Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok, δικό μου λάθος!:O

Σ' αυτή τη περίπτωση δοκίμασε να διαγράψεις μερικά και δες αν σου εμφανίζει τα υπόλοιπα που δεν είναι εμφανή τώρα.

 

Το προβλημα λυθηκε απεγκαθιστωντας την εφαρμογη instfast με την οποια ειχα προσπαθησει να εγαταστησω πολλα θεματα μαζι.μετα το uninstall περασα τα θεματα ενα ενα και τωρα ειναι ολα οκ (κριμα γιατι αυτη η εφαρμογη ηταν μανα εξ ουρανου)

 

ασχετο:βρηκα τυχαια ενα τροπο να σωσουμε λιιγο απο την υπερπολυτιμη μπαταρια στο γιγαντα με τα πηλινα ποδια που λεγεται Ν95:blink: Μετα τη χρηση του Wi Fi βαλτε το προφιλ "Εκτος συνδεσης" οπου θα σας ρωτησει αν επιθυμειτε να συνεχισετε τη χρηση Wi Fi χωρις τη χρηση δικτυου (κατι τετοιο).Πατατε οχι , τερματιζετε τη λειτουργια και επομενως την καταναλωση μπαταριας -μικρη αλλα φασουλι φασουλι..:O

P.s δεν ξερω αν το ιδιο ισχυει και με τη λειτουργια του GPS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το προβλημα λυθηκε απεγκαθιστωντας την εφαρμογη instfast με την οποια ειχα προσπαθησει να εγαταστησω πολλα θεματα μαζι.μετα το uninstall περασα τα θεματα ενα ενα και τωρα ειναι ολα οκ (κριμα γιατι αυτη η εφαρμογη ηταν μανα εξ ουρανου)

 

ασχετο:βρηκα τυχαια ενα τροπο να σωσουμε λιιγο απο την υπερπολυτιμη μπαταρια στο γιγαντα με τα πηλινα ποδια που λεγεται Ν95:blink: Μετα τη χρηση του Wi Fi βαλτε το προφιλ "Εκτος συνδεσης" οπου θα σας ρωτησει αν επιθυμειτε να συνεχισετε τη χρηση Wi Fi χωρις τη χρηση δικτυου (κατι τετοιο).Πατατε οχι , τερματιζετε τη λειτουργια και επομενως την καταναλωση μπαταριας -μικρη αλλα φασουλι φασουλι..:O

P.s δεν ξερω αν το ιδιο ισχυει και με τη λειτουργια του GPS

 

Μετά τη χρήση του WiFi, απενεργοποιείται αυτόματα, εκτός αν έχεις επιλέξει την αναζήτηση δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο:βρηκα τυχαια ενα τροπο να σωσουμε λιιγο απο την υπερπολυτιμη μπαταρια στο γιγαντα με τα πηλινα ποδια που λεγεται Ν95:blink: Μετα τη χρηση του Wi Fi βαλτε το προφιλ "Εκτος συνδεσης" οπου θα σας ρωτησει αν επιθυμειτε να συνεχισετε τη χρηση Wi Fi χωρις τη χρηση δικτυου (κατι τετοιο).Πατατε οχι , τερματιζετε τη λειτουργια και επομενως την καταναλωση μπαταριας -μικρη αλλα φασουλι φασουλι..:O

P.s δεν ξερω αν το ιδιο ισχυει και με τη λειτουργια του GPS

 

Νομίζω ότι αν κλείσεις την εφαρμογή που χρησιμοποιεί το Wi-Fi, μετά από λίγο σταματάει αυτόματα να δουλεύει.Τουλάχιστον σίγουρο με Opera browser και για Truphone.

Γιατί να το κάνεις αυτό με την "Εκτος Σύνδεσης"?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη νέα έκδοση (20.χχ) και την ηχογράφηση συνομιλίας, είναι όπως στην προηγούμενη όπου έκανε ένα μπιπ κατά την ενεργοποίηση και μετά ΔΕΝ έκανε το εκνευριστικό μπιπ κάθε 10 δευτερόλεπτα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ.

