Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι.:)

 

Ωραία!

Οπότε τώρα εύχομαι να μου φτιάξουν το κινητό εκεί στη νοκια και να μη μου το αντικαταστήσουν!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια, μπορει να φανεί γελοία η ερώτηση αλλά....

Πήρα το Ν95, Για να βάλω ταινίες divx τι κάνω?

Στο Ν70 τις έβαζα με το smartmovie αλλα τώρα?

Κάνω συμπίεση με κάτι?

Τις βάζω έτσι μέσα.. χωρις συμπίεση (π.χ. 700ΜΒ)??

Κάποιο πρόγραμμα?

 

Ευχαριστώ..

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μπορει να φανεί γελοία η ερώτηση αλλά....

Πήρα το Ν95, Για να βάλω ταινίες divx τι κάνω?

Στο Ν70 τις έβαζα με το smartmovie αλλα τώρα?

Κάνω συμπίεση με κάτι?

Τις βάζω έτσι μέσα.. χωρις συμπίεση (π.χ. 700ΜΒ)??

Κάποιο πρόγραμμα?

 

Ευχαριστώ..

Εγκατέστησε και πάλι το Smartmovie για 3rd Edition και βάλε ότι ταινία θέλεις...

Που κολλάς εφόσον είσαι ήδη εξοικειωμένος με S60.:p

 

Αν θέλεις βέβαια μπορείς να τις μικρύνεις. Για αυτό το σκοπό υπάρχει ο SUPER Converter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ποια version του Resco Photo Viewer εχεις? Eαν εχεις βαλει την v4.50 δοκιμασε την v4.43...

 

...εγω δεν εχω κανενα προβλημα με την v4.50 αλλα στο δικο σου κινητο δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο, μηπως κανεις κατι λαθος? :)

 

Την 4,43 προσπάθησα να βάλω.εχω βάλει τόσα κρακ. τι λάθος μπορει να κάνω σε αυτό;; το ιμει το κοιταξα τόσες φορές.. δεν είναι λάθος.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Την 4,43 προσπάθησα να βάλω.εχω βάλει τόσα κρακ. τι λάθος μπορει να κάνω σε αυτό;; το ιμει το κοιταξα τόσες φορές.. δεν είναι λάθος.

Δοκίμασε την 4.50

Αυτή έχω, και δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα ως προς την ενεργοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε και πάλι το Smartmovie για 3rd Edition και βάλε ότι ταινία θέλεις...

Που κολλάς εφόσον είσαι ήδη εξοικειωμένος με S60.:p

 

Αν θέλεις βέβαια μπορείς να τις μικρύνεις. Για αυτό το σκοπό υπάρχει ο SUPER Converter.

 

Εχω και εγώ πρόβλημα φίλε μου με την συγκεκριμένη εφαρμογή. Όταν βάζω κάποια ταινία μέσα την παίζει με χρονοκαθυστέρηση. Ακόμα και όταν διορθώνω τον συγχρονισμό αυτός χαλάει μετά από λίγο. Η εικόνα πάει μόνιμος κατά κάτι πιο αργά από τον ήχο. Υπάρχει λύση χωρίς να πρέπει να συμπίεσω το αρχείο; Έπεισεις... αφού υπάρχει η επιλογή για υποτίτλους ... Γιατί δεν τους παίζει ;

Link to comment
Share on other sites

Eγω ενσωματωνω τους υποτιτλους στο .avi και δεν εχω κανενα προβλημα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ πρόβλημα φίλε μου με την συγκεκριμένη εφαρμογή. Όταν βάζω κάποια ταινία μέσα την παίζει με χρονοκαθυστέρηση. Ακόμα και όταν διορθώνω τον συγχρονισμό αυτός χαλάει μετά από λίγο. Η εικόνα πάει μόνιμος κατά κάτι πιο αργά από τον ήχο. Υπάρχει λύση χωρίς να πρέπει να συμπίεσω το αρχείο; Έπεισεις... αφού υπάρχει η επιλογή για υποτίτλους ... Γιατί δεν τους παίζει ;

Αυτό το πρόβλημα το είχα με το DivX Player.

