Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν και δεν καταλαβα ποιο ακριβως ψαχνεις :O κανε μια αναζητηση εδω :)

 

Γιάννη, εννοεί το N95 Accelerometer Plugin (για να λειτουργούν οι εφαρμογές που το χρησιμοποιούν, π.χ. RotateMe, NokMote, ShakeLock κλπ). :)

 

Υπάρχει κλασσικά στα γνωστά μαγαζάκια, αν ο φίλος κάνει μια αναζήτηση με το όνομα που έγραψα πιο πάνω (N95 accelerometer plugin). ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

RotateMe, NokMote, ShakeLock ,N95 accelerometer plugin. Ποιος ξερει ποιο ειναι καλυτερο προγραμα κατα την γνωμη του γιατι το ShakeLock δεν με ενθουσιασε παρα ειναι ευαίσθητο.
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

RotateMe, NokMote, ShakeLock ,N95 accelerometer plugin. Ποιος ξερει ποιο ειναι καλυτερο προγραμα κατα την γνωμη του γιατι το ShakeLock δεν με ενθουσιασε παρα ειναι ευαίσθητο.

 

Δε μπορείς να τα συγκρίνεις, καθώς το καθένα κάνει διαφορετική δουλειά. Πάντως για το ShakeLock που αναφέρεις, έχει ρυθμίσεις ευαισθησίας, απορώ που λες ότι είναι πολύ ευαίσθητο.

Εγώ όταν θέλω τη λειτουργία αυτή, το ShakeLock χρησιμοποιώ.

 

Εναλλακτικό του ShakeLock είναι το ShakeMe, αν θέλεις ψάξτο στα μαγαζάκια. :)

 

Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, το N95 accelerometer plugin είναι η εφαρμογή πάνω στην οποία βασίζονται όλα τα υπόλοιπα, και την χρειάζονται για να τρέξουν. Δεν γίνεται να λειτουργήσουν χωρίς να υπάρχει εγκατεστημένο αυτό. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να εγκαταστησω την demo εγκδοση αυτης http://www.mbrainsoftware.com/Series60/Pdf/Pdf.htm

της εφαρμογης και μου βγαζει δεν υποστηριζετε παω να την κανω singed και δεν δεν μου δημιουργηται το νεο αρχειο??? τι κανω λαθος μηπως φταιει τιποτε αλλο???

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να εγκαταστησω την demo εγκδοση αυτης http://www.mbrainsoftware.com/Series60/Pdf/Pdf.htm

της εφαρμογης και μου βγαζει δεν υποστηριζετε παω να την κανω singed και δεν δεν μου δημιουργηται το νεο αρχειο??? τι κανω λαθος μηπως φταιει τιποτε αλλο???

 

Εγώ μια χαρά την υπέγραψα, δεν είχα πρόβλημα.

Δες ξανά τα αρχεία του φακέλου που χρησιμοποιείς τις εφαρμογές σου.

Μήπως είναι .sisx και πας να δημιουργήσεις .sis ή το αντίστροφο??? ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να εγκαταστησω την demo εγκδοση αυτης http://www.mbrainsoftware.com/Series60/Pdf/Pdf.htm

της εφαρμογης και μου βγαζει δεν υποστηριζετε παω να την κανω singed και δεν δεν μου δημιουργηται το νεο αρχειο??? τι κανω λαθος μηπως φταιει τιποτε αλλο???

 

Αν διαβάσεις πιο κάτω θα δεις ό,τι αναφέρει ποιές συσκευές είναι συμβατές.

 

Devices

This distribution of Pdf+ is for Series 60 smartphones such as the Nokia N70, the Nokia N90, the Nokia 6680 and the Nokia 6600 etc.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεισ πωσ κανω share αρχεια μεταξυ n95 κ pc μονο με ασυρματο router?υπαρχει κανενα προγραμματακι που χρησιμοποιει wifi κ κανει αυτη τη δουλεια??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις πιο κάτω θα δεις ό,τι αναφέρει ποιές συσκευές είναι συμβατές.

 

Devices

This distribution of Pdf+ is for Series 60 smartphones such as the Nokia N70, the Nokia N90, the Nokia 6680 and the Nokia 6600 etc.

