Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα και με το αναβαθμισμένο λογισμικό τη φωνητική κλήση, αλλά δυστυχώς ούτε τώρα λειτουργεί. Σε εσάς έχει εμφανιστεί παρόμοιο πρόβλημα;

Μήπως γνωρίζει κάποιος πόσο μέρες απαιτούνται για να διορθωθεί το φλας του Ν95 μου, το οποίο δε λειτουργεί;

 

Κάνε αναβάθμιση και πριν περάσεις το backup σου δοκίμασε την φωνητική ου κλήση. Αν δουλεύει -κατά 99%- σημαίνει ότι το backup σου δημιουργεί τα προβληματα, όπως γινότανε σε μένα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει από ebay κάτι μεταλλικές (έχω βρει από αλουμίνιο μέχρι τιτάνιο/μαγνήσιο:lol::lol:) προσόψεις που κυκλοφορούν? Εφαρμόζουν καλά? Αξίζουν καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει από ebay κάτι μεταλλικές (έχω βρει από αλουμίνιο μέχρι τιτάνιο/μαγνήσιο:lol::lol:) προσόψεις που κυκλοφορούν? Εφαρμόζουν καλά? Αξίζουν καθόλου?

 

Δεν ξέρω για τις προσόψεις τρίτων αλλά της Nokia είναι για κλάματα. Τουλάχιστον οι φωτό που ανέβασε ο τύπος εδώ, αυτό δείχνουν. Και μιλάμε μόνον για 4 μήνες χρήσης :shock: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να λειτουργήσει το Windows Live Messenger?

 

Και πρίν απο το τελευταίο update το είχα εγκαταστίσει αλλά τίποτα.

 

όταν πάω να κάνω LOG-IN μου λέει οτι δεν ειναι διαθέσιμο, να προσπαθήδω αργότερα...

 

Γνωρίζει κάποιος φίλος κάτι? κάποιο ΛΙΝΚ με αυτο που να παίζει υπάρχει?

Αν έχεις Vodafone, πάρε τηλέφωνο να σου στείλουν με μήνυμα τις ρυθμίσεις των σημείων πρόσβασης. Αν έχεις σύνδεση, θα μπαίνεις με το VfWeb.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Vodafone, πάρε τηλέφωνο να σου στείλουν με μήνυμα τις ρυθμίσεις των σημείων πρόσβασης. Αν έχεις σύνδεση, θα μπαίνεις με το VfWeb.

 

Εχω συνδεση αλλα ούτε με το ένα θέλω να μπαίνω ουτε με το άλλο... το wifi τι το έχει η συσκευή...???

 

το product code πως αλλάζει απο windows vista?

 

το nemesis δεν μου λειτουργεί...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεση αλλα ούτε με το ένα θέλω να μπαίνω ουτε με το άλλο... το wifi τι το έχει η συσκευή...???

Δεν ανέφερες για WiFi :rolleyes:

Η αδυναμία σύνδεσης μπορεί να συμβεί κι όταν συνδέεσαι από τον υπολογιστή. Εκτός κι αν δεν έχεις καταφέρει να συνδεθείς ποτέ μέσω WiFi.

 

Μιας κι αναφερόμαστε στο WiFi, έχω την εντύπωση ότι με την τελευταία αναβάθμιση έχει βελτιωθεί αισθητά η σάρωσή του. Είναι ιδέα μου;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ok, μια χαρά ήταν πάντα το wifi σε εμενα...

 

παίζει σωστά.

 

Όσο για το nemesis το πρόβλημα λύθηκε στα vista μέσω του vmware που έχω XP...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Apo ti stigmi pou pira to kinito den exo kataferei na doulepso to GPS.

Eno exei sindethei (opos fainetai sto menu katastasi doriforon) me 5 doriforous,ih katastasi GPS deixnei oti akoma prospathei na sindethei, opos kai sto menu Dedomena GPS grafei "Anamoni GPS" eno ousiastika exo "lokarei" se 5 doriforous. Ti kano lathos? (Ennoeitai oti eimai se anoikto xoro me anoixto to slide)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to slider prepei na to exeis anoixto ( na fenete to plhktrologio) kai h othonh na koitazei ton ourano...

