Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θα μου πει κανεις αν πηγε το τηλ. του σε nokia shop η alpha copy και του εφτιαξαν το ενοχλητικοτατο κλακ!κλακ! του μηχανισμου slide!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες μια χαρά πιάνει το GPS του πάντως... το είχα σε κλειστό τσαντάκι μέσης, με κλειστό slide, κάτω από το τιμόνι και αυτή του Route66 έλεγε τα δικά της κανονικά! :lol: Ααα...και δεν έχω καν το τελευταίο firmaware (ακόμα).... (το 11 πρέπει να έχω)
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

ΕΙναι ευκολο να την αλλαξεις απλα πρεπει να εισαι λιγο προσεκτικος γιατι πρεπει να αφεραισεις και το ακουστικο απο την παλια προσοψη!

Βλεπε service manual! Βασικα η μαυρες προσοψεις απο το ιντερνετ αν δεν ειναι αυθεντικες νοκια δεν εχουν καποια κλιπς στο πλαι τις οθονης τα οποια συγκρατουν γερα το καλυμα! Επισης δεν εχουν γυρο στο πισο μερος και περιμετρικα απο εκει οπου θα κατσει η οθονη υλικο το οποιο συγκρατα εξω τις σκονες! Εγω προσωπικα εχω αλλαξει την προσοψη αλλα και το πισω καλυμμα (το πηρα απο το ebay) αλλα με καμια δυναμη δεν συγκρινεται με το αυθεντικο Νοκια οσο αφορα ακαμψια!! Αυτα ελπζ να βοηθησα :happy:

 

[EDIT] : Το λινκ του manual hχχp://rapidshare.com/files/80129291/n95servicemanual.rar

 

 

 

Μεγαλη προσοχη θελει αν θα βγαλεις το κατω μερος οπου ειναι το μικροφονο το οποιο στο manual λεει πως μετα αχρηστευεται!! :X

 

ωχχχχχ παναγία μου.......:p

 

μαλλον θα παραμείνω με αυτην την πρόσοψη που εχω για λιγο καιρο ακομη.......:p

 

σε ευχαριστώ για την απαντηση...αλλα ολα αυτα μονος μου δεν μπορω να τα κανω.....

 

τι λετε ρε παιδια θα βγαλει η νοκια μαυρη προσοψη επίσημα για το κινητο μας....?

 

Παιδια θα μου πει κανεις αν πηγε το τηλ. του σε nokia shop η alpha copy και του εφτιαξαν το ενοχλητικοτατο κλακ!κλακ! του μηχανισμου slide!

 

διαβασε μερικα Posts λιγες σελιδες πιο πισω....

εμενα μου το κανανε καινουργιο παντως.........

Link to comment
Share on other sites

πώς βλέπουμε τι firmware version έχουμε;

Στην οθόνη αναμονής πληκτρολογείς *#0000#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

διαβασε μερικα Posts λιγες σελιδες πιο πισω....

εμενα μου το κανανε καινουργιο παντως.........

 

Kαι εμενα το ειχαν φτιαξει ρε fredderas αφου εγω στο ειχα πει!

Αλλα ξαναχαλαρωσε μετα απο 3 μηνες απο ενα ψιλοπεσηματακι και τωρα μου λενε οτι δεν το ειχαν κανει τιποτα και οτι εσφιξε απο μονο του κατα λαθος στην συναρμολογηση!

Και οτι δεν μπορουν να φτιαξουν τον τζογο γιατι ειναι φυσιολογικος για λογους ασφαλειας για να μην γδερνετε το τηλ. κ.τ.λ!

Και τους λεω να μου το ανοιξουν και να το ξανασυναρμολογησουν μπας και φτιαξει ο ενοχλητικος αυτος τζογος και μου λενε οτι δεν γινετε!

Τα εχω παρει!ειναι πολυ σπαστικο αν ειχε κανεις εναν στιβαρο μηχανισμο και μετα να εχεις εκεινο το εκνευριστικο κλακ!κλακ!

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το ανοιξω μονος μου και να παει να χεστει η εγγυηση και η alpa copy μαζι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με την τελευταια αναβαθμιση χανεται η επιλογη δημιουργια muvee στην εκθεση η κανω λαθος?

 

δεν κανεις λαθος χανεται,γνωμη μου ειναι πως λιγοι το χρησιμοποιουσαν

Link to comment
Share on other sites

διαβασε μερικα Posts λιγες σελιδες πιο πισω....

εμενα μου το κανανε καινουργιο παντως.........

 

Kαι εμενα το ειχαν φτιαξει ρε fredderas αφου εγω στο ειχα πει!

Αλλα ξαναχαλαρωσε μετα απο 3 μηνες απο ενα ψιλοπεσηματακι και τωρα μου λενε οτι δεν το ειχαν κανει τιποτα και οτι εσφιξε απο μονο του κατα λαθος στην συναρμολογηση!