 

Ναι, όντως, η αντίστοιχη για 3rd Edition είναι εδώ:

 

http://www.mbrainsoftware.com/S60_3rd/Pdf/Pdf.htm

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω ενα nokia n95 8gb εβαλα χθεσ ενα theme στο κινητο μου και τωρα θελω να το βγαλω και παω εκει που αφαιρεις τις εφαρμογες και εχει ολα τα θέματα κ εφαρμογες που εχει το τηλ εκτος απο αυτο,υπάρχει καποιος τροπος να το σβησω;;;please heeeeelp!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω ενα nokia n95 8gb εβαλα χθεσ ενα theme στο κινητο μου και τωρα θελω να το βγαλω και παω εκει που αφαιρεις τις εφαρμογες και εχει ολα τα θέματα κ εφαρμογες που εχει το τηλ εκτος απο αυτο,υπάρχει καποιος τροπος να το σβησω;;;please heeeeelp!!!!

 

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090 στην ερώτηση #5 για το τι μπορείς να κάνεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

 

:wacko:Τόσο απλά:happy:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Απιστευτα ενδιαφερον!!!:D

Και το εξηγει πολυ καλα και με screenshots και με ολα!

Great find Νervous!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτα ενδιαφερον!!!:D

Και το εξηγει πολυ καλα και με screenshots και με ολα!

Great find Νervous!!!;)

 

:blink:τι κανει ρε παιδεια παλι αυτο:O

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

:blink:τι κανει ρε παιδεια παλι αυτο:O

Με λίγα λόγια...

Ο "Ιστός" δεν σε αφήνει να κατεβάσεις ο,τι θέλεις από το internet, λόγω του ότι δεν υποστηρίζονται όλα τα είδη αρχείων από κάποια εφαρμογή που έχει το κινητό.

Μέσω αυτού του κόλπου μπορείς να κατεβάσεις ο,τι θέλεις χωρίς πρόβλημα διότι βλέπει ο "Ιστός" πως υπάρχει πρόγραμμα που υποστηρίζει το εκάστοτε αρχείο που θέλεις να κατεβάσεις, βέβαια εικονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια...

Ο "Ιστός" δεν σε αφήνει να κατεβάσεις ο,τι θέλεις από το internet, λόγω του ότι δεν υποστηρίζονται όλα τα είδη αρχείων από κάποια εφαρμογή που έχει το κινητό.

Μέσω αυτού του κόλπου μπορείς να κατεβάσεις ο,τι θέλεις χωρίς πρόβλημα διότι βλέπει ο "Ιστός" πως υπάρχει πρόγραμμα που το υποστηρίζει, βέβαια εικονικά.

 

:O Ευχαριστω itchrist86:!:

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καλά όλα αυτά, αλλά τι αντίκτυπο θα έχει αυτή η πατέντα στον CorePlayer???

Δεν ξέρω τι παίζεται, γι' αυτό και ρωτάω.

Ίσως να μην κατάλαβα καλά. Θα λειτουργεί κανονικά??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως θα εχει καποιο αντικτυπο. Σε περιπτωση που εχει αλλαζεις το .rar ξανα σε .aiff και ειναι ολα κανονικα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

 

οποιος εχει την διαθεση και το χρονο να το μεταφρασει και να το κανει ακομα πιο απλο και για αυτους που δεν τα πανε καλα με τα αγγλικα τους και για εμενα που ειμαι τεμπελακος..:D

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικες ημερες διαβασα την παρακατω ερωτηση σε ενα αλλο θεμα: Πως μπορω να στειλω αρχεια .jar σε αλλα κινητα που εχω κανει εγκατασταση στην συσκευη μου?

 

Αποφασισα να το γραψω για εσας που δεν σας ειναι γνωστο και αρχισατε να μαθαινετε τα Symbian προσφατα...

 

Οταν κανουμε εγκατασταση ενα αρχειο . jar στην συσκευη μας αυτο υπαρχει ολοκληρο μεσα στο φακελο Private/ 102033E6/ MIDlets/ φακελος του αρχειου/ ... ολοκληρο το αρχειο .jar

 

Εαν θελουμε να βρουμε το αρχειο .jar που καναμε εγκατασταση μεσα απο το κινητο κανουμε οτι λεει εδω μπαινουμε στο φακελο Private και ακολουθουμε την παραπανω διαδρομη. Βρισκουμε το αρχειο .jar το κανουμε αντιγραφη και μετα επικολληση χυμα μεσα στο Ε = καρτα μνημης η οπου αλλου θελουμε. Μετα μπορουμε να στειλουμε το αρχειο με ενα fileman που στελνει κλειδωμενα αρχεια οπως ο X-plore η ο ActiveFile.

 

Επισης στον φακελο Private μπορουμε να μπουμε και απο το PC μας με ακομη 2 τροπους : Καταρχην θα πρεπει να επιλεξουμε στο PC μας να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι.

