Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν είναι εφαρμογή για εγκατάσταση στο κινητό, θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για κινητά nokia που να είναι αντίστοιχο του my phone explorer για sonyericsson.

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να γράφω τα μηνύματα στο pc και να τα στέλνει το κινητό.

 

Ευχαριστώ.

Αυτό το κάνει και το pcsuite.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το κινητο δεν εχει δεν εχει.... :rolleyes:

Μια ερωτηση.. εφτιαξα κατι σαν ραδιοφωνικο σταθμο.... τι περναω στο κινητο μου για να το ακουω?? και σε ποιο προγραμματακι?

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μόλις απέκτησα ενα 6710 μετά από χρόνια με windows mobile και ψαχνω για μια εφαρμογή που να μετράει τα δεδομένα που κατεβάζω μεσω GPRS και ακόμα καλύτερα αν εχει και την δυνατότητα να εμποδίζει την σύνδεση άμα ξεπεράσεις ένα όριο που καθορίζεις εσύ. Εχω πρόγραμμα με 250 δωρεαν mb τον μήνα και η χρέωση από εκέι και πάνω είναι 6.5ευρώ/mb.... Όσο για τον μετρητή του κινητού μπορει να μετράει και τα δεδομένα που κατεβάζω μέσω wi-fi οπότε δεν τον εμπιστεύομαι..
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητο δεν εχει δεν εχει.... :rolleyes:

Μια ερωτηση.. εφτιαξα κατι σαν ραδιοφωνικο σταθμο.... τι περναω στο κινητο μου για να το ακουω?? και σε ποιο προγραμματακι?

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Eννοείς ραδιοφωνικό σταθμό στο ιντερνετ και να το ακούς μεσω streaming?

Αν ναι αυτό που ψάχνεις είναι ο coreplayer.;)

Καλησπέρα σε όλους! Μόλις απέκτησα ενα 6710 μετά από χρόνια με windows mobile και ψαχνω για μια εφαρμογή που να μετράει τα δεδομένα που κατεβάζω μεσω GPRS και ακόμα καλύτερα αν εχει και την δυνατότητα να εμποδίζει την σύνδεση άμα ξεπεράσεις ένα όριο που καθορίζεις εσύ. Εχω πρόγραμμα με 250 δωρεαν mb τον μήνα και η χρέωση από εκέι και πάνω είναι 6.5ευρώ/mb.... Όσο για τον μετρητή του κινητού μπορει να μετράει και τα δεδομένα που κατεβάζω μέσω wi-fi οπότε δεν τον εμπιστεύομαι..

Yπάρχει ένα τέτοιο πρόγραμμα αλλά απλά μετράει τα δεδομένα. Λέγεται data quota και είναι δωρεάν.:)

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει ένα τέτοιο πρόγραμμα αλλά απλά μετράει τα δεδομένα. Λέγεται data quota και είναι δωρεάν.:)

 

Thanks για την άμεση απάντηση!! Ξέρεις αν αυτό το πρόγραμμα μετράει δεδομένα μόνο από GPRS ή μήπως υπολογίζει και τα δεδομένα από το wi-fi?? Και κάτι ακόμα.. Για να υπολογίσω σωστα τον όγκο των δεδομένων πρέπει να αθροίσω τα δεδομένα που στελνω και αυτα που λαμβάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να μετρας και αυτα που στελνεις και αυτα που λαμβανεις...

Χμ οκ... καλα το θυμομουν οτι ειχε αναφερθει ο coreplayer... αλλα τι του βαζω? τι στοιχεια? το url δεν μου το βρισκει...

Ευχαριστω και παλι :)

 

edit: τελικα ουτε coreplayer ουτε τιποτα! εφτιαξα ενα αρχειο .pls και το παιζει το ραδιοφωνο στο internet που εχει το κινητο ενσωματομενο!!

ακουστε και εσεις...

http://www.mediafire.com/?ticym2qyjum

δεχομαι και παραγγελειες :) (συγνωμη αν βγηκα off topic..)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει εφαρμογή που να μετραει το εμβαδό (π.χ. ενος οικοπέδου) με την χρήση του ενσωματομενου GPS ;Εχω βρει αναλογες αλλα ειναι σε windows - mobile για symbian υπαρχει τπτ;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιος το ονομα τις εφαρμογής που κανει το κινητό να βγάζει εναν δυνατό ηχο σαν σειρήνα οταν κάποιος προσπαθήσει να μπει στο μενού του?
Link to comment
Share on other sites

XpressAlarm :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να ρυθμίζεις σε πόση ώρα να κλείνει η αναπαραγωγή μουσικής στο κινητό ή έστω η ίδια η συσκευή; Κάτι δηλαδή σαν χρονοδιακόπτης, σαν τη ρύθμιση που έχουν τα στερεοφωνικά ως "sleep" και ρυθμίζεις σε πόση ώρα θα κλείσουν. Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να ρυθμίζεις σε πόση ώρα να κλείνει η αναπαραγωγή μουσικής στο κινητό ή έστω η ίδια η συσκευή; Κάτι δηλαδή σαν χρονοδιακόπτης, σαν τη ρύθμιση που έχουν τα στερεοφωνικά ως "sleep" και ρυθμίζεις σε πόση ώρα θα κλείσουν. Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω...

