Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά...για βοηθήστε λίγο...δε συνδέεται μέσω WIFI...λέει "no gateway reply"...τι είναι αυτό???

 

Ακυρο...το βρήκα...

 

Το βρήκες?

Δεν μας το λες να το "βρούμε" κι εμείς! :p

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωχ νεο προβλημα, κατα εναν περιεργο λογο δεν με αφηνει να συνδεθω με usb γιατι λεει χρησιμοποιειται απο καποια αλλη εφαρμογη..... Καμια ιδεα?? (Εβγαλα κ το Rotateme μηπως φταιει αυτο αλλα τπτα)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωχ νεο προβλημα, κατα εναν περιεργο λογο δεν με αφηνει να συνδεθω με usb γιατι λεει χρησιμοποιειται απο καποια αλλη εφαρμογη..... Καμια ιδεα?? (Εβγαλα κ το Rotateme μηπως φταιει αυτο αλλα τπτα)
Για να συνδεθείς μέσω USB σε DATA mode, πρέπει να μη χρησιμοποιείται η κάρτα μνήμης από κανένα πρόγραμμα (π.χ. τα Μηνύματα).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω, το θεμα ειναι οτι δεν τρεχει καποιο προγραμμα, κ βασικα τα εκλεισα ολα μεσω του τασκμαν... Οποτε τι υποθετεις οτι μπορει να φταιει? (εκανα κ επανεκινηση)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες sorry, έχω διαβάσει (πραγματικά) όλο το θέμα N95-Part I, Ν95-Part II και Ν95-8GB και νομίζω ότι οι ερωτήσεις μου δεν έχουν ξαναερωτηθεί... Για αυτό τις ξαναβάζω μία καθώς το thread τρέχει με 1000 και έφαγαν σκόνη...

 

1)Στο surfάρισμα στο internet, όταν τα sites περιέχουν java (menu, applets, κλπ) τα βγάζει κανονικά ή υπάρχει πρόβλημα;

 

2)Επίσης τι παίζει στο θέμα της "ασφάλειας", για online συναλλαγές, κλπ... είναι το ίδιο ασφαλές (όσο είναι αυτό δυνατό), όσο και από το PC;

 

Ευχαριστώ για τυχών απαντήσεις...:)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ωχ νεο προβλημα, κατα εναν περιεργο λογο δεν με αφηνει να συνδεθω με usb γιατι λεει χρησιμοποιειται απο καποια αλλη εφαρμογη..... Καμια ιδεα?? (Εβγαλα κ το Rotateme μηπως φταιει αυτο αλλα τπτα)

 

nai odos mou exei spasei ta nebra afti i mufa eleos... apla klise kai ksananikse to kinito .

 

Παίδες sorry, έχω διαβάσει (πραγματικά) όλο το θέμα N95-Part I, Ν95-Part II και Ν95-8GB και νομίζω ότι οι ερωτήσεις μου δεν έχουν ξαναερωτηθεί... Για αυτό τις ξαναβάζω μία καθώς το thread τρέχει με 1000 και έφαγαν σκόνη...

 

1)Στο surfάρισμα στο internet, όταν τα sites περιέχουν java (menu, applets, κλπ) τα βγάζει κανονικά ή υπάρχει πρόβλημα;

 

2)Επίσης τι παίζει στο θέμα της "ασφάλειας", για online συναλλαγές, κλπ... είναι το ίδιο ασφαλές (όσο είναι αυτό δυνατό), όσο και από το PC;

 

Ευχαριστώ για τυχών απαντήσεις...:)

an kai 8a eprepe na gineis pio safis ;p

1 nai ta bgazei kanonika

2to 8ema me tis sinalages kai fisika einai to idio me ta pc den exei kamia diafora.

Link to comment
Share on other sites

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=138&pID=11413 programa g.p.s gia to n95 patiste to specs. to katevazw apo ena site kai einai 1.40 GB χάρτης όλης της Ευρώπης-Αττικής, εθνικό δίκτυο.Με 72 πόλεις, εθνικού και επαρχιακού οδικού δικτύου
greg:D
Link to comment
Share on other sites

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=138&pID=11413 programa g.p.s gia to n95 patiste to specs. to katevazw apo ena site kai einai 1.40 GB χάρτης όλης της Ευρώπης-Αττικής, εθνικό δίκτυο.Με 72 πόλεις, εθνικού και επαρχιακού οδικού δικτύου

 

Εγω το εχω κανει Upload.