Μέχρι τώρα με το Smartmovie δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Όσο για τους υπότιτλους με κάλυψε ο Γιάννης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εχει αναφερθει:

 

H@CK TO OVERRIDE ALL PERMESSION on s60v3 devices by FCA00000

 

s60 3rd has been h@cked???

 

Και στο γνωστο μαγαζι!!

 

http://imageshack.gr/files/ronjtrdl1ke5y9wp0t5o.jpg

 

Aς μου πει καποιος με απλα λογια πως γινεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εχει αναφερθει:

 

H@CK TO OVERRIDE ALL PERMESSION on s60v3 devices by FCA00000

 

s60 3rd has been h@cked???

 

Και στο γνωστο μαγαζι!!

 

Aς μου πει καποιος με απλα λογια πως γινεται...

Απ΄ ότι είχα διαβάσει κατάφεραν μόνο σε S60 3rd Edition. Στις συσκευές με FP 1 (όπως το 6110N) συσκευές δεν έχουν βρει ακόμη άκρη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θελει register για να δουμε την διαδικασια, πολλα ζηταει. Βαλε τα βηματα εδω να το δοκιμασουμε.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπητοι μου φιλοι.

εχω καποια προβληματα

εχω το ν82

εγκατεστησα τον coreplayer. πολυ καλο προγραμμα. ειναι ακριβως οτι χρειαζομουν. μονο που δεν δουλευει

την πρωτη φορα φτιαχνω playlists απο φακελους που ειχα χυμα mp3 μεσα. μετα παω να φτιαξω playlist απο φακελο που ειε μεσα πολλους υποφακελους. εκει το προγραμμα κολησε εντελως

ανοιγε αλλα δεν εκανε τιποτα...περασα το προγραμμα ξανα και παλι τιποτα κολλημενο. εκανα uninstall και ξανα install και εφτιαξε. παω και φτιαχνω ξανα τις πλαυλιστσ. κανω εχιτ και ξαναμπαινω στο προγραμμα και οι λιστες δεν υπηρχαν

και μετα πηγαινα να ανοιξω καποιο αρχειο, και το προγραμμα κρασαρε και με μεταγε εξω. με λιγα λογια δε μου δουλευει. τι κανω λαθος? εχει συμβει σε καποιον αυτο?

 

οσον αφορα το rotateme

το προγραμμα το εχω βαλει να ξεκινα αυτοματα

εχω βαλει τις ρυθμισεις που εχουν αναφερθει στο θρεντ αυτο. ομως εκτος απ οτο οτι ειναι πολυ ευαισθητο, το κινητο δε γυρνα οταν κανο δεξιοστροφη περιστροφη. παρα μονο αριστεροστροφη. αυτο δε θα επρπε να μη συμβαινει? αλλιος ποιος ο λογος του ποργραμματος?

 

flipsilent

πολυ απλα δε μουδουλευει παραμ ονο αν εχω το κινητο παραλληλο με το δαπεδο και το αναποδογυρισω. αν το εχω οριζοντιο δε κανει τιποτα

 

και επισης δουλευουν συνεχεια με το κινητο τα rotateme fscaller flipsilent kai ultimate vr

 

το κινητο παρολο που γενικα εχει καλη ραμ εχει γινει ψιλοαργο. ομως ειναι λογικο νατακανει αυτα? να βγαλω καποια προγραμματα να μη ξεκινανε?

εσεις δεν εχετε προγραμματα να ξεκινανε μαζι με το κινητο και να τρεχουν?

 

αφηστε που σημερα σε φασεις ασχετες κανει ρισταρτ μονο του....

θα παρακαλουσα γιασυμβουλες αλλα και ειδικοτερα για οδηγιες για το coreplayer η καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα.....

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το είχα με το DivX Player.

Μέχρι τώρα με το Smartmovie δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Όσο για τους υπότιτλους με κάλυψε ο Γιάννης.

εγώ και με το smartmovie το είχα αυτό το πρόβλημα. Σε μερικές ο ήχος πάει πιο μετά απο τους υπότιτλους και δεν διορθώνεται, και σε άλλες κολλάει η ταινιά και παίζει σαν σε αργή κίνηση. Μετά μολίς την προχωρήσω λίγο μπροστά ξεκολλάει και κολλάει μετά απο λίγο! Βέβαια άλλες τις παίζει κανονικότατα.

Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό? Παίζει που όταν έχω τις ταινίες είναι σχεδόν πλήρης η κάρτα μνήμης?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Tea Vui Huang's All-Format Writer!

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/writer02.jpg http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/writer03.jpg

"All-Format Writer" is a freeware Java J2ME based application for your phone which allows you to create and send out short and simple documents on the mobile phone in various competing 'next-generation' electronic document formats.

 

These include Open Document Format (ODT), Microsoft's Office Open XML (DOCX), China's national electronic document format Unified Office Format (UOF) and the popular Portable Document Format (PDF).

 

Περισσότερα...

Download

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπητοι μου φιλοι.

εχω καποια προβληματα

εχω το ν82

εγκατεστησα τον coreplayer. πολυ καλο προγραμμα. ειναι ακριβως οτι χρειαζομουν. μονο που δεν δουλευει

την πρωτη φορα φτιαχνω playlists απο φακελους που ειχα χυμα mp3 μεσα. μετα παω να φτιαξω playlist απο φακελο που ειε μεσα πολλους υποφακελους. εκει το προγραμμα κολησε εντελως

ανοιγε αλλα δεν εκανε τιποτα...περασα το προγραμμα ξανα και παλι τιποτα κολλημενο. εκανα uninstall και ξανα install και εφτιαξε. παω και φτιαχνω ξανα τις πλαυλιστσ. κανω εχιτ και ξαναμπαινω στο προγραμμα και οι λιστες δεν υπηρχαν

και μετα πηγαινα να ανοιξω καποιο αρχειο, και το προγραμμα κρασαρε και με μεταγε εξω. με λιγα λογια δε μου δουλευει. τι κανω λαθος? εχει συμβει σε καποιον αυτο?

 

οσον αφορα το rotateme

το προγραμμα το εχω βαλει να ξεκινα αυτοματα

εχω βαλει τις ρυθμισεις που εχουν αναφερθει στο θρεντ αυτο. ομως εκτος απ οτο οτι ειναι πολυ ευαισθητο, το κινητο δε γυρνα οταν κανο δεξιοστροφη περιστροφη. παρα μονο αριστεροστροφη. αυτο δε θα επρπε να μη συμβαινει? αλλιος ποιος ο λογος του ποργραμματος?

 

flipsilent

πολυ απλα δε μουδουλευει παραμ ονο αν εχω το κινητο παραλληλο με το δαπεδο και το αναποδογυρισω. αν το εχω οριζοντιο δε κανει τιποτα

 

και επισης δουλευουν συνεχεια με το κινητο τα rotateme fscaller flipsilent kai ultimate vr

 

το κινητο παρολο που γενικα εχει καλη ραμ εχει γινει ψιλοαργο. ομως ειναι λογικο νατακανει αυτα? να βγαλω καποια προγραμματα να μη ξεκινανε?

εσεις δεν εχετε προγραμματα να ξεκινανε μαζι με το κινητο και να τρεχουν?

 

αφηστε που σημερα σε φασεις ασχετες κανει ρισταρτ μονο του....

θα παρακαλουσα γιασυμβουλες αλλα και ειδικοτερα για οδηγιες για το coreplayer η καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα.....

 

 

ευχαριστω

 

Οσον αφορα το RotateMe πρεπει να ενεργοποιησεις την επιλογη 180 Landscape που βρισκεται στα Options (setMe). Το Flipsilent ετσι λειτουργει και σε εμενα και υποθετω πως ετσι λειτουργει γενικοτερα :)

Το LcgJukebox δημιουργει σε κανεναν προβληματα? Σε εμενα κολλαει και σταματαει να λειτουργει και πρεπει να το ξανανοιγω μετα και να ξαναθετω τους φακελους που θελω να αναπαραγει. Ισως εχω καποιο προβλημα με την συγκεκριμενη εκδοση, αν και καποιες αλλες που ειχα βαλει ειχαν το ιδιο προβλημα. Σχετικα με το VBag και το Vsun+ σας λειτουργουν κανονικα? Γιατι σε εμενα το πρωτο κολλαει και βγαινει μονο του ενω το δευτερο κανει επανεκινηση του τηλεφωνου καποιες φορες. Το τηλεφωνο μου ειναι Ν95.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το RotateMe πρεπει να ενεργοποιησεις την επιλογη 180 Landscape που βρισκεται στα Options (setMe). Το Flipsilent ετσι λειτουργει και σε εμενα και υποθετω πως ετσι λειτουργει γενικοτερα :)

