Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το SMS Spam Manager δεν απορρίπτει τα μηνύματα (απ' όσο ξέρω καμία εφαρμογή μέχρι τώρα δεν το κάνει αυτό).

Απλώς δεν ακούγεται ο ήχος μηνύματος και το SMS μεταφέρεται απ' ευθείας σε ειδικό φάκελο (δεν εμφανίζεται καθόλου στα εισερχόμενα δηλαδή) σε περίπτωση που θες να το διαβάσεις.

 

Ακριβώς. Το να απορρίψει ή να προωθήσει το κινητό μια κλήση τόσο γρήγορα ώστε να μην προλάβει καν να ακουστεί κουδούνισμα, είναι κάτι που με γρήγορο επεξεργαστή πιθανόν και να μπορεί να επιτευχθεί. Το να μην σου έρθει όμως καθόλου ένα SMS, αυτό είναι καθαρά υπηρεσία δικτύου, η οποία προς το παρόν δεν προσφέρεται από τις εταιρίες κινητής (και δεν ξέρω αν θα μπορέσει ποτέ να γίνει διαθέσιμο στους χρήστες κάτι τέτοιο). Ίσως με εφαρμογές όπως το SMS Spam Manager να μην ενοχλείσαι από μηνύματα που θεωρείς περιττά, ο αποστολέας όμως λαμβάνει κανονικότατα την αναφορά παράδοσης και πιστεύει ότι διάβασες το μήνυμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς. Το να απορρίψει ή να προωθήσει το κινητό μια κλήση τόσο γρήγορα ώστε να μην προλάβει καν να ακουστεί κουδούνισμα, είναι κάτι που με γρήγορο επεξεργαστή πιθανόν και να μπορεί να επιτευχθεί. Το να μην σου έρθει όμως καθόλου ένα SMS, αυτό είναι καθαρά υπηρεσία δικτύου, η οποία προς το παρόν δεν προσφέρεται από τις εταιρίες κινητής (και δεν ξέρω αν θα μπορέσει ποτέ να γίνει διαθέσιμο στους χρήστες κάτι τέτοιο). Ίσως με εφαρμογές όπως το SMS Spam Manager να μην ενοχλείσαι από μηνύματα που θεωρείς περιττά, ο αποστολέας όμως λαμβάνει κανονικότατα την αναφορά παράδοσης και πιστεύει ότι διάβασες το μήνυμα.

Το έχω δοκιμάσει στο Ν95 και όντως δεν παίρνεις μυρουδιά ότι έχεις εισερχόμενο μήνυμα.

Όσο για την αναφορά παράδοσης, απ' την στιγμή που τον έχεις συνδέσει τον άλλον με Κάιρο, τι σε νοιάζει κι αν την πάρει; :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει στο Ν95 και όντως δεν παίρνεις μυρουδιά ότι έχεις εισερχόμενο μήνυμα.

Όσο για την αναφορά παράδοσης, απ' την στιγμή που τον έχεις συνδέσει τον άλλον με Κάιρο, τι σε νοιάζει κι αν την πάρει; :p

Προφανώς και σε νοιάζει η αναφορά και αυτό είναι και ο αυτοσκοπός...(Είναι σαν στη κλήση να αποκλείεις να ακούς τον άλλον και ο άλλος να σε ακούει κανονικά και εσύ να νομίζεις πως κάτι έκανες...)Για κάποιους μάλιστα θα επιθυμούσαν να διάβαζαν το μήνυμα χωρίς να πάρει ο άλλος αναφορά...Κάτι τέτοιο συμβαίνει σήμερα μόνο στα ΜΜS και είναι σίγουρα αυτό προγραμματισμένο από τα δίκτυα...Πιθανώς κάποια στιγμή να συμβεί και στα SMS...;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι υποκειμενικό αυτό που προσδοκά ο καθένας μας από τέτοιου είδους προγράμματα.

Προσωπικά, από την στιγμή που κάποιος θα έχει την «τύχη» να προσθέσει τον αριθμό του στο Spam Manager, σημαίνει ότι μ' ενοχλεί και συνεπώς ποσώς μ' ενδιαφέρει αν γνωρίζει πως διάβασα το μήνυμά του ή όχι.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

:cool:

 

Ανέβασα στο rapidshare σε ένα zip όλα τα αρχεία από το site της psiloc, για να μη ψάχνουμε, το link εδώ (το αρχείο έχει μικρό μέγεθος, 0,6ΜΒ)

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ?

ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί το Χ-plore μου λέει οτι αυτή η έκδοση έχει λήξει???!!!?? Και μου προτέινει να κατεβάσω την καινούργια!
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί το Χ-plore μου λέει οτι αυτή η έκδοση έχει λήξει???!!!?? Και μου προτέινει να κατεβάσω την καινούργια!

 

και εμενα αυτο μου εκανε και εβαλα την καινουργια εκδοση.:happy:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ?

ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.

Θα βρεις το αρχείο που σε ενδιαφέρει μέσα από το zip, θα το περάσεις στη κάρτα μνήμης και θα το ανοίξεις με τον file manager του κινητού (Διαχ. Αρχείων) και όχι με κάποιον άλλο (πχ X-plore, Y-Browser κτλ)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια εφαρμογή που μετακινείσαι στα εικονίδια του Ν95 και με το απότομο κούνημα του κινητού προς τα κάτω τα ενεργοποιείς και αλλάζει και το κινητό από portrait σε landscape και μέσα στα παιχνίδια... είναι το rotateMe ??

 

Tο ρωτάω γιατί η beta 2.0, που δόθηκε και δω, απλά γυρίζει το κινητό από portrait σε landscape μόνο και ΔΕΝ δουλεύει μέσα σε παιχνίδια (είτε java είτε symbian).