Ξέρετε αν γίνεται, κ αν ναι, πως μπορώ να κάνω το music player του Ν95 να παίζει κ αρχεία aac καθως κ mp3 αλλά με 190kbps? Εχω αρκετά αρχεία στο iTUNES αλλά μιας κ είναι σε διαφορετικές μορφές παίζει μόνο τα μίσα από αυτα όταν τα περνάω στο κινητό...

Να υποθέσω πως κανείς δεν έχει την παραμικρή ιδέα γι'αυτό..

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να οργανωσω τις εικονες μου σε φακελους και οχι χυμα οπως ειναι τωρα?

 

ευχαριστω

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σόρρυ αν κάνω ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί αλλά το thread είναι τεράστιο και θα μου βγουν τα μάτια να το διαπιστώσω.. αν σας είναι εύκολο απαντήστε μου σε δυο ερωτήσεις..

 

1) η πρόσοψη του N95 8GB Black μπαίνει στο απλό Ν95?

 

2)έχω πρόβλημα με το μεγάφωνο/ακουστικό δεν ξέρω τι είναι πολλές φορές και δεν μ'ακούνε και δεν τους ακούω αλλά τυχαίνει και να είναι όλα οκ...

 

το πήγα σε nokia shop στη πάτρα και μου λένε αν δεν το κάνει πάντα δεν μπορούμε να διαπιστώσουμε την ύπαρξη του προβλήμτος και επομένως δεν μπορούμε να κάνουμε καμία αλλαγή οποιουδήποτε ανταλλακτικού....και όσο το άφησα μέσα λέει δεν τους το παρουσίασε κι έτσι δεν μου άλλαξαν τίποτα... τι κάνω σ'αυτές τις περιπτώσεις???

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το θεμα με το προφιλ "εκτος συνδεσης" το εγραψα γιατι σε ενα ξενο φορουμ διαβασα οτι αφου σταματησεις τη χρηση του wi fi και του gps// δεδομενου οτι δεν υπαρχει επιλογη τερματισμου οπως και με τις υπερυθρες// για λιγο χρονικο διαστημα συνεχιζουν να λειτουργουν , με αποτελεσμα να καταναλωνεται λιγη μπαταρια.συγεκριμενα χθες χρησιμοποιησα το wi fi και αφου εκλεισα και το Opera και την αναζητηση εβαλα το προφιλ εκτος συνδεσης και μου εκανε και την ερωτηση που προανεφερα. Εαν δε λειτουργουσε το wi fi δε θα με ρωτουσε "επιθυμειτε τη λειτουργια wi fi κτλ κτλ".Οσον αφορα τον aristotelhs2060 αμα θες εσυ να μην εχεις σημα, κρατα το προφιλ εκτος συνδεσης, εγω βαζω παλι το Γενικο γιατι θελω να δουλευει το κινητο μου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα και χρόνια πολλα.Μία ερώτηση.Στη νέα αναβάθμιση έχουν προσθέσει περισότερες γλώσσες και αν ναι, υπάρχουν Ελληνικά ή θα τα χάσω πάλι;;;;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα και χρόνια πολλα.Μία ερώτηση.Στη νέα αναβάθμιση έχουν προσθέσει περισότερες γλώσσες και αν ναι, υπάρχουν Ελληνικά ή θα τα χάσω πάλι;;;;

Τα ελληνικά πως τα πέρασες τη πρώτη φορά;

Αν τα πέρασες μέσω της γνωστής διαδικασίας αλλαγής του product code και στη συνέχεια αναβάθμιση, δεν θα ξαναχάνεις τα ελληνικά.

Πληροφοριακά σου αναφέρω πως οι γλώσσες είναι προκαθορισμένες και δεν προσθέτονται ή αφαιρούνται.

 

 

Καλησπερα παιδια!

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να οργανωσω τις εικονες μου σε φακελους και οχι χυμα οπως ειναι τωρα?

 

ευχαριστω

Ορίστε το Resco Photo Viewer

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανείς για το αν μπαίνει η μαύρη πρόσοψη στο Ν95????
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά πήγα στη νόκια και τώρα διάβασα το παρακάτω:

Η Nokia ανακοίνωσε τη νέα αναβάθμιση του software της συσκευής N95 μέσω του Nokia Software Updater (NSU), η οποία επιτρέπει την αύξηση της απόδοσης αλλά και την προσθήκη νέων χαρακτηριστικών. Οι νέες βελτιώσεις αφορούν τους τομείς της μουσικής, των χαρτών και των παιχνιδιών,...