Τελικα οκ Δουλεψε?

Θεσσαλονικη παντως που ειμαι εγω δουλευει αψογα.

Και Χαλκιδικη εχει πολυ καλη καλυψη ;)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=138&pID=11413 programa g.p.s gia to n95 patiste to specs. to katevazw apo ena site kai einai 1.40 GB χάρτης όλης της Ευρώπης-Αττικής, εθνικό δίκτυο.Με 72 πόλεις, εθνικού και επαρχιακού οδικού δικτύου

 

Bασικά το θέμα του garmin gps, το συζητάμε στην ενότητα των ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ.Mια που το ανέφερες όμως, βάλτο εσύ και μετά πες μας αν κάνει routing και αν βγάζει ονόματα δρόμων μέσα στην Αθήνα.

Βέβαια από το 1,4gb τι κομμάτι αναλογεί στην Ελλαδίτσα, είναι άλλο θέμα.Μπορεί και τα 40mb!!:lol::lol:

 

Αναρωτιεμαι αν σε ενα νοκια σοπ τους πας κινητο+προσωψη απο ebay θα δεχτουν να την τοποθετησουν? Τωρα που το σκεφτομαι ο γερμανος δε νομιζω να πει οχι.

 

Πλάκα κάνεις,έτσι??:p

Περιμένεις από τους άσχετους των nokia-shop να κάνουν τέτοιο πράγμα?

Εδώ οι μισοί δεν ξέρουν πότε θα έρθει το επόμενο μοντέλο που περιμέναμε εμείς μήνες πριν, οι άλλοι δεν είχαν ιδέα για τη νέα ανάθμιση αφού είχε ήδη βγει και κάποιοι άλλοι δεν ήξεραν καν ότι το nokia maps έδινε δωρεάν δοκιμαστικά 3 μέρες πλοήγηση (και μιλάω για το κεντρικό μαγαζί)!!:p

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια από το 1,4gb τι κομμάτι αναλογεί στην Ελλαδίτσα, είναι άλλο θέμα.Μπορεί και τα 40mb!!:lol::lol:

 

Ακριβως.

Αν και για Ελλαδα δεν βρηκα καποιο σκετο χαρτη 2008.

Οποτε υποχρεωτικα πρεπει να περασουμε ολους τους χαρτες που ειναι ενημερωμενοι για 2008.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα χαρτη greece που ειναι στα 34,2 MB(junglist αν το ειπες τυχαια επεσες πολυ κοντα, κανενα αριθμο για το Joker?:p). Δεν το εχω εγκαταστησει, δεν ξερω ποσο ενημερωμενος ειναι.

Αν δεν κανω λαθος τον κατεβασα απο εδω καπου. Κοιταξτε στο θεμα των εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα χαρτη greece που ειναι στα 34,2 MB(junglist αν το ειπες τυχαια επεσες πολυ κοντα, κανενα αριθμο για το Joker?:p). Δεν το εχω εγκαταστησει, δεν ξερω ποσο ενημερωμενος ειναι.

Αν δεν κανω λαθος τον κατεβασα απο εδω καπου. Κοιταξτε στο θεμα των εφαρμογων.

 

Μπορει κάποιος φίλος να δώσει πληροφορίες για την εγκατάσταση του Garmin?

 

Τι πρέπει να κατεβάσουμε ( και απο που αν γίνετε)...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Garmin...Δειτε στα ποστ των εφαρμογων Ν95 σελ.22.Εχω βαλει txt.Ιασων

επισης στο γνωστο μαγαζακι Garmin Mobile XT GPS S60 OS9.x v4.10.20 Incl. Maps & New ****** [European Support] σελ 57 του ποστ παρτε το How to του PapaDoctα ειναι αναλυτικοτατο.Για τους ανυπομονους...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη σε λιγες μερες θα μας ετοιμαει οδηγο ο @aristotelhs2060 :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2138602#post2138602

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι πόσα GB μνήμη μπορεί να πάρει το Ν95;Κάπου διάβασα μέχρι 4 αληθεύει;Μπορώ να του αλλάξω την μπαταρία και να βάλω του Ν95 8Gb;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι πόσα GB μνήμη μπορεί να πάρει το Ν95;Κάπου διάβασα μέχρι 4 αληθεύει;

 

Μια εικόνα αξίζει όσο 1000 λέξεις ;)

http://n95.cz/wp-content/uploads/n95-4gb.jpg

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν υπάρχει υποστήριξη μέχρι και για 8GB.

Δεν υπάρχει λόγος κατ' εμέ να μην υπστηρίζει και κάρτες με μεγαλύτερες χωρητικότητες όταν κάνουν την εμφάνισή τους στην αγορά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν υπάρχει υποστήριξη μέχρι και για 8GB.

Δεν υπάρχει λόγος κατ' εμέ να μην υπστηρίζει και κάρτες με μεγαλύτερες χωρητικότητες όταν κάνουν την εμφάνισή τους στην αγορά.

 

Μωρε μια χαρα η 8GB αλλα ακριβη ακομα.

Και στο e-bay τσιμπιμενες οι τιμες.

Ελπιζω να πεσουν γρηγορα οι τιμες τους γιατι στην 4GB που εχω ηδη την γεμισα με προγραμματα και χαρτες :p

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να του αλλάξω την μπαταρία και να βάλω του Ν95 8Gb;

 

οχι δεν γινεται να την βαλεις.

το καλλυμα πισω δεν θα κουμπωνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που πρέπει να βάλουμε τον χαρτη (που ειναι σε *.img format)?

 

οταν ανοίγω το πρόγραμμα μου λέει για λεπτομερειακους χάρτες κάτι...

και οταν επιλέγω να δω τον χάρτη μου λέει NO MAP... με μικρα γραμματάκια κάτω δεξια

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γινεται να την βαλεις.

το καλλυμα πισω δεν θα κουμπωνει.

 

Υπάρχει κάποια άλλη μπαταρία της Νοκια συμβατή με το Ν95 που να εχει μεγαλύτερη χωρητικότητα;;;

Και κάτι αλλο εσας παίζει το κινητό;Δηλαδή το πάνω κομμάτι που εχει την οθόνη εφαρμόζει καλά με το κάτω ή υπάρχρι τζόγος με αποτέλεσμα να κουνιέται οταν πατάτε τα κουμπιά;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια άλλη μπαταρία της Νοκια συμβατή με το Ν95 που να εχει μεγαλύτερη χωρητικότητα;;;

Και κάτι αλλο εσας παίζει το κινητό;Δηλαδή το πάνω κομμάτι που εχει την οθόνη εφαρμόζει καλά με το κάτω ή υπάρχρι τζόγος με αποτέλεσμα να κουνιέται οταν πατάτε τα κουμπιά;

 

υπαρχουνε αλλες μπαταριες αλλα δεν ειναι της nokia

ειναι κινεζικες.

τζογος υπαρχει σχεδον σε ολα τα n95

στο n95 8gb δεν εχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια άλλη μπαταρία της Νοκια συμβατή με το Ν95 που να εχει μεγαλύτερη χωρητικότητα;;;

Και κάτι αλλο εσας παίζει το κινητό;Δηλαδή το πάνω κομμάτι που εχει την οθόνη εφαρμόζει καλά με το κάτω ή υπάρχρι τζόγος με αποτέλεσμα να κουνιέται οταν πατάτε τα κουμπιά;

Υπάρχουν… κινέζικες, αλλά το ρισκάρεις να βάλεις σε τέτοια συσκευή;

 

Τζόγος υπάρχει. Ανάλογα με τη παρτίδα. Υπάρχουν και συσκευές χωρίς τζόγο. Πήγαινε το σε Nokia Shop να στο φτιάξουν, μπορούν!

 

Edit: Με πρόλαβε ο φίλος aris_21.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη σε λιγες μερες θα μας ετοιμαει οδηγο ο @aristotelhs2060 :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2138602#post2138602

 

ΕΤΟΙΜΟΣ!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια ταινία (300) με το nero recode με τις διαστάσεις της οθόνης του κινητού.

Αλλά δεν παίζει! Ποιος είναι ο σωστότερος τρόπος να κάνουμε ταινίες για το κινητό μας για να έχουμε την καλύτερη δυνατή ποιότητα!

Επίσης, στον φάκελο εφαρμογές έχω ένα εικονίδιο SQliteServer(με εικονίδιο ένα κομμάτι πάζλ) τι είναι αυτό και πως μπορώ να το βγάλω(γιατί δεν βγαίνει)

Επίσης, το Fring που έχω εγκαταστήσει μετά από κάθε εκκίνηση του κινητού μου , φορτώνει χωρίς την άδεια μου. Πως μπορεί να σταματήσει!?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...