Δεν εχει νοημα να ενεργοποιησεις την επιλογη 180 Landscape στο N82 γιατι προς το παρον η περιστροφη δουλευει μονο αριστεροστροφα.Ελπιζω να θελησει η μαμα να δωσει αυτη την δυνατοτητα στην επομενη αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα να ενεργοποιησεις την επιλογη 180 Landscape στο N82 γιατι προς το παρον η περιστροφη δουλευει μονο αριστεροστροφα.Ελπιζω να θελησει η μαμα να δωσει αυτη την δυνατοτητα στην επομενη αναβαθμιση.

 

Ναι, η Nokia την έχει ενεργοποιήσει αυτή τη δυνατότητα στα Ν95/Ν95-8GB με νέα firmware updates. Ας ελπίσουμε ότι το ίδιο θα συμβεί και με το Ν82. Προς το παρόν το 180 Landscape δε δουλεύει στο Ν82, όπως σωστά είπες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Μήπως ξερει καποιος να μου πει ποια ειναι η εφαρμογη για το Ν73, με την οποια μπορω να τραβω πανοραμικες fotos;:worry:

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Μήπως ξερει καποιος να μου πει ποια ειναι η εφαρμογη για το Ν73, με την οποια μπορω να τραβω πανοραμικες fotos;:worry:

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:)

 

Η εφαρμογή λέγεται PanoMan

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή λέγεται PanoMan

 

:up:Σε ευχαριστω πολυ dmarccos θα το κατεβασω αμεσως...!:up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμμιά καλή εφαρμογή για streaming radio υπάρχει? Εχω δοκιμάσει 2-3 αλλά μπορείς να ακούσεις μόνο τους προεγκατεστημένους σταθμούς και όχι δικούς σου
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το panoman όταν βγάζω την φωτογραφία γιατι την αποθηκεύει σε 1280 χ 120??

Σαν πολύ μικρό δεν είναι? Δεν γίνεται να αλλάξει αυτό?

 

Ευχαριστώ

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η Nokia την έχει ενεργοποιήσει αυτή τη δυνατότητα στα Ν95/Ν95-8GB με νέα firmware updates. Ας ελπίσουμε ότι το ίδιο θα συμβεί και με το Ν82. Προς το παρόν το 180 Landscape δε δουλεύει στο Ν82, όπως σωστά είπες.

 

Να ρωτήσω κάτι για αυτλη τη δυνατότητα των 180?

Τι ακριβώς κάνει στο rotateme?Και τι γίνεται αν δεν είναι ενεργοποιημένη?Δηλαδή ποιες είναι οι διαφορές?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα Shazam ID v1.9 το οποίο αναγνώριζει τουλάχιστον για τα .mp3 και με φοβερό ποσοστό επιτυχίας (στα 15 τραγούδια που δοκίμασα μόνο σε ένα δεν τα καταφέρε), τον τίτλο του τραγουδιού, τον τραγουδιστή και το album που ανήκει με την φωτογραφία του. Είναι πράγματι πολύ γρήγορo αφού χρειάζεται περί τα 5 δευτερόλεπτα για να κάνει την αναζήτηση. Όμως δε μου δούλεψε για τα ελληνικά .mp3 καθώς και για τραγούδια που άκουγα από το ραδιόφωνο.

 

1) Υπάρχει τρόπος να δουλέψει και για τραγούδια που παίζονται στο ραδιόφωνο; Μήπως πρέπει να γίνει πρώτα αποθήκευση του τραγουδιού και μετά η αναζητησή του;

2) Σε κάποιον έχει φέρει αποτελέσματα και για ελληνικά τραγούδια ή μήπως η βάση δεδομένων που τα αναζητά δεν τα περιέχει;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...