 

 

... ενώ επιπρόσθετα θα υποστηρίζονται περισσότερες γλώσσες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανείς για το αν μπαίνει η μαύρη πρόσοψη στο Ν95????

 

οχι φιλε μου δεν μπαινει.

αλλα γενικως μπορεις να βρεις απο ebay.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να σκοτωνεις την ωρα σου..(και το τηλεφωνο σου!!)

h**p://www.youtube.com/watch?v=FOL7bRkgO_A&feature=related

foto:παραλλαγες Ν95

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους τους σταθμούς παίζει μόνο το ένα;

 

ναι μονο το ενα ακουστικο παιζει!!!

 

Σε μένα όταν είχα δοκιμάσει έπαιζαν και τα δύο. Τώρα για Stereo/Mono σταθμό δε το έψαξα, αλλά το λογικό είναι και στους Mono να παίζουν και τα 2 ακουστικά πάλι (το ίδιο κανάλι ήχου x 2)

 

οχι δεν εχει να κανει με stereo-mono...

οποιο σταθμο κ να ακουσω παιζει μονο το αριστερο ακουστικο..

Γιαυτο θελω να δω εαν εχει να κανει με προβλημα της συσκευης μου ή με γενικο bug του μοντελου μας...αυτο προσπαθω να ξεκαθαρισω...

απαντηστε μου παρακαλω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΟ UPDATE??

http://www.electronista.com/articles/08/01/03/n95.gets.youtube.widgets/

Παντως εμενα το NSU δεν μου το εβγαλε :(

για το 8gb ειναι : A new update for Nokia's 8GB N95

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σόρρυ αν κάνω ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί αλλά το thread είναι τεράστιο και θα μου βγουν τα μάτια να το διαπιστώσω.. αν σας είναι εύκολο απαντήστε μου σε δυο ερωτήσεις..

 

1) η πρόσοψη του N95 8GB Black μπαίνει στο απλό Ν95?

 

2)έχω πρόβλημα με το μεγάφωνο/ακουστικό δεν ξέρω τι είναι πολλές φορές και δεν μ'ακούνε και δεν τους ακούω αλλά τυχαίνει και να είναι όλα οκ...

 

το πήγα σε nokia shop στη πάτρα και μου λένε αν δεν το κάνει πάντα δεν μπορούμε να διαπιστώσουμε την ύπαρξη του προβλήμτος και επομένως δεν μπορούμε να κάνουμε καμία αλλαγή οποιουδήποτε ανταλλακτικού....και όσο το άφησα μέσα λέει δεν τους το παρουσίασε κι έτσι δεν μου άλλαξαν τίποτα... τι κάνω σ'αυτές τις περιπτώσεις???

 

 

Μπορεί το topic να έχει πολλές σελίδες, αλλά υπάρχει ξέρεις και η αναζήτηση.

Θα είχες βρει ήδη την απάντηση από το να ρωτάς 2-3 φορές το ίδιο πράγμα.

 

1)Κάποιοι χρήστες έχουν πάρει μάυρη πρόσοψη από το ebay και το έχουν αναφερει.Βρες τα σχετικά post για να καταλάβεις τι διαδικασία απαιτείται.

 

2)Αν δεν το κάνει πάντα, τότε καλά σου είπαν.Πώς θα αποδειχτεί το πρόβλημα?Προσπάθησε να δεις πότε το κάνει, πχ όταν καλείς εσύ ή όταν σε καλούνε οι άλλοι και τότε θα μπορέσεις να το κάνεις και μπροστά τους.Αλλιώς δε βλέπω να στο αλλάζουν.