Και οτι δεν μπορουν να φτιαξουν τον τζογο γιατι ειναι φυσιολογικος για λογους ασφαλειας για να μην γδερνετε το τηλ. κ.τ.λ!

Και τους λεω να μου το ανοιξουν και να το ξανασυναρμολογησουν μπας και φτιαξει ο ενοχλητικος αυτος τζογος και μου λενε οτι δεν γινετε!

Τα εχω παρει!ειναι πολυ σπαστικο αν ειχε κανεις εναν στιβαρο μηχανισμο και μετα να εχεις εκεινο το εκνευριστικο κλακ!κλακ!

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το ανοιξω μονος μου και να παει να χεστει η εγγυηση και η alpa copy μαζι!!!!!!

 

ελα φιλε μου μετα ειδα οτι ησουν εσυ....:lol:

 

τι να πω λυπαμαι πραγματικα....

ειναι τελικα απαραδεκτοι στα νοκια κλαμπς...ΠΑΝΤΟΥ.....τελος...

που να δεις τι εγινε οταν πηγα σαλονικα και τους ειπα για το ραδιο...

κοιτουσαν σαν χαζοι......:lol:

ασε τι να λεμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ.

Ξέρετε αν γίνεται, κ αν ναι, πως μπορώ να κάνω το music player του Ν95 να παίζει κ αρχεία aac καθως κ mp3 αλλά με 190kbps? Εχω αρκετά αρχεία στο iTUNES αλλά μιας κ είναι σε διαφορετικές μορφές παίζει μόνο τα μίσα από αυτα όταν τα περνάω στο κινητό...

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.Έχω το Ν80 και το Ν95,αλλά εως σήμερα δεν είχα ασχοληθεί με την φωνητική κλίση.Γράφω ότι έχω και το Ν80, διότι και αυτό εχει αυτή την ιδιότητα.Δεν εχω βάλει την τελευταία αναβάθμιση στο Ν95.Έχω την 12.0.013.Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να εχω την φωνητική κλίση(στο Ν95).Εχω διαβάσει ότι πρέπει δίπλα από τον αριθμό να μου εμφανίζει τη φατσούλα της φωνητικής κλήσης. Στο δικό μου δεν εμφανίζει τίποτα.Και σε καινούργια επαφή να περάσω δεν εμφανίζεται τίποτα.Εκει στις επιλογες δεν εχει αναπαραγωγη φρασης.Υπάρχει κάτι στις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω; Το έκανα και αυτό που λέει στο post, ο viper_gts_gr, αλλά τίποτα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2137542#post2137542. Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια κι απο εμενα!

Εβαλα να ακουσω ραδιοφωνο στα ακουστικα και παιζει μόνο το αριστερο (left) ακουστικο.

Και αυτο το κανει μονο στο ραδιοφωνο...

Διοτι στα mp3 παιζει κανονικα και απο τα 2 ακουστικα.

Ξερετε αν ειναι προβλημα γενικο ή της συσκευης μου μονο?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε στα χέρια μου ενα Full Face Plate για το Ν95 μαυρο, αλλά το βλέπω λίγο hard να το κάνω μόνος μου, υπάρχει καποιος φίλος που το έχει κάνει ήδη να μου δώσει οδηγίες?

 

Σας ευχαριστώ...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια κι απο εμενα!

Εβαλα να ακουσω ραδιοφωνο στα ακουστικα και παιζει μόνο το αριστερο (left) ακουστικο.

Και αυτο το κανει μονο στο ραδιοφωνο...

Διοτι στα mp3 παιζει κανονικα και απο τα 2 ακουστικα.

Ξερετε αν ειναι προβλημα γενικο ή της συσκευης μου μονο?

Καλη χρονια.Και εμενα μου το κάνει αυτό, όταν παιζει ραδιόφωνο.Δεν ξέρω γιατι.Σκέφτηκα οτι μπορει να μην είναι στερεοφωνικος ο σταθμος.Δεν ασχοληθηκα ομως παραπάνω.Εννοώ με τα ακουστικά που είχε μέσα στο κουτί, όταν αγόρασα το Ν95.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με τα ΘΕΜΑΤΑ στο κινητο, εχω κανει install καμια 15αρια και μου εμφανιζει μονο τα 6 7.δοκιμασα να τα ξαναεγαταστησω και ενω μου εβγαλε μνμ "η εφαρμογη υπαρχει αντικατασταση κτλ κτλ" παλι δε μου τα εμφανιζει.δοκιμασα να τα κανω install στη μνημη του κινητου μπας και φταιει η καρτα μνημης αλλα τζιφος.πλιζ χελπ :( (σορυ αν ειμαι οφτοπικ αλλα δεν ηξερα που να το ποσταρω)
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια κι απο εμενα!

Εβαλα να ακουσω ραδιοφωνο στα ακουστικα και παιζει μόνο το αριστερο (left) ακουστικο.

Και αυτο το κανει μονο στο ραδιοφωνο...

Διοτι στα mp3 παιζει κανονικα και απο τα 2 ακουστικα.

Ξερετε αν ειναι προβλημα γενικο ή της συσκευης μου μονο?

 

αυτο γινεται εδω και 6 μηνες(απο οταν πειρα το κινητο).ειναι του κινητου ή των ακουστικων.δεν το εχει λυσει καμια αναβαθμιση.εγω εχω παθι κατι αλλο.εβαλα το καλωδιο της tv στο κινητο μου.μετα απο καποια χρηση παω να βαλλω τα ακουστικα και μου λεει να επιλεξω για ακουστικ βαση μουσικη και εξωδο tv.παταω ακουστικα τα αναγνωριζει και μετα δεν λειτουργουν τα κουμπια απο την διαειρηση μουσικης των ακουστικων.τι φτεει ,το καρφι των ακουστικων ή το κινητο.το καλυπτει η νοκια ή θα την παρει και θα την σηκωσει???

Link to comment
Share on other sites

.παταω ακουστικα τα αναγνωριζει και μετα δεν λειτουργουν τα κουμπια απο την διαειρηση μουσικης των ακουστικων.τι φτεει ,το καρφι των ακουστικων ή το κινητο.το καλυπτει η νοκια ή θα την παρει και θα την σηκωσει???

 

To έχουμε ξανασυζητήσει αρκετές φορές εδώ στο φόρουμ.

Αν δεν παίζουν τα ακουστικά σε κανένα κινητό (άρα έχουν χαλάσει) τα πας πίσω με την απόδειξη από εκεί που τα πείρες και σου δίνουν άλλα.

Αλλιώς θα πρέπει να αγοράσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με τα ΘΕΜΑΤΑ στο κινητο, εχω κανει install καμια 15αρια και μου εμφανιζει μονο τα 6 7.δοκιμασα να τα ξαναεγαταστησω και ενω μου εβγαλε μνμ "η εφαρμογη υπαρχει αντικατασταση κτλ κτλ" παλι δε μου τα εμφανιζει.δοκιμασα να τα κανω install στη μνημη του κινητου μπας και φταιει η καρτα μνημης αλλα τζιφος.πλιζ χελπ :( (σορυ αν ειμαι οφτοπικ αλλα δεν ηξερα που να το ποσταρω)

Για δες αυτο:

 

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου δοκιμάστε ολοι σας παρακαλω ν'ακουσετε ραδιοφωνο με τα ακουστικα,

και γραψτε αν ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ Ή ΟΧΙ,

ετσι ωστε να βγαλουμε καποιο συμπερασμα σχετικα με το προβλημα αυτο!

Άλλωστε εδω και χρόνια αυτο κανουμε εδω μεσα... ανακαλυπτουμε τα προβλήματα και τα λυνουμε!

Παρακαλω πολυ , απαντηστε ολοι οσοι το δοκιμασατε...Ειναι σημαντικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτο:

 

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

 

Σ ευχαριστω φιλε Itchrist86 , το εχω υπ οψιν μου αλλα εγω θελω να τα εγκαταστησω τα θεματα οχι να τα διαγραψω ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου δοκιμάστε ολοι σας παρακαλω ν'ακουσετε ραδιοφωνο με τα ακουστικα,

και γραψτε αν ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ Ή ΟΧΙ,

ετσι ωστε να βγαλουμε καποιο συμπερασμα σχετικα με το προβλημα αυτο!

Άλλωστε εδω και χρόνια αυτο κανουμε εδω μεσα... ανακαλυπτουμε τα προβλήματα και τα λυνουμε!

Παρακαλω πολυ , απαντηστε ολοι οσοι το δοκιμασατε...Ειναι σημαντικο!!!

 

Σε όλους τους σταθμούς παίζει μόνο το ένα;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου δοκιμάστε ολοι σας παρακαλω ν'ακουσετε ραδιοφωνο με τα ακουστικα,

και γραψτε αν ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ Ή ΟΧΙ,

ετσι ωστε να βγαλουμε καποιο συμπερασμα σχετικα με το προβλημα αυτο!

Άλλωστε εδω και χρόνια αυτο κανουμε εδω μεσα... ανακαλυπτουμε τα προβλήματα και τα λυνουμε!

Παρακαλω πολυ , απαντηστε ολοι οσοι το δοκιμασατε...Ειναι σημαντικο!!!

 

 

Σε μένα όταν είχα δοκιμάσει έπαιζαν και τα δύο. Τώρα για Stereo/Mono σταθμό δε το έψαξα, αλλά το λογικό είναι και στους Mono να παίζουν και τα 2 ακουστικά πάλι (το ίδιο κανάλι ήχου x 2)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε Itchrist86 , το εχω υπ οψιν μου αλλα εγω θελω να τα εγκαταστησω τα θεματα οχι να τα διαγραψω ;)

Ok, δικό μου λάθος!:O

Σ' αυτή τη περίπτωση δοκίμασε να διαγράψεις μερικά και δες αν σου εμφανίζει τα υπόλοιπα που δεν είναι εμφανή τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...