 

Ναι υπάρχει.

Μία λέγεται switch off και κλείνει η συσκευή όταν το ορίσεις.

Η δεύτερη λέγεται plan task. Eχει την δυνατότητα της πρώτης αλλά μπορείς αν θες να ορίσεις ποιά εφαρμογή θες να κλείσει (στην περίπτωσή σου η μουσική) και τι ώρα ακριβώς.:)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εφαρμογή στυλ Azureus ή Bitorrent?

Επίσης, κάποιον Browser πέραν των Οpera, Skyfire και του κλασσικού που έχει ήδη η συσκευή?

Και τέλος αν ξέρει κανείς γιατί ενώ έχω ρυθμίσει και παίρνω τα mail μου κανονικά στην συσκευή δεν μπορώ να στείλω? Μέσω ασύρματου δικτύου εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα δεν έχεις ρυθμίσει τη θύρα εξερχόμενης αλληλογραφίας.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, 110...

 

Εν τέλει μάλλον θέλει 25, θα δοκιμαστεί.

Ευχαριστώ για αυτό, δεν είχα κοιτάξει το προφανές...

Edited by raftoput
Link to comment
Share on other sites

Που έχεις το λογαριασμό σου? στο gmail για παράδειγμα στον εξερχόμενο είναι (SSL/TLS)993 και στον εισερχόμενο (StartTLS)587 κοίτα έτσι τις λεπτομέριες κάτι τέτοιο θα σου έχει ξεφύγει.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Otenet ήθελα, τελικά αυτό μάλλον το έφτιαξα, αν και το δοκιμαστικό mail ακόμα δεν έχει παραδοθεί, από την άλλη το Ovi mail αν και έκανα όλα τα βήματα, ρύθμισα θύρες κτλ, δεν θέλει να συνεργαστεί...
Link to comment
Share on other sites

Otenet ήθελα, τελικά αυτό μάλλον το έφτιαξα, αν και το δοκιμαστικό mail ακόμα δεν έχει παραδοθεί, από την άλλη το Ovi mail αν και έκανα όλα τα βήματα, ρύθμισα θύρες κτλ, δεν θέλει να συνεργαστεί...

Για Otenet

o εισερχόμενος διακομιστής είναι pop.otenet.gr και port 110

ο εξερχόμενος διακομιστής είναι smpt.otenet.gr και port 25

 

Εγώ αυτά έχω στο δικό μου κινητό και λειτουργεί μια χαρά. Σιγουρέψου ότι δεν έχεις ενεργοποιήσει την ρύθμιση secure authentication.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για Otenet

o εισερχόμενος διακομιστής είναι pop.otenet.gr και port 110

ο εξερχόμενος διακομιστής είναι smpt.otenet.gr και port 25

 

Εγώ αυτά έχω στο δικό μου κινητό και λειτουργεί μια χαρά. Σιγουρέψου ότι δεν έχεις ενεργοποιήσει την ρύθμιση secure authentication.

 

Θύρες έχουμε βάλει τις ίδιες, εισερχόμενο έβαλα mail.otenet.gr και εξερχόμενο mailgate.otenet.gr και απ' ότι είδα δουλεύει κανονικά.

 

Το Ovi με παιδεύει αν και έκανα ό,τι λέει εδώ: http://support.ovi.com/index.php?id=GUID-23B958DB-751F-4B3A-B877-2A10C7111F48&lang=en_GB

 

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις σε κάποια από τις άλλες απορίες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχουν πάρει πρέφα οι χρήστες της εφαρμογής nokia email, αλλά πλέον η εφαρμογή κρατάει τα μηνύματα του τελευταίου μήνα (αντί των τελευταίων 3 ημερών που ήταν παλιότερα).

Νομίζω πρόκειται για την πιο επιτυχημένη δωρεάν εφαρμογή των τελευταίων ετών, η οποία επίσης λειτουργεί πλέον άψογα.:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει εφαρμογή που να μετραει το εμβαδό (π.χ. ενος οικοπέδου) με την χρήση του ενσωματομενου GPS ;Εχω βρει αναλογες αλλα ειναι σε windows - mobile για symbian υπαρχει τπτ;

 

τίποτα ακομα;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτή γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη

ανακοίνωση

Edited by impreza_sti
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Θύρες έχουμε βάλει τις ίδιες, εισερχόμενο έβαλα mail.otenet.gr και εξερχόμενο mailgate.otenet.gr και απ' ότι είδα δουλεύει κανονικά.

 

Το Ovi με παιδεύει αν και έκανα ό,τι λέει εδώ: http://support.ovi.com/index.php?id=GUID-23B958DB-751F-4B3A-B877-2A10C7111F48&lang=en_GB

 

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις σε κάποια από τις άλλες απορίες?

 

 

Σε ποιά εφαρμογή (στάνταρ mail του κινητού ή Nokia email ή mail for exchange) έχεις κάνει τις ρυθμίσεις;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...