 

Λοιπον το θεμα με το προφιλ "εκτος συνδεσης" το εγραψα γιατι σε ενα ξενο φορουμ διαβασα οτι αφου σταματησεις τη χρηση του wi fi και του gps// δεδομενου οτι δεν υπαρχει επιλογη τερματισμου οπως και με τις υπερυθρες// για λιγο χρονικο διαστημα συνεχιζουν να λειτουργουν , με αποτελεσμα να καταναλωνεται λιγη μπαταρια.συγεκριμενα χθες χρησιμοποιησα το wi fi και αφου εκλεισα και το Opera και την αναζητηση εβαλα το προφιλ εκτος συνδεσης και μου εκανε και την ερωτηση που προανεφερα. Εαν δε λειτουργουσε το wi fi δε θα με ρωτουσε "επιθυμειτε τη λειτουργια wi fi κτλ κτλ".Οσον αφορα τον aristotelhs2060 αμα θες εσυ να μην εχεις σημα, κρατα το προφιλ εκτος συνδεσης, εγω βαζω παλι το Γενικο γιατι θελω να δουλευει το κινητο μου.

 

Άρα μου λες ότι παρόλο που εξαφανίζεται το εικονίδιο του Wi-Fi, εξακολουθεί να δουλεύει για μερικά λεπτά ακόμα μετά?

Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος άλλος αυτό?

Γιατί αν όντως γίνεται αλλά κρατάει πχ.30 sec, τότε δε καμιά περίπτωση δεν αξίζει η όλη φασαρία με αλλαγή προφίλ σε "Εκτός Σύνδεσης" κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες και χρονια πολλα.

πηρα προσφατα απο επιδοτηση κινητης τηλεφωνιας(καλυτερα να μην πω ποια,αν και δεν εχω προβλημα),το Ν95 8GB.

πηγα στην νοκια,γιατι ηθελα να αναβαθμισω ενα Ν93 που εχω το οποιο δεν εχωμεινει καθολου ευχαριστημενος(τεσπα,ας μην αλλαζω θεμα).ρωτησα αν μπορουν να με περασουν χαρτες,και βλεποντας το κινητο μου ειπαν πως το συγκεκριμενο Ν95 8GB απο την συγκεκριμενη εταιρια κινητης τηλεφωνιας,ειναι παραεισαγωγης,made in denmark(γραφει made in finland στο κουτι συσκευασιας),και γι αυτο τον λογο δεν μπορει να με περασουν στα nokia center,τους ελληνικους χαρτες.

μηπως γνωριζετε κατι γι αυτο το θεμα,και αν υπαρχει λυση?

και συγγνωμη παιδες για το μακροσκελες μηνυμα μου.

οι εντυπωςσεις μου για το κινητο....:πυροβολαει!πολυ γρηγορο,πανεμορφο,η μπαταρια του(ειμαι τωρα στην 2 πληρης φορτιση),και με πηγε με αρκετο παιξιμο 3 μερες.

ETSIIII
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα!!

εδω ειναι το θεμα για το n95 το απλο.

για το n95 8gb εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=188474

δες πιο ειναι το product code σου να δουμε απο που ειναι

(θα το βρεις στο κουτι η κατω απο την μπαταρια).

χαρτες μπορεις να τους βαλεις και μονος σου.

δες εδω βημα βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι μονο το ενα ακουστικο παιζει!!!

 

 

 

οχι δεν εχει να κανει με stereo-mono...

οποιο σταθμο κ να ακουσω παιζει μονο το αριστερο ακουστικο..

Γιαυτο θελω να δω εαν εχει να κανει με προβλημα της συσκευης μου ή με γενικο bug του μοντελου μας...αυτο προσπαθω να ξεκαθαρισω...

απαντηστε μου παρακαλω πολυ!!!

 

Οχι φιλε μου είναι πρόβλημα της δικιάς σου συσκευής, γιαυτό σου προτείνω να την πας πίσω μαζί με τα ακουστικά

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι που πιθανον θα εχει απαντηθει αλλα δεν βρισκω ακρη...αυτο το gps ποση ωρα θελει να βρει και να κλειδωσει τους δορυφορους ? το αφηνω κανενα 20λεπτο και ακομα δεν μου βγαζει το στιγμα στον χαρτη...
:up:
Link to comment
Share on other sites

Θελει κανα δεκαλεπτο στην αρχη αλλα θα πρεπει να εισαι σε ανοιχτο χωρο και επισης να εχεις επιλεξει την καταλληλη υπηρεσια συνδεσης στο ιντερνετ για το υποβοηθουμενο gps.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να εχω ενεργοποιημενη την συνδεση στο internet? εχω wind plus ,θα συνεργαστει με αυτη την συνδεση?
:up:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...