Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου βγάζει αυτό το μήνυμα διότι πρέπει να την υπογράψεις.

 

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου,

ή

αλλιώς στείλε μου το imei σου σε pm, να κάνω εγώ τη διαδικασία. Για το imei γράψε *#06#.

 

dhladh an sou steilw to imei tou kinitou mou mporeis na kaneis th diadikasia tou sign gia to irRemote? se emena molis ksekinisw nth dhmiourgia tou arxeiou xyz.csr me to devcert den proxwra to programma sto epomeno bhma. mallon kati paraleipw.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε σεις πως βγάζω το "Search" από τη κεντρική οθόνη? Είναι πάνω από το WLAN scan?

 

Έχω ψάξει όλο το κινητό...δε βρίσκω άκρη...δε μου αρέσει αυτό εκεί που είναι.

 

Anybody???

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι Ελληνικο,δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο,

αρκει να χρησιμοποιησεις το nokia updater

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Αλλά τώρα είμαι μπερδεμένος όσον αφορά το Ν95 και το Ν95 8gb.Αξίζουν τα 200€ παραπάνω για αυτά που προσφέρει το Ν95 8gb ή όχι?

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν βγαινει φιλε μου.

η θα τα βγαλεις ολα η κανενα.:O

 

Εκτός εάν κάνω uninstall το Search?

 

Αφού δε βγαίνει...θα το αφήσω τότε.

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Αλλά τώρα είμαι μπερδεμένος όσον αφορά το Ν95 και το Ν95 8gb.Αξίζουν τα 200€ παραπάνω για αυτά που προσφέρει το Ν95 8gb ή όχι?

 

 

Εξαρτάται αν δίνεις βάρος στην έξτρα μπαταρία, μνήμη και look.

Αν θες να το χρησιμοποιείς περίπου 1 μέρα περισσότερο από ό,τι βγάζει το απλό Ν95, να μην έχεις ποτέ θέματα με πλήρης μνήμη και σου αρέσει και το μάυρο look,τότε θα πρέπει να τα σκάσεις τα έξτρα €.

Αλλιώς παίρνεις και το απλό και είσαι οκ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται αν δίνεις βάρος στην έξτρα μπαταρία, μνήμη και look.

Αν θες να το χρησιμοποιείς περίπου 1 μέρα περισσότερο από ό,τι βγάζει το απλό Ν95, να μην έχεις ποτέ θέματα με πλήρης μνήμη και σου αρέσει και το μάυρο look,τότε θα πρέπει να τα σκάσεις τα έξτρα €.

Αλλιώς παίρνεις και το απλό και είσαι οκ.

 

Τί εννοείς θέματα με πλήρης μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς θέματα με πλήρης μνήμη;

 

 

Όπως συμβαίνει και με τα pc.

Όταν ανοίγεις πολλές εφαρμογές, μπορεί να μπουκώσει.

Το Ν95 8gb δεν έχει τέτοια θέματα γιατί έχει πολύ περισσότερη μνήμη RAM από το απλό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως συμβαίνει και με τα pc.

Όταν ανοίγεις πολλές εφαρμογές, μπορεί να μπουκώσει.

Το Ν95 8gb δεν έχει τέτοια θέματα γιατί έχει πολύ περισσότερη μνήμη RAM από το απλό.

 

1) Η μπαταρία του Ν95 8gb μπαίνει στο απλό?

2) Με το καινούριο firmware του Ν95 το θέμα της διαθέσιμης RAM λένε ότι βελτιώθηκε.Σε αυτό που κολάω πιο πολύ είναι ότι στο N95 8gb ύπάρχει ξεχωριστό chip το οποίο ασχολείται με την απεικόνιση γραφικών.Ισχύει?

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1) Η μπαταρία του Ν95 8gb μπαίνει στο απλό?

2) Με το καινούριο firmware του Ν95 το θέμα της διαθέσιμης RAM λένε ότι βελτιώθηκε.Σε αυτό που κολάω πιο πολύ είναι ότι στο N95 8gb ύπάρχει ξεχωριστό chip το οποίο ασχολείται με την απεικόνιση γραφικών.Ισχύει?

 

1. Οχι

2.Ναι εχει κατακορυφη βελτιωση η Ραμ στο απλο.

Και το απλο αλλα και το 8 εχει 3D Graphics HW Accelerator

http://www.forum.nokia.com/devices/N95

http://www.forum.nokia.com/devices/N95_8GB

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

exei kataferei kaneis na sundethei apo thn efarmogh Windows Live (thn original ths microsoft) ston messenger?

 

Exo dokimasei apeires fores alla mou leei oti den einai availabel h uphresia...

 

Na sas po oti auto sumvainei apo to account mou @msn.com

 

xtes eftiaxa ena @live.com kai ena @winodwslive.com

 

sto live epishs den epeze alla sto windowslive.com epese...

 

Gnorizei kapoios ti paizei?

 

thanks

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

exei kataferei kaneis na sundethei apo thn efarmogh Windows Live (thn original ths microsoft) ston messenger?

 

Exo dokimasei apeires fores alla mou leei oti den einai availabel h uphresia...

 

Na sas po oti auto sumvainei apo to account mou @msn.com

 

xtes eftiaxa ena @live.com kai ena @winodwslive.com

 

sto live epishs den epeze alla sto windowslive.com epese...

 

Gnorizei kapoios ti paizei?

 

thanks

 

Το έχω ανέβάσει εδώ, κατέβασε το. Με WLan δουλεύει μια χαρά!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει αυτό το μήνυμα διότι πρέπει να την υπογράψεις.

