Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τζιφος τελικα και αυτο το κολπο. Εκανα κανονικα format την καρτα μεσω κινητου, επανεφερα υστερα ολα τα αρχεια πισω αλλα και παλι μεσω της ευρεσης αν βαλω το ονομα private η sys δεν βρισκει τπτ...

 

Οποτε μονο μεσω του backup φακελου, δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν δουλευει, μηπως παιζει ρολο και το κινητο?

Οταν αγοραζω ενα καινουριο τηλ. το πρωτο πραγμα που κανω οταν το ανοιγω ειναι hard format και format στην καρτα μνημης μετα αρχιζω και το γεμιζω. Στο δικο σου τηλ δεν ξερω τη μπορει γινετε :( και τοτε ειχαν προβλημα ακομη 2-3 μελη απο το forum. Αφησε το ετσι και εαν στο μελλον χρειαστει να κανεις hard format και format στην καρτα και το θυμηθεις δοκιμασε το :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υ-Browser Gets an update (v0.88)

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/yb01.jpg http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/yb02.jpg

 

For those that are loyal Y-Browser users here is the detailed change log:

  • Lots of layout changes Settings Menu Revamped
  • Some bug fixes to improve stability
  • File modified time changed from UTC to local time
  • Added Command short cut accelerators to the menu items
  • Edit-Mark, menu has now two additional options: Mark with wild card inverse selection
  • File association settings added
  • Plug-in manager added
  • Email folders shown now as well (with Mail folders plug-in)

Περισσότερα...

Download

 

Δεν μπορώ να ανοίξω το αρχείο rar που κατεβάζω:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανοίξω το αρχείο rar που κατεβάζω:blink:

 

και εγω,εχει καποιο προβλημα.:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια βοηθεια εαν μπορειτε να με βοηθησετε.Εχω το Ν80. πως μπορω να βλεπω τους χαρτες τις ελλαδος χωρις GPS. Μεσα στο foroum υπαρχει αναλητικα πως γινετε αλλα δεν μπορω να το βρω.Δεν ειναι με το smart 2go αλλα με καποιο αλλο προγραμμα. πορει να μου υποδειξει καποιος το προγγραμα και που βρισκονται οι χαρτες.

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι.

 

λοιπον ο οπερα νομιζο ειναι πολυ καλος που εχω δοκιμασει. ισως καλυτεροσ και απο τον εγκατεστημενο μπροουσερ. ομως ρε παιδια δε βλεπωκαμια ρυθμιση για να μου δειχνει το κανονικο λειαουτ τον σελιδων. μου τισ φτιαχνει ετσι ωστε να χορανε ακριβως στην οθονη και να κανεισ σκρολ μεχρι τερμα θεου κατω. και ετσι αποκρυπτει και πολλες εικονιτσες. αυτο διορθωνεται?

επισης δεν υπαρχει η επιλογη που εχουμε στο ποντικι να εχεισ κρατημενο το αριστερο κουμπι και να κανεις items, drag and drop. αυτο γινεται στο δικο μας μπροουσερ? εσεις ποιον μπροουσερ προτεινετε?

 

επισης για μουσικη τελικα ανακαλυψα οτι ο κορ πλειερ που προτεινετε εινα ιοντως απιστευτος και καλυτερος απο τον κανονικο ιή αλλους που δοκιμασα. ομως ρε παιδια δεν εχει επιλογη για να κανω πλειλιστς. ή εγω ειμαι ασχετος? μπορει καποιος να βοηθησει?

επισης καποιο αναλογο προγραμμα με κορπλειερ για φοτος και βιντεος υπαρχει? ευχαριστω

 

 

 

αλλη μια ερωτηση

ρε παιδια εβαλα το γκουγκλ μαπσ. ρε μιλαμετο συτζικ σπιτι μου δε μπορει να βρει σημα. τοι γκουγκλ μαπσ βρηκε μεσα στο σπιτι μου με τη μια. πως γινεται αυτο? με χρεωνει με καποιο τροπο?

οταν ζητησε να συνδεθει του εδωσα το λαν μου. δε πιστευω ομως να με χρεωνει με καποιο τροπο.πως δουλευει? και αν δουλευει τσαμπε με gprs πωσ και το συτζικ μεσα στο σπιτι δε βρισκει σημα ενω το γκουγκλ μαπσ βρισκει? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για όσους έχουν πρόβλημα...Y-Browser home page :)

 

μετονομαστε το σε sis :O

 

σας ευχαριστω και τους δυο ολα οκ.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ddr2, aris_21, nikoskat

Ok παιδιά το διόρθωσα.:)

Συγνώμη για την αναστάτωση.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ddr2, aris_21, nikoskat

Ok παιδιά το διόρθωσα.:)

Συγνώμη για την αναστάτωση.:O

 

No problem:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω αν ειναι ευκολο μπορει να μου πει καποιος το python που βρισκετε για να το κατεβασω. εχω το Ν80

 

Συνηθως το βρισκεις μαζι με την εφαρμογη που θες

να εγκαταστασεις .Πχ δες την 1η σελιδα του θεματος

 