 

asto 5min max kai tha exeis apotelesma

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

περιμενε να ερθει η titanium black που παραγγειλα και θα σου πω τι λεει:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια αποτυχημένη προσπάθεια update του Ν95, δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πάλι ενω π γινόταν το update μου λέει να βγάλω την μπαταρία να την ξανα βάλω και να πατήσω RETRY... και σκ@τ@ στα μουτρα τους...

 

πάλι εχει μείνει το ν95 στην λευκή εικόνα ΝΟΚΙΑ και δεν μπουτάρει...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

περιμενε να ερθει η titanium black που παραγγειλα και θα σου πω τι λεει:)

 

Για πες μας ρε φιλαρακι απο που την παραγγειλες.

Link to comment
Share on other sites

περιμενε να ερθει η titanium black που παραγγειλα και θα σου πω τι λεει:)

Άντε να δούμε,γιατί αν κουμπώνει/εφαρμόζει σωστά θα είναι σημαντική αναβάθμιση... Ν95 με ποιότητα 8 series!!:D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αρκετο καιρο να ασχοληθώ.. έχει βγει τελικα καμια καινούργα μπαταρια για N95 με περισσότερη χωριτικότητα χωρίς να χρειάζεται να αλλαξεις το κάλυμα της μπαταρίας με κάποιο μεγαλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος φίλος γνώσεις για το πρόγραμμα JAF και για το καλώδιο 7 Pins που πρέπει να φτιαχτεί?

 

θέλω να κάνω το dead n95 μου flash με το JAF

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο...τι "πρόβλημα" έχει το μαμά πρόγραμμα navigation του Ν95? Δεν έχει φωνητική καθοδήγηση? Αλλά αν του πεις να σε πάει από Ν.Σμύρνη -> Αγ.Παρασκευή θα σου βγάλει route??
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο...τι "πρόβλημα" έχει το μαμά πρόγραμμα navigation του Ν95? Δεν έχει φωνητική καθοδήγηση? Αλλά αν του πεις να σε πάει από Ν.Σμύρνη -> Αγ.Παρασκευή θα σου βγάλει route??

 

Σου δείχνει το στίγμα σου πάνω στο χάρτη κανονικά.

Αν επιλέξεις να σε πάει κάπου θα σου βγάλει την προτεινόμενη διαδρομή κανονικά αλλά δεν θα μπορείς να πλοηγηθείς ζωντανά πάνω στη διαδρομή.

Αυτά δωρεάν.

Αν πληρώσεις τη συνδρομή θα έχεις όλο το πακέτο με φωνητική καθοδήγηση και το στίγμα σου πάνω στη διδρομή που έχεις επιλέξει.

Ουσιαστικά δεν έχει πρόβλημα, αλλά δεν είναι τελείως δωρεάν.

Βέβαια όλα αυτά μπορείς να τα παρακάμψεις με το route66 που τα κάνει όλα αλλά οι χάρτες αξίζουν μόνο για άθήνα. Και όταν λέμε αξίζουν, μη φανταστείς ακρίβεια destinator, είναι απλά λειτουργικοί. Δηλαδή μπορεί να σε στείλει και ανάποδα (σε κανά στενό) ή να σου πεί στρίψε αριστερά και αριστερά να βλέπεις μόνο μαντρότοιχους:p Σε αυτή την περίπτωση εγώ απλά συνεχίζω ευθεία ώστε να μου βγάλει νέα διαδρομή που συνήθως είναι και σωστή. Κατά συνέπεια, κανα κύκλο παραπάνω μπορεί να κάνεις, αλλά τελικά θα φτάσεις στον προορισμό σου.

 

Εγώ παιδιά με το GPS από την έκδοση 11 ακόμη δεν είχα πρόβλημα και lockαρε δορυφόρο στο δίλεπτο. Τώρα με την 20 σε 20 sec έχει lockάρει.

