Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά υποτίθεται οτι λειτουργεί:

 

Πήγαινε στο site της εφαρμογής εκεί που λέει See supported devices

βρες τη συσκευή που θες και πάτα download, θα κατεβάσεις στον υπολογιστή σου ένα αρχείο με κατάληξη .ir

πέρασε το στη κάρτα μνήμης του κινητού, κανε μετα αναζήτηση απο το κινητό και λογικά θα το ανοίγει και είσαι έτοιμος

 

Το δοκίμασα και λειτουργεί:)

Το αρχείο στο κινητό πρέπει να το ανοίξουμε με το browser του κινητού (με το X-plore δεν κανει import) και θα γράψει "succesfully import"

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για 3rd Edition η οποία να χρησιμοποιεί το flash της κάμερας ως φακό, κάτι αντίστοιχο με το Torch που υπήρχε για τη 2nd Edition???
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για 3rd Edition η οποία να χρησιμοποιεί το flash της κάμερας ως φακό, κάτι αντίστοιχο με το Torch που υπήρχε για τη 2nd Edition???

 

Κατι τετοιο λες ?

S60SpotOn

http://my-symbian.com/s60v3/software/applications.php?fldAuto=98&faq=1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, κάτι τέτοιο είχα υπόψη μου.

Ισχύει αυτό που έχω διαβάσει κάπου ότι και η συγκεκριμένη αλλά και οι ανάλογες εφαρμογές πλέον δεν λειτουργούν όπως στην 2nd Edition και αντί για λευκό δυνατό φως ανάβει ένα κόκκινο φως με αρκετά μειωμένη φωτεινότητα ??? :worry:

(φαντάζομαι αναφέρονται στο rec indicator που εμφανίζεται κατά τη βιντεοσκόπηση :confused:)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σε καποια δουλευει κανονικα το φλας και σε καποια αναβει το κοκκινο φως που λες.

 

Α, ωραία, καλά κάνεις και το διευκρινίζεις.

Αλλού δουλεύει αλλού όχι.

 

Ο αδερφός μου έχει το Ν72 και την αντίστοιχη εφαρμογή για 2nd Edition (Torch) και μπορώ να πω ότι 2-3 φορές που τη χρειάστηκε επειγόντως, τον βοήθησε πάρα πολύ.

 

Φαντάσου κάτι τέτοιο τι αποτέλεσμα θα έχει στο N82 με το Xenon flash!!! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία, καλά κάνεις και το διευκρινίζεις.

Αλλού δουλεύει αλλού όχι.

 

Ο αδερφός μου έχει το Ν72 και την αντίστοιχη εφαρμογή για 2nd Edition (Torch) και μπορώ να πω ότι 2-3 φορές που τη χρειάστηκε επειγόντως, τον βοήθησε πάρα πολύ.

 

Φαντάσου κάτι τέτοιο τι αποτέλεσμα θα έχει στο N82 με το Xenon flash!!! :)

Με απλα λογια σου ειπα να το δοκιμασεις και να δεις μονος σου.

Παντως στο Ν95 δεν δουλευει.

Νομιζω οτι τα ξενον φλας δεν ειναι σχεδιασμενα να αναβουν για συνεχομενο χρονικο διαστημα. Δεν εχω δει καμια φωτογραφικη μηχανη να το κανει αυτο, ουτε εχω δει φακο να εχει ξενον φως (Τα φωτα αυτοκινητων πρεπει να ειναι διαφορετικη τεχνολογια).

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το drm common solution που είναι εγκατεστημένο και νομίζω θα δουλέψει ;)

 

βασικά μόλις εγκαθιστάς το 1 αρχείο, εγκαθίσταται αυτόματα και το drm solutions.. μόλις περνάω το ***** αφού το έχω κάνει sign, παρατηρώ στην διαχείριση εφαρμογών ότι εμφανίζεται και δεύτερη drm common solution πεδίο...

 

τι να πω δοκίμασα να απεγκαταστήσω το ένα από τα δύο χωρίς αποτέλεσμα.. μου εμφανίζει το ίδιο πράγμα.. μόνο ως trial δηλαδή παίζει εγκαθιστώντας το 1 αρχείο του binda...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος να κάνει sing το irremote γιατι δεν μπορω?

βαλε τα 2 αρχεια και μετα αυτο και εισαι ετοιμος.δεν ειναι δυσκολο να το κανεις μονο σου διαβασε τον αδηγο!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

γιατι οποτε παω να συνδεθω μεσω καποιας εφαρμογης με το Ν91 στο δυκτιο μου βγαζει στα διαθεσιμα μονο το wlan ????