 

Κι όμως ένα βίντεο που δόθηκε με λινκ και εδώ, έδειχνε όλα τα παραπάνω να γίνονται κανονικά (μετακίνηση στα εικονίδια, αλλαγή πορτραίτου οθόνης, και πάιξιμο παιχνιδιών σε οριζόντια οθόνη).

 

Ποια είναι αυτή η θαυμαστή εφαρμογή ??? :worry: :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ PLEASE HELP!! Γιατι το irremote οταν το κανω εγκατασταση μου λεει σφαλμα ενημερωσης???

 

το εχεις κανει sign??:O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια εφαρμογή που μετακινείσαι στα εικονίδια του Ν95 και με το απότομο κούνημα του κινητού προς τα κάτω τα ενεργοποιείς και αλλάζει και το κινητό από portrait σε landscape και μέσα στα παιχνίδια... είναι το rotateMe ??

 

Tο ρωτάω γιατί η beta 2.0, που δόθηκε και δω, απλά γυρίζει το κινητό από portrait σε landscape μόνο και ΔΕΝ δουλεύει μέσα σε παιχνίδια (είτε java είτε symbian).

 

Κι όμως ένα βίντεο που δόθηκε με λινκ και εδώ, έδειχνε όλα τα παραπάνω να γίνονται κανονικά (μετακίνηση στα εικονίδια, αλλαγή πορτραίτου οθόνης, και πάιξιμο παιχνιδιών σε οριζόντια οθόνη).

 

Ποια είναι αυτή η θαυμαστή εφαρμογή ??? :worry: :worry: :worry:

 

Αυτη η πραγματικα καταπληκτικη εφαρμογη που αναφερεις ειναι το Nokmote και ακομα δεν εχει κυκλοφορησει απο οτι λεει εδω http://www.bysamir.fr/ θα βγει δωρεαν τελος Δεκεμβρη.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το εχεις κανει sign??:O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

sign ζηταει να γινει μονο το 3ο αρχειο που ειναι το κρακ εμενα δεν με αφηνει να κανω ουτε το πρωτο install... συνηθως βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου οχι σφαλμα ενημερωσης....:confused:

Link to comment
Share on other sites

sign ζηταει να γινει μονο το 3ο αρχειο που ειναι το κρακ εμενα δεν με αφηνει να κανω ουτε το πρωτο install... συνηθως βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου οχι σφαλμα ενημερωσης....:confused:

Μήπως είχες εγκαταστήσει το trial πριν; Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις πρώτα..

Το ίδιο και το DRM Common Solutions, απεγκατέστησε το και ξαναδοκίμασε

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η πραγματικα καταπληκτικη εφαρμογη που αναφερεις ειναι το Nokmote και ακομα δεν εχει κυκλοφορησει απο οτι λεει εδω http://www.bysamir.fr/ θα βγει δωρεαν τελος Δεκεμβρη.

 

Να'σαι καλά για την info, dear freyarip !!! Την αναμένω ανυπόμονα... :rolleyes:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.σας παρακαλω μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να αγοραςω το ir remote.δεν εχω καρτα.μου ειναι δυσκολο να την κατεβασω οπως αναφερεται πιο επανω.ευχαριστω πολυ.εχω το ε90
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις καρτα τοτε πολυ πιο ευκολο ειναι να το κατεβασεις.

Αφου το καναμε εμεις δεν βλεπω γιατι να μην μπορεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο ειναι το ir για παρτη σου:)αν και το πρωτο ειναι οκ

 

δουλεψεεεεεε!!!!:rolleyes::D:cool::happy::wacko::lol::p

χιλια ευχαριστω φιλε μου!!!:O

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις το αρχείο που σε ενδιαφέρει μέσα από το zip, θα το περάσεις στη κάρτα μνήμης και θα το ανοίξεις με τον file manager του κινητού (Διαχ. Αρχείων) και όχι με κάποιον άλλο (πχ X-plore, Y-Browser κτλ)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε εσας λειτουργη το ir remote στην τηλεοραση σας; γιατι σε εμενα δεν λειτουργη. εχω μια sony bravia και οσους code και αν δοκημασα δεν λειτουργουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε εσας λειτουργη το ir remote στην τηλεοραση σας; γιατι σε εμενα δεν λειτουργη. εχω μια sony bravia και οσους code και αν δοκημασα δεν λειτουργουν.

 

Γενικα, σαν προγραμμα δεν μου εδωσε την σιγουρια που ειχε το παλιοτερο IrRemote για τις προηγουμενες γενιες Symbian... :worry:

 

Και σε 'μενα, στις περισσοτερες συσκευες δεν λειτουργει... Κριμα γιατι παλιοτερα ηταν πιο χρησιμο... :(

Μηπως το προβλημα προερχεται επειδη οι ρυθμισεις καθε τηλεορασης (και οχι μονο) ειναι ανεβασμενες στο site της Psiloc απο απλους users;

Υπαρχει καποια βαση δεδομενων με standard αρχεια για καθε συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Και μένα δε δούλευε μέχρι που γύρισα το IR Mode σε Method 4;)
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κινητό n93 με symbian λογισμικό, και θέλω να πάρω ένα καινούργιο lg ku990 που υποστηρίζει Java MIDP 2.0. Θα ήθελα να ξέρω αν εφαρμογές όπως το mobilex για symbian θα μπορέσω να τις εγκαταστήσω σε java.Αν δεν μπορέσω (που λογικά αυτό θα συμαβαίνει) υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές για java ή είναι περιορισμένες σε σχέση με τις εφαρμογές symbian. Τέλος υπάρχει η δυνατότητα να περάσουμε πρόγραμμα symbian σε κινητό που δεν έχει? Συγγνώμη αν είμαι of topic.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...