακελο Private μεσα στο κινητο σου θα πρεπει να εχεις κανει μια φορα format την καρτα μνημης.

 

@Driver_3: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200061

 

 

Εκανες εγκατασταση στο κινητο σου το N95 Accelerometer Plugin?

 

Μια σελιδα ποιο πισω υπαρχει μια μικρη λιστα για το ποιες εφαρμογες μπορεις να της κανεις sign με το open sign. Οσο για το landscape επειδη βλεπω πως υπαρχει στην λιστα μπορει η version που ειχες εσυ να μην μπορουσε να γινει. Ψαξε στο xxxxxxxxxx για καποια αλλη version συνηθως το γραφουν απο διπλα. Επειδη λες οτι εχεις κανει αρκετες φορες sign με αυτο τον τροπο εαν στην λιστα δεις καποιες αφαρμογες που εχεις κανει sign και δεν υπαρχουν τοτε επικοινωνησε μαζι μου με pm για να της προσθεσουμε.

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε το ν95 αξελερομετερ που λες δεν το εχω βαλει θα το βαλω. αν εχω γενικα προβλημα θα επανελθω ναστε καλα
Link to comment
Share on other sites

 

Στις οδηγίες και στο 3ο βήμα εκεί που λέει “Select Page” -> “File Associations” σε εμένα δεν εμφανίζει το συγκεκριμένο υπομενού. Έχω την έδοση CorePlayer v.1.1.2. Πρέπει να βάλω κάποια άλλη έκδοση;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο εγχειρημα που κανει εκεινος εχει την εκδοση 1.2.0 του CorePlayer.

Οποτε δοκιμασε να την βαλεις.

Εμενα παντως με την v 1.2.0 λειτουργησαν μια χαρα τα βηματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον Xplore 1.20 και έκανα ένα φάκελο "hide"+"System" για να μην φαίνονται οι φωτογραφίες χύμα στην έκθεση. Τώρα που θέλω να τον διαχειριστώ δεν τον βλέπω. Τι πρέπει να κάνω;

Θα ανοίξεις ξανά τον X-Plore, θα πας στα attributes του φακέλου και θα βγάλεις το hidden και το system. Αν δεν βλέπεις τον φάκελο μέσω του X-Plore τότε μάλλον δεν υπάρχει.

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικες ημερες διαβασα την παρακατω ερωτηση σε ενα αλλο θεμα: Πως μπορω να στειλω αρχεια .jar σε αλλα κινητα που εχω κανει εγκατασταση στην συσκευη μου?

 

Αποφασισα να το γραψω για εσας που δεν σας ειναι γνωστο και αρχισατε να μαθαινετε τα Symbian προσφατα...

 

Οταν κανουμε εγκατασταση ενα αρχειο . jar στην συσκευη μας αυτο υπαρχει ολοκληρο μεσα στο φακελο Private/ 102033E6/ MIDlets/ φακελος του αρχειου/ ... ολοκληρο το αρχειο .jar

 

Εαν θελουμε να βρουμε το αρχειο .jar που καναμε εγκατασταση μεσα απο το κινητο κανουμε οτι λεει εδω μπαινουμε στο φακελο Private και ακολουθουμε την παραπανω διαδρομη. Βρισκουμε το αρχειο .jar το κανουμε αντιγραφη και μετα επικολληση χυμα μεσα στο Ε = καρτα μνημης η οπου αλλου θελουμε. Μετα μπορουμε να στειλουμε το αρχειο με ενα fileman που στελνει κλειδωμενα αρχεια οπως ο X-plore η ο ActiveFile.

 

Επισης στον φακελο Private μπορουμε να μπουμε και απο το PC μας με ακομη 2 τροπους : Καταρχην θα πρεπει να επιλεξουμε στο PC μας να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι.

 

1. Mε card reader

2. Με το καλωδιο. Οδηγιες υπαρχουν εδω

 

Ελπιζω να φανει χρησιμο σε μερικους :)

φοβερο κολπο, σε ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του

Nokia Sports Tracker 1.71

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ο φακελος, καταφερα και τον ειδα μονο μεσω x-plore ομως. Αλλα ειναι αδειος τελειως. Ο φακελος αυτος υπαρχει και στην καρτα μνημης και στη μνημη του κινητου αλλα ειναι και στις 2 περιπτωσεις αδειος!