Αλλιως,υπαρχει ο καλος μας φιλος :google:

http://downloads.sourceforge.net/pys60/PythonForS60_1_4_2_3rdEd.SIS?modtime=1200899135&big_mirror=0

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=154155&package_id=171153&release_id=570221

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=154155

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το megamodulepack για python(1.42),ενω το εχω κανει sign συνεχεια μου βγαζει σφαλμα ενημερωσης χωρις να εχω περασει παλαιοτερο module pack η minipack!to συγκεκριμενο ειναι το megaPyModulePack v1.4 Unsigned 356kb

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

@sakoulakis δεν υπαρχει καποιο key για το irremote υπαρχει η εφαρμογη σπασμενη αλλα ειναι Unsigned δηλαδη πριν την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να την κανεις Sign.

 

Δυστυχος δεν μπορουμε ακομη να κατεβασουμε πιστοποιητικα διαβασε εδω και θα καταλαβεις :)

 

@alex_n80 εαν θυμαμαι καλα και εγω ειχα προβλημα με το συγκεκριμενο αρχειο και μαλλον δεν ειχα βγαλει ακρη.. δοκιμασε να το κατεβασεις απο αλλου στο xxxxxxxxx υπαρχουν 2-3 διαφορετικα πoστ που το εχει.

 

Επισης θα πρεπει να το κανεις εγκατασταση οποθ εχεις και το python :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω δοκιμασει 2-3 megapack και δεν θα το προσπαθησω και πολυ, μαλλον ταπα μυριζομαι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο κατι?πως μπορειτε κ βαζετε εφαρμογες στο κινητο σας?εφοσον δεν μπορειτε να κανετε sign?

εγω δεν μπορω να περασω καμμια εφαρμογη.τι ακριβως κανετε?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο κατι?πως μπορειτε κ βαζετε εφαρμογες στο κινητο σας?εφοσον δεν μπορειτε να κανετε sign?

εγω δεν μπορω να περασω καμμια εφαρμογη.τι ακριβως κανετε?

 

ειναι καποιες εφαρμογες που χρειαζονται sing και ειναι

αλλες που δεν χρειαζονται καθολου.

κοιταξε αν εχεις στο τηλ.σου

εργαλεια-διαχειριση εφαρμογων-επιλογες-ρυθμισεις-εγκατασταση λογισμικου

θα πατησεις ολα και μετα ελενχος πιστοπ.συνδ. απενεργοποιηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγγραφη στο symbian signed αλλα με τιποτα δεν μπορω να στειλω καποιο αρχειο για να μου το κανουν να παιζει . η εχει αλαξει κατι και εγω δεν μπορω . Μου ζητανε 200 Ε για trust και μετα θα μπορω α κανω ατι αρχεια θελω signed .

 

Θελω να κανω μονο ενα προγραμματακι το rotateme

 

μηπως καποιος μπορει να βοηθησει

 

 

thnaks

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω απο τους ατυχους τωρα που απεκτησα το Ν95,και καταλαβα επιτελους τι παιζει με τις υπογραφες,να το εχω και να μην μπορω να περασω τα προγραμματα που θελω. :mad:

ακομα με το Ν70 κανω τη δουλεια,για δευτερο κινητο εχω το Ν95 δηλαδη :down:

 

 

εκτος απο τη λιστα που υπαρχει για το ποιες εφαρμογες μπορουν μεχρι στιγμης να γινουν sign με τη μεθοδο online(και αν αυτες υπολλειπονται σε κατι απο τις αλλες εκδοσεις ) υπαρχει καποια λιστα για το ποιες εφαρμογες δεν χρειαζονται καθολου sign? στα γνωστα site,λιγοι αναφερουν απο πριν οτι ειναι usigned,δεν νομιζω ναναι ολες οι υπολλοιπες χωρις..

 

επισης στο symbiansign μπορω να κανω upload και εφαρμογες c*@cked η θα με κυνηγανε με το imei μετα :lol:

 

και κατι τελευταιο,το garmin μπορω να το εγκαταστησω,ή χρειαζεται και αυτο sign

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τη λιστα που υπαρχει για το ποιες εφαρμογες μπορουν μεχρι στιγμης να γινουν sign με τη μεθοδο online(και αν αυτες υπολλειπονται σε κατι απο τις αλλες εκδοσεις ) υπαρχει καποια λιστα για το ποιες εφαρμογες δεν χρειαζονται καθολου sign? στα γνωστα site,λιγοι αναφερουν απο πριν οτι ειναι usigned,δεν νομιζω ναναι ολες οι υπολλοιπες χωρις..

 

Όσες εφαρμογές δεν γράφουν unsigned όταν τις κατεβάζεις δεν χρειάζονται υπογραφή και μπορείς να τις βάλεις όπως είναι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia sas bre pedia ta diabasa ola auta ala kai pali ego den mporo na kano sing mipos mpori kapoios alos pio pepiramenos na mou kani tin efarmogi auti sing euxaristo

Αν δεν την υπογράφει η online διαδικασία, δεν μπορεί κανείς να την υπογράψει.