 

1. Mε card reader

2. Με το καλωδιο. Οδηγιες υπαρχουν εδω

 

Ελπιζω να φανει χρησιμο σε μερικους :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καλά όλα αυτά, αλλά τι αντίκτυπο θα έχει αυτή η πατέντα στον CorePlayer???

Δεν ξέρω τι παίζεται, γι' αυτό και ρωτάω.

Ίσως να μην κατάλαβα καλά. Θα λειτουργεί κανονικά??? :confused:

δεν το κατάλαβα αθτό το μήνυμα με τον coreplayer? Δηλάδή τι σχέση έχουν?

Ρωτάω επειδή δεν ξέρω...:)

Απότι είδα όμως δεν υπάρχει αυτο ακομα για download. Έτσι?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

@dnik69 αυτο το ποστ που υπαρχει παραπανω το ειδες? Νομιζω πως μπερδευεσαι επειδη δεν το διαβασες :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ξερει κανεις ρε παιδια καποια εφαρμογη για να λεμε να ξεκινανε καποιες εφαρμογες αυτοματα? εχω μια που θελω να ξεκιναει για ηχογραφησεις, και επισης θελω να ξεκιναει το rotate me, rocknscroll kai flip silent

 

ομοσ ρε παιδια μοθ κολανε οταν ξεκινανε ολα? τι φταιει? καμια απο τισ 3 αν γθρισω το κινητο δεξιοστροφα δεν αλλαζει το καδρο.

να κρατησω μονο το rotate me? ποια η γνωμη σας?

αυτο που κανει το φλιπ σαιλεντ επιρρεαζει το ροτειτ με?

ναστε καλα

 

και κατι τελευταιο αλλα πολυ σημαντικο

 

ακολουθησα κανονικα τα βηματα για να κανω καποιες εφαρμογες open sign (εχω κανει αρκετες γενικα) και μου εβγαζε αυτο το μηνυμα

FAILURE: Submitted .sis file uses a UID that is not allocated to the account holder matching this email address (0x20000555 )

τι σημαινει αυτο?

οι εφαρμογες ειναι οι

landscape pro

smartsettings

screenshot

nstarter

 

 

ευχαριστω για τη βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικες ημερες διαβασα την παρακατω ερωτηση σε ενα αλλο θεμα: Πως μπορω να στειλω αρχεια .jar σε αλλα κινητα που εχω κανει εγκατασταση στην συσκευη μου?

 

Αποφασισα να το γραψω για εσας που δεν σας ειναι γνωστο και αρχισατε να μαθαινετε τα Symbian προσφατα...

 

Οταν κανουμε εγκατασταση ενα αρχειο . jar στην συσκευη μας αυτο υπαρχει ολοκληρο μεσα στο φακελο Private/ 102033E6/ MIDlets/ φακελος του αρχειου/ ... ολοκληρο το αρχειο .jar

 

Εαν θελουμε να βρουμε το αρχειο .jar που καναμε εγκατασταση μεσα απο το κινητο κανουμε οτι λεει εδω μπαινουμε στο φακελο Private και ακολουθουμε την παραπανω διαδρομη. Βρισκουμε το αρχειο .jar το κανουμε αντιγραφη και μετα επικολληση χυμα μεσα στο Ε = καρτα μνημης η οπου αλλου θελουμε. Μετα μπορουμε να στειλουμε το αρχειο με ενα fileman που στελνει κλειδωμενα αρχεια οπως ο X-plore η ο ActiveFile.

 

Επισης στον φακελο Private μπορουμε να μπουμε και απο το PC μας με ακομη 2 τροπους : Καταρχην θα πρεπει να επιλεξουμε στο PC μας να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι.

 

1. Mε card reader

2. Με το καλωδιο. Οδηγιες υπαρχουν εδω

 

Ελπιζω να φανει χρησιμο σε μερικους :)

Δοκιμασα το κολπο, αλλα με την ενσωματομενη λειτουργια του διαχειριστη αρχειων δεν μπορεσα να δω τον φακελο. Τεσπα, εβαλα το x-plore, ειδα τους φακελους αλλα αυτοι ειναι αδειοι!

Οποτε που ειναι οι εγκατεστημενες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου αγορασε προσφατα το Ν73 κ θα ηθελα να μου γραψετε μια λιστα απο τις απαραιτητες εφαρμογες που θεωρειτε οτι πρεπει να εγκαταστησει..κατι σαν τοπ10 δλδ.μονο τα ονοματα με ενδιαφερουν ξερω που θα τα βρω..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...