 

Μηπως ειναι πουθενα αλλου οι εφαρμογες?

 

Οπως σου ειπα βασικη προϋπoθεση ειναι να εχεις κανει μια φορα format την καρτα μνημης σου..

 

Στο φακελο Private μπορεις να μπεις μονο με την Διαχειριση αρχειων του κινητου με τον τροπο που περιγραφει εδω ο φιλος leftezi[/member].

 

Mε τον Χ-plore η καποιον αλλο fileman μπορεις να δεις το φακελο αλλα δεν μπορεις να μπεις μεσα, βλεπεις πως ειναι κενος.

 

Εαν εχεις card reader επελεξε στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και η φακελοι για να μην χαθει τιποτα παρε με copy ολα τα περιεχομενα της καρτας σου στο pc κανε format την καρτα μεσα απο το κινητο και ξανα πισω, μετα δοκιμασε το κολπο και θα ειναι ok :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα βασικη προϋπoθεση ειναι να εχεις κανει μια φορα format την καρτα μνημης σου..

 

Στο φακελο Private μπορεις να μπεις μονο με την Διαχειριση αρχειων του κινητου με τον τροπο που περιγραφει εδω ο φιλος leftezi[/member].

 

Mε τον Χ-plore η καποιον αλλο fileman μπορεις να δεις το φακελο αλλα δεν μπορεις να μπεις μεσα, βλεπεις πως ειναι κενος.

 

Εαν εχεις card reader επελεξε στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και η φακελοι για να μην χαθει τιποτα παρε με copy ολα τα περιεχομενα της καρτας σου στο pc κανε format την καρτα μεσα απο το κινητο και ξανα πισω, μετα δοκιμασε το κολπο και θα ειναι ok :)

Θα κανω αυτο το κολπο με το copy-format-paste και θα ξανα δοκιμασω. Βεβαια πλεον οτι κανω install στο κινητο το κανω και save σε εναν δικο μου φακελο οποτε αν ποτε θελησω να στειλω κατι να το κανω πολυ ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι κανω..

 

Αξιζει να μπορεις να μπαινεις απο το κινητο σου στους φακελους της καρτας μνημης Sys και Private. Οταν το δοκιμασεις πες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι κανω..

 

Αξιζει να μπορεις να μπαινεις απο το κινητο σου στους φακελους της καρτας μνημης Sys και Private. Οταν το δοκιμασεις πες :)

Τζιφος τελικα και αυτο το κολπο. Εκανα κανονικα format την καρτα μεσω κινητου, επανεφερα υστερα ολα τα αρχεια πισω αλλα και παλι μεσω της ευρεσης αν βαλω το ονομα private η sys δεν βρισκει τπτ...

 

Οποτε μονο μεσω του backup φακελου, δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν δουλευει, μηπως παιζει ρολο και το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο μεσα στην εκθεση εχω παρα πολλεσ φωτογραφιες απο το garmin πως μπορω να της βλαλω απο εκει ξερει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο μεσα στην εκθεση εχω παρα πολλεσ φωτογραφιες απο το garmin πως μπορω να της βλαλω απο εκει ξερει κανενας?

 

Τι ακριβώς κάνει αυτό το πρόγραμμα??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει αυτό το πρόγραμμα??

 

Προγραμμα πλοηγησης ,διαβασε το αναλογο θεμα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υ-Browser Gets an update (v0.88)

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/yb01.jpg http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/yb02.jpg

 

For those that are loyal Y-Browser users here is the detailed change log:

  • Lots of layout changes Settings Menu Revamped
  • Some bug fixes to improve stability
  • File modified time changed from UTC to local time
  • Added Command short cut accelerators to the menu items
  • Edit-Mark, menu has now two additional options: Mark with wild card inverse selection
  • File association settings added
  • Plug-in manager added
  • Email folders shown now as well (with Mail folders plug-in)

Περισσότερα...

Download

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οκ και πως θα το της κανω να μην εμφανιζονται_

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Στη καλύτερη περίπτωση να τις κάνεις να μην εμφανίζονται με την μικρογραφία τους αλλά με ένα σπασμένο εικονίδιο.

Δεν κερδίζεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...