 

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου,

ή

αλλιώς στείλε μου το imei σου σε pm, να κάνω εγώ τη διαδικασία. Για το imei γράψε *#06#.

 

file moy ama soy steilo to imei moy mpreis na moy kaneis unsugned to rotatem gia ton95?

efxarito

Link to comment
Share on other sites

dhladh an sou steilw to imei tou kinitou mou mporeis na kaneis th diadikasia tou sign gia to irRemote? se emena molis ksekinisw nth dhmiourgia tou arxeiou xyz.csr me to devcert den proxwra to programma sto epomeno bhma. mallon kati paraleipw.

 

file moy ama soy steilo to imei moy mpreis na moy kaneis unsugned to rotatem gia ton95?

efxarito

 

Ναι μπορώ, απλά στείλτε μου και οι δύο σας το imei της συσκευής σε pm και θα σας φτιάξω το φάκελο για να υπογράφετε τις εφαρμογές σας.

 

 

 

παιδιά τι είναι προτιμότερο;να κάνω hard format πριν την αναβάθμιση ή μετά;

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις format, αφού κάνοντας αναβάθμιση διαγράφονται όλα. Οπότε ούτε μετά την αναβάθμιση χρειάζεται...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις format, αφού κάνοντας αναβάθμιση διαγράφονται όλα. Οπότε ούτε μετά την αναβάθμιση χρειάζεται...

 

 

 

προσπαθώ όμως να ξεκινήσω το update και όταν αναζητά τη συσκευή το κινητό αποσυνδέεται απο τον pc και όταν κλείσω την εφαρμογή ξανασυνδέεται...μήπως φταίει το γεγονός ότι το έχω στη φόρτιση;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ όμως να ξεκινήσω το update και όταν αναζητά τη συσκευή το κινητό αποσυνδέεται απο τον pc και όταν κλείσω την εφαρμογή ξανασυνδέεται...μήπως φταίει το γεγονός ότι το έχω στη φόρτιση;

Δοκίμασε να κλείσεις πρώτα το PC Suite και μετά κάνε αναβάθμιση, νομίζω πως έτσι θα δουλέψει..

 

Όχι δε φταίει η φόρτιση, καλά κάνεις και το έχεις συνδεμένο..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

file moy ama soy steilo to imei moy mpreis na moy kaneis unsugned to rotatem gia ton95?

efxarito

 

xoxoxo

Υπαρχουν 2 θεματα ,ενα για εφαρμογες και ενα για symbiansigned.

Εσυ συνεχιζεις να ρωτας στο θεμα του Ν95 .:!:

Ποτε επιτελους θα το μαθεις ? :blink:

 

Επιπλεον συνεχιζεις τα greekglish :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1. Οχι

2.Ναι εχει κατακορυφη βελτιωση η Ραμ στο απλο.

Και το απλο αλλα και το 8 εχει 3D Graphics HW Accelerator

http://www.forum.nokia.com/devices/N95

http://www.forum.nokia.com/devices/N95_8GB

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Exo mia aporia.. ego oses fores prospathisa na peraso tin efarmogi

moy vgazi sfalma pistopiitikoy epikinoniste me ton promithefti:mad:

ti pezi re pedia??

 

Τι να πεις... εγω ειχα μαθει να υπογραφω εφαρμογες πριν παρω το Ν95 που λεει ο λογος.

 

Anti na to pezete kseroles den voithate ligo sti kinotita toy My Phone?? leo ego tora!! Na ine kala o filos (Itchrist86) poy voithise! Se antithesi me esas toys dio!! Giafto iparxi to My Phone diaforetika tha ti psaxname monimas ti doylia...:!:

BLACK SABBATH:respect:
Link to comment
Share on other sites

τελικα την εκανα τωρα την αναβαθμιση αλλα οταν παω να περασω το back up μου περναει μονο τις εικόνες....τίποτα άλλο δεν υπάρχει....τουλάχιστον τις επαφές πως μπορώ να τις ξαναβρώ;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ανέβάσει εδώ, κατέβασε το. Με WLan δουλεύει μια χαρά!

 

To live messenger δεν λειτουργει...

 

Υπαρχει κάποιος που να το έχει δουλέψει?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

τελικα την εκανα τωρα την αναβαθμιση αλλα οταν παω να περασω το back up μου περναει μονο τις εικόνες....τίποτα άλλο δεν υπάρχει....τουλάχιστον τις επαφές πως μπορώ να τις ξαναβρώ;

Για δες φίλε μου λίγο αυτό.

Είναι σαν file explorer για το αρχείο back up.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το ξερετε οτι με κολπο μπορειτε να μεταφερετε φακελους στο κυριο μενου διατηρωντας το εικονιδιο του φακελου της v20 αναβαθμισης?για του λογου το αληθες δειτε το εικονιδιο του φακελου συνδεσιμοτητας στο Screenshot.πολλοι μπορει να προτιμουν το μενου οπως οπως στα προηγουμενα firmware αλλα με αλλαγμενα εικονιδια οπως εγω...
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το ξερετε οτι με κολπο μπορειτε να μεταφερετε φακελους στο κυριο μενου διατηρωντας το εικονιδιο του φακελου της v20 αναβαθμισης?για του λογου το αληθες δειτε το εικονιδιο του φακελου συνδεσιμοτητας στο Screenshot.πολλοι μπορει να προτιμουν το μενου οπως οπως στα προηγουμενα firmware αλλα με αλλαγμενα εικονιδια οπως εγω...

 

Αυτό ακριβώς έψαχνα! :w00t:

 

Δώσε πληροφορίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...