 

Bρε παιδια ακομα προσπαθω eδω και 2 μερες ....βοηθεια ....το ΙΜΕΙ ΜΟΥ ειναι 356962013488938 και θελω το -rotate me kai to nokmote ας με βοηθησει καποιος σας παρακαλω το @ μου ειναι sakis12101978@yahoo.gr

Σε παρακαλώ, μπορείς να σταματήσεις επιτέλους να μας δίνεις τα στοιχεία σου!!!

Είπαμε πως δεν μπορούμε να σου τις υπογράψουμε.

Μπες στο Open Signed Online και υπόγραψέ τες, όσες γίνονται.

 

 

 

**************************************************

εκανα εγγραφη στο symbian signed αλλα με τιποτα δεν μπορω να στειλω καποιο αρχειο για να μου το κανουν να παιζει . η εχει αλαξει κατι και εγω δεν μπορω . Μου ζητανε 200 Ε για trust και μετα θα μπορω α κανω ατι αρχεια θελω signed .

 

Θελω να κανω μονο ενα προγραμματακι το rotateme

 

μηπως καποιος μπορει να βοηθησει

 

 

thnaks

Δες εδώ!

 

 

**************************************************

ειμαι και εγω απο τους ατυχους τωρα που απεκτησα το Ν95,και καταλαβα επιτελους τι παιζει με τις υπογραφες,να το εχω και να μην μπορω να περασω τα προγραμματα που θελω. :mad:

ακομα με το Ν70 κανω τη δουλεια,για δευτερο κινητο εχω το Ν95 δηλαδη :down:

 

 

εκτος απο τη λιστα που υπαρχει για το ποιες εφαρμογες μπορουν μεχρι στιγμης να γινουν sign με τη μεθοδο online(και αν αυτες υπολλειπονται σε κατι απο τις αλλες εκδοσεις ) υπαρχει καποια λιστα για το ποιες εφαρμογες δεν χρειαζονται καθολου sign? στα γνωστα site,λιγοι αναφερουν απο πριν οτι ειναι usigned,δεν νομιζω ναναι ολες οι υπολλοιπες χωρις..

 

επισης στο symbiansign μπορω να κανω upload και εφαρμογες c*@cked η θα με κυνηγανε με το imei μετα :lol:

 

και κατι τελευταιο,το garmin μπορω να το εγκαταστησω,ή χρειαζεται και αυτο sign

Μπορείς να ανεβάζεις ό,τι εφαρμογή θέλεις, δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος.

Απλά να συμπληρώσω τον Βαλάντη πως το 99% των σπασμένων εφαρμογών χρειάζονται sign.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ειναι καποιες εφαρμογες που χρειαζονται sing και ειναι

αλλες που δεν χρειαζονται καθολου.

κοιταξε αν εχεις στο τηλ.σου

εργαλεια-διαχειριση εφαρμογων-επιλογες-ρυθμισεις-εγκατασταση λογισμικου

θα πατησεις ολα και μετα ελενχος πιστοπ.συνδ. απενεργοποιηση.:)

 

ναι ετσι το ειχα...τι να πω ουτε μια δεν καταφερα να βαλω...

το rotate me το χει βαλει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καληπέρα παιδιά.Ψάχνω μία εφαρμογή για να βάλω τις φωτογραφίες και τα βίντεο μου σε φακέλους..μια τυπική αρχειοθέτηση και αν υπάρχει να κλειδώνουν κιόλας οι φάκελοι. έχω το ν73.

πιθανόν να έχει αναφερθεί πιο πρίν αλλα όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να ψάξω όλες τισ σελίδες..έχω κοιτάξει σε αρκετές.

ευχαριστώ πολύ

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι το ειχα...τι να πω ουτε μια δεν καταφερα να βαλω...

το rotate me το χει βαλει κανεις?

Μπορείς να το υπογράψεις μέσω του Open Signed Online.

 

 

 

Καληπέρα παιδιά.Ψάχνω μία εφαρμογή για να βάλω τις φωτογραφίες και τα βίντεο μου σε φακέλους..μια τυπική αρχειοθέτηση και αν υπάρχει να κλειδώνουν κιόλας οι φάκελοι. έχω το ν73.

πιθανόν να έχει αναφερθεί πιο πρίν αλλα όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να ψάξω όλες τισ σελίδες..έχω κοιτάξει σε αρκετές.

ευχαριστώ πολύ

Για τις εικόνες υπάρχει το Resco Photo Viewer.

Για τα βίντεο δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, δυστυχώς.

Για να προστατέψεις φακέλους με κωδικό, χρειάζεσαι το Advanced Device Locks.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το υπογράψεις μέσω του Open Signed Online.

 

 

 

 

Για τις εικόνες υπάρχει το Resco Photo Viewer.

Για τα βίντεο δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, δυστυχώς.

Για να προστατέψεις φακέλους με κωδικό, χρειάζεσαι το Advanced Device Locks.

ευχαριστώ πολύ.θα τις δοκιμάσω.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...