 

 

 

:X

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Οι ηλεκτρονικές συσκευές, που δε συμπεριλαμβάνονται στη λίστα του IRremote, υπάρχει κάποια περίπτωση να γίνουν συμβατές με την εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

@DENIOR διαβασε τα τελευταια ποστ του dmarccos
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

dmarccos εισαι πρωτος !!!!!!!!!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

@DENIOR διαβασε τα τελευταια ποστ του dmarccos

 

Έψαξα και στην ιστοσελίδα που παρέθεσε, αλλά ούτε εκεί βρήκα τα μοντέλα τηλεόρασης που έψαχνα. Οι συσκευές από ποιου έτους και μετά συμπεριλαμβάνονται στη σχετική λίστα;

Link to comment
Share on other sites

dmarccos εισαι πρωτος !!!!!!!!!

 

:cool:

 

Ανέβασα στο rapidshare σε ένα zip όλα τα αρχεία από το site της psiloc, για να μη ψάχνουμε, το link εδώ (το αρχείο έχει μικρό μέγεθος, 0,6ΜΒ)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι δεν μπορω να κανω register στο http://www.symbiansigned.com???

Μουλεει να βαλω ενα email οχι με καταληξη homail ,yahoo και τετοια!!!!

 

Γιατί θέλουν να ακούσουν τίποτα για τη μανούλα τους!! :mad::knife::chair::shoot::rocket:

 

Και άντε για τα hotmail, yahoo κ.λπ. προειδοποιούν οτι δεν τα δέχονται! Εμένα μου απέρριψε και το otenet!! :mad::mad:

 

Τελικά έκανα εγγραφή με e-mail που έχω απο ιδιωτικό server με κατάληξη @musicforum.gr [πόσοι έχουν τέτοια e-mail άραγε;]...

 

Είναι απίστευτοι μ@λ@κες!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλουν να ακούσουν τίποτα για τη μανούλα τους!! :mad::knife::chair::shoot::rocket:

 

Και άντε για τα hotmail, yahoo κ.λπ. προειδοποιούν οτι δεν τα δέχονται! Εμένα μου απέρριψε και το otenet!! :mad::mad:

 

Τελικά έκανα εγγραφή με e-mail που έχω απο ιδιωτικό server με κατάληξη @musicforum.gr [πόσοι έχουν τέτοια e-mail άραγε;]...

 

Είναι απίστευτοι μ@λ@κες!

Εγω με gmail μια χαρα. Καλα πως απορριπτουν εμαιλ? Δεν ερχεται εστω και στον spam φακελο?

Link to comment
Share on other sites

βαλε τα 2 αρχεια και μετα αυτο και εισαι ετοιμος.δεν ειναι δυσκολο να το κανεις μονο σου διαβασε τον αδηγο!:)

 

Sorry,αλλά ποιά είναι τα άλλα 2 αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω την εφαρμογη black list?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω την εφαρμογη black list?

 

κανε μια αναζητηση εδω

xxxxxxxxxxxxxxx

και θα την βρεις.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δόσει κάποιος το key ή το *.csr οποιο χρειαζεται για να κάνω sing το irremote?το imei μου ειναι 358842000597297!!!

 

συγνώμη για το 2 ποστ!!!alex 80 μου λυπουν τα παρα πάνω αρχεια γι αυτο δεν μπορώ!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω με gmail μια χαρα. Καλα πως απορριπτουν εμαιλ? Δεν ερχεται εστω και στον spam φακελο?

 

Μάλλον κατάλαβες λάθος. Εννοούμε οτι δε σ' αφήνει η εφαρμογή να κάνεις register αν έχεις e-mail απο free παρόχους (hotmail, gmail, yahoo κ.λπ.)!! Τώρα εσύ πως τα κατάφερες δεν ξέρω... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δόσει κάποιος το key ή το *.csr οποιο χρειαζεται για να κάνω sing το irremote?το imei μου ειναι 358842000597297!!!

 

συγνώμη για το 2 ποστ!!!alex 80 μου λυπουν τα παρα πάνω αρχεια γι αυτο δεν μπορώ!!

 

στο εχω κανει ηδη sign δεν χρειαζεσαι το key ουτε και το csr,κατεβασε απο το xxxxxxxxxxxx το remote της psiloc κανε εγκατασταση τα 2 πρωτα sisx που εχει το rar και 3ο βαλε αυτο που σου εστειλα.δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Το εταιρικό μου email το βλέπω απομακρυσμένα σηκώνοντας VPN και μετά με WebOutlook. Υπάρχει τρόπος σε symbian τηλέφωνο να τα βλέπω on demand? Οχι απαραίτητα μέσω web interface...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...