 

Επίσης δεν έχω πρόβλημα ούτε με τη φωνιτική εντολή. Τα βρίσκει κανονικά και εύκολα και μάλιστα σου βγάζει και δευτερεύουσες επιλογές σε περίπτωση που έκανε λάθος. Πχ αν πείς "πάνος" θα σου βγάλει πρώτα τον Πάνο, μετά τον Θάνο, τον Μάνο κλπ.

Πάντα επαναφέρω το back up μου από το back up της κάρτας μνήμης του κινητού. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, απλά το αναφέρω.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

ενώ βάζω το wep key του router μου δεν μου βγάζει την εντολή εντάξει για να κάνω confirm.κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

απο αυτο το μαγαζι παραγγειλα

h??p://stores.ebay.com/hitechhk

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Και ποσο την πηρες? Εγω βρηκα μια στο ebay, magnesium, 45$ + μεταφορικα. Και πώς τις βαζουμε αυτες?

 

ΑΥΤΗ ειναι η ερωτηση που ηθελα να κανω και εγω......:)

Link to comment
Share on other sites

απο αυτο το μαγαζι παραγγειλα

h??p://stores.ebay.com/hitechhk

 

45$ πολλα δεν ειναι για κινεζικο?

Και επανω στη φωτο λεει αλουμινιο!

Στο ebay εχει κινεζικες με 2ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

'Εχω ένα Ν95 με σύνδεση vofafon. Τι χρειάζεται να κάνω, ώστε συνδέοντάς το με το laptop μου... να μπορεί το λάπτοπ να μπαίνει στο ίντερνετ (χρησιμοποιώντας το κινητό);

Ποιά υπηρεσία πρέπει να ζητήσω από την Βόϊνταφον να μου ενεργοποιήσει; Και επίσης τι ρυθμίσεις θα χρειαστεί να κάνω σε windows XP;

Επίσης καλό είναι να αναφέρω πως το λάπτοπ μου, έχει και wi-fi. (το λέω μπας και το κινητό μου μπορεί να συνδεθεί μέσω wi-fi με το λάπτοπ)

ΞΕΡΩ! ΡΩΤΑΩ ΠΟΛΛΑ-Μην με βρίσετε!

Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.

Μιλόντας με την vodafone μου είπαν πως πρέπει να εγκαταστήσω το Nokia PC Suite το οποίο και έκανα. Στο Pc suite έχει μια εφαρμογή που λέει "σύνδεση στο ίντερνετ". Εκεί το μόνο που θα κάνετε, είναι να πάτε στο "ρυθμίσεις" και να επιλέξετε "Vodafone-Greece". (φυσικά πάνε αλφαβητικά και είναι αρκετά κάτω).

Μετά θα πατήσετε "σύνδεση" και θα συνδεθείτε.

Ομολογώ πως το ψαγμένο παιδί που με εξυπηρέτησε στην vodafone μου είπε και για κάποιες πρόσθετες ρυθμίσεις. Δεν χρειάστηκαν τελικά γιατί έπαιξαν όλα τέλεια και βεβαίως συνδέθηκα αμέσως στο ίντερνετ.

 

Μακάρι να ήξερα και με την περίπτωση της cosmote τι γίνεται! Αυτό θα σας το πω αύριο στο αντίστοιχο θέμα που άνοιξα σχετικά με το 6110 που έχω (αλλά είναι cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα οτι εχει ζητηση:

http://rapidshare.com/files/73439898/rotateMe_2_0_beta3_unsigned.rar

 

Δυστυχώς η εφαρμογή δεν δουλεύει. Την έκανα sign, την εγκατέστησα αλλά όταν πατάω το εικονίδιο για να ανοίξει δεν γίνεται τίποτα. Η beta 2 πάντως δουλεύει πολύ καλά (και με το τηλέφωνο συνδεδεμένο σε usb). Θα ήθελα όμως να φορτώνει όταν ανοίγει το κινητό. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να αναλαμβάνει να φορτώσει άλλες όταν το κινητό